Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2661. hozzászólás - 2011.03.23. 12:05:44 (Válasz Poostmaster #2660 hozzászólására.)
Igen, ezt megtaláltam, de felhívom a figyelmedet arra, amit írtam, illetve annak egy fontos részletére, amire utaltam:
Idézet: Craslorg - 2011.03.23. 11:05:14
...nem találtam a prof elméletére/dátumára utalást. ...Se a wikin, se a kislexikonban nincs szó róla. Szándékosan csak magyar nyelvűeket kerestem, lévén az angol ismerete nem szabad, hogy szükséges legyen, de utólag megnéztem, se ott, se a német szócikkben nem említenek általa ajánlott évszámot.

Azaz a neve ott van, de a dátumról semmi. A kérdésed pedig a dátumról szólt, amiből a születése alapján is csak 1-et lehet kizárni.
Pontszám: 7.37
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2662. hozzászólás - 2011.03.23. 12:20:35
Értettem amit írtál, és megértettem. Te viszont nem értetted amit én írtam.
Ha már a guglit használjuk, akkor tudni is kell használni. A te problémád az, hogy mereven ragaszkodsz a névhez. Nyilván a kérdésadminok nagy része is ezt teszi, és ha egy ismeretlen nevet talál, sikítófrászt talál, és nyúl a speciális gombhoz.
Most nem másolok be idézetet, csak egyet kérek.
Írd be a gugliba az "újkor kezdete" kifejezést. Az első találat nekem elég volt. Ha a Régészeti korszakok - Wikipédia az első neked is, akkor célhoz értél. A lapon megtalálod a kérdéses választ. A kérdésem ugyanis nem a professzorra vonatkozott. Az csupán azért került bele, hogy a valóban sok változat közül azt emeljem ki.

Ja, megint módosítanom kell. Ha már a profnál megtaláltad azt, hogy ő használta először ezt a felosztást, akkor talán van benne utalás is. ld. a művet, amelyikben használta.
A hozzászólást Poostmaster módosította 2011.03.23. 12:22:16-kor
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 4.33
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2663. hozzászólás - 2011.03.23. 13:50:45
Elővettem a kislányom képes történelmi atlaszát (5.osztály). A borító belsején van egy időgrafikon, ahol jelölik a történelmi korokat. A középkort a nyugat-Római Birodalom bukásától amerika fölfedezéséig jelöli. Ez mindössze 39 év különbség. Tekintve, hogy az említett prof találta ki a beosztást, így illik az ő által meghatározottra rákérdezni. Azért is, mert a kérdés ezáltal lehet pontos. A többi évszámot ugyanis nem tudjuk kihez kötni, tehát pontatlansághoz vezethet.

Vagy esetleg ha a történelemkönyvek alapján kérdezem meg, és kihagyom a tudóst, akkor elfogadható lesz?
A hozzászólást Poostmaster módosította 2011.03.23. 14:04:55-kor
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 4.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2664. hozzászólás - 2011.03.23. 14:18:07
Köszönöm, hogy jelezted a metódust, hogy "újkor kezdete". Pont ezt írtam, be kiadta a megfelelő wikipedia oldalt (Régészeti korszakok). Itt sem található meg a professzor neve, tehát még mindig nem tudunk hozzákötni évszámot (a kérdésed a professzor által adott évszámra vonatkozott), ellenben van 12 évszám is a középkor végének, de a professzor neve még mindig sehol, ebből egy olvasónak nem fog leesni, hogy melyik is lehet a prof által jelzett dátum.
A professzorhoz ha valaki eljut, joggal várja el laikusként, hogy azon az oldalon meg is találja a választ. Az már pont a specialitás, ha a szócikknél megadott linkeket is át kellene nyálazni érte.

A történelemkönyvek alapján való kérdésfeltételt nem javaslom, mert - mint a wikis szócikkben is látszódik -, rengeteg jó válasz van, függően attól, hogy mely területet/népet veszünk alapul. Nálunk például itthon nem Amerika felfedezése a mérvadó. A történelmi korok változásának egyetlen dátuma fix, ami az ókort és a középkort választotta el, ezt 99%-ban a Nyugat-Római Birodalom bukása jelzi (Erre is biztos, hogy van egyébként más alternatíva is, de az elhanyagolható). Az ókor kezdete nem konkretizálható (kb i. e. 3000, de itt is vannak, lehetnek eltérések), az újkorról ahány ház, annyi szokás szerint 1453-tól 1640-ig mindenféle dátum van és akkor még nem beszéltünk a helyenként használt legújabb korrol, illetve a sima újkor kettébontásáról (korai, késői), stb... Én nem javaslom ezt a kérdést semmiképpen se, mert ebben nagyon nincs egyetértés a különböző forrásokban.
Pontszám: 7.37
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2665. hozzászólás - 2011.03.23. 14:20:07
A helyedben inkább megfordítanám a kérdést:

Ki az a professzor, aki megalkotta a történelmi korokra a különböző elnevezéseket a XVII. században és elsőnek javasolta a korok végeinek a dátumait?
- Cristoph Cellarius
- valaki1
- valaki2
- valaki2
Ez - bár nem olyan könnyű -, de könnyebben is kereshető és nincs vita belőle, mert ez az ember egyértelműen ő volt.
Pontszám: 7.37
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2666. hozzászólás - 2011.03.23. 15:13:44 (Válasz Craslorg #2665 hozzászólására.)
Meggyőzhető vagyok.
Nem teszem fel a történelemkönyves kérdést, mert az már szerepel az adatbázisban, nagyon leegyszerűsítve.
Ettől függetlenül fájlalom, hogy nem kerül be, mert bizony szükséges információ itt a játékban is a korok végének dátuma. Legalább nagy vonalakban illene tudni. Ezt pedig -ismerve az emberi elmét- könnyebb egy eseményhez kötni, mint egy dátumhoz. Az ilyen jellegű kérdéseknek valamilyen módon nagyobb prioritást adnék, hogy többször előkerülhessen, mert segíti a játékot. Akár azon az áron is, hogy több változatban is feltehető legyen.

Megnéztem a kvízadatbázist, és bizony igen sok tévesen a középkorba sorolt kérdés van benne.
Ilyenek pl. mint IV. Fülöpről, A Habsburg házról, Francis Drake-ről, a lepantói csatáról, XIII. Lajosról, és még sok egyébről, ami már az újkorban történt.
A hozzászólást Poostmaster módosította 2011.03.23. 15:15:12-kor
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 4.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2667. hozzászólás - 2011.03.23. 17:39:15 (Válasz Poostmaster #2666 hozzászólására.)
Nem javaslok évszámos kérdést feltenni semmilyen formában.
Miklós kifejtette, hogy nem kell több, amit lehetett, azt már feltették. A többi lexikális adat lesz, mert bár a történelem tankönyvek tele vannak vele, de ezt az érettségiig fontos bemagolni, utána már csak a jelentősebbeket illik tudni. (Megvallom, én mindig rüheltem az évszámokat. Baromira nem érdekelt, hogy Kannibál mikor rágta át magát az Alpokon, az sokkal inkább, hogy miért, mi módon. Ugyanez igaz a többire is. Nem maga az évszám érdekelt, hanem az esemény előzménye, oka, okozata, a történések összefüggései. Az, hogy aztán mellé van biggyesztve egy évszám, hogy ez ekkor történt, nálam a PSZ kategória. Nyilván a fontos évszámokat tudom, de a legtöbben hasonlóan állnak ezekhez a száraz adatokhoz.)
Pontszám: 7.37
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2668. hozzászólás - 2011.03.24. 19:07:34
"Ha én Petőfi lennék, Szendrey Júlián kívül mást nem szeretnék! Kérdem én tőletek, ki lehetne alább, aki megfesti felsőbb testemet"?

Orlai Petrich Soma
Ybl Miklós
Amerigo Tot
Frenák Pál

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Ma kötekedős kedvem van már szövimből is kiléptem úgy hogy ezt sem hagyom szó nélkül Szerintem ha nme jelölöm meg helyes választ akkor is mindenki tudja melyik az.

-1: Mert Sománk festett egy ilyet Petőfiről
-2: Mert a többi nem festő más-más művészet kíváló egyénei voltak
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.24
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2669. hozzászólás - 2011.03.24. 21:04:08
Most már a hócipőm kivan a kérdésadminokkal.
ez a kérdés, és a válaszuk rá.

Hány szerepet játszott Eddie Murphy a "Bölcsek kövére" (1996) című filmben?

1
3
7
10

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az adatbázis televan olyan kérdésekkel, hogy xy szerepel-e ebben a fimben. Kapott-e Oscar díjat, meg még a jó ég tudja, hogy hányféle filmes kérdés van.
Ennyi erővel bármelyik ilyen kérdés speciális lehet, mert van akit nem érdekelnek azok a fajta filmek.
Eddie Murphy-vel kapcsolatban legalább 8-szor szerepel, hogy melyik filmben NEM szerepel? Legalább 3 kérdés az Én a kém-ről.
Miért pont ez speciális?
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 2.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2670. hozzászólás - 2011.03.24. 21:41:07 (Válasz Poostmaster #2669 hozzászólására.)
Mert kb annyit érdemes tudni a fimről, hogy Eddie volt a főszereplők, meg egy adag mellékszereplő.
Szám szerint viszont kb csak az tudja aki megrögzött Murphy fan. Vagyis egy speciális réteg.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2671. hozzászólás - 2011.03.25. 10:04:35 (Válasz Lanmandragoran #2670 hozzászólására.)
Ugyan már!
Ebben a játékban a kvízkérdések fele arról szól, hogy ki tudod-e guglizni 5 perc alatt.
Valaki már említete, hogy ha műveltségi vetélkedő lenne, akkor a válaszokra fél perc lenne adva.
Ha elég művelt vagy ahhoz, hogy be tudd írni a színész nevét, akkor egyetlen kattintás, meg egy görgetés után megszámolhatod. Eddie Murphy egy igen jó komikus, és akciószínész.
Attól speciális, hogy lusta vagy keresni?
Miért nem speciális az, hogy melyik film nem trilógia? Egy rakás ilyen kérdés van.
Az miért nem speciális, hogy xy mikor kapott Nobel díjat? Még ha magyar is az illető.
Magyarországon igen kicsi az operakedvelők tábora, mégsem speciális kérdés egy kevésbé ismert opera szerzője.
Alapból tudnom kell, hány szonátát írt Bach?

Egyszerűen arról van szó, hogy a kerdéseket elbírálók dilettánsok. Egyáltalán idekukkant valami illetékes néha? Miért egy másik játékos válaszol ezekre a kérdésekre? Kicsit röhelyes, hogy valaki visszautasítja a kérdésemet, és a topicban pedig egy játékostársamtól kapok választ, hogy szerinte miért?
A valaki nem mer kiállni a döntéseiért?
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 1.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2672. hozzászólás - 2011.03.25. 10:38:15 (Válasz Poostmaster #2671 hozzászólására.)
Azért kapsz játékostárstól véleményt, mert sokan elég tapasztaltak már a 2 és félnek köszönhetően abban, hogy mit miért nem fogadhatnak el valószínűleg.
Adminként Hatsepsut ide szokott nézni, illetve ő a kvíz X topicot nézi, hogy az ott jelölt rossz kérdéseket javítsa/törölje.

Az általad említett
Az miért nem speciális, hogy xy mikor kapott Nobel díjat?

Alapból tudnom kell, hány szonátát írt Bach?

kérdések például azok, a kvíz 5 topicban a helyük.

Minek jöjjön ide egy admin a döntéséről csevegni? Hogy utána írtózatos anyázásba vágjon minden oldalakon keresztül? Nem hiszem, hogy neki vagy bárkienk (akár neked vagy nekem) ilyenre szüksége van.

Kérdés feltevése előtt pedig érdemes használni ezt a topicot, máris sokkal kevesebb arányban kéne ide írogatni. Van, aki használja is és előnyére vált, van aki érdekes módon - bár idejön a kvízes topicokhoz - azt sose találja meg, csak ezt.
Pontszám: 7.38
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2673. hozzászólás - 2011.03.25. 10:56:47 (Válasz Craslorg #2672 hozzászólására.)
Mint a múlktor is említettem, engem meg lehet győzni. A felindulásom oka nem az, hogy miért nem fogadják el az ÉN kérdéseimet.
Egyszerűen arról van szó, hogy nem tudom elfogadni, ha egy nyilvánvalóan ÉRDEKES kérdés a szemétbe repül, mert egy embernek nem tetszik, és véletlenül olyan pozícióban van, hogy lesöpörheti. Nem vagyok Eddie Murphy fan, én minden olyan filmet megnézek, amin szórakozni lehet. A kérdést pedig nem úgy készítem, hogy naponta bámulom a weblapját, hogy mi új történt vele. Csak eszembe jutott, hogy hopp, ebben a filmben több szerepet is játszott. Utána nézek már, hátha érdekes kérdés lehet. A kérdés feltevője tehát már nem a speciális rétegből van.

A középkoros kérdésemet sem az ihlette, hogy tudtama 17. századi professzor nevét. Arra jöttem rá, hogy a kérdések besorolásáért csak akkor kapok LÉ-t, ha jól sorolom be. Csak van itt egy bökkenő. Az számít jól besorolt kérdésnek, amit a többség abba a kategóriába sorolt be. (javíts ki ha tévedek) Ha pedig a többségnek fogalma sincs mikortól meddig tartottak egyes korok, akkor én hiába sorolom jó, nem kapok semmit. Ez pedig nem korrekt. Akkor vegyék ki a játékból, és sorolják be ők. Ez a kérdésem tehát arról szólt, hogy meddig tartott a középkor, és mikortól újkor. De mivel én belekevertem az egésznek a kitalálóját, mindjárt spec lett.

Ez pedig a történelemtudományban éppen olyan fontos lehet, mint a villanykörte feltalálása. Edison mégsem spec kérdés, csak azért, mert az átlagos polgár többször kapcsolja fel a villanyt, mit ahányszor kinyit egy könyvet.
Ez pedig nagyon szomorú.

Ja, és hogy miért nem teszem előzetes vizsgálat tárgyává? Mert ott sem azok mondják hogy jó vagy nem, akik az áldásukat adják.
A hozzászólást Poostmaster módosította 2011.03.25. 10:59:36-kor
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 2.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2674. hozzászólás - 2011.03.25. 12:48:25 (Válasz Poostmaster #2673 hozzászólására.)
Idézet: Poostmaster - 2011.03.25. 10:56:47
Ja, és hogy miért nem teszem előzetes vizsgálat tárgyává? Mert ott sem azok mondják hogy jó vagy nem, akik az áldásukat adják.

Nem, de tanácsot a tapasztalataikból adódóan tudnak adni, de akár privátban is véleményezik és ez már sokat lendít a %-os bekerülés esélyén.
Pontszám: 7.38
irritálóGyugyóFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2675. hozzászólás - 2011.03.25. 13:23:45 (Válasz Hatsepsut #1 hozzászólására.)
Ki nem volt a "gittegylet" tagja Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk című regényében?

Kolnay
Barabás
Boka
Nemecsek

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Gratulálok az értékelőknek!!! Szerintem még mindig általános iskolai kötelező olvasmány / ha még jól emlékszem: 5. osztályban/!
Nem értem, hogyan lehet így értékelni!!! Teljesen elveszitek még a játéktól is az ember kedvét!
GYUGYÓ
Pontszám: 6.67
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2676. hozzászólás - 2011.03.26. 06:04:53
Szervusztok!

Poostmaster: Minden kvízadmin játékos is, játék közben is értékelnek, illetve keresgélnek. Nem egy közülük megfordul a fórumon is, és segít, ha megkérdezik. Mivel azonban személyük titkos, ezért nem reklámozzák, hogy kvízadminok is. Mielőtt rákérdeznél: Én nem vagyok az, és ez nagy szerencse, mert nagyon csúful tudnék értékelni. Nagyon szokott bántani a nyelvhelyesség. A többit meg onnan tudom, hogy kaptam már rajta kvízadmint, hogy enyhén elszólta magát, s ezért ismerem a nickjét, de én sem hirdetem, hogy ki ő, mert a szavam adtam, hogy nem teszem.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.02
fórumozóJerryleeFérfi
Végzetúr tehetség
236 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2677. hozzászólás - 2011.03.26. 12:11:57
Az ismert képregény ( Aszterix és Obelix ) tanúsága szerint mi a gallok kedvenc csemegéje?

Marha
Vadkan*
Szarvas
Kecske

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Bizony. Egy olyan speciális réteg, aki volt gyerek
Könyörgöm, a képregényben, a rajzfilmben és mindahány filmben a vadkan a kaja
Mr csak röhögni tudok kínomban...
"Vidám és jó volt, s tán konok,
Ha bántották vélt igazában,
Szeretett enni s egyben-másban
Istenhez is hasonlított"
Pontszám: 5.32
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2678. hozzászólás - 2011.03.26. 12:35:20 (Válasz Jerrylee #2677 hozzászólására.)
Én imádtam a képregényt, de a vadkan nem a gallok kedvenc eledele, csak Obelixé. Nyilván a többiek is azt zabálják, ha ő fog egyet. Nekem ismerős a vadkan, de alapvető, hogy egy mű részletébe való kérdés általában spec. Gőzöm nincs, hogy aki nem olvasta (nem tudom, hogy manapság lehet-e egyáltalán kapni valahol) és az elmúlt 10-15 éveben volt a gyerekes, fiatalos, képregényolvasós korszaka, mennyire ismeri (a filmet hagyjuk)... Necces a kérdés, én beengedtem volna, de a spec is beleférős.
Pontszám: 7.38
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2679. hozzászólás - 2011.03.26. 12:48:38 (Válasz Awenhai #2676 hozzászólására.)
Köszönöm a tájékoztatást.
Tulajdonképpen meg is értem az anonimitást, bár az előző hsz-emben nem ezt mondtam. Ettől függetlenül nem tartanám rossz ötletnek, ha nevükben az illetékes admin pl. Hatsepszut olykor bevállalna némi tájékoztatást, választ csokorba szedve.
Ez azért is jó lenne, mert a játékosok moráljára is jó hatással lehet. Jelenleg én is azt érzem, mintha a falnak beszélnék, mert semmilyen visszajelzést nem kapunk, azoktól, akiktől várjuk. Kérem őket, hogy időnként mutassák meg magukat. Talán heti rendszerességgel. Biztosan kevesebb lenne a rossz szájízzel távozó fórumozó.
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 4.17
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2680. hozzászólás - 2011.03.26. 20:23:19 (Válasz Poostmaster #2673 hozzászólására.)
Idézet: Poostmaster - 2011.03.25. 10:56:47

Egyszerűen arról van szó, hogy nem tudom elfogadni, ha egy nyilvánvalóan ÉRDEKES kérdés a szemétbe repül, mert egy embernek nem tetszik, és véletlenül olyan pozícióban van, hogy lesöpörheti. Nem vagyok Eddie Murphy fan, én minden olyan filmet megnézek, amin szórakozni lehet. A kérdést pedig nem úgy készítem, hogy naponta bámulom a weblapját, hogy mi új történt vele. Csak eszembe jutott, hogy hopp, ebben a filmben több szerepet is játszott. Utána nézek már, hátha érdekes kérdés lehet. A kérdés feltevője tehát már nem a speciális rétegből van.


A mostanában megreklamált kérdéseid alapján mondhatom, hogy nem a választott témáiddal van baj. Mind a középkor - professzor kapcsolat, mind az Eddie Murphy - sok szerep egy-egy olyan érdekes téma, ami valóban beleférne a kvízbe gond nélkül. Ami hibát észrevételem szerint hajlamos vagy elkövetni, hogy megfogod a baromi érdekes témát, majd kiragadsz belőle egy olyan apróságot, amire épeszű ember kizárt hogy fejből tudjon válaszolni, kényszerítve van rá hogy guglizzon.
Idézet: Poostmaster - 2011.03.25. 10:04:35

Ebben a játékban a kvízkérdések fele arról szól, hogy ki tudod-e guglizni 5 perc alatt.
Valaki már említete, hogy ha műveltségi vetélkedő lenne, akkor a válaszokra fél perc lenne adva.


Csak halkan jegyezném meg, én soha nem az 5 perc gugliidőből indulok ki. Én mindig az olimpiában gondolkodom. Ott 18 másodperc jut egy kérdésre. Márpedig ha egy kérdés bekerül adatbázisba, bármikor visszaköszönhet olimpián.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!