Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűtlenOmboliFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2121. hozzászólás - 2010.11.06. 19:08:31 (Válasz Awenhai #2103 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2010.11.01. 05:51:32
Szervusztok!

Omboli: Nincs benne helyesírási hiba, de a kvízadmin nem tekintette olyan rossznak a kérdést, hogy elbukd a lehetőséget. A kommented minőségét látva viszont nem lesz jobb, mondj inkább le a kérdésfeltevésről.

Egyébként pont a tiedhez hasonló megjegyzések miatt nincs közvetlen link az értékelőhöz, épp elég a kvízadminoknak az, amit itt hánynak rájuk a hozzád hasonlók. A helyesírás-ellenőrzőt meg inkább tanulással váltsd ki, meg a helyesírási szabályzat gyakori forgatásával, mert a program nem tökéletes.


ok. Ezt így még csak elfogadom....de akkor ne hülyeségre hivatkozva utasítsa el, hanem tegyen be egy olyan választ, hogy "érdektelen kérdés, próbálkozz mással". És így egészen más lenne a helyzet. Mert az Eddig elutasított kvíz- kérdéseim többségénél, az elutasítás indoklása érthetetlen, és és ilyen formában elfogadhatatlan számomra. Ha értelmes az elutasítás, ugye az egészen más helyzet....
Mivel az értékelővel nem lehet közvetlenül kommunikálni, hogy adjon értelmes indoklást az elutasításra, így mi marad??????? Csak a dühös morgás, de értelmes válasz a kérdésre az nincs
A sárkányok sokfélék, de a többfejűek közül milyen nincs?

3 fejű
7 fejű
12 fejű
8 fejű

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Nos, a mesékben a történetek 3-7-12 fejű sárkányokról szol.Hallottál már valaha is 8-fejű sárkányról? Akkor most hol a hiba?
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------
Mivel táplálkozik a rozsomák?

Halak, kagylók
Növényevő
Apró rágcsálók, dögök
Ilyen állat nincs.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

http://vadaszgorenyek.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=520805

lényeg:"Táplálékának egy részét az élőhelyén előforduló rágcsálók teszik ki (lemmingek),.....ha nem sikerül más táplálékot szereznie, döggel is beéri..."

Lehet, hogy érdektelen kvíz kérdések, de a kérdésekre ott a helyes válasz, ily módon nem lehet rossz, max az értékelő szerint.... de ugye ki tudja milyen elv-szemlélet-meglátás -kedv alapján értékel???
A hozzászólást Omboli módosította 2010.11.06. 19:31:16-kor
Pontszám: 4.62
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2122. hozzászólás - 2010.11.06. 22:10:50
Ezt valaki megmagyarázná?

Kérdés:
Az alábbiak közül, melyik művet írta Janikovszky Éva?

Az arany virágcserép
Az arany ember
Az aranyhegedű
Aranyeső

Értékelés
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5
népszerűIdont'Care AtallFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2123. hozzászólás - 2010.11.06. 22:18:47
Egy buszon 25 fő tartózkodik. Az első állomásnál leszáll az utasok fele, majd még 12 utas a másodiknál. Hány fő marad a buszon a végállomásra érve?

Nulla
Egy
Kettő
A kérdés egy paradoxon, ezért nincs számszerű megoldása


Oké, az igazat megvallva egy kicsit bizonytalan vagyok a kérdéssel kapcsolatban. Ugye, ez egy fejtörő típusú kérdés lenne ahol rá kell jönni hogy hol van a beugratás. Csak az a baj, hogy nagyon össze kellett tömörítenem hogy beleférjen a max karakterszámba, ezért attól tartok hogy bele fognak kötni a "végállomás" részbe, mert hogy a második és a végállomás között lehet több állomás is... Sajnos ennél pontosabban nem tudom meghatározni ennyi karakterből, szerintetek azért elfogadják...?
Pontszám: 6.27
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2124. hozzászólás - 2010.11.06. 22:36:30 (Válasz Idont'Care Atall #2123 hozzászólására.)
Szerintem nem fogják.
Tényleg nagyon le lett tömörítve. Inkább valami egyszerűbbet tegyél fel.. azt biztosabban elfogadják.
Ráadásul ügye marad egy fél embered amivel nem tudsz mit csinálni.. így marad az, hogy paradoxon... de simán bele lehet abba kötni, hogy több válasz is lehetséges.
A hozzászólást LoWs módosította 2010.11.06. 22:38:29-kor
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.11
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2125. hozzászólás - 2010.11.06. 22:37:20 (Válasz Idont'Care Atall #2123 hozzászólására.)
És 25-nek mennyi a fele? Vagy kerekíted? Lefelé, vagy felfelé? Nem egyértelmű, hogy Te melyikre gondolnál, s szerintem ezért nem fog átmenni.
Vagy a 25-ből 1 a sofőr, s 24 az utasok száma??

Amúgy a jó beugratós kérdéseket rossz kérdésként szokták értékelni, mert nagyon rossz a helyes válaszok aránya...
A hozzászólást Kardpeter módosította 2010.11.07. 00:23:30-kor
Pontszám: 5.67
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2126. hozzászólás - 2010.11.07. 00:41:10 (Válasz Kardpeter #2125 hozzászólására.)
nem kell kerekíteni
25-ből egy a vezető, 24 utas van, ergo a fele 12, leszáll megint 12, marad nulla utas, plusz a sofőr

ami inkább gond az a tagadó válasz
A hozzászólást cirip módosította 2010.11.07. 00:57:02-kor
Pontszám: 5.04
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2127. hozzászólás - 2010.11.07. 06:10:22
Szervusztok!

Omboli: A sárkányos kérdésednél: Hiányzik a mesékben kitétel, de igazából a "magyar népmesékben" kitétel sem ártana (kicsit hazabeszélve). A való életben ugyanis egyik sem létezik, ám van ugye a komodói sárkány, aki ugyan varánusz, de attól még elfogadott a sárkány megnevezés is. Neki sosem lesz egynél több feje.

A rozsomákos kérdésednél a direkt tagadó válasz jelölt rossz válasz, erre idegesebb admin akár "azonnal törölni" értékelést is adhat.

Nem mellesleg kvízadminok is megjelennek ebben a topikban, és segítenek, csak nem nevesítik magukat, a modortalan hozzászólók miatt.
Én sem vagyok kvízadmin, csak egy játékos.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.52
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2128. hozzászólás - 2010.11.07. 15:35:25 (Válasz Kardpeter #2122 hozzászólására.)
Nem kell a vessző a kérdésbe.
Pontszám: 7.54
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2129. hozzászólás - 2010.11.07. 16:11:05 (Válasz Craslorg #2128 hozzászólására.)
Így ránézésre valahogy úgy...úgy...úgy nem hangzik jól, de lehet, hogy csak én vagyok így vele.
Illetve amolyan kakukktojás kérdés becsomagolva.

Pontszám: 4.79
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2130. hozzászólás - 2010.11.07. 19:14:59 (Válasz Craslorg #2128 hozzászólására.)
Igen, már feltettem vessző nélkül, csak hirtelen felindulásomban (nem láttam, hogy megmaradt a kérdésfeltevés lehetősége) írnom kellett, pláne, hogy olyan bődületes hibákat szoktam látni (ami nyilván átment a szűrőn, hiszen látom...), erre egy sima (szerintem jelentéktelen) vesszőhiba miatt visszadobták a kérdést. A másik dolog, hogy idáig egy kérdésemet dobták vissza, mondván hogy érdektelen, lexikális tudásra hivatkozik...szerintem éppen, hogy érdekes, és poénos kérdés volt, de ez nyilván szubjektív. Amiért ezt írtam, az megint csak az, hogy rengeteg olyan kérdést kaptam már, aminek köze nincs az alapműveltséghez, sőt, még sokszor a google-lel sem találom a megoldást, így marad a józan paraszti ész, vagy a tippelés. Nyilván mint azt már leírtam ez az egész dolog szubjektív, de olykor igen igazságtalannak tudom érezni a dolgot...
Pontszám: 7
utáltCyrano De BergeracFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2131. hozzászólás - 2010.11.09. 10:57:16
Ismételten szégyeljétek magatokat:

Mikor lépett életbe a vizitdíj eltörlése?
2007.12.01
2008.02.25
2008.05.01
2008.04.01

Melyik országban??? Egyáltalán Európában???? Aztahosszúhajúkutyafa.....

Tényleg kezdem azt hinni, hogy csak a csókosok mennek át a 'mélyen tisztelt zsűri' rostáján!

Na, szép napot!

D
'Nem baj hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk !'

'...talán ezért tart itt ez az ország!'
Pontszám: 1.91
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2132. hozzászólás - 2010.11.09. 11:03:59 (Válasz Cyrano De Bergerac #2131 hozzászólására.)
Bravó!

Sikerült bepanaszolnod a 41066-os sorszámú kérdést. Mi kb a 120xxx-sorszámúaktól értékelünk. De tudod mit, legyen igazad, csak a csókosok kérdéseit engedjük be, sőt rád direkte pikkelünk. Elégedett vagy?
Kiképző - v3
Pontszám: 8.91
fórumozóMakikalandFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2133. hozzászólás - 2010.11.10. 17:44:09
Sziasztok!
Kérlek ha van időtök, magyarázzátok meg, miért lett elutasítva a kérdésem!:)
köszi



Rudolf Diesel, a dízel motor feltalálója milyen üzemanyaggal üzemeltette motorját?

Gázolaj
Benzin
Alkohol
Mogyoróolaj

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5
fórumozóMarharépaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2134. hozzászólás - 2010.11.11. 13:40:12
Sziasztok!

A következő kérdésre "Rossz kérdés" és "helyesírási hibát tartalmaz" az értékelést kaptam:

A bonobó majmok miért élnek szokatlanul gyakran nemi életet?
a) A kihalás szélén állnak, muszáj nekik.
b) Stresszoldó hatása miatt, akárcsak az emberek.
c) Nagy az újszülött majmok halandósága.
d) Ezzel kérkednek a többiek előtt.

A b) a helyes válasz egyébként.

Valaki, aki nálam jobban ért a nyelvtani szabályokhoz, és fogalmazási előírásokhoz, és a stilisztika mestere is egyben, tudná vázolni, hogy mit javítsak ki a kérdésemben ahhoz, hogy az elfogadható legyen? (természetesen nyelvtani/fogalmazási ügyben, nem tartalmilag.. ha tartalmilag lenne rossz, akkor gondolom nem "helyesírási hiba" lenne az értékelése).
Köszönöm!
Pontszám: 5
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2135. hozzászólás - 2010.11.11. 13:53:47 (Válasz Marharépa #2134 hozzászólására.)
Az a)-d) jeleket szedd ki a valaszok elol sztem.

Mod: Mindig az a jo, ha valtozatlanul kozlod a kerdest, az nem ad lehetoseget a felreertesre. Igy viszont nem tudom mar, hogy mi volt az ertekelo gondja. Azt tudom mi az uzenete az ertekeesnek. Jo a kerdes, csak meg picit finomitani kell rajta.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.11.11. 14:04:57-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.83
fórumozóMarharépaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2136. hozzászólás - 2010.11.11. 14:02:37 (Válasz Morzkod #2135 hozzászólására.)
Idézet: Morzkod - 2010.11.11. 13:53:47
Az a)-d) jeleket szedd ki a valaszok elol sztem.


Bocsánat, rosszul írtam az előző hozzászólásomat. Az a)..d) jelölések nincsenek benne a feltett kérdésben, csak így olvashatóbbnak gondoltam itt, a fórumban.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2137. hozzászólás - 2010.11.11. 14:12:23 (Válasz Marharépa #2134 hozzászólására.)
Szerintem az első válasz nem tetszhetett az értékelőnek, azért így küldte vissza hogy javíthass rajta. Ez a muszáj nekik, mert különben kihalnak, nagyon erőltetett, és túlságosan emberi logika, amivel azért a majmok nem rendelkeznek.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.94
fórumozóMarharépaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2138. hozzászólás - 2010.11.11. 14:19:31 (Válasz Makikaland #2133 hozzászólására.)
Picit szőrszálhasogatásnak tűnhet, de szerintem ilyesmit vártak volna (a kérdésed az, hogy "milyen üzemanyaggal", ebből gondolom):

Gázolaj >> gázolajjal
Benzin >> benzinnel
Alkohol >> alkohollal
Mogyoróolaj >> mogyoróolajjal
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2139. hozzászólás - 2010.11.11. 14:22:33 (Válasz Makikaland #2133 hozzászólására.)
Idézet: Makikaland - 2010.11.10. 17:44:09
Sziasztok!
Kérlek ha van időtök, magyarázzátok meg, miért lett elutasítva a kérdésem!:)
köszi



Rudolf Diesel, a dízel motor feltalálója milyen üzemanyaggal üzemeltette motorját?

Gázolaj
Benzin
Alkohol
Mogyoróolaj

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Így ránézésre a kérdés megfogalmazása sem "kvízkérdéses".

Pontszám: 6.68
fórumozóMarharépaFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2140. hozzászólás - 2010.11.11. 14:33:57 (Válasz Lanmandragoran #2137 hozzászólására.)
Értem mire gondolsz, és igazad lehet. Köszönöm!
Ebben volt pici szándékosság, a kérdés (szerintem) határeset az "általános ismeretek" tekintetében, és erősnek éreztem volna 4 valóban valószínű választ felsorolni.
Érdekes módon a kérdést visszadobták, de a Kvíz menüben az "Eddigi kérdéseid értékelései: ..., 0 rossz..." látható.
A hozzászólást Marharépa módosította 2010.11.11. 14:40:13-kor
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője