Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóDanakosFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1661. hozzászólás - 2010.08.19. 20:13:35 (Válasz Craslorg #1657 hozzászólására.)
köszi, majd ilyen "finomításokra" is figyelek ezentúl
Pontszám: 5
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1662. hozzászólás - 2010.08.20. 11:18:24 (Válasz Tony Ramirez #1659 hozzászólására.)
Aki "csókos", annak könnyű.
Pontszám: 6.98
kedvelt tagCorinaNő
Végzetúr tehetség
136 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1663. hozzászólás - 2010.08.21. 08:22:22
Sziasztok

Én nem másolom be a kérdést mert szerintem felesleges, csak a problémát amiért nem került elfogadásra. Remélem azért így is érthető.
Hogyan lehet leírni, hogy ne minősítsék helyesírási hibának Ceratopsia dinoszauruszt? Ez a neve.

valamint még egy igazából csak érdekesség, hátha lehetne tenni ellene
A 1. válaszban nem megengedett szó szerepel!
1. Válasz:Szophoklész

Ha egy kacsa nem tud úszni, attól még nem a víz a hülye.
Pontszám: 3.67
kedvelt tagGriffFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1664. hozzászólás - 2010.08.21. 23:22:39
Hello! Nekem az a panaszom, hogy feltettem egy kérdést még pedig ezt: mennyi az eddig készített gitárok nyakszáma? a válaszok ezek voltak: 3,4,5,1. És erre azt írtátok vissza, hogy A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

És szeretnék kérni egy részletes indoklást hogy ezen mi volt a rossz, mivel gitáros vagyok és sztem azok akik SZERETIK A ZENÉT vagy jártasak valamennyire a témában esetleg böngésznek neten akkor rátudnak jönni h melyik a helyes válasz mégpedig a 3 nyakú gitár ez a legtöbb nyakú gitár amit eddig készítettek. Erre ha valaki megnézi a válaszokat KIS LOGIKÁVAL rá tud jönni.

Még egyszer szeretnélek titeket megkérni hogy egy részletes indoklást külgyetek mert ezzel nem lettem kielégítve hogy küldtök egy ilyen sablonszöveget.

Előre is kössz
Pontszám: 5.50
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1665. hozzászólás - 2010.08.21. 23:56:53 (Válasz Griff #1664 hozzászólására.)
Pedig mivel a rendszer sablonszövegek küldésére alkalmas, bővebb magyarázatot nem fogsz kapni, esetleg tipp formájában itt a fórumon. Egyébként a kérdésed rengeteg sebből vérzik.

mennyi az eddig készített gitárok nyakszáma?

Először is, mondatot nagy betűvel kezdünk, helyesírási hiba. Aztán eddig. Mégis meddig? A holnap elkészült gitár már nem játszik? Ezt honnan tudja az aki holnapután válaszol a kérdésre? Aztán a következő: a kérdésben sehol nem említesz olyat, hogy te a legtöbb nyakkal készült gitárra lennél kíváncsi, amihez a válaszok passzolnak. Azt kérdezed, az eddig elkészült gitárok nyakszáma mennyi. ez egyfelől egy érdektelen lexikális adat, ami nyilván sincs tartva, másfelől egy baromi nagy szám, tekintve hogy közel 600 éve készítenek gitárokat világszerte.

Te valami olyasmit szerettél volna kérdezni, hogy hány nyaka van a legtöbb nyakkal készített gitárnak.
Emellett a rengeteg hiba mellett az már csak egy aprócska tényező, hogy még a helyesnek kikiáltott válaszod is rossz, ugyanis nem három nyak a legtöbb, amivel gitárt készítettek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.94
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1666. hozzászólás - 2010.08.22. 00:14:52
Mi az a gitárnyak? Csak mert szeretem a zenét, biztos jártas is vagyok benne, de a gitárnak eddig a húrjairól tudtam meg a pengetőről.

Nah és, hogy a helyesnek vélt válaszodat megcáfoljam, én a buta. Ezek után meg ne híreszteld, hogy gitáros vagy. A te tanácsodat tudom ajánlani neked is... böngéssz a neten.

http://m.blog.hu/la/langologitarok/image/weirdguitar/i-rick-nielson-5neck.jpg Rick Nielsen gitárja

http://m.blog.hu/la/langologitarok/image/weirdguitar/h-MAB-quad.jpg Michael Batio négynyakú gitárja
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.73
népszerűTgmasterFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1667. hozzászólás - 2010.08.22. 17:00:29
Mennyi az értéke a következő matematikai műveletnek: ln e?

e (~2,71)
pi (~3,14)
1
nulla

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Könnyű? Bár a kötelező középiskolai tananyag része, azért kíváncsi vagyok, hányan tudják rá a választ.
Számtan? Ez azt jelenti, hogy a számtan (értsd: matematika) témaköréből nem lehet kérdést feltenni? Vagy mit jelentsen ez? Ez a feladat nem a számolási képességet méri fel, hanem a természetes alapú logaritmus fogalmának ismeretére kérdez rá. Aki tudja, mit jelent, annak számolni sem kell tudni, aki meg nem tudja, nos... az egy teljes spirálfüzetet teleírhat, akkor sem fogja tudni megmondani az eredményt. Persze egy komplexebb műveletekre is képes számológép kidobja a helyes választ, no de ettől még számtan feladatnak bélyegezni?!

Nehéz olyan kérdést írni, ami még nincs benne az adatbázisban. De azt hiszem, hogy az Olsen ikrek menstruálási ciklusa és a 82. rangú fantasy filmek és regények mellé ez bőven befér, nem beszélve az ordító helyesírási hibákkal küszködő kérdésekről. Nagyon sok kérdésemet elutasították már, ami állítólag túl speciális érdeklődést feltételez, de egy idő után besokallok én is. Ez most történt meg.
Pontszám: 6.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1668. hozzászólás - 2010.08.22. 17:26:49 (Válasz Tgmaster #1667 hozzászólására.)
Idézet: Tgmaster - 2010.08.22. 17:00:29
Mennyi az értéke a következő matematikai műveletnek: ln e?

e (~2,71)
pi (~3,14)
1
nulla

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Könnyű? Bár a kötelező középiskolai tananyag része, azért kíváncsi vagyok, hányan tudják rá a választ.
Számtan? Ez azt jelenti, hogy a számtan (értsd: matematika) témaköréből nem lehet kérdést feltenni?


Szamtan.
Kerdest feltenni lehet, matematikai feladatot kiirni nem lehet, mert az nem kvizkerdes. Ez egy matek tesztlapra valo kerdes. Ugyanannyira kvizkerdes, mint az, hogy "Mennyi 123+456?". Semennyire.
Pontszám: 6.83
népszerűTgmasterFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1669. hozzászólás - 2010.08.22. 18:03:09 (Válasz Kocos #1668 hozzászólására.)
Ugyanannyira kvizkerdes, mint az, hogy "Mennyi 123+456?".


A te kérdésed a számolási készséget (képességet) méri, az enyém nem. Szóval ne tegyük a kettőt egy lapra.
Pontszám: 5.93
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1670. hozzászólás - 2010.08.22. 19:16:43 (Válasz Tgmaster #1669 hozzászólására.)
Idézet: Tgmaster - 2010.08.22. 18:03:09
Ugyanannyira kvizkerdes, mint az, hogy "Mennyi 123+456?".


A te kérdésed a számolási készséget (képességet) méri, az enyém nem. Szóval ne tegyük a kettőt egy lapra.


Mi a termeszetes logaritmus alapja? Mi a jele a termeszetes alapu logaritmusnak? Mi a jelentossege a matematikaban e betuvel jelolt allandonak? Ezek muvetsegi kerdesek. A mennyi ln(e) meg szamolas.
Nem tudom, hogy a fentiek kozul melyik szerelt es melyik nem.
Pontszám: 6.83
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1671. hozzászólás - 2010.08.22. 19:57:53 (Válasz Corina #1663 hozzászólására.)
Esetleg ne magyarítva írd és akkor máris nem szerepel benne a "szop" szórész.

A másikat a kérdés ismerete nélkül nehéz megválaszolni.
Pontszám: 7.72
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1672. hozzászólás - 2010.08.22. 20:01:27 (Válasz Tgmaster #1667 hozzászólására.)
Idézet: Tgmaster - 2010.08.22. 17:00:29
Nehéz olyan kérdést írni, ami még nincs benne az adatbázisban. De azt hiszem, hogy az Olsen ikrek menstruálási ciklusa és a 82. rangú fantasy filmek és regények mellé ez bőven befér, nem beszélve az ordító helyesírási hibákkal küszködő kérdésekről. Nagyon sok kérdésemet elutasították már, ami állítólag túl speciális érdeklődést feltételez, de egy idő után besokallok én is. Ez most történt meg.

Ha ilyet találsz - amit erősen kétlek - annak a kvíz 5 topic a helye. Ugyanez igaz minden olyan kérdésre, amit szerinted ki kellene venni a kvízből, vagy javítani kéne.
Pontszám: 7.72
népszerűTgmasterFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1673. hozzászólás - 2010.08.22. 23:01:22 (Válasz Craslorg #1672 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.08.22. 20:01:27
Ha ilyet találsz - amit erősen kétlek - annak a kvíz 5 topic a helye. Ugyanez igaz minden olyan kérdésre, amit szerinted ki kellene venni a kvízből, vagy javítani kéne.


A kulcsszó: irónia. Amúgy köszönöm, ismerem a topicot.
Pontszám: 7.82
népszerűTgmasterFérfi
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1674. hozzászólás - 2010.08.22. 23:19:06 (Válasz Kocos #1670 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.08.22. 19:16:43
Mi a termeszetes logaritmus alapja? Mi a jele a termeszetes alapu logaritmusnak? Mi a jelentossege a matematikaban e betuvel jelolt allandonak? Ezek muvetsegi kerdesek. A mennyi ln(e) meg szamolas.
Nem tudom, hogy a fentiek kozul melyik szerelt es melyik nem.


Szerettem volna némi színt vinni a kérdésbe, egy picit az agytekervényeket mozgatandó.
Majd próbálkozok a fentiekkel, köszönöm.
Pontszám: 7.82
közellenségPinkodFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1675. hozzászólás - 2010.08.24. 08:27:32
Mi volt a magyar zászló közepén a kommunizmus alatt?

Vörös csillag
Sárga csillag
Rózsaszín háromszög
Nyilaskereszt

"Az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel."

Ezen mi a nehezen értelmezhető? Mennyire korlátolt agyilag, aki nem érti ezt a kérdést?
Pontszám: 3.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1676. hozzászólás - 2010.08.24. 08:46:06 (Válasz Pinkod #1675 hozzászólására.)
Tudomásom szerint a kommunizmus 1989-ig tartott Magyarországon a háború után (talán 1949-től). Ezen időszakban 1956-ig a kommunista címer volt megtalálható a magyar zászlón, amely ugyan tartalmaz vörös csilalgot is, de emellett még búzakalászt és egyebeket. 1956 után (mint korabeli felvételeken is látszik a forradalom idején ezt a címert vágták ki a magyar zászlóból a forradalomban) visszatért a címermentes változat, amely csak a 3 színt tartalmazza.
Ezek alapján a kérdés is roppant pontatlan, de ha az 1956-ig tartó néhány évre gondolnál, akkor a válaszok között sincs jó válasz.
Javaslom, ha történelmi (vagy bármilyen) kérdést teszel fel, előtte azért olvass utána.

Mindezek mellett, ha a fentiek alapján javítod a kérdésedet (dátum, korszak meghatározása) és a válaszaid között a helyes választ, akkor még át is mehet a kérdés.
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.08.24. 09:08:32-kor
Pontszám: 7.72
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1677. hozzászólás - 2010.08.24. 09:01:35
Szerintem meg Magyarorszagon nem volt kommunizmus, csak szocializmus.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.08.24. 09:01:43-kor
Pontszám: 6.82
utáltCyrano De BergeracFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1678. hozzászólás - 2010.08.24. 14:03:29
Újra itt ( nem szívesen )

Nos, a kérdés (amit másodszorra raktam be, mert 'értelmezhetetlen'?? volt elsőre...):

Melyik európai klubcsapatban játszott Dzsudzsák Balázs a 2009/2010-es szezonban?

DVSC
Hertha Berlin
Fulham
PSV Eindhoven

Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Gyerekek! Most már álljon meg a menet!! Direkt elkezdtem a kvízekre 'csakúgy' válaszolgatni, és most már VÉGKÉPP nem értem mi alapján szelektáltok?? A 'Mikor tört ki a Krakatau vulkán?', 'Ki írta a Bolero című zeneművet?' vagy a 'Melyik nem Ákos album?' MIND ugyanannyira 'rétegelt' kérdés, mint ez. ÍGY tényleg baromi nehéz lesz értelmes kérdéseket feltennem, miután egymás után 4 (azaz négy!) kérdésemet sorjáztátok ki...

...a Hitchcock filmeknél még OK, hogy lehúztátok, bár RENGETEG sokkal nehezebb kérdéssel találkoztam. De most már kezdem úgyérezni, valaki rámszállt az Adminok közül?

Ezt meg sem kell magyarázni, ezt a bizonyítványt, csak annyit kérek, hogy a már bentlévő bugyuta kérdések mellé ENGEDJETEK be értelmes, manapság csak minimális tudást igénylő, de elgondolkodtató kérdéseket is. Máskülönben mire való ez az egész??

Üdv,
D
'Nem baj hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk !'

'...talán ezért tart itt ez az ország!'
Pontszám: 2
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1679. hozzászólás - 2010.08.24. 15:27:46
Annyira nem érdekel, hogy miért, de azért kérdem.

Mátyás király hányszor tudott rumos-teát inni egy nap?

Egyet reggel, egyet este.
Reggel, délben, este
Nem ismerte a rumos-teát.
Ameddig nem csúszott az asztal alá.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Gondolom a . illetve a - jel miatt nem?
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.46
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1680. hozzászólás - 2010.08.24. 16:11:09 (Válasz Cyrano De Bergerac #1678 hozzászólására.)
Idézet: Cyrano De Bergerac - 2010.08.24. 14:03:29
Ezt meg sem kell magyarázni, ezt a bizonyítványt, csak annyit kérek, hogy a már bentlévő bugyuta kérdések mellé ENGEDJETEK be értelmes, manapság csak minimális tudást igénylő, de elgondolkodtató kérdéseket is. Máskülönben mire való ez az egész??


Szerintem azokat be szoktak engedni. Sajnos ez pont nem olyan.
Ha elolvastad a tajekoztato anyagot amit Miklos irt tudhatnad, hogy a Focis kerdes vagy rossz vagy ha nincs hibaja, akkor mar szerepelt ertekelest kap, jot soha. Ez jogosan kapott erdektelen lexikalist, merthogy pont az. Miert kene tudni minden egyes focistarol, hogy melyik idenyben hol jatszott, es melyik evben hova szerzodott. Egy sportalmanach tudjon ilyeneket, ne egy kvizjatekos.
Pontszám: 6.82
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője