Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3001. hozzászólás - 2011.08.16. 11:14:10 (Válasz Kicsinoel #3000 hozzászólására.)
Már válaszoltak neked:

Idézet: SuperEgo23 - 2011.08.15. 12:58:42
A főváros szó nem megengedett, de legközelebb az ilyen jellegű panaszod Miért nem fogadták el... topicba írd.

Mód.: Mert az összes főváros jellegű kérdést feltennék, ha nem lenne tiltott szó.
Pontszám: 7.38
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3002. hozzászólás - 2011.08.16. 11:28:32 (Válasz Yaksee #3001 hozzászólására.)
Mondjuk ez nem erre volt válasz Maga a kérdés egyébként azért kapott specet, mert egy mű részletébe kérdeztél bele. Ezzel együtt ez a mű egy sokadrangú könnyed esti szórakozás, amiből az elvakult rajongókon kívül maximum annyi marad meg, hogy meteor és logikai, fizikai, gravitációt figyelembe sem vevő bakik tarkítják. Nyilván a film nem egy NG tudományos műsor, ezért írtam, hogy könnyed szórakozás. Ennek egy röpke részlete, hogy több város, köztük egy európai főváros is megsemmisül, de ez messze van a fő száltól.
Ne tegyél fel egy mű hasonlóan másodrangú részletére vonatkozó kérdést! Ez igaz a filmekre, de a regényekre, novellákra is. Van némely kivétel, de nagyon kicsi halmazt alkotnak. Emellett, ha 2001-ben vetítették utoljára TV-ben, akkor pláne nem emlékezhetünk rá (ok, nyilván 2011-et akartál írni, de azt hiszem nem kötelező ezt a fantasztikumot minden alkalommal megtekinteni, mikor a TV-ben műsorra tűzik.)
Pontszám: 7.37
kedvelt tagKicsinoelFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3003. hozzászólás - 2011.08.16. 12:11:26 (Válasz Craslorg #3002 hozzászólására.)
Szia!

Nem 2001-et akartam írni, mert helyesen 2001. augusztus 14-én vetítették le a filmet legutoljára, és ahogy írtam nem csak speciálisan érdeklődő emberek tudnák erre a választ, hanem az esetek legtöbbségében kb.: 90 % !!
Mivel a beharangozó reklámjában is benne volt / nem egyszer adták le a reklámot , napi szinten/, és 1 teljes hétig reklámozzák a hétvégi - úgynevezett főműsoridőben leadandó -filmet, amitől az egyik fő kereskedelmi adó nagyon nagy nézettséget remél, ami össze is szokott jönni neki / a nevét azért nem írom ki, hogy nehogy azt írjátok, hogy reklámozok! -.
Akkor ebben az esetben úgy látszik, hogy csak te nem vagy ilyen szinteken tájékozódott !!

Mások, pedig nagyon is !

Nem a logikáról írtam, és a spec efektekről ,bakikról !
Hanem egy nagyobb méretű európai ország egyik városáról , amit egy nevezetes nagy tornyáról azonnal felismer a kedves néző, és ne beszéljünk a diadal ívéről sem ! Nincs messze a fő száltól, mert a közel jövőben bekövetkező tragédia egyik előfutára volt , amely megmutatja, hogy egy kisebb meteorit darab milyen nagy pusztítást végez, ebből lehet következtetni a végkövetkezményre !

Szerinte te nem vagy tájékozódott és csak neked speciális dolog, mert neked úgy látszik, hogy csak a moderálás nem speciális dolog a világ más egyéb dolgai pedig igen !
Pontszám: 5.71
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3004. hozzászólás - 2011.08.16. 12:30:40 (Válasz Kicsinoel #3003 hozzászólására.)
Nem, én leírtam a valószínűsíthető okot: mű részletébe kérdeztél. Ez a lényeg. Ezt sokszor leírták már itt, ebben a topicban is, hogy ilyet ne tegyen fel senki. Ebből kifolyólag neked is megírtam a tapasztalatok alapján. Hogy ezt elfogadod-e vagy sem, ez a te döntésed, de ne lepődj meg rajta, ha a következő hasonló kérdésedet is visszadobják.
Filmet egyébként TV-ben nem nézek, vannak annál jobb módszerek rá, hogy reklámmentesen tudjam élvezni és ne a kereskedelmi TV-k népbutító műsorainak a reklámjait "élvezzem" közben. Az egyetlen, amire a kereskedelmi csatorna jó, hogy Forma 1-et és néha más sportközvetítést tartalmaz. Ugyanez igaz a többire is.
Egyébként valóban tájékozatlan vagyok, mert egy huszadrangú film részlete nem maradt meg bennem (nagyjából a "leszarom" kategória, hogy melyik város dőlt romba).
Pontszám: 7.92
kedvelt tagKicsinoelFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3005. hozzászólás - 2011.08.16. 13:04:24
Akkor először is helyesbítek a legutolsó megnyilvánulásomban tévesen írtam: nem 2011 augusztus 14, hanem 2011.
Másodjára : azt veszem észre , hogy sajnos nagyon is monopol helyzetben érzed magad és azt hiszed , hogy mindent megtehetsz! És ez sajnos nagyon is igaz és sajnálatos !
Harmadjára te nagyon is sekélyes ember vagy , mind érzelmileg, tájékozottságilag és még sorolhatnám ..... !!
Elnézésedet kérem, hogy a bajaimmal és gondjaimmmal zavartalak, de sajnos csak veled tudom ezen a szerveren felvenni a kapcsolatot !

Hiába te vagy a az a személy , aki ha gond van segít !! / ezt írják / , de te itt oly felesleges vagy mint a Pápá-nak a fasz !

Okoskodsz itt jobbra - balra , de az értelmi szinted / azt veszem észre /, hogy egyenlő a nullával !
Te nem nézel ezt, nem nézel azt, a Tv. műsorokban csak a Forma 1 érdekel! Kit érdekel a hülyeséged ! Másokat képzeld el érdekli és tudja a kérdésre feltett válsz, és még évek múlva is kisújból kirázza a választ, amire te soha nem lennél képes !

TE ..... nulla!
Pontszám: 6
kedvencLegacyFérfi
Végzetúr mester
489 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3006. hozzászólás - 2011.08.16. 13:33:19 (Válasz Kicsinoel #3005 hozzászólására.)
Ez mekkora... simán beolt
Pontszám: 8.17
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3007. hozzászólás - 2011.08.16. 13:48:14
Ez baromira tetszik. Csak megismerem magam egy olyan által, akivel a büdös életben nem találkoztam és itt is csak segítségképpen írtam egy kérdésére. Egész regényeket lát néhány sorban. Örülnék, ha bővebb információt is kapnék még magamról, hogy megismerjem és rendben alakítsam a sorsom.
Örülök, hogy egy igazi pszichológus is játszik.
Pontszám: 8.69
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3008. hozzászólás - 2011.08.16. 13:55:15 (Válasz Craslorg #3002 hozzászólására.)
Kösz Cras, igazad van. Felületes voltam. Viszont nézd mit találtam: itt.

Na, most már nem is kell végignézni az egész filmet...

Még mielőtt valaki félreértene, Cras indoklása szerintem tökéletes volt. Belekérdezni egy filmbe spec. (és nem vagyok nagyokos, én le szoktam mondani a kvízről, mert nem érzek affinitást magamban ahhoz, hogy idegeskedjek, hogy jó-e egy kérdés, vagy sem.)
Pontszám: 8.26
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3009. hozzászólás - 2011.08.16. 18:26:25
Basszus Cras, ahogy öregszel egyre átlátszóbb vagy! Ez a Kicsisenki idejön, és fél perc alatt levágta rólad ami nekünk majdnem három évünkbe telt!

Egyébként ha már kötözködünk, és szőrszálhasogatunk kedves kicsinoel!
- Dobálózhatsz itt számokkal, de egyrészt attól hogy hasraütve benyögsz egymillió nézőt, az nem lesz hiteles, másrészt az még mindig csupán a magyarországi(!) lakosság 10%-a, ha hozzászámoljuk a szomszédos országok népességét is, ahonnan jelentős számban játszanak határon túli magyarok, mindjárt csak 2-3%-ról beszélünk, ami egy igen szűk, speciális érdeklődésű rétegnek minősül.

- de ha fel is tételezzük téves logikádat követve, hogy sokan látták a filmet tegnapelőtt, és ma még emlékeznek erre a jelentéktelen részletre, a kvíznek van egy olyan kevésbé lényegtelen momentuma, hogy a frissen feltett, napi aktualitásukat vesztett kérdések nem törlődnek egy hét után automatikusan, márpedig két hónap múlva már a kutyát sem fogja érdekelni, hogy most akkor Párizs semmisült meg, vagy Róma.

- apropó megsemmisülés.. jelentem, én láttam a filmet vasárnap. És határozottan emlékszem a képsorra, egyik pillanatban békés Párizs az Eiffel-toronnyal, aztán aszteroida, aztán Párizs közepén hatalmas luk, de a város jelentős része épen marad, ami például abból is leszűrhető, hogy a Diadalív, ami a város méreteit tekintve meglehetős közelségben áll a toronyhoz, a záró képen ott áll épségben a kráter szélén; eképpen megcáfolva és romba döntve azt a téves látszatot, hogy volt halvány lila fogalmad is a saját kérdésedről.


Persze bizonyára én is sekélyes vagyok, amiért a hollywoodi filmművészet eme kiemelkedő remekének másodperc pontos elemzését átaludtam általánosban, és inkább az ósdi elavult földrajz ismereteimbe kapaszkodom...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.46
kedvencSackóFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3010. hozzászólás - 2011.08.16. 18:28:15 (Válasz Kicsinoel #3005 hozzászólására.)
Idézet: Kicsinoel - 2011.08.16. 13:04:24
Másokat képzeld el érdekli és tudja a kérdésre feltett válsz, és még évek múlva is kisújból kirázza a választ, amire te soha nem lennél képes !


Engem is érdekel, a filmet is láttam többször is, igaz régebben, tetszett is. De erre tényleg nem emlékszek, így nem hogy évek múlva, de már most nem tudom kirázni a kisujjamból a választ.

Es ne szemelyeskedj, csunya dolog, meg azt hiszem o se tette.
Pontszám: 8.56
kedvencCsimre101Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3011. hozzászólás - 2011.08.16. 19:29:47 (Válasz Hatsepsut #1 hozzászólására.)
Milyen anyagú vezetéket használnak az épületek elektromos hálózatának kiépítésekor?

Réz
Vas
Ezüst
Arany

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Na ezzel mi baj volt.
Nem találtam hasonlót sem az adatbázisban.
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3012. hozzászólás - 2011.08.16. 19:48:05 (Válasz Csimre101 #3011 hozzászólására.)
Alumínium vezetékeket is használnak. Egyre kevesebbet, de bizonyos átmérő fölött a réz már nem mindig használható. Mondjuk az alumíniumot és a rezet nem szabad egymással összekötni, azaz külön csatlakozó kell nekik. Persze, hogy jelenleg egy teljesen új irodaháznál vagy társasháznál pontosan milyen megoldások vannak, egy hozzáértő biztosan sokat tudna mesélni. Emellett a réz vezetőképességére már biztosan van kérdés, igaz a te kérdésed nem pont erről szól, de sajnos pontatlan is. Ha küldihez kellett, akkor így szokták a lehetőséget visszaadni, ha a kérdés pontatlan, de nem akarnak kiszúrni veled, mert a téma annál bonyolultabb, mint elsőre gondolná az ember.
Pontszám: 8.25
kedvencCsimre101Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3013. hozzászólás - 2011.08.17. 09:14:13 (Válasz Craslorg #3012 hozzászólására.)
Épületeken belül már nem használnak alumínium vezetékeket. A kérdésre a válasz egyértelmű (mivel az alumíniumot nem írtam bele direkt) és az adatbázisban sincs ilyen.
Sajnos a küldetésem így megint függőben maradt.
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3014. hozzászólás - 2011.08.17. 11:48:43 (Válasz Csimre101 #3013 hozzászólására.)
Ezért írtam, hogy nem tudom a mai épületekbe raknak-e még. Régen ugye volt. Mindenesetre bukni nem buktál lehetőséget szerencsére. Viszont javaslat - lévén nem csak rezet használnak -, hogy ilyen jellegű kérdéseknél mindig írd bele a kérdésbe, hogy az alábbiak közül.
Pontszám: 8.26
kedvelt tagKicsinoelFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3015. hozzászólás - 2011.08.17. 12:24:27
Úgy látom az ember írhat bármilyen kérdést, azt mindig megfúrja valaki egy idétlen válasszal, hogy ez, hogy az ! Ezért nem jó azért nem jó a kérdés !!
Bemásolhatnék ide rengeteg olyan feltett kérdést, amivel találkoztam itt ebben a játékban , amely nem ide való , mivel ÉRTELMETLEN, SPECIÁLIS TUDÁST IGÉNYEL !
De úgy látszi aki feltette azt a kérdést az egy span volt ! Neki minden bugyuta és speciális kérdést "elfogadunk" alapon had menjen !

Hiába kérdezzük a megfelelő kérdéseket, mindig lesz rá egy frappáns válasz és ha ellenkezel, akkor a Multihunterek összefognak és jön a fikázás !

Amúgy már 1990-es évek elejétől az építő iparban nem engedélyezik az alumínium vezeték bevezetését! Sőt ha egy régebbi épületet újítanak fel a réz és az alumínium vezetéket nem köthetik össze mert ez alumínium a réz mellett eloxidálódik és nem jó a csatlakozás és keresheted, hogy hogy van a hiba! Ez a jobbik eset, mert az alumínium vezeték ilyenkor túlmelegedhet és elektromos tűz keletkezik: lásd a vezeték meggyullad a keletkező hő miatt !
Pontszám: 6.14
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3016. hozzászólás - 2011.08.18. 06:43:03 (Válasz Kicsinoel #3015 hozzászólására.)
Szervusztok!

Kicsinoel: Az általános ismeretekhez tartozó kérdések 95%-a már fel lett téve, és el is lett fogadva. Jelenleg már olyan kérdéseket kell írni a tényleges bekerüléshez, amelyek már súrolják a specialitás határát. Ezért is van a kvízadminoknak lehetőségük, hogy bizonyos kérdéseket az adatbázisba való bekerülés nélkül elfogadhatnak, hogy a küldetés teljesítve legyen. Mivel viszont valószínűleg látják, hogy ki küldte be a kérdést, a tapló stílusú fórumozóknál megeshet, hogy szőrösszívűek lesznek. A helyükben én sem lennék más, ha az édesanyám erkölcseit, avagy elmeállapotát elítélő megjegyzéseket írna egy játékos, mert elutasították a kérdését.

S hogy segítsek egy kicsit:
Talán (!!) átmenne, ha valahogy így fogalmaznád meg:

Alumínium- és rézvezeték az 1990-es évek óta nem köthető össze az épületek elektromos rendszerében. Mi ennek az oka?

Az alumíniumvezeték túlmelegedhet, és elektromos tűz keletkezhet.
Az alumíniumvezeték gyártásában érdekelt cégek lobbija járt sikerrel.
A szabványíró tartott az alumíniumbezetékek káros hatásaitól.
Az EU-s jogharmonizáció miatt kellett megváltoztatni az előírásokat.

Esetleg udvariasan kérdezd meg Craslorgot, vagy Lanmandragorant, hogy így van-e esélye átmenni, azután próbálkozz. Ha emberként szólsz hozzájuk, nagyon segítőkészek szoktak lenni. Ja, és tartsd be az MHSZ előírásait (helyesírás!), mert ha a fórumon használt hibákból egyet is elkövetsz, már van arra jogos esély, hogy visszadobják helyesírási hibával.

***
Módosítás oka: kerékbetört magyar nyelv gyógyítása.
A hozzászólást Awenhai módosította 2011.08.18. 06:45:23-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.53
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3017. hozzászólás - 2011.08.18. 07:53:32 (Válasz Awenhai #3016 hozzászólására.)
A vezetékes kérdést Csimre101 kérdezte, teljesen korrekt módon
Pontszám: 8.69
kedvelt tagKicsinoelFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3018. hozzászólás - 2011.08.18. 13:17:59 (Válasz Craslorg #3017 hozzászólására.)
Szia!

Ha lennél oly szíves és az írásaimnak utána olvasnál, akkor látnád és olvasnád, hogy senkinek az édesanyjáról és erkölcsösségéről nem írtam egy rossz megjegyzést sem !
Én nem vagyok trágár szavakat sűrűn használó alak sem !

Eddig 5 kérdést tettem fel és egyik sem volt olyan ami nem lett volna ésszerűen kitalálva, megírva és egyik sem volt annyira speciális tudást igénylő, hogy egyik pillanatról a másikra elutasítható legyen.
Ezért forrongok én is / mert a küldetéshez kellett volna /. Na mindegy max. nem csinálok küldetéseket, mert látom, hogy feltehetek bár milyen kérdést, akkor is elutasításba fogok ütközni! Megleszek valahogy nélkülük is!

További szép napot mindenkinek !
Pontszám: 6.29
irritálóKurekaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3019. hozzászólás - 2011.08.18. 15:08:13
Sziasztok !

Ebben a kérdésben kinek és mi nem volt értelmezhető ??

Melyik Magyarországi központi városnál kezdődnek az autópályák ?

Budapest
Debrecen
Tata
Sopron

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ezt írtátok rá!
Pontszám: 4
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3020. hozzászólás - 2011.08.18. 15:38:18 (Válasz Kureka #3019 hozzászólására.)
Ezt már korábban is jelezte valaki itt. Akkor is az volt a válasz, hogy az M8-as autópályának köze nincs és nem is lesz Budapesthez. (Emellett a tervezett M9-nek se lesz hozzá köze és több, kiegészítő autópályának sem).
Pontszám: 8.26
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!