Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
irritálóKopi7111Férfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2001. hozzászólás - 2010.10.16. 00:19:40 (Válasz Cyrus Cronos #1997 hozzászólására.)
Idéznék a VU felhasználási feltételeiből:

Tilos: Mindennemű reklám, melyet a Beholder Kft. nem hagy jóvá. Lényegtelen a reklám hordozómédiuma.

Ha játszol Westen, vagy KH-n, próbáld ki a következőt: a karaktered profiljába tegyél be egy VU linket.
Elárulom a következményt: a szabályok enyhe megsértéséért büntetést kapsz, ami 3 napos kizárás, a profilod törlése, és pár büntetőpont begyűjtése. És nem kell túl sok bűntetőpont a végleges kizáráshoz. A felhasználói feltételekben pedig ott is gyakorlatilag ugyanez a szöveg szerepel (szinte minden játékban benne van). Igaz, az is lehetne benne, hogy aki ír egy levelet ... címre, az kap egy ingyenes toronyórát lánccal, úgysem olvassa senki. Aztán jön a meglepetés, mikor az elfogadott szabályokra hivatkozva megbüntetnek.
Okosabb vagyok, mint egy ötödikes. Sajnálom.
Pontszám: 4.75
népszerűZenkFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2002. hozzászólás - 2010.10.17. 04:58:17
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék h az alábbi kérdés milyen okból kifolyólag kapott rossz értékelést, amikor a Google-ban az 1. találatnál megtalálhatja a kérdés olvasója a választ. Ettől függetlenül még sem olyan könnyű, de nehéznek egyáltalán nem mondható.
Várom mielőbbi reakciótokat!

Zenk

Íme a kérdés:

Milyen az aki ataraxiás?

Merev, feszült, idegeskedő
Bármilyen körülmények között nyugodt állapotú => !Jó válasz!
Kizökkenthetetlen álomvilágban élő
Mániákus gyűjtögető

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2003. hozzászólás - 2010.10.17. 05:44:53 (Válasz Zenk #2002 hozzászólására.)
Alapvetően nem osztom azt a véleményt, hogy amit a gugli tud, akkor az létezik. De ha erre hivatkozol, akkor úgy érzem, én is felhasználhatom.
http://www.google.hu/search?q=ataraxi%C3%A1s&ie=utf-8&oe=utf- 8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a
23 darab találat annyira kicsi réteg, hogy ihaj. Ez az ismeret nem elvárható.
A 23 találat annyira nem mérvadó hogy sok nem szótári vagy hibásan használt szó esetén is találni ennyi példát. Szóval én - mint nem orvos, nem filozófus - még azt sem merném kijelenteni, hogy maga a szó ebben a formájában létezik.
Egy szó mint száz: nagyon nem alap.
(Meg amúgy picit helyesírási hibás is.)
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.10.17. 09:48:56-kor
Pontszám: 6.41
népszerűZenkFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2004. hozzászólás - 2010.10.17. 15:48:57 (Válasz Semelyik #2003 hozzászólására.)
S ha nemes egyszerűséggel a keresési módszeren változtatnál mint pl: "ataraxia jelentése"
ahol az 1. találat eme oldalra repít http://www.idegen-szavak.hu/keres/ataraxia
ahol nyilvánvalóvá válik a jó válasz.
Egyéb iránt egy filmből vettem a kérdést konkrétan: Lucky number Slevin.

Csak azért zavar a dolog, mert ennél sokkal bugyutább kérdések vannak a játékban ( pl: "Fúr-farag, de mégsem ács, kopog, mint a kalapács. Fák orvosa, doktora, erdőben az otthona. Mi az?" ezt tőlem elfogadták anno, kb 4-5 évesen hallottam az oviban ) s mivel egy időben több kérdésem sem fogadták el, kivéve a nagyon gyengéket (számomra csip-csup indoklásokkal) ezért inkább nem is foglalkoztam vele, most úgy véltem megint találtam egy normális kérdést, s természetesen rossz értékelést kapott.
A hozzászólást Zenk módosította 2010.10.17. 15:50:26-kor
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2005. hozzászólás - 2010.10.17. 20:06:07 (Válasz Zenk #2004 hozzászólására.)
A véleményemet mondtam el egy kérdésről, mert segítséget vagy tanácsot kértél. Még egyszer hangsúlyozom, a kérdésről. A lepontozásom - akárki is tette - már az én minősítésem. Szerintem senkinek nem adtam okot rá.
Na, ha valaki kardoskodott, hogy márpedig a találós kérdés nem kvízkérdés, az én voltam. Olvass vissza, ha fontos a véleményem.
Másrészről: föltettél egy kérdést. Nem azal a céllal, hogy szerinted jó legyen, hanem azzal, hogy elfogadják.
Ilyenben nagyon szívesen segítek - mint eddig bárkinek. Tesztelheted a megfelelő fórumon, írhatsz privátban, stb.
Hasznos linkek:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0
http://vegzetur.wikidot.com/kviz
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.10.17. 20:09:29-kor
Pontszám: 8.20
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2006. hozzászólás - 2010.10.17. 20:21:37 (Válasz Semelyik #2003 hozzászólására.)
Semelyik: Igy kellett volna keresned.
Egyebkent tenyleg nem egy kozismert szorol van szo, de a kerdes legnagyobb baja az, hogy 1 millio kerdest gyartottunk mar erre a kaptafara. Talan egy mar szerepelt ertekeles is eleg lett volna.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.10.17. 20:22:49-kor
Pontszám: 6.88
népszerűVadiatiFérfi
Végzetúr tehetség
160 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2007. hozzászólás - 2010.10.17. 20:41:24 (Válasz Semelyik #2003 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2010.10.17. 05:44:53
Alapvetően nem osztom azt a véleményt, hogy amit a gugli tud, akkor az létezik. De ha erre hivatkozol, akkor úgy érzem, én is felhasználhatom.
http://www.google.hu/search?q=ataraxi%C3%A1s&ie=utf-8&oe=utf- 8&aq=t&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a
23 darab találat annyira kicsi réteg, hogy ihaj. Ez az ismeret nem elvárható.
A 23 találat annyira nem mérvadó hogy sok nem szótári vagy hibásan használt szó esetén is találni ennyi példát. Szóval én - mint nem orvos, nem filozófus - még azt sem merném kijelenteni, hogy maga a szó ebben a formájában létezik.
Egy szó mint száz: nagyon nem alap.
(Meg amúgy picit helyesírási hibás is.)



én mint eüs dolgozó megerősíteném hogy létezik nem is íráshibás,és a 23 találat nekem kb ilyen



ataraxia keresés
Nagyjából 4 880 000 találat (0,04 másodperc)

itt most senki részére nem fikkantottam csak mint tényt írtam
A hozzászólást Vadiati módosította 2010.10.17. 20:45:52-kor
őőőő ezt mos veszik? kérem kapsojják ki!!!
Pontszám: 5.98
irritálóKopi7111Férfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2008. hozzászólás - 2010.10.17. 21:24:19
Bocsássatok meg, bizonyára lemaradtam valahol.
Én úgy tudtam, hogy a kvízkérdések az általános műveltség alapján íródnak.
Ezek szerint viszont "ki tudja jobban és gyorsabban használni a guglit" versenyről van szó.
Nem vagyok sem "egészségügyis", sem biológus, sem orvos, sem gyógyszerész. Nem érdekel hogy ilyen nevű betegség létezik vagy nem, ezért a helyesírása sem érdekel.
Bízom, és remélem, hogy a kvíz a jövőben sem lesz tele a különböző szakmák szakszótárába tartozó kifejezések jelentésével, betegségek, tünetek, fizikai, kémiai állapotok, kötések leírásával, matematikai formulákkal, még akkor sem, ha azok "könnyen kikereshetők" a világhálón.
Okosabb vagyok, mint egy ötödikes. Sajnálom.
Pontszám: 3.37
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2009. hozzászólás - 2010.10.17. 23:36:41 (Válasz Vadiati #2007 hozzászólására.)
Köszönöm a tényközlést.

A gugli a barátom, de most valóban mérsékelt körültekintéssel néztem utána a dolgoknak.

Akkor sem alap.
És nem, nem fogom megpróbálni a saját mesterségem egyik szakszavát sem. Pedig milyen jó kamudefiníciókat tudnék például a szukcesszív approximációra!
Pontszám: 7.32
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2010. hozzászólás - 2010.10.18. 13:21:28
Szeretném tudni,hogy ebben a kérdésben mi nem volt egyértelmű?
Két ismert színészről van szó és nem hinném,hogy van olyan ember aki ne hallott volna már róluk.
Esetleg az értékelő nem tudta a helyes választ?Nézett volna utána.Én is azt teszem a sokszor feltett lexikális vagy bugyuta kérdés esetén.
Hány közös filmben szerepelt Robert De Niro és Al Pacino ?

2
3 x
1
5

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 4.82
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2011. hozzászólás - 2010.10.18. 13:54:14 (Válasz Formoterol #2010 hozzászólására.)
A kérdés egyértelmű, csak nem jó. Cseréld ki a neveket két ismert szinészre és mondd meg, hogy hány közös filmjük volt.
Az hogy hány közös filmjük van az lexikális tudás ami nem jó kérdésnek az, hogy az alábbi filmek közül melyikben szerepelt együtt .... ez már inkább általános műveltség és még bele is férne szerintem a kvízbe. Előtte mindenképpen kérdezz a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? topicban ott szívesen segítenek neked.
A hozzászólást Barbey módosította 2010.10.18. 13:56:16-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 8.55
népszerűZenkFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2012. hozzászólás - 2010.10.18. 15:38:07 (Válasz Kopi7111 #2008 hozzászólására.)
Nem értem miért baj az ha bővíted az ismereteidet, pláne ha komolyabb erőfeszítés nélkül kell azt megtenned.

Semelyik: Köszönöm az eddigi erőfeszítésed, a válasszal sajnos nem vagyok kibékülve, de ez van. Megértem h nem szereted a google-t, de szó mi szó, gyorsabban találom meg rajta amit keresek vagy gyorsabban eljuttat egy a témával kapcsolatos oldalra, mint ha lemegyek egy könyvtárba/itthon belenézek egy könyvbe. Emellett rengeteg könyv ír butaságokat, így ezen az elven kiindulva, nem könnyű jó választ találni sehol, amíg bele nem ásod magad
Pontszám: 5.67
kedvelt tagApaSasFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2013. hozzászólás - 2010.10.18. 16:02:32
Sziasztok!

Két kérdésemet tenném közre az elutasításukkal együtt.

Mit jelent a civil law?

polgári jog (ez a jó)
civilizált ember
alacsony ember
emberi jogok

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

A második:

Az eredeti Csillagok háborúja trilógia, főleg annak elsőként vetített része, az Egy új remény, hanyadik epizódja volt a teljes műnek?

1
6
3
4 (ez a jó)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Válaszotokat köszönve ApaSas
Pontszám: 5.67
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2014. hozzászólás - 2010.10.18. 16:27:50 (Válasz ApaSas #2013 hozzászólására.)
Szia!

Az első kérdés szimpla fordítás, az ilyet mindig el fogják utasítani.
A második kérdésed nem egyértelmű, mivel az Egy új remény a 'teljes műnek' kronológiailag az első része volt, csak Lucas papa így csinálta meg, hogy az lett a negyedik film.

Ajánlom figyelmedbe a 'Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?' topikot, ott szívesen segítenek.
A hozzászólást Hype módosította 2010.10.18. 16:28:36-kor
Hype, v1
Pontszám: 7.67
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2015. hozzászólás - 2010.10.18. 18:33:01 (Válasz Barbey #2011 hozzászólására.)
Ezeknék ismertebb két színészt?
Talán Tapsi Hapsit és Foxi Maxit?
Amennyiben a közös filmek ismerete lexikális tudást igényel,akkor az eddigi kvíz kérdések legalább 25%-t kérném hibás ill. rossz kérdésnek ítélni.
Nem ez az első kérdés amit nem fogadtak el,de az 50%-ánál erre hivatkoznak,amikor olyan kérdésekkel találkozik az ember ami tényleg lexikális tudást igényel és mégis jó.A hibás,bugyuta, értelmetlen kérdésekről már ne is beszéljünk.
Azért kíváncsi lennék rá,hogy kik és mi alapján döntenek.
Pontszám: 4.82
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2016. hozzászólás - 2010.10.18. 19:37:49 (Válasz Formoterol #2015 hozzászólására.)
Nem a közös filmek ismerete hanem az hogy rögtön vágd, hogy számszerűen mennyi a közös filmjük. A másik ha most két hónap múlva újra készítenek egy közös filmet már elavulttá is válik a kérdésed. /Egyelőre az amerikai filmiparban nem csak ez a két ismert színész létezik. /
Ezért javasoltam, hogy a válaszok legyenek cím szerint, és elhiheted elég művelt emberek döntenek a kérdések sorsáról. Mint már említettem kérdés előtt használd a "Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?" és nem kerülsz ilyen helyztebe.
A hozzászólást Barbey módosította 2010.10.18. 19:42:51-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 8.55
kedvelt tagApaSasFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2017. hozzászólás - 2010.10.19. 08:48:40 (Válasz Hype #2014 hozzászólására.)
Köszönöm
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2018. hozzászólás - 2010.10.19. 09:21:26 (Válasz Hype #2014 hozzászólására.)
Idézet: Hype - 2010.10.18. 16:27:50
A második kérdésed nem egyértelmű, mivel az Egy új remény a 'teljes műnek' kronológiailag az első része volt, csak Lucas papa így csinálta meg, hogy az lett a negyedik film.


Kronologiailag pont, hogy a negyedik. Megjelenes sorrendjeben volt az elso. Viszont mar megjelenesekor ugy indul ugye a film, hogy Episode 4. Tehat ezzel meg nem lenne gond. Azzal inkabb, hogy a "trilogia de foleg az elso resze" hanyadik. Most akkor melyik? A trilogiarol megkerdezni, hogy hanyadik, annak nincs is ertelme. Szoval ez pongyola fogalmazas. De ne javitsd ki szerepel mar ilyen kerdes, legjobb esetben szerepelttel fogod visszakapni.
Pontszám: 7.92
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2019. hozzászólás - 2010.10.19. 09:28:15 (Válasz Formoterol #2010 hozzászólására.)
Idézet: Formoterol - 2010.10.18. 13:21:28
Szeretném tudni,hogy ebben a kérdésben mi nem volt egyértelmű?
Két ismert színészről van szó és nem hinném,hogy van olyan ember aki ne hallott volna már róluk.
Esetleg az értékelő nem tudta a helyes választ?Nézett volna utána.Én is azt teszem a sokszor feltett lexikális vagy bugyuta kérdés esetén.
Hány közös filmben szerepelt Robert De Niro és Al Pacino ?

2
3 x
1
5

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Tobb hiba van a kerdessel. Egyreszt nem idotallo. Barmikor szerepelhetnek ujra egyutt. Masreszt tipikusan az erdektelen lexikalis tudas kategoria, meg annak aki szereti a 2 szineszt sem egy fejbol tudhato adat ez, mert nyilvan van a klasszikus, amit mindenki vag, es a 90-es evek filmje, ami nem lett igazi siker, ezt a kettot meg ugy lehet tudni. Aztan van a friss, amit vagy tud valaki, vagy nem, de tegyuk fel igen. A kerdes viszont ettol eg el: ugyan honnan tudjam, hogy nem volt tok kezdo korukben 1-2 kozos filmjuk, ami nem lett ismert? Egy szinesz teljes palyafutasat ismerni semmikepp nem lehet elvaras.
Plusz a hab a tortan: amennyire tudom az adminok nem nagyon engednek mar be ilyen ki miben szerepelt kerdest, mert annyi van belole.
Pontszám: 7.92
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2020. hozzászólás - 2010.10.19. 11:10:38
Érdeklődnék,hogy mi volt ebben a helyesírási hiba.

Melyik Nóbel-díjas író művében olvasható "Az embert ellehet pusztítani,de nem lehet legyőzni"?

Thomas Mann: A varázshegy
Kertész Imre: Sorstalanság
Ernest Hemingway: Az öreg halász és a tenger
Borisz Paszternak: Zsivágó doktor

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 4.73
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!