Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
601. hozzászólás - 2010.02.11. 09:00:17 (Válasz Appple #599 hozzászólására.)
Művek címeinél nem kell kiemelni idézőjellel. Idézőjelet valóban idézeteknél használunk, illetve ha a szó, amire alkalmazzuk, átvitt értelemben értendő, nem az alap jelentését, jelentéseit tekintve. A jövőben nyugodtan írd jelek nélkül, ha valamilyen mű, film, színdarab, stb. címe szerepel akár a kérdésedben, akár a válaszokban.
Pontszám: 9.01
népszerűApppleFérfi
Végzetúr tehetség
222 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
602. hozzászólás - 2010.02.11. 09:56:41
Köszönöm a válaszaitokat! Eddig 32/6 (jó/rossz) és ritka a visszadobás is, csak mellbevágott
S valóban: http://mek.oszk.hu/01500/01547/ (199-es pont)

Az viszont zavarbaejtő, hogy a rendszer ha csúnya szót feltételez a kérdésben, nem engedi át. Pld. egyszer Jodie Foster-el kapcsolatban dobta vissza...
A hozzászólást Appple módosította 2010.02.11. 10:05:57-kor
Pontszám: 3.29
népszerűtlenHengst1979Férfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
603. hozzászólás - 2010.02.11. 11:48:12
Szerintetek ez érdektelen lexikális tudásra mutat?!!!!!!!

Melyik a leghosszabb folyó Szibériában?

Amur
Jenyiszej
Ob
Léna

Ez egy Földrajzi kérdés amilyen tantárgy az érettségin is van!!!!!!!!!

Kérem kivizsgálni az ügyet!!!!!!!
Pontszám: 2.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
604. hozzászólás - 2010.02.11. 12:11:28 (Válasz Yaffa #577 hozzászólására.)
Idézet: Yaffa - 2010.02.07. 12:03:54
Más is kapott értékelésre kérdéseket?
Én igen de rettenet a felhozatal...


Hat igen, nem veletlen, hogy 10-20% kozotti arany megy at. V4 indulaskor ez lecsokken 5% korulre. Normal esetben ugyanis aki erzi, hogy nem megy neki a kerdesfelteves az helyesen hanyagolja. Viszont a V4 indulasakor a kuldi miatt boldog boldogtalan nekiall kerdezni. Jo esetben lesznek belole elcsepelt 26-odszor feltett kerdesek. Rossz esetben az ilyen winraroshoz hasonlo borzalmak.
Pontszám: 6.63
népszerűtlenHengst1979Férfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
605. hozzászólás - 2010.02.11. 12:14:33
és akkor ez a kérdés szerinted sem jó?
Pontszám: 2.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
606. hozzászólás - 2010.02.11. 12:22:00 (Válasz Mikike1985_1985 #584 hozzászólására.)
Idézet: Mikike1985_1985 - 2010.02.07. 13:15:08
ezáltal más értékelés nem elfogadott, hisz prioritást kellene adni:
1: szerepel az adatbázisban
2: helyesírási hibát tartalmaz
3: innen jönnének a túl speciális stb... értékelések!


Nagy butasagot beszelsz. Gondolj bele. Valaki vissakapja a kerdeset 3-szor helyesirassal, es amikor vegre nagynehezen kijavitotta, akkor megtudja, hogy spec? Kinek jo ez? Az ertekelo sziv, a kerdezo sziv, a tobbi jatekosnak indifferens.

Nem, pont forditva.
1/ megfelelo minosegu-e a kerdes
2/ szerepel-e az adatbazisban
3/ helyesiras rendben van-e

Igy aki a 3-as pontig eljut, az mindenkeppen tudja, hogy kerdese jo, csak meg kell rajta javitani valamit (ez nem minden esetben a helyesiras).
Pontszám: 6.63
népszerűtlenHengst1979Férfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
607. hozzászólás - 2010.02.11. 12:28:02
Hát sajnos bele kell nyugodnom hogy ez a kérdésem sem volt jó de valaki tudna nekem segíteni hogy végre összehozzak egy kérdést ami 10000000 % ra átmegy?
Pontszám: 2.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
608. hozzászólás - 2010.02.11. 12:32:37 (Válasz Hengst1979 #603 hozzászólására.)
Idézet: Hengst1979 - 2010.02.11. 11:48:12

Melyik a leghosszabb folyó Szibériában?

Amur
Jenyiszej
Ob
Léna


Hat ez a kerdes a leghatarozottabban hatareset, azaz teljesen az ertekelo szubjektiv megitelesen mulik, hogy elfogadja-e. Ami jo benne: nem kerdez kilometert! Ez nagyon jo. Hanem 4 folyot osszehasonlit. Ami baj vele:
1/ Sziberiai folyo mit jelent? Sziberiaban ered es van a torkollata? Vagy Ott ered? Vagy ott van a torkollat, esetleg atfolyik Sziberian?
2/ A folyok hossza mindig vitatott kerdes, mivel a forras gyakorta nem egyertelmu. Nem neztem meg, hogy ezek kozott a folyok kozott adodhat-e ilyen okbol kifolyolag tobb valasz.
3/ Egy foldresz leghoszabb folyoja sztem jo kerdes, Azsia, Eszak-Amerika, Afrika, Europa, Del-Amerika eseteben ezek tok egyertelmuek. Valoszinuleg Ausztralia eseten is, de arrol nincs fogalmam. Egy foldresz egy nagy tajegysege, haaat ez mar velemenyes.

Szoval mindent osszevetve volt ok boven a visszautasitasra, de akar at is mehetett volna.
Pontszám: 6.63
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
609. hozzászólás - 2010.02.11. 12:34:09 (Válasz Appple #599 hozzászólására.)
Idézet: Appple - 2010.02.10. 22:56:54
Ahm...na ne
Az egyik előző átment: Kinek a műve a 'A lét elviselhetetlen könnyűsége'?
Egyébként mindegyik feltett kérdésemben, akár egy akár több szóból álló kifejezésre kérdezek rá, mindig használom az aposztrófot. Eddig nem volt gond.


Orulj, hogy atment rosszul.
Ezt meg javitsd es atmegy majd jol.
Pontszám: 6.63
népszerűtlenHengst1979Férfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
610. hozzászólás - 2010.02.11. 12:35:54
A wikipédiából néztem a kérdést tartalát és láttam a neten egy szibériáról szóló kvíz sorozatban is. De ha nem hát nem majd csak sikarülni fog majd 5000 év mulva
Pontszám: 2.80
népszerűBLOODs2Nő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
611. hozzászólás - 2010.02.11. 12:46:19 (Válasz Hengst1979 #610 hozzászólására.)
Ha a googleba azt írjuk: szibéria leghosszabb folyója, akkor a wiki egész pontosan ezt dobja

Folyói:
Leghosszabb folyói Szibériában és a Távol-Keleten húzódnak, a fő folyók nagyság szerinti sorrendben: Ob, Amur, Léna, Volga, Jenyiszej. Több folyója fontos szerepet játszik mint víziút vagy energiaforrás, így a Don, a Narva, a Daugava, a Pecsora, a Kubány és a Terek.

Tehát én kesévbé sem érzem rossznak olyan elfogadotthoz képest mint Donald kacsának van-e gatyája és ha van milyen színű.
Magunkon ítélkezni sokkal nehezebb, mint máson. Ha sikerül helyesen ítélkezned saját magad fölött, az annak a jele, hogy valódi bölcs vagy.
Pontszám: 6.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
612. hozzászólás - 2010.02.11. 14:37:32 (Válasz BLOODs2 #611 hozzászólására.)
A googleben minden ilyenre, ahol száraz adatok vannak, meg lehet találni a választ, a kérdés, hogy egyébként jó-e? Én mindig azon gondokodom egy kérdésem előtt, hogy Vágó műsorban szerepeltne-e. Ha messze nem találkoztam vele vagy hasonlóval, vagy távolról emlékeztetővel, akkor nem. Nyilván ide több minden belefér.
A vegzetúr wikin van egy jó leírás a kvízekről, érdemes elolvasni.
Pontszám: 8.02
népszerűBLOODs2Nő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
613. hozzászólás - 2010.02.11. 15:09:43 (Válasz Craslorg #612 hozzászólására.)
Természetesen elolvastam. Az azonnal törlendőnél például ki van emelve, hogy nem lehet bármilyen politikai tartalommal bíró a kérdés. Ezzel szemben a preferáltaknál "Közelmúltbeli (XX-XXI. sz.), nagyon fontos események, például Berlini Fal leomlása, Köztársaság kikiáltása, 1956-os forradalom, Challenger űrhajó vagy Csernobil tragédiája, stb. " Kicsit ellentmondásos szerintem.
De az is lehet hogy én sarkítok De említhetném azt is, hogy speciális érdeklődési körbe tartozik szerintem egy nem ponty "kategóriájú" hal ragadozó csoportba tartozása vagy egyáltalán létezésének eldöntése. Meg igenis van F1-es kérdés is ami szintén egy külön érdeklődési kör.
No és persze van a Donald kacsa gatyája, a hupikék törpikék milyen házban laknak és sorolhatnék még ezer bugyuta ámde elfogadott kérdést.
Nem tudom mennyi kérdésből áll az adatbázis, de esetleg időnként pár avatott ember áttekinthetné és szanálhatná a túl gyenge illetve hibás kérdéseket amiket esetleg a nagyérdemű mégis valamikor elfogadott.
Magunkon ítélkezni sokkal nehezebb, mint máson. Ha sikerül helyesen ítélkezned saját magad fölött, az annak a jele, hogy valódi bölcs vagy.
Pontszám: 6.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
614. hozzászólás - 2010.02.11. 16:49:39 (Válasz BLOODs2 #613 hozzászólására.)
Az általad említettek nagy része valóban nem jó, ha ilyennel találkozol, írd be a kvíz 4 topicba, az a gyűjtőhelye.
Jelenleg kb 220ezer kérdés van már, 130ezer után lett adminokra bízva, előtte sok nem oda valót beengedtek a játékosok, mondván (á, nem jó ez, de nem cseszek ki vele).
Pontszám: 8.02
fórumozóMinikoboldNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
615. hozzászólás - 2010.02.12. 11:32:54
Sziasztok! Ez volt a kérdésem.

********************************************
Melyik mesébe nem szerepel oroszlán?

Vadkaland
Nagyon vadon (*helyes válasz)
Oroszlánkirály
Előttünk az özönvíz


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

*******************************************

Érdekelne, hol van az a hiba? Rengeteg olyan kérdést látok, ami értelmetlenül van megfogalmazva, vagy több betű, sőt még egy szó is hiányzik belőle.... Az enyimbe, hol van az a durva hiba amitől nem kerülhetett játékba?
Kezd igaza lenni az ismeröseimnek: nem éri meg kérdésekkel vesződni, mert valami gondjuk úgy is lesz vele... Már nem tudom milyen témájú kérdéseket tegyek fel.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
616. hozzászólás - 2010.02.12. 13:05:09 (Válasz Minikobold #615 hozzászólására.)
Ne hivatkozz már benn lévő rossz helyesírású kérdésekre, inkább segítsd az adminok munkáját és írd be őket a kvíz 4 topicba.

A kérdésednél pedig:
Melyik mesében nem szerepel oroszlán?
Pontszám: 8.68
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
617. hozzászólás - 2010.02.12. 13:06:34 (Válasz Minikobold #615 hozzászólására.)
Idézet: Minikobold - 2010.02.12. 11:32:54

Sziasztok! Ez volt a kérdésem:

********************************************
Melyik mesében nem szerepel oroszlán?

Vadkaland
Nagyon vadon (*helyes válasz)
Oroszlánkirály
Előttünk az özönvíz


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

*******************************************

Érdekelne, hol van az a hiba? Rengeteg olyan kérdést látok, ami értelmetlenül van megfogalmazva, vagy több betű, sőt még egy szó is hiányzik belőle.... Az enyimben, hol van az a durva hiba amitől nem kerülhetett játékba?
Kezd igaza lenni az ismeröseimnek: nem éri meg kérdésekkel vesződni, mert valami gondjuk úgy is lesz vele... Már nem tudom milyen témájú kérdéseket tegyek fel.

Hibák kijelölve.
Nem mellesleg én ezt a helyedben nem erőltetném. Viszont ajánlom figyelmedbe a "Vajon elfogadják ezt a kérdést, ha felteszem?" topikot
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.23
kedvencAkaraNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
618. hozzászólás - 2010.02.12. 14:48:01
Üdv!

Az én kérdésem sem került elfogadásra:

(Zene) Mi a violinkulcs másik neve?

F-kulcs
G-kulcs*
Tenorkulcs
C-kulcs


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Ez mind szép és jó, csak éppen nem hibás a kérdés - egy darab helyesírási hiba nincs benne, és ebben biztos vagyok. Ha pedig nem hibás, hanem más gond van vele, akkor azt írják indoknak...
Pontszám: 5
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
619. hozzászólás - 2010.02.12. 15:00:14 (Válasz Akara #618 hozzászólására.)
Udv Neked is!

A zarojeles reszt vedd ki es fogalmazd at a kerdest.
Hogyan nevezzuk meg violinkulcsot a zeneben? vagy valami ilyesmi.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.23
kedvencAkaraNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
620. hozzászólás - 2010.02.12. 15:11:07 (Válasz Zoltanszon #619 hozzászólására.)
Köszönöm a segítséget!

Nos, ezen gondolkoztam én is, de szerintem baromira egyértelmű így is. :S Lehet, hogy jobban hangzana így: "Hogyan nevezzük a zenei violinkulcsot másképp?"

Ámbár, így sem helyesírási hiba, hanem inkább szubjektív vélemény miatt lett kiszemlézve a kérdésem, lehetett volna olyan opció is, hogy "Nem tetszik a megfogalmazása". Csak, hogy én is kötekedjek.

Ugyanakkor, a 3. válaszlehetőségnek basszuskulcsot (merthát az még ma is hazsnálatos, szélesebb körben ismert) szerettem volna írni, de automatikusan visszadobta a rendszer, mert szerinte az trágár szó.

Mindenesetre megpróbálom mégegyszer, ha megint nem felel meg, vannak még jobb kérdéseim is...
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője