Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Végzetúr tali: szövetségi háborúk
1. hozzászólás - 2008.11.30. 11:30:21
A hétvégi találkozón úgy láttam, hogy az egyik központi kérdés a szövetségi háború volt. Összefoglalom, hogy ezekkel kapcsolatban milyen felvetések voltak, és nekem milyen megoldási javaslatom van.

Ti mondtátok:
1. Maximalizálni a hetente indítható háborúk számát.
2. Berakni egy épületet a békés építkezők számára, ami a szövetséget kevésbé kívánatos célponttá teszi.
3. Általában egyszerűbb / jobban megéri rögtön kapitulálni, mint egy elhúzódó háborúba belemenni.

Javaslatom két új épület, a béke csarnoka és a háború csarnoka.
Emellett az egyszerre inditható háborúk számát alapesetben 2-re csökkentjük, de ezt módosítják az épületek.

A béke csarnoka (javaslat volt, hogy katakombák legyen az előfeltétel, de ez mégsem olyan jó ötlet, mert a katakombákig nehéz eljutni, én kb. egy 2-es őrtornyot javaslok)
Maximális szint: 5.
Béke csarnokát csak akkor lehet építeni, ha nincs még háború csarnoka. A csarnok minden szintje 3 nappal növeli a békefelbontás idejét. Tehát 1. szinten 7 helyett 10, 5. szinten 22 napig nem támadhat ugyanaz a szövetség.
Ezenkívül a csarnok minden szintje 10%-kal csökkenti a háborúban elvesztett lélekenergiát, ha a háborút ti indítottátok, és győztetek, vagy nem ti indítottátok, és veszítettetek. Tehát 1. szinten 15-30% helyett 13,5-27%, 5. szinten 7,5%-15% lehet a veszteség a lélekkutatot méretéhez képest.
Ha portyázol valaki ellen, és nyersz, van 10% esély, hogy vesztesz még egy portyapontot.

A háború csarnoka
Maximális szint: 5
A háború csarnokát csak akkor lehet építeni, ha nincs még béke csarnoka.
A háború csarnokának minden szintje eggyel növeli az egyszerre indítható háborúk számát (tehát 5. szinten 6 lesz).
Ha háborúban a 3 nap letelte előtt kapituláltok ti vagy az ellenfeletek, 5%-kal nő a győztes zsákmánya a csarnok minden szintje után.
Ha portyázol valaki ellen, akivel háborúban állsz, és veszítesz, van 10% esély, hogy visszakapod a portyapontot.

Természetesen lenne lehetőség egy szavazásra, amivel le lehet bontani a háború ill. béke csarnokát, ha a szövetség inkább a másikat akarja felépíteni.

Az egyszerre indítható háborúk számát lehetne esetleg helyettesíteni az 1 héten indítható háborúk számával, de ezt sajnos lényegesen nehezebb leprogramozni.

Ja, volt még egy felvetése Riusnak, amire itt válaszolok:
Ha valaki hadat üzen nektek, gyorsan kapituláltok egy másik, "baráti" szövetség ellen, lemegy minuszba a lélekkút, és emiatt törlődik a hadüzenet. Ez a dolog nem működik, mivel a negativ lélekkutat a hadüzenet szavatás kiirásakor, és elküldésekor vizsgáljuk csak le, a hadüzenet létrejöttekor nem. Tehát ezt igy nem lehet kitrükközni.

Javaslatok, felvetések, vélemények jöhetnek...
Pontszám: 8.08
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
2. hozzászólás - 2008.11.30. 12:27:14
Nagyon jók a felvetések, tetszik a két új épület. Én voltam aki felvetette a Háborúk korlátozását, és még most is kitartok amellett, hogy nem a párhuzamosan indítható háborúszámot, hanem a heti háborúszámot kellene korlátozni. Ha nem ezt teszed, akkor nem fogod lényegesen lecsökkenteni a nagy erőkülönbségű háborúk számát. A lényeg, hogy jobban megérje a szinteden támadni, illetve kevésbé érje meg a sokkal kisebbeket. Sajnálom, ha sok melót zúdít ez rátok, de szerintem ez az egyedüli megoldás, ami átütést hozhat.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.75
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
3. hozzászólás - 2008.11.30. 12:33:45 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nem vagyok éppen top játékos, de azért elmondom én is a véleményem:
Szerintem a két új épület nagyon jó ötlet. Saját tapasztalatom szerint nem annyira a vesztes háború veszi el az emberek kedvét a játéktól, hanem amikor ugyanaz a szövetség folyamatosan visszajár hozzájuk. Főleg, ha hiába is próbálnának legalább tisztességgel helytállni. Maximálisan egyet értek. Nekem nagyon tetszik. Mióta elindult a játék, ez a legjobb ötleted Miklós! Legalábbis számomra. Nyilván lesz akinek nem tetszik majd, de én nagyon támogatom.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
4. hozzászólás - 2008.11.30. 12:34:20
A kettőre csökkentés a legerősebb szövetségeknél egy még erősebb kényszer arra, hogy olyan háborúkat vívjon, amiket biztosan letud 3 nap alatt, mert ha "beragad" egy hétre, akkor hátrányba kerül a többi nagy szövetséggel szemben.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.50
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
5. hozzászólás - 2008.11.30. 12:35:41
Én egyet értek a javaslatokkal és nekem is nagyon tetszenek az új épületek
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
6. hozzászólás - 2008.11.30. 12:44:44
A béke csarnokával valóban csökkenne a kisebb szövetségek vesztesége, de az esetleges háborúkban nem növelné az esélyüket a győzelemre.
Amit én javasolnék az egy olyan épület, ami a védekezést segíti.
Az épület minden felépített szintje a védekezőnek +1 virtuális szintet és +2% védelmet adna, de az épülettel sem nőhetne a védekező szintje a támadóé fölé és a + védelem is csak a szintkülöbség fggvényében járna.
Tehát ha egy 19-es karakter megtámad egy 16-ost, akinek 5-ik szintű épülete van felhúzva, akkor a védő a támadó ellen kapna +3 szintet és +6% védelmet. 5 szintkülönbség esetén +5 szint és +10% védelem.
Ez segítené a kisebb szövetségeket, de az azonos szintű szövetségek háborújában nem adna pluszt.
Az épület csak a békés szövetségeket segítené, mégpedig úgy, hogy csak akkor funkcionál, ha a védőnek nincs aktív hadüzenete.

Természetesen csak háborúban álló felek között működne, sima portyában nem lenne hatása.
A hozzászólást Ariel módosította 2008.11.30. 12:46:22-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.50
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
7. hozzászólás - 2008.11.30. 12:47:29 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ez tényleg jó ötlet! Szerintem meg is lesz szavazva, ha kiírod!

Már csak azt tudjuk eldönteni melyiket építsük meg!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
8. hozzászólás - 2008.11.30. 12:49:02 (Válasz Ariel #6 hozzászólására.)
Mi az hogy "virtuális szint" ? a szintnek semmilyen befolyása nincs a karakter erejére. A +2% védelem pedig elhanyagolható: 50-es védekezésnél kapnál +1-et. A védőfal jelenleg +3-mat ad.

"ha a védőnek nincs aktív hadüzenete"
A háború kitörése után lényegtelen, ki üzent hadat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
9. hozzászólás - 2008.11.30. 12:52:07
A szintnek van hatása a csatára.
Miklós már többször is említette, hogy a magasabb szintű karakter bónuszt kap a kisebb szintűek ellen, így ez a bónusz eltűnne.
És a +10% védelem igenis sokat tud jelenteni. Pihenéssel együtt már +20% ami egyre értékesebb a játék előrehaladtával.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 4.25
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
10. hozzászólás - 2008.11.30. 12:53:07 (Válasz Wocsok #7 hozzászólására.)
hát azért szerintem utána sem mindegy hogy ki üzent hadat mert a védő nem döntheti el hogy kivel harcoljon és ez morális és taktikai hátrány is
amúgy ez a javaslat se rosz csak tényleg lehetne egy kicsit magasabb az a védelmi bónusz és mondjuk én se értem hogy a támadhatóságon kívül(ha ez egyáltalán számítana ott)van-e valami haszna
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 5
kedvelt tagHauer92Férfi
Végzetúr mester
362 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
11. hozzászólás - 2008.11.30. 12:55:01 (Válasz Ariel #9 hozzászólására.)
Én mondjuk úgy tudtam hogy a kisebb kap bónuszt a nagyobb ellen de annyira nem néztem ennek utána de úgy lenne észszerű
már megint minek írok nem tudom:)
v1:ALFA-Tyrant(anno)
v2:Aragorn-Atilla király utódai(anno)
v2: Elrond-Atilla király utódai
v3:Hauer-Hajnalpajzs
"v4:Hauer-Hegylakók"
"v4:Pszihokacsa-Csak simán Torony"
Pontszám: 6
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
12. hozzászólás - 2008.11.30. 12:56:39 (Válasz Ariel #6 hozzászólására.)
Virtuális szint? Rossz ötlet, szerintem. Egyrészt a kisebb karakterek a növelt szint miatt támadhatóak lennének a támadó azon nagyágyúinak, akik ellen semmi esélyük, másrészt elvileg a szintnek semmi alapvető hatása nincs. Legalábbis én ezt a bónuszt eddig nem tapasztaltam, igaz nem is vagyok nagy portyázó...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
13. hozzászólás - 2008.11.30. 12:59:13 (Válasz Ariel #9 hozzászólására.)
"Miklós már többször is említette, hogy a magasabb szintű karakter bónuszt kap a kisebb szintűek ellen, így ez a bónusz eltűnne."

Mutasd meg kérlek, hol írt ilyet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
14. hozzászólás - 2008.11.30. 13:08:05
Hát most nem fogom előkeresni, de annak kapcsán volt szó róla, hogy "miért nem érdemes mesterségesen alacsony szinten maradni". És az indok az volt, hogy mert magasabb szinten táposabb cuccok vannak, és a nagyobb szintűek bónuszt kapnak a kisebbek támadásánál.

A virtuális szint pedig természetesen csak akkor működne, ha eleve támadható lenne a karakter. Egy nem támadhatót nem változtatna támadhatóvá. Tehát csak ezt a szintkülönbségből járó bónuszt csökkentené az épület szintjének függvényében.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
15. hozzászólás - 2008.11.30. 13:09:54 (Válasz Ariel #14 hozzászólására.)
"Hát most nem fogom előkeresni"

Oké, akkor maradjunk annyiban, hogy nem írt ilyet. Ettől kezdve pedig az egész felvetésed értelmetlen.

"ezt a szintkülönbségből járó bónuszt csökkentené az épület szintjének függvényében"
Nincs ilyen bónusz.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
16. hozzászólás - 2008.11.30. 13:15:21 (Válasz Mortimer #15 hozzászólására.)
Én is emlékszem ilyenre. Azt írta valahol, hogy a magasabb szintűnek nagyobb esélye van a győzelemre akkor is, ha ugyanakra a tulajdonságösszegük, meg a felszerelésük, mert van valami bónusz a szintre is. De tuti hogy nagyon átköltöttem, de én is ezt szűrtem le lényegnek.
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
17. hozzászólás - 2008.11.30. 13:18:11 (Válasz Wocsok #16 hozzászólására.)
Én nem emlékszem... Pedig sokat lógok fórumon és Miklós hsz-it szinte mindig elolvasom... De lehet igazatok van...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 5
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
18. hozzászólás - 2008.11.30. 13:25:49 (Válasz Byzon #17 hozzászólására.)
Én sem találom, de tuti olvastam valami ilyent!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
19. hozzászólás - 2008.11.30. 13:33:04 (Válasz Mortimer #4 hozzászólására.)
Igazad van Mortimer, akkor viszont mindenképp programozni kellene egy háborúpontot is.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Végzetúr tali: szövetségi háborúk
20. hozzászólás - 2008.11.30. 14:10:08
Az, hogy nem keresgélem ki több száz hozzászólásból, hogy mikor említette Miklós a bónuszt, nem azt jelenti, hogy nincs. Nyilván nem hasból mondtam, hogy létezik.

De Miklós nyilván meg fog cáfolni, ha mégis tévednék, és akkor valóban nincs értelme az épületnek. Ellenkező esetben pedig sokat segít a védekezésben, és esélyt adhat a gyengébb szövetségnek, hogy elhúzzák a háborút vagy akár fordítsanak is rajta, ahelyett hogy rögtön kapituláljanak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
Oldal: 123456789
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!