Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2521. hozzászólás - 2011.02.18. 22:07:03
"Bal hüvelykem bizsereg, gonosz lélek közeleg!" - hol jelent meg először?

Shakespeare: Macbeth - Szabó Lőrinc fordítása*
Hobo Blues Band: Vadászat
Ray Bradbury: Gonosz lélek közeleg
Agatha Christie: Bal hüvelykem bizsereg

Ezt a kérdést 2x nem fogadták el. Először spec volt. Craslorg szerint: "Ha tudod kívülről az említett művet, akkor valóban nem spec. Ha csak kinéztél belőle egy idézetet, ami neked tetszi, akkor spec. Az, hogy egy mű kötelező olvasmány, nem egyenlő azzal, hogy minden idézetet ismerni kell belőle. A mű történetét, főbb szereplőit, esetlegesen egy-egy híres idézetet belől lehet, sőt kell ismerni, ez az idézet messze van tőle. Ideírhatok 100 különböző idézetet kötelező művekből, 98-ról nem fogja tudni senki, hogy melyikben szerepelt. .."
Igaza lenne, ha a válaszok közül csak egy hivatkozna az idézetre. Valószínűleg a HBB, Bradbury, vagy Agatha Christie sem tudta, hogy nem kell ismerni a Macbethből a leghíresebb idézetet.
Másképp feltéve (HBB helyett kiírtam az együttes nevét és nem rövidítettem a keresztneveket) már szerepelt az adatbázisban. Ki lopta el tőlem????
Shakespeare írta le először, és Szabó Lórinc fordította először magyarra. A másik három mű már a magyar fordítás után íródott eredeti nyelven is, a magyar fordításról nem beszélve.

Tényleg olyan rossz a kérdés, hogy senkinek nem kell?
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4.96
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2522. hozzászólás - 2011.02.19. 17:34:39 (Válasz Kajtar48 #2521 hozzászólására.)
Tényleg. A már szerepelt értékelést csak azért kaptad rá, mert az értékelő admin lágyszívűbb volt a kelleténél, és mert maga a kérdés és a válaszok is művelt lélekre vallanak. Ám attól még speciális.

Szabó Lőrinc NEM az első fordítója volt a műnek, hanem talán az utolsó. Szász Károly fordításában például az említett idézet így hangzik:
Viszket már a bal hüvelykem:
Bűnfia kell, hogy közelgjen,
Emerről jön –
Csak hadd jőjön!

És itt nem az a speciális, hogy honnan származik az idézet, hanem hogy a Szabó Lőrinc féle fordítás, a Christie regény, vagy a Bradbury regény jelent meg legkorábban, ahol azért elég nagy átfedés van a szerzők születési, halálozási ideje közt.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2523. hozzászólás - 2011.02.19. 19:35:25
Az alábbi drog fajták közül melyik jár, FÜGGŐSÉG típusa szerint a legsúlyosabb pszichés zavarral?

dohány
koffein
ópiátok
barbiturátok

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Egy szövi társam kapta vissza és semmi értékelés hogy miér ennyire utolsó..... a kérdés?
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.52
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2524. hozzászólás - 2011.02.19. 19:50:33 (Válasz SuperEgo23 #2523 hozzászólására.)
Ránézésre ne kelljen már ismerni a hatásait a különböző kábítószer fajtáknak, emellett a dohány és a koffein nem tudom, mennyire drog.
Pontszám: 7.39
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2525. hozzászólás - 2011.02.19. 20:02:53
sejtettem de akkor miért nem spec ? Egyébként van fogalmam róla(nem azért mert betege voltam valamelyiknek is! Kaptam egy oklevelet oktatásról iskolákban) Mindegyik drog és a dohány okozz legnagyobb pszichés elvonást.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.02
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2526. hozzászólás - 2011.02.19. 20:09:40 (Válasz SuperEgo23 #2525 hozzászólására.)
Persze, Persze te is csak egy cigit szívsz naponta mint Mucsi Zoltán.
http://www.youtube.com/watch?v=stB4Q738taM

(U.i.: Ne sértődj meg nem ismerlek ,csak poénnak szántam.)
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.49
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2527. hozzászólás - 2011.02.19. 20:17:57 (Válasz Helion1988 #2526 hozzászólására.)
semmi sértődés ! és köszi linket minnyá stresszes lettem!
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.56
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2528. hozzászólás - 2011.02.19. 20:32:45 (Válasz Craslorg #2524 hozzászólására.)
A dohány és az alkohol pont ugyanolyan drog, mint a többi. Csak legálisak. Ilyen drog-nemdrog alapon már inkább a barbiturátok lógnak ki a sorból, mert azok alapból gyógyszerek, persze nagy abúzuspotenciállal. Sőt, az ópiátokra se mondanám egyértelműen, hogy drog, mert van egy csomó ópiát, ami egyáltalán nem rendelkezik KP idegrendszeri hatással. (pl a hasmenésre recept nélkül kapható szerek 90% szintetikus ópiát)
Pontszám: 7.26
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2529. hozzászólás - 2011.02.20. 13:48:28
Érdeklődnék, hogy miért rossz, hibás ez a kérdés:
Melyik kategóriába illik J.R.Ward: A feketetőr testvériség sorozata?

Kaland
Vámpírromantika
Sci-fi
Thriller, horror

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Pontszám: 5.14
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2530. hozzászólás - 2011.02.20. 14:28:53 (Válasz Formoterol #2529 hozzászólására.)
Nem írtad, mi volt az indoklás. Egyébként maga a sorozat szimpla ponyva, rajongók szeretik, többieket nem érdekli. Van ilyenből egy trakat könyv. Bár a könyvet magát nem ismerem, így nem tudom, jó-e vagy sem (mármint nekem tetszene-e vagy sem), de gondolom a vámpírromantika lenne a helyes válasz, a leírások alapján azonban a kalandba is beleillik. Emellett ilyen kategória nincs, hogy vámpírromantika, csak egy erőltetett alkategória esetleg.
Ha már szerepelt értékelést kaptál, akkor örvendj, mert tehetsz fel másik kérdést helyette és az admin nem akart kiszúrni veled.
Pontszám: 7.39
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2531. hozzászólás - 2011.02.20. 14:58:41 (Válasz Craslorg #2530 hozzászólására.)
Az utolsó sor volt az értékelés.

Igaz,hogy nem fő kategória, de a szórakoztató irodalom alkategóriája.
Ezen az alapon minden idetartozó rész ponyva.
Különben sokan szeretik a ponyvaregényeket / habár én ezt nem tartom annak/, mert ebben a stresszes, rohanó világban kell egy kis "romantikus" kikapcsolódás amikor nem a sok gondra, betegségekre gondolunk.
Amennyiben szépirodalmi kérdést teszek fel az meg speciális lesz?
Miért van az, hogy oly sok bugyuta kérdést meg elfogadnak?
Pontszám: 5.14
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2532. hozzászólás - 2011.02.21. 17:42:09
Érdeklődnék, hogy mi benne a helyesírási hiba, mert akárhogy meresztem a szemem nem látom.
Mit jelent a hangyás kifejezés?

bizar
őrült
szertelen
felelőtlen

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5.14
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2533. hozzászólás - 2011.02.21. 17:56:28 (Válasz Formoterol #2532 hozzászólására.)
szerintem ez : bizarr*
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.62
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2534. hozzászólás - 2011.02.22. 06:16:18
most egy darabig megint nem fogok asszem kérdést írni:

Az alábbi Fekete István művek közül melyik NEM regény?

Hajnal Badányban
A koppányi aga testamentuma
Zsellérek
Pepi-kert
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Fekete István életműve elég alap, kötelező olvasmányok és minimális műveltséggel kitalálható a válasz.

Kérdésed kiértékelésre került.A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.

Az alábbiak közül melyik NEM hal?

ráják
cápák
tengeri macskák
szirénfélék

ezt megint nem teljesen értem. zsinórban a 29. olyan kérdést kapom, ahol idióta halneveket kel kitalálni, de... mindegy is. a porcos halak szintén általános iskolai (majd középiskolai) tananyag. ha erre csak spec érdeklődésű emberek tudnak válaszolni, elég bajban a haza!

ja és a bónusz:

Az alábbiak közül melyik állat NEM hímnős?

éticsiga
orvosi pióca
földigiliszta
bíboratka

ezt azonnal elfogadták. ez volt az első. ilyenkor gyanakszom arra, hogy a többit azért nem, mert zsinórban írtam hármat és nem vártam jólnevelten két napot köztük!

ha valaki veszi fáradtságt és magyaráz, kérem azt, hogy a hímnős állatok és porcos halak mért különböző nehézségi kategória?
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 5.29
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2535. hozzászólás - 2011.02.22. 07:03:13 (Válasz Teking #2534 hozzászólására.)
Őszinte leszek, bár ritkán szoktam itt a kvíz topikban a kérdésírót védeni, de ezekben az esetekben egyetértek veled, még ha a Fekete István művek nem mindegyike alapműveltség (nem mind volt kötelező, sőt...), de ha Petőfinek ismerjük a sok verse között a regényét, ezt se baj, ha tudjuk. Mondjuk úgy, hogy Vágó műsorban a 15-ből a 9-10. helen kerülne elő, azaz nehezebb kérdés. Esetleg egy már szerepeltet el tudok képzelni neki, mert sok irodalmi kérdés van már, Fekete Istvánról is.
A halaknál talán érdemesebb lett volna a szirénfélék helyett az ismertebb, magyar nevüket használni, a tengeriteheneket, a szirén meghatározás a latin nevükből alakult át. Ettől még ez egy roppant egyszerű kérdés.

A hímnős kérdésed nálam törölni lett volna (csak, hogy belekössek valamibe, még ha jogtalanul is).
Pontszám: 7.38
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2536. hozzászólás - 2011.02.22. 19:08:06
Melyik magyar uralkodónő NEM volt királynő?

Szent Hedvig
Brandenburgi Katalin
Jagelló Izabella
I. Mária


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
?????
Pontszám: 5.29
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2537. hozzászólás - 2011.02.22. 19:21:00 (Válasz Teking #2536 hozzászólására.)
Két helyes válasz az szerinted mi ha nem rossz?

Szent Hedvig - Nagy Lajos lánya, lengyel királynő - stimm
Brandenburgi Katalin - Bethlen Gábor felesége, erdélyi fejedelem - nem stimm (nem is magyar)
Jagelló Izabella - Szapolyai János felesége, magyar királyné, Szapolyai halála (1540) és Buda elfoglalása (1541) között János Zsigmond király gyámjaként kormányzó, Buda elfoglalása után ugyanígy erdélyi kormányzó - nem stimm
I. Mária - a fent említett Hedvig nővére, Magyarország első királynője - stimm


Mi a kérdés?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2538. hozzászólás - 2011.02.22. 19:23:28 (Válasz Lanmandragoran #2537 hozzászólására.)
Jagello Izabellát
1539. február 16-án vagy február 22-én királynévá koronázták Székesfehérvárottmiután férjhez ment Szapolyai Jánoshoz.

illik tudni és elég gáz h az értékelők nem tudják!
Pontszám: 3.86
irritálóCin99Nő
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2539. hozzászólás - 2011.02.22. 19:24:58
I. Mária királynő volt, a többi NEM! Brandenburgi Katalin Bethlen felesége volt, utána fejedelem, ami nem ugyanaz. Szent Hedvig magyar SZÁRMAZÁSÚ volt tulképp, de LENGYEL uralkodónő! Jagelló Izabella lett volna a helyes (azt jelölted be), mert ő Jagelló Zsigmond lánya volt, de soha nem lett királynő. remélem érted
Mit művelsz ott? Földet?
Pontszám: 5.47
fórumozóTekingFérfi
Végzetúr mester
334 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2540. hozzászólás - 2011.02.22. 19:25:22 (Válasz Lanmandragoran #2537 hozzászólására.)
lehet hogy nem túl sokáig volt királynő, de még az egri csillagokban is benne van!


egyébként ilyenkor idegesítő, hogy nem lehet az értékelőkkel vitatkozni, mert nyilbván ugyanezt nézték be.
Pontszám: 5.29
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője