Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
81. hozzászólás - 2009.12.20. 08:20:40
Szervusztok!

Gelu, Csarmi: Nem egyszerű jó kérdést feltenni, ha nem bulvárszennyet akarsz kérdezni. Technikailag azt ajánlom, hogy a kvízkérdéses küldit ne tartsd aktívan, akkor vedd fel, ha van megfelelő mennyiségű helyes válaszod, és egy jó, már akár a fórumban is megbeszélt ötleted. Kérdést csak akkor tegyél fel, ha tényleg van ötleted, inkább halmozd a lehetőségeket.

Nekem minden kérdésemet elfogadták, utólag csúszott ki négy, amelyet pedig elvileg tanítottak mindenkinek... de például kicsúszott az is, amit általános iskola ötödik osztályában megtanítottak nekem szépen az énekórán, hogy a G-dúr hangnemben egy kereszt az előjegyzés. Tény: nem ma volt.

Benn van azonban matematikaelméleti, és űrkutatási kérdésem is. Jó matematikai kérdés az, ahol nem egy képletet kell tudni, vagy számtanpéldát elvégezni. Ilyet írni nagyon nem egyszerű.

Rossz kérdések vannak benn, igen. Az adatbázis takarítása folyamatban van, érzésem szerint már 220000 (kettőszázhúszezer) kérdés körül járhat az adatbázis. Ezt még átpörgetni is sok, nem hogy javítani, és kitörölgetni belőle a rosszakat. Az adatbázis takarításában segíthetsz, ha a Kvíz 4 topikba bemásolod a kérdést és a válaszokat (több kérdés esetén Word, vagy Jegyzettömb ajánlott), és leírod intelligensen, hogy mivel nem értesz egyet.

Nem válaszolnak: írd meg, Csarmi, hogy mi volt a kérdés, és megpróbálok ma, vagy holnap magyarázatot adni, bár a magyarázatom csak egy játékos érzése lehet. Van egy olyan érzésem is, bár tévedhetek, hogy Zoltanszon a fórumon kvízadmin, szerintem őt is megkérdezheted, de illő, elegáns stílusban tedd, ne dühöngve, s akkor választ kapsz.

Második reg: Csarmi, pár napja volt egy olyan reg, hogy Csarmi.reg. A hasonlóság szembetűnő. Ha névváltoztatás volt admini segítséggel, az korrekt, de akkor az aláírásodban egy-két hétig nem árt, ha szerepel, hogy a régi nickedet igazíttattad meg.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.12
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
82. hozzászólás - 2009.12.20. 10:45:45
ez most komoly? én nem lehetnék kérdés értékelő, hogy a ferde + szadista hajlamaimat kiélhessem?
Legutoljára feltett kérdésed
Melyik híres parfüm márka?

Nina Ricci
Ricci e Poveri
Stan és Pan
Zinedine Zidane

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.
Pontszám: 1.26
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
83. hozzászólás - 2009.12.20. 10:47:40
ráadásul ez az első kérdés amit kapok... menjetek a fenébe. soha többet nem teszek fel kérdést. nem fogom magam felhergelni pöcsök miatt...
melyik csoki fajta?
ropi
milka
coca cola
fanta
Pontszám: 1.26
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
84. hozzászólás - 2009.12.20. 10:54:07 (Válasz Obelix #83 hozzászólására.)
Attól, hogy másvalaki rossz kérdést tett fel, a tied nem lesz jó. Amúgy a Stan és Pan elég gyenge válaszlehetőség, és reklám is a kérdésed.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.87
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
85. hozzászólás - 2009.12.20. 11:18:34
Melyik híres parfüm márka?

Nina Ricci
Ricci e Poveri
Stan és Pan
Zinedine Zidane

Ez reklám, idióta válasszal. Külön-külön is rosszra szokták értékelni, pláne együtt.

melyik csoki fajta?
ropi
milka
coca cola
fanta

Ezt a kvíz 4 topicba írd be és törlik.

soha többet nem teszek fel kérdést. nem fogom magam felhergelni pöcsök miatt...

Ennek többen örülni fognak (ezen megnyilvánulásod alapján).
Pontszám: 8.56
közellenségObelixFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
86. hozzászólás - 2009.12.20. 13:41:35
ez ám a jó kérdés pöcsök:
Melyik város van hazánkban?
Isztambul
Tokio
Bukarest
Miskolc
és ne gyere azzal hogy attól mert van más rossz kérdés is... éppen az a felháborító egy elutasításnál, hogy a tiédet kidobják, a másik szar(abb) meg bent van... élvezkedjetek csak...nyomjátok a gombot...
Pontszám: 1.15
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
87. hozzászólás - 2009.12.20. 14:08:59 (Válasz Obelix #86 hozzászólására.)
Kicsit utánanéztél volna, akkor tudnád, hogy régebben még értékelhettek játékosok is, és így rengeteg rossz kérdés került be. Mostmár adminok értékelnek, ezért most nem kerülnek be rossz kérdések. Amiket példának hoztál, nyilván régebbről maradt benn.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.90
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
88. hozzászólás - 2009.12.20. 17:37:39 (Válasz Obelix #86 hozzászólására.)
Látom, te okosan gyarapítod a hülyék táborát.
Ha ezeket a kédéseket továbbra is a kvíz 4 topicba írnád, még eredménye is lenne. Itt csak magadat égeted.
Pontszám: 6.80
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
89. hozzászólás - 2009.12.20. 23:01:31 (Válasz Awenhai #81 hozzászólására.)
Szia!

Én se mondtam, hogy egyszerű jó kérdést találni! Csak azt, hogy nagyon szubjektív az értékelés!
Pl. egy példa, hogy értsd mire is gondolok! Idézek a Kvíz 4-ből!
"Valaki reklamálja:
Ki volt Szauron "mestere"?
Eru
Ulmo
Morgoth
Iluvatar
Olvastam és láttam a Gyűrűk urát, de ez egy kicsit sok, nem mellesleg fogalmam sincs, hogy melyik a jó válasz...

Jött rá egy válasz:
Szauron mestere Morgoth volt. Ez a Tolkien Szilmarilok művében van leírva, ami a Gyűrűk Urát megelőző korszakokról ír. A Szilmarílok szerintem elég jelentős mű ahhoz, hogy a kérdést el lehessen fogadni."

Nos a Szirmalikok se nem kötelező olvasmány, se nem általános műveltség van aki utálja az ilyen regényeket! A gyűrűk ura trilógiát és a Babót én is ismerem szeretem, de pl a Szirmarilokat csak egyszer olvastam és nem jegyeztem meg én se Szauron mesterének a nevét kissé unalmasnak találtam a többihez képest!

A példán bemutatva a szubjektív értékelés dolgot:

Ha az értékelő az volt aki úgy gondolja, hogy a Szirmarilok jelentős mű akkor átengedi a kérdést!
De ha a reklamáló lett volna az értékelő akkor ő visszadobta volna /valamennyire jogosan/, hogy erre csak speciális réteg tudhatja a választ mégpedig az a réteg aki olvasta a könyvet!

Remélem érted mire akarok kilyukadni ha a te matematikaelméleti vagy űrkutatási kérdésed olyan vizsgálta aki kicsit konyított hozzá /vagy legalább utánanéz és jónak találja/ akkor átengedi de ha olyan nézte volna akinek köze sincs hozzá /nem is érdekli vagy nem is néz utána/ lehet visszakaptad volna, hogy csak speciális érdeklődési kör tudhatja! Ami megint csak jogos lenne hiszen nem mindenki foglalkozik csillagászattal se matematikával pl akinek kőműves vagy fodrász a szakmája!
Az újabb kori dolgok mint pl az informatika, még szubjektívebbek van aki érti van aki csak használja a gépet /tapasztalat /! Aki ide regisztrál annak legalább egy kis fogalmának azért kellene lennie pl az informatikáról hiszen számítógépes játékban vagyunk!!! Azért is értem meg nehezen, hogy alap dolgok belőle miért speciálisak!
Pl az én visszadobott "speciális" kérdésem ez volt:
Melyik nem egy nyomtató fajta?
lézernyomtató
mátrixnyomtató
bekezdésnyomtató*
tintasugaras nyomtató

Akinek van gépe legtöbbször van hozzá nyomtatója is vagy legalábbis látott már nyomtatót szóval ez elég alap kérdés, de ha teszem azt nem ismeri a mátrix-ot beteszi google-ba és már ki is dobja! Ráadásul elvileg mostanság általános iskolai tananyag a hardver témakörben!

De mindegy, a legjobban az zavar, hogy a filmek és sorozatok szinte biztos átmennek a rostán akár milyen rosszak vagy gagyik! Szinte biztos, hogy ha feltennél egy kérdést pl. "Hol játszódik a Joey című népszerű vígjáték?" ez gond nélkül átmenne mert sorozat és "mindenki nézi"!
Hát ez nem így van, én pl ki nem állhatom a szappanoperákat és sorozatokat szóval ezek nálam mind speciális kérdések! Ezeknek mégcsak nem is szívesen nézek utána a googlen se mert szerintem értéktelen hülyeségek, nem ugy mint pl "Mikor volt a bécsi béke? vagy Melyik nem Gogol műve" ez utóbbiak legalább tényleg műveltségi kérdések /mégha talán nem is annyira alapműveltség bár szerintem inkább ezek azok/, de legalább nem TV-műveltség!

Szeretem itt is a Kvízt mert azért van sok-sok értelmes kérdés is ami tényleg hasznos és építő, amivel nem igazán értek egyet az a büntetés! Ha speciális értékelést kapsz megvonják a jogod, hogy újat írj, de miért mi benne a logika? Lehet, hogy, csak az értékelőnek volt speciális lsd. fentebb leírtak! Ilyenkor szerintem vissza kellene adni a jogot had próbálkozzon ha akar új kérdéssel, ha még nem ment el a kedve az első kudarc után! Miért adjátok vissza? Mert ő legalább próbálkozik és tesz valamit a játékért!

Bocs a hosszú monológért! Remélem értitek a problémám! Nagyon jó, hogy van a Kvíz de kicsit visszább kellene venni a büntetést és jó lenne ha valahol meg lenne indokolva azáltal aki értékel!
Esetleg ott lehetne az értékelő neve a visszautasítás után akkor lehetne neki levelet írni!
Fórumot is javasolnám de azt szinte egyik értékelő se használja /tisztelet a kivételnek/ szóval ott hiába is reklamál akárki!
A hozzászólást Gelu módosította 2009.12.20. 23:02:24-kor
Pontszám: 7.19
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
90. hozzászólás - 2009.12.21. 07:16:04
Szervusztok!

Gelu: Szauron mestere speciális, és ha nem régebben kerül be, most nem lenne benn. Hiába tudom én is, hogy Morgoth Szauron mestere, egy mű ilyen szintű ismerete speciális.

Engem az, hogy nem válaszolok jól egy irodalmi kérdésre, nem bosszant. Ha érdekel, megjegyzem a választ... de a filmes kérdések 99%-a a stáblista ismeretét követeli. Aki adatbázisozik, akár hivatalosan, mint az IMDB, akár saját kérdésgyűjteménye van, az tudja ezeket, átlagos mozinéző a főszereplőt, esetleg a rendezőt. Ez például lexikális, mint az a kérdés, amit pont ma kaptam, hogy mikor született Hofi Géza. Nem mellesleg négy szomszédos év volt a válasz 1934-37 közt.

Igazából a speciális kérdés megjelölés után kellene indokot írni saját mancsúlag, akár úgy, hogy egy válaszmezőnyi szövegboxot is ki kéne tölteni. Mindjárt kevésbé lenne szubjektív az értékelés. Persze ez csak akkor lenne hasznos, ha játékon kívül értékelget az admin.

A nyomtatós kérdésed: Manapság már nem találkozni mátrixnyomtatóval. Az informatika történetét meg nem hinném, hogy tanítják, egy mai gyermek jó eséllyel nem is hallott a CGA monitorról, ami pedig régen csúcsmodellnek is számított. Ez lehet az oka, hogy visszalőtték speccel.

S hogy honnan tudok ilyet? Az első számítógépem még ZX81-es volt, alsó tagozatos diákként... :-D

A büntetés meg helyén van, nem kell minden pillanatban kérdést írni. :-D Nekem kb 60 kérdésírási lehetőségem van most, de nem írok, mert nincs jó ötletem. Másét meg nem veszem el.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.59
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
91. hozzászólás - 2009.12.21. 09:48:42
Kinek mi a véleménye erről a kérdésről? Ki, hogyan értékelné?

Hányadik pápa volt II. János Pál pápa?

163
164
263
264
Pontszám: 4.07
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
92. hozzászólás - 2009.12.21. 09:58:57 (Válasz Typhoon #91 hozzászólására.)
Lexikális info, ha már benn van, akkor kvíz 4 topic a helye, ha nincs, akkor ne tedd fel, mert az előbb említett értékelést fogja kapni.
Pontszám: 8.40
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
93. hozzászólás - 2009.12.21. 10:02:18 (Válasz Craslorg #92 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2009.12.21. 09:58:57
Lexikális info, ha már benn van, akkor kvíz 4 topic a helye, ha nincs, akkor ne tedd fel, mert az előbb említett értékelést fogja kapni.


Ezt az értékelést kaptam, azért kérdeztem meg itt.
De miért lexikális? Ez azért elég közismert?
Ha IX. Kelemen pápára kérdeztem volna az oké, lexikális.

Nem a kekeckedés miatt kérdezem.
Pontszám: 4.07
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
94. hozzászólás - 2009.12.21. 10:06:17 (Válasz Gelu #89 hozzászólására.)
Bármely mű részleteibe való kérdezés az esetek 99.9 %-ban speciálisnak minősül. Van néhány olyan áfogó kérdés, ami ugyan részletre kérdez, de vagy egy nagyon ismert (kötelező olvasmány, tanulmányok) fontos, alapvető részlet. Érdemes előtte rákérdezni a "Vajon elfogadják-e..." topicban.
Ugyanez igaz a sorozatokra. Az, hogy hol játszódik, nem érdemleges információ, kivéve itt is egy elenyésző hányadot. A Joey féle nem ilyen.
A nyomtatós kérdés már szerepelt, sajnos az elején bekerült, holott nem igazán kvíznek való. Sokszor nézem, ha valaki reklamál valamilyen kérdését, akkor felteszem a kérdést: Vágó István egy kvízműsorában komoly vagy komolyabb kérdésként feltenné? Ha igen, maradhat, ha nem, akkor már nem feltétlenül.
Valóban nehéz a határt meghúzni, de amikor beszéltem adminokkal, akkor elmondták, ha valahol bizonytalanok, hogy maradjon-e, akkor megbeszélik, vagy kap egy már szerepeltet, ha a kérdés nem rossz, de mégsem kvíznek való. Így nem veszíti el az illető a kérdésfeltevési jogot, de a nem odavaló kérdés sem kerül be. Illetve a már szerepeltet megadják olyanoknak is, amelyek lehet, hogy konkrétan nem szerepelnek, de típuskérdés és hasonlóból már van 200 benn.
Pontszám: 8.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
95. hozzászólás - 2009.12.21. 10:09:09 (Válasz Typhoon #93 hozzászólására.)
Megvallom, gőzöm nincs, hanyadik pápa volt. Ez egy sorszám. II. János Pállal kapcsolatban inkább a tevékenységével, munkásságával kellene a kvízben foglalkozni. Persze meg lehet nézni a gugliban, hogy hanyadik, de ez nem az az információ, amit az ember 10 másodperc múlva is tudni fog és érdekli. Próbáld így átgondolni a jövőben a kérdéseket, amiket felteszel. Vajon te érdeklődve néznél utána, ha nem tudod, vagy egy száraz adat, amit kikeresel és megy rá a felejtés. Esetleg jó módszer, ha a környezetedben élőket, családtagokat, kollégákat, iskolatársakat (nem kívánt rész törlendő) megkérdezed, hogy erre mi a válaszuk, izgatja-e őket a téma? Ha nagy részét nem, akkor ne erőltesd.
Pontszám: 9.04
irritálóTyphoonFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
96. hozzászólás - 2009.12.21. 10:15:14 (Válasz Craslorg #95 hozzászólására.)
Oké!
Elfogadom azt amit mondasz, de pont azért, mert már volt 1-2 konfliktus e miatt a kollégáimon szoktam tesztelni és 7-ből 6-an rávágták a jó választ, a nélkül, hogy lehetőségeket mondtam volna, ezért is írtam ezt a kérdést. ( Nem templomban dolgozok. )
Amúgy a kérdéseim túlnyomó többsége átmegy, ezért is viselem rosszul, ha az egyik nem.

Na mindegy, azért köszi a felvilágosítást.
Pontszám: 6.05
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
97. hozzászólás - 2009.12.21. 10:29:31 (Válasz Typhoon #96 hozzászólására.)
Hááát. Kíváncsiságból én is teszteltem. 7-ből nulla. Ööö... lehet én dolgozok rossz helyen
Pontszám: 8.40
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
98. hozzászólás - 2009.12.21. 10:50:23 (Válasz Awenhai #90 hozzászólására.)
Szia!

Én is a szövegdobozos megoldást javasolnám indoklásra!

Ami a nyomtatós kérdést illeti vannak még ma is mátrix nyomtatókat még ma is árulják és használják főként irodákban és még orvosi rendelőkben is látni néhol, ráadásulelég borsos áruk is van csak keress rá google-n és meglátod! Ami a tanításukat illeti nos én pl. infó szakos tanárként is végeztem ezért tudom, hogy tanítani kellene /bár biztos sok kolléga nem tanít ilyesmit de a tankönyvekben benne van/! De egye fene legyen speciális! Miért ne tehetnék fel helyette másik kérdést? Ha neked nincs is ötleted azért másnak lehet!
Meg ott van a kvíz-es küldetés is /nekem elsőre ment/, sokaknak hiányzik a kérdés lehetőség amit elvesznek tőlük!
Ha a kérdést gagyi kérdésként dobnák vissza /mert sok ilyen is van/ akkor oké legyen büntetés, de azért mert speciál te nem tudod a választ még nem kell megfosztani valakit a kérdésfeltevés lehetőségtől, lehet hogy a következő már szuper kérdés lesz!
A hozzászólást Gelu módosította 2009.12.21. 10:53:11-kor
Pontszám: 4.88
népszerűtlenCsarmi.regFérfi
Végzetúr tehetség
104 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
99. hozzászólás - 2009.12.21. 11:29:58 (Válasz Awenhai #81 hozzászólására.)
Két világon indítottam egyszerre karit, más emilcímmel, egy hete. Ennyi
Pontszám: 7.75
irritálóDanyetzFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
100. hozzászólás - 2009.12.21. 11:53:52
Kinek a műsora a "Pokol konyhája"?

Gordon Ramsay *
Stahl Judit
Jamie Oliver
Wolfgang Puck

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nem értem, hogy miért csak speciális érdeklődésű tudhatja a választ, hiszen bekapcsolom a TV-t, és az ajánlóból már tudhatom is.
Inkább Mónika show, vagy Joshi Bharat kérdést kéne föltennem?
Pontszám: 4.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!