Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1121. hozzászólás - 2010.05.15. 01:03:54 (Válasz Solikka11 #1118 hozzászólására.)
Idézet: Solikka11 - 2010.05.14. 21:44:04
Miért nem fogadták el?


alszeg a szétvágja miatt
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 5.46
népszerűWarfokiFérfi
Végzetúr mester
286 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1122. hozzászólás - 2010.05.15. 10:01:13
Mi lett a sorsa IV. Bélának a tatárjárás következtében?

A muhi csatában életét vesztette több főúrral egyetemben.
Behódolt a tatár Batu kánnak a saját éltét megóvandó.
Elmenekült és horvát területen élte túl a tatárjárást.
Buda védelmét irányította sikerrel a tatárok elvonulásáig.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


Na, most ezzel mi a probléma? (Vagy esetleg tényleg van ugyanilyen? ) (Oké az életéből kimaradt az e, de mivel nem helyesírásival kaptam vissza, gondolom nem az a hiba.)
A hozzászólást Warfoki módosította 2010.05.15. 10:02:28-kor
V3: Xarun
Pontszám: 6.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1123. hozzászólás - 2010.05.15. 10:26:14 (Válasz Sisten #1113 hozzászólására.)
Idézet: Sisten - 2010.05.13. 16:14:24
Átfogalmaztam a kérdést:
Mi volt a föld első műholdjának a neve. Ugyan ezekkel a válaszokkal.
Eredmény:
"Azonnal töröljétek" értékelést kapta

Nem csak a munkahelyemen vagyok körülvéve autistákkal. Bravó....


Hat ha a Halalcsillag bennemaradt, akkor ertheto.
Pontszám: 6.78
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1124. hozzászólás - 2010.05.15. 14:00:28 (Válasz Warfoki #1122 hozzászólására.)
Ha már szerepelt a kérdés, akkor nincs jelentősége a helyesírási hibáknak.
Pontszám: 7.75
népszerűErvin99xcFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1125. hozzászólás - 2010.05.15. 18:51:30
Sziasztok! Ezt a kérdést tettem fel:

Mikor csatlakozott Bulgária az Európai Únióhóz?

1989 -ben csatlakoztak
2012 -ben fognak csatlakozni
2007 -ben csatlakoztak
2004 -ben csatlakoztak

Az eredmény:

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Az lehet, hogy elrontottam a kérdést, és nem veszem észre, akkor jogos. Viszont, hogy ez érdektelen lexikális tudás lenne... Akkor komolyan mondom, nem tudom milyen kérdéseket tudnék feltenni. Mások is mondták, hogy szívás ez a kvíz, azért gondoltam, hogy megpróbálok egy teljesen általános, se nem túlságosan egyszerű("mennyi 2+3" - bár lehet, hogy ez is meghaladná egyesek képességeit), se nem túlságosan bonyolult(mennyi 2 -es alapú logaritmus kérdést feltenni.

Most nem azért, de ha ez érdektelen lexikális tudás, akkor én túlbecsültem a jelen lévő játékosok szellemi szintjét, és akkor én most itt fejeztem be a kérdés írást:)

(Véleményem szerint a "mennyi 2 -es alapú logaritmus 8" is simán megoldható, középiskolás anyag, érettségihez követelmény. Meg azért, ne kérdezzünk olyat se, hogy melyik az abc 4. betüje, mert nem várható el mindenkitől, hogy tudjon olvasni...)

Javítsatok ki, ha tényleg én rontottam el a kérdést, és valami hiba van benne, akkor elnézést kérek:)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1126. hozzászólás - 2010.05.15. 19:01:29 (Válasz Ervin99xc #1125 hozzászólására.)
Mikor lett Görögország az EU tagja?
Mikor vált függetlenné Algéria?
Mikor egyesült Tanganyika, Zanzibár és a Maffia szigetek Tanzániaként?

Ezek csak példák, hogy miért is nem jók ezek a kérdések. Magyarországról az EU csatlakozás dátumát illik, sőt kell tudni, de a többi országról nem. Még akkor sem, ha ez most történt pár éve. A játék sokáig fog tartani a készítők reményei szerint, illetve ugye készítenek egy független kvízes játékot, amely még tovább. Néhány év múlva már senkit nem fog érdekelni, hogy Bulgária mikor csatlakozott az EUhoz. Most sem érdekel sok embert.
Emellett 2012-ben, illetve 2013-tól a kérdésedben lévő válaszok sem lesznek megfelelőek, így akár a rossz válaszok kitételt is kaphatta volna.
Ne abban gondolkodj, hogy egy lexikális adatot te tudsz-e, vagy ki tudsz-e keresni innen-onnan, hanem, hogy az adott adat az általános műveltség része-e, illetve van-e annyira érdekes, hogy megérje utána nézni. A dátumok, méretek, hosszak, távolságok 99.9%-a nem ilyen.
Pontszám: 7.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1127. hozzászólás - 2010.05.15. 19:24:52 (Válasz Ervin99xc #1125 hozzászólására.)
Emlekeim szerint a kvizkerdesek iranyelvei kozott (by Miklos) ott van, hogy evszamot ha lehet ne kerdezz.
Pontszám: 6.78
népszerűErvin99xcFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1128. hozzászólás - 2010.05.15. 19:29:13 (Válasz Craslorg #1126 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.05.15. 19:01:29
Mikor lett Görögország az EU tagja?
Mikor vált függetlenné Algéria?
Mikor egyesült Tanganyika, Zanzibár és a Maffia szigetek Tanzániaként?

Ezek csak példák, hogy miért is nem jók ezek a kérdések. Magyarországról az EU csatlakozás dátumát illik, sőt kell tudni, de a többi országról nem. Még akkor sem, ha ez most történt pár éve. A játék sokáig fog tartani a készítők reményei szerint, illetve ugye készítenek egy független kvízes játékot, amely még tovább. Néhány év múlva már senkit nem fog érdekelni, hogy Bulgária mikor csatlakozott az EUhoz. Most sem érdekel sok embert.
Emellett 2012-ben, illetve 2013-tól a kérdésedben lévő válaszok sem lesznek megfelelőek, így akár a rossz válaszok kitételt is kaphatta volna.
Ne abban gondolkodj, hogy egy lexikális adatot te tudsz-e, vagy ki tudsz-e keresni innen-onnan, hanem, hogy az adott adat az általános műveltség része-e, illetve van-e annyira érdekes, hogy megérje utána nézni. A dátumok, méretek, hosszak, távolságok 99.9%-a nem ilyen.


Igaz, ebben egyetértek veled, 2013 -ban már nem lesz aktuális a kérdés, jogos.

Viszont a hozzászólásod másik felével nem értek egyet. Sajnos az, hogy melyik ország mikor csatlakozott az európai únióhoz, az az általános műveltség része. Emlékszem, hogy 7., vagy 8. osztályban tanultuk földrajzból, és a tankönyvben is benne volt(mármint nem Bulgária csatlakozási ideje, hanem az egyes tagok csatlakozási ideje). Szóval nem azért, mert valami hiper-szuper iskolába jártam volna. Egy általános műveltségű ember tudja, hogy körülbelül mikor váltak függetlenné az afrikai országok.

Ezt meg ne már... hát mi is az Európai Únió tagjai vagyunk, csak illik tudni, hogy mikor csatlakozott egy(két) ország "hozzánk" (Bevallom van jó pár kérdés, amit meglátok, köpni nyelni nem tudok. Véleményem szerint azért ez nem ilyen kérdés.) Vagy "Hány cl egy liter..." Gondolom ez se az általános műveltség része.

Na jó, mostantól elfogadom a fele annyi LE -t, jobban fogok járni:)
Pontszám: 4
népszerűErvin99xcFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1129. hozzászólás - 2010.05.15. 19:32:05 (Válasz Kocos #1127 hozzászólására.)
Rendben. Az volt a baj, hogy abban a tudatban éltem, hogy ez egyszerű kérdés.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1130. hozzászólás - 2010.05.16. 08:03:23 (Válasz Ervin99xc #1128 hozzászólására.)
Azokat a kérdéseket, amelyeket nem megfelelőnek gondolsz, a kvíz 5 topicba másold be válaszokkal együtt és indoklással. Hatsepsut pedig eldönti, hogy marad, törlődik vagy javítva lesz.

Még egyszer visszatérve az EU-ra (illetve elődjeire), példaként írhattam volna, hogy Nagy-Britannia mikor lépett be vagy Málta, Görögország, Írország, stb mikor lett tag? Ezekre nekünk nincs szükségünk. Az oktatás során rengeteg olyan adatot tanítanak, amit akkor a dolgozatban, ZH-ban, stb be kell magolni, de nem része az általános műveltségnek. Ha ezt mindet minden érettségizett tudná, akkor kicsiny országunk nem itt tartana és sokkal több egyetemre lenne szükség.
Pontszám: 7.74
fórumozóSolikka11Férfi
Végzetúr
92 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1131. hozzászólás - 2010.05.16. 19:56:08
Az alábbi módszerek közül melyikkel tudom egy vízzel teli üveg tartalmát a leggyorsabban kiönteni?

Egyszerűen kiöntöm, nem használok semmiféle trükköt.
Miközben öntöm ki az üveg tartalmát, az üveget forgatom.
Kiöntés közben egy szívószálat dugok az üvegbe, így sokkal gyorsabban kerül levegő a víz helyére.
Nem teljesen függőlegesen tartva próbálom kiönteni az üveg tartalmát, hanem 45 fokban megdöntve.


Most komolyan, ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban?
A hozzászólást Solikka11 módosította 2010.05.16. 19:56:21-kor
Pontszám: 5.57
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1132. hozzászólás - 2010.05.16. 21:22:34 (Válasz Solikka11 #1131 hozzászólására.)
Ha ez volt az indoklás, akkor ez vagy hasonló kérdés, esetleg sok, hasonló típusú kérdés (találós kérdés, fejtörő) szerepelt már, ezért kaptad. Bukni nem buktál semmit, hiszen ha szigorúbban értékelik, akkor 1 kérdésfeltevési jogod is bukik.
Pontszám: 7.74
fórumozóAtkaa80Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1133. hozzászólás - 2010.05.19. 07:10:34
Sziasztok.
Ez a kérdés miért kapott "Rossz, hibás kérdés" értékelést?

A kérdésem így hangzott:

A Metallica nevű hard rock együttes hányszor lépett fel Magyarországon?

5=>Jó
10
2
4



Találkoztam olyan kérdéssel is ami már nem igazán aktuális pl. Brad Pittnek. Tudtommal Angelina Jolie, de a jó válasz Jennifer Aniston volt megjelölve. Ő régen volt a felesége nem?

Köszi Attila
Pontszám: 5
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1134. hozzászólás - 2010.05.19. 08:09:07 (Válasz Atkaa80 #1133 hozzászólására.)
Attól, mert most itt voltak és talán még a koncertjükön is kint voltál, az átlagember nem jegyzi melyik zenekar hányszor lépett fel nálunk.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.19
fórumozóAtkaa80Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1135. hozzászólás - 2010.05.19. 08:14:25 (Válasz PottomPanna #1134 hozzászólására.)
Nagyon sok olyan kérdéssel találkozok ami nem is igazán az általános műveltségből merít. Azokkal mi a helyzet?
Vagy az idejét múlt kérdésekkel?
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1136. hozzászólás - 2010.05.19. 08:18:41 (Válasz Atkaa80 #1135 hozzászólására.)
Idézet: Atkaa80 - 2010.05.19. 08:14:25
Nagyon sok olyan kérdéssel találkozok ami nem is igazán az általános műveltségből merít. Azokkal mi a helyzet?
Vagy az idejét múlt kérdésekkel?


Jelezni kell oket a Kviz 5 topicban.
Amugy a tied azert is rossz, mert amikor a kerdezo valaszol egyatalan nem biztos, hogy a helyes valasz 5 lesz. De Pannanak is igaza van, ez nem resze az altalanos muveltsegnek.
Pontszám: 6.79
kedvencDisintegrateFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1137. hozzászólás - 2010.05.21. 23:08:24
Sziasztok!

Ezt a kérdést tettem fel és azt a választ kaptam, hogy helyesírási hiba miatt nem tudják elfogadni. A segítségeteket szeretném kérni, hogy hol hibáztam.

Miről kapta a Vérmező a nevét?

Martinovics Ignác és társai kivégzése miatt
a pipacsokról, melyek tömegével megtalálhatóak itt
Buda visszafoglalásakor itt vívták a döntő ütközetet
Kun Béla sokalakos szobra miatt, mely 1991-ig itt állt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Üdvözlettel,
BW

ui. én is érzem, hogy egy kicsit magyartalan, de szeretném, ha nálam tapasztaltabb kollégák is hozzászólnának
Pontszám: 7
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1138. hozzászólás - 2010.05.22. 07:35:06 (Válasz Disintegrate #1137 hozzászólására.)
Idézet: Disintegrate - 2010.05.21. 23:08:24
Sziasztok!

Ezt a kérdést tettem fel és azt a választ kaptam, hogy helyesírási hiba miatt nem tudják elfogadni. A segítségeteket szeretném kérni, hogy hol hibáztam.

Miről kapta a Vérmező a nevét?

Martinovics Ignác és társai kivégzése miatt
a pipacsokról, melyek tömegével megtalálhatóak itt
Buda visszafoglalásakor itt vívták a döntő ütközetet
Kun Béla sokalakos szobra miatt, mely 1991-ig itt állt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Üdvözlettel,
BW

ui. én is érzem, hogy egy kicsit magyartalan, de szeretném, ha nálam tapasztaltabb kollégák is hozzászólnának

A mondatok kezdete nagybetű, ez az egyik válaszodnál hiányzik, plusz a mondatok végén írásjelek kellenek (pont). A magyartalansága nem olyan vészes, a kérdésed pedig szerintem jó és érdekes, szóval ezekkel javítva biztos átmegy.
Pontszám: 7.74
kedvelt tagBergkampFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1139. hozzászólás - 2010.05.22. 15:11:10
Hogy szól Pitagorasz tétele ( a * a szorzást jelenti)?

a*a+b*b = c*c
a+b = c
a*a+2*a*b = c*c
a*a-b*b = c*c

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Valaki írjon róla pár szót ... köszi
Pontszám: 4.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1140. hozzászólás - 2010.05.22. 15:23:52 (Válasz Bergkamp #1139 hozzászólására.)
Idézet: Bergkamp - 2010.05.22. 15:11:10
Hogy szól Pitagorasz tétele ( a * a szorzást jelenti)?

a*a+b*b = c*c
a+b = c
a*a+2*a*b = c*c
a*a-b*b = c*c

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Valaki írjon róla pár szót ... köszi

Alapvetően nincs a válaszoknak nagy baja, talán az, hogy az ember szeme kifolyik tőle. Szebb lett volna a^2 + b^2 alakokat használnod, ami a karakteres megjelenítése a négyzet kifejezésnek. Így viszont ne tedd fel, mert akkor "már szerepelttel" dobják vissza. Az általános információkat tartalmazó kérdéseket hanyagold, mert azok már szinte biztos, hogy szerepeltek. Azaz ne olyat tegyél fel, ami elsőre beugrik neked, hanem inkább olyat, ami 25-re és akkor is módosíts rajta.
Pontszám: 7.74
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője