Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3041. hozzászólás - 2011.08.26. 17:06:49 (Válasz Vyergas #3038 hozzászólására.)
Első szinten nem lehet tudni. Végzeturas kérdést csak olyat lehet feltenni, amelyikre egy első szintű, nem szövetségi tag játékos az első vadászatánál tudja a választ, a Végzetúr hivatalos oldaláról. Ez nem ilyen. VÚ-s kérdést ne tegyél fel, mert amit fel lehetett tenni, azt már mindet feltették, a többit meg konzekvensen el fogják utasítani.
Pontszám: 7.94
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3042. hozzászólás - 2011.08.26. 17:09:43 (Válasz Berci61 #3039 hozzászólására.)
Idézet: Berci61 - 2011.08.26. 17:00:56
Sziasztok segítséget szeretnék kérni hogy miért kaptam "A kérdésben nem megengedett szó szerepel!" értékelést erre a kérdésre?

Arany László "A kis kakas gyémánt félkrajcárja" című mesében kitől kéri vissza a kis kakas a gyémánt félkrajcárt ?

Az amerikai elnöktől
A török császártól (ez a helyes)
Az angol királytól
Az arab emírtől

segítségeteket köszönöm.

Sajnos ez alapban tiltott szó, bár ezt a kérdést nehéz lenne máshogy feltenni. Javaslom a k@kas megoldást vagy ka.kas. Általában - ha a kérdés amúgy jó - átírják az adminok.
Maga a kérdés amúgy aranyos, de az első választ én lecserélném orosz cárra pl.
Pontszám: 8.27
fórumozóBerci61Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3043. hozzászólás - 2011.08.26. 17:19:17
Na ezt már nem érte beírtam úgy is hogy k@kas úgy is hogy ka.kas a válaszok közül az arab emírtől
átírtam német báróra de még mindig azt kapom hogy A kérdésben nem megengedett szó szerepel.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3044. hozzászólás - 2011.08.26. 18:19:16 (Válasz Berci61 #3043 hozzászólására.)
Mind a két kakas szót átírtad? Ugyanis kétszer szerepel a kérdésben.
Pontszám: 8.27
fórumozóBerci61Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3045. hozzászólás - 2011.08.26. 18:23:59 (Válasz Craslorg #3044 hozzászólására.)
Aú igazad van így már elfogatta köszönöm a segítséget Craslorg.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3046. hozzászólás - 2011.08.26. 18:47:08 (Válasz Berci61 #3045 hozzászólására.)
Most nézem, hogy a kis kakas, az inkább kiskakas a műben. Emiatt még visszadobhatják helyesírással.
Pontszám: 7.41
fórumozóVyergasFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3047. hozzászólás - 2011.08.26. 18:54:29 (Válasz Craslorg #3041 hozzászólására.)
Oké, köszi a választ!
Ilyen megközelítésben jogos az elutasítás!
Pontszám: 5
közkedveltTom StarkFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3048. hozzászólás - 2011.08.27. 18:17:41
Üdv!

Melyik régió volt a célpontja a kalandozó magyarok legelső hadjáratának, ami lényegében Amulf császár hívására zajlott le (10. század)?

Szászország
Lombardia
Cordobai Kalifátus
Burgundia

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Nem tudom ebben mi volt a nem egyértelmű vagy rossz válasz, Wkipédia alapján írtam, mivel kevés olyan kérdést lehet feltenni amihez ne kellene használni a gúglit, márpedig mindenki azt használja. LOL.

Mielőtt "rossz válaszok" gombot nyomtok tán nem kellene leellenőrizni?

Ha ez így folytatódik a következő alkalomkor inkább az LE-t kérem
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3049. hozzászólás - 2011.08.27. 20:35:42 (Válasz Tom Stark #3048 hozzászólására.)
Ahogy olvasom a wikin, Amulf király volt, nem császár, de ez lehet fordítási hiba is. Viszont a leírásában a következő szerepel:
890-ben Arnulf átengedte Csehországot I. Szvatopluk morva fejedelemnek annak reményében, hogy így biztosíthatja hűségét. Ebben az évben ugyanis V. István pápa arra kérte, hogy vegye át az Itáliai Királyságot és tegyen ott rendet. Ott ugyanis Berengár friauli őrgróf (887/888-ban), majd Vid spoletói őrgróf (889-ben) is itáliai királlyá koronáztatta magát. Szvatopluk azonban megtagadta Pannóniában az engedelmességet, ezért Arnulf Itália helyett ellene vonult, amihez a magyarokat is segítségül hívta. Eközben értesült a normannok lotharingiai betöréséről, ezért a morva hadjáratot feladva 891-ben a bajor csapatokat sikeresen mozgósította a támadó normannok ellen, és Leuven mellett győzelmet arattak a támadó vikingek felett.

Ebből nekem az jön le, hogy - bár ő akart menni Itália (Lombardia) felé, de a morva birodalom ellen hívta a magyarokat segítségül.
A kérdésed érdekes (ezlrt is néztem utána), mert abból az időszakból csak a honfoglalás, ami mindenkiben megmarad néhány évtizedre rá Augsburg és Merseburg, de ez alapján valóban nincs ott a helyes válasz.
Amennyiben valahol a wikin bvalóban van ilyenről szó, akkor mea culpa, de én nem találtam a magyarok kalandozásairól szóló szócikkben sem.
Pontszám: 7.41
közkedveltTom StarkFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3050. hozzászólás - 2011.08.27. 23:34:32
Craslorg, itt a wiki részlet:
899: Az első hadjárat, amelyet bizonyosan kárpát-medencei hazájukból indítottak a magyar seregek. Arnulf császár itáliai riválisa, I. Berengár itáliai király ellen a magyarokat bérelte fel. A magyar sereg a később sokat használt útvonalon, Pannónia déli peremén (Pannónia ekkor még nem volt magyar kézen), a Dráva-Száva vonalán jutott Itáliába. A források ezt az utat később Strata Hungarorumnak (a magyarok útjának) nevezték. A hadjárat részleteiről több forrásból is értesülhetünk (Liudprand, János diakónus, Regino). A magyar sereg több ágra szakadva dúlta Itáliát. Az egyik seregrész 899. vagy 900. június 29-én Velencét is ostromolta. Sikertelenül, mert – a források szerint – Péter dózse a magyarokat hajóhadával (!) megfutamította. Berengár megrémült az addig ismeretlen nép támadásától és tizenötezer fős hadsereget gyűjtött. Liudprand beszámolója szerint ez a sereg háromszoros túlerőben volt a magyarokkal szemben. Ebből adódik, hogy a magyarok kiállítható haderejüknek (Ibn Ruszta 880 körül írt tudósítása szerint a magyarság húszezer lovast tud kiállítani) csak töredékével vettek részt a hadjáratban. Berengár a 899. szeptember 24-én vívott Brenta menti csatában vereséget szenvedett. A magyarok szokatlan módon Itáliában teleltek és 900 tavaszán vonultak vissza. A történészek egy része ezt a tényt új „honfoglalási kísérletként” értelmezte, de az áttelelésen kívül más érvet nem tudtak ennek bizonyítására felhozni. december 8-án meghalt Arnulf keleti-frank uralkodó, a magyarok szövetségese. A kor felfogása szerint az Arnulf és a magyarok közötti szerződés érvényét vesztette.

Igaz hogy nem Itáliát írtam, hanem Lombardiát, csakhogy az is Itáliában van, a wiki térképen Lombardia felé mutat a kalandozási nyíl.

Ja és a kérdés az első magyar kalandozó hadjáratról szól, nem Amulf-ról, őt csak segítségként írtam bele.
A hozzászólást Tom Stark módosította 2011.08.27. 23:40:59-kor
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3051. hozzászólás - 2011.08.28. 00:28:19
Néhány apróság:

Régen tanultam, de határozottan úgy emlékszem, hogy a magyar haderő már korábban is kalandozott, fosztogatott, zsoldoskodott Nyugaton, efféle kalandozásaik közben találtak rá a letelepedésre ideálisnak tűnő Kárpát-medencére is, amit aztán Honfoglaltak mikor kinőtték Etelközt.


A kérdésben X. század szerepel, ellenben az első itáliai hadjárat 899-ben még IX. század, a X. század első hadjárata Karintia ellen irányult, és Arnulf addigra már nem élt.

A válaszok közt Lombardia szerepel helyesként, viszont a magyarok dokumentált csatái Veneto régióban zajlottak, ami azért jóval keletebbre van Lombardiánál.

Ebből az első csak homályos emlék, de a másik kettő alapvető lényegi hiba, ami már sok ahhoz, hogy az adminok jóindulatúan átengedjék és javítsák.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3052. hozzászólás - 2011.08.28. 07:12:41 (Válasz Tom Stark #3050 hozzászólására.)
Köszönöm, ez elkerülte a figyelmemet, lehet kár volt Amulfot belekeverni, mert a keresésnek innentől kulcsszava lehet ő is a kalandozások mellett. Az is igaz, amit Lan ír, a kérdésben rossz a dátum. A részletekben is van 1-2 gond. Talán lehetett volna helyesírás is, de nyilán a több hiba miatt már nem dobták vissza ezzel, mer valóban lényegi helyeken lehet "belekötni". Ez egy jó kérdés lenne, ha minden flottul, pontosan lenne feltéve. Azt nem tudom, hogy előtte hol kalandoztak a magyarok egyébként, annyira nem érdekel a történelem ezen időszaka, de valóban érdekesség.
Pontszám: 7.41
közkedveltTom StarkFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3053. hozzászólás - 2011.08.28. 09:03:23
Rendben, elfogadom, ezt el*******, Lombardia nem volt túl szerencsés választás, a kérdésben írt évszázadról én is rájöttem, hogy rossz, csak már elküldtem most már csak az bosszant, hogy találkoztam olyan kérdésekkel amik szintén pontatlanok voltak, csak speciális érdeklődési kör tudhatja, helyesírási, gépelési hibák voltak benne, nem volt egyértelmű, és mégis szerepeltek a kérdések között...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3054. hozzászólás - 2011.08.28. 10:52:07 (Válasz Tom Stark #3053 hozzászólására.)
Ha ilyet találsz, írd be a kvíz 5 topicba, hogy törölhessék/javíthassák, ezt a kérdést meg szerintem tedd fel újra, a javasolt módosításokkal!
Pontszám: 7.41
kedvelt tagArgint StorkFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3055. hozzászólás - 2011.08.29. 06:21:38 (Válasz Bounti #1918 hozzászólására.)
Szia! A speciális érdeklődési bla bla itt most azt helyettesíti, hogy Rambo személyén kívül mindenki lesz@rja, hogy milyen repülők állomásoznak itt. Én egy elég jól informált ember vagyok, de valahogy a válasz az én agyamban sem ragadt, meg mert annyira érdektelen szerintem ezen kívül nem is tartozik az alap műveltség kategóriába....megjegyzem még mindig jobb mint a Gyűrűk ura kérdések...
A hozzászólást Argint Stork módosította 2011.08.29. 06:24:53-kor
Pontszám: 3.33
kedvelt tagArgint StorkFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3056. hozzászólás - 2011.08.29. 06:26:44 (Válasz Craslorg #3042 hozzászólására.)
Szia!

Véleményem szerint azért mert a "kakas" szócskában benne van a "kaka" szócska ami nem túl szép szó...
Pontszám: 3.33
népszerűSolemNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3057. hozzászólás - 2011.08.29. 21:23:24
Sziasztok!

Kérlek valaki magyarázza meg nekem, hogy miért utasítják el minden kérdésem azzal, hogy:
"Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."


Szerintem ha már az érdektelen lexikális tudásnál tartunk szemezgethetnék, de előbb az én kérdéseim:
Körülbelül hány krokodilfajt ismerünk? - szimpla tipp kérdés válasz lehetőségek: 10 20 30 40
Mi az első magyar thriller websorozat címe? - ez pl. egy MAGYAR kérdés válasz lehetőségek: MAB, Halálkeringő, A vég éjszakája, Budapest éjjel

Szerintem egyik kérdésem sem volt őrjítően nehéz. Egyet el is fogadtak ezt:
Mikor ért véget az első világháború?

Ehhez képest olyan kérdésekkel találkozok, amik elérik, hogy felbosszantsam magam ezen az egészen, mivel azok aztán tényleg érdektelen lexikális tudásra hivatkoznak. Nézzünk példát:
Szabó Tünde a barcelonai olimpián a 100 méteres női hátúszásban másodikként érkezett célba. Miért játszották eredményhirdetéskor a magyar himnuszt? ( ez talán annyira nem is )
Az Európában használt csillagjegyek nevei közül hány utal hímnemű állatra? ( no comment )
Melyik ország uralkodó családja, a legrégebben megszakítás nélkül trónon lévő uralkodóháza? ( nem hiszem, hogy mindenki túl van itt az érettségin )
Milyen kisasszonyok cimmel festette meg Picasso 1907-ben az első jelentős kubista alkotást? ( No comment, ezt se gimi elsőbe tanultuk... )

utólag hozzáírva:
Ki rajzolta Pom Pom meséit?
Honnan kapta nevét a sárkányfa (Dracaena draco)?
Mi a jelentése az Andrea névnek?


És még tenger ilyen van, köztük a kedvencem a növények biológiájával foglalkozik, ez annyira alap tudást követel...
Melyik növényben van jelentős mennyiségű fitoösztrogén (növényi eredetű ösztrogénszerű és hatású molekula)?

Szóval kérem, valaki nálam nagyobb értelmi szinttel megáldott magyarázza ezt el nekem ^^ <3
A hozzászólást Solem módosította 2011.08.29. 21:33:18-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagRONNIEFérfi
Végzetúr tehetség
111 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3058. hozzászólás - 2011.08.29. 22:00:58
A kvízadminok,amire tudják a választ,berakják.Ők átlag emberek,talán azért valamivel okosabbak,tehát ha ők nem tudják,akkor minden bizonnyal csak a valóságbeli IQ élmezőny tudhatja maximum.Amire nem tudják,azt lexikális tudást igénylő kérdésre alapozva visszautasítják.
A krokodilfajos kérdésed engem is megfogott,utána kellett néznem,szóval talán ez már talán átment a lexikális tudáshoz
Az is lehet a gond,hogy kb-re adtad meg a kérdést,nem pontos válaszokat adtál.

"Melyik növényben van jelentős mennyiségű fitoösztrogén?"
-Persze szójában van sok,a kérdést viszont nem tudtam kimondani elsőre
Pontszám: 7.83
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3059. hozzászólás - 2011.08.30. 06:26:34
Szervusztok!

Solem: Ronnie véleményével ellentétben nem azért utasították el a kérdésedet, mert nem tudták.

A krokodikfajoknál a tippelés igazából egy lexikális adat, amit az ember vagy tud, vagy sem, elegendő, ha a lexikon ismeri a választ, illetve a krokikkal foglalkozó tudósok. Aki nem közéjük tartozik, annak elegendő, ha megnézi a lexikonban, ha véletlenül kell neki az élete sorány egy alkalommal.

A magyar websorozat, meg a létezése is csak a rajongókat érdekli, semmilyen információ nincsen róla a kérdésben, ami érdekessé tehetné.

Az általad bemásolt kérdésekről:

Az olimpiai kérdésnél beugrott egy igen ismert kommentátori beszólás: "Gyere, Egér!...." Egerszegi Krisztina nyerhette azt meg, bár nem vagyok egy sportmániákus.

Csillagjegyek: Hasonló, mint a krokis kérdésed... egy plusz információval, amin már el is lehet egy kicsit gondolkodni.

Uralkodók, Picasso-kép: Kellenének a válaszok is, sokat jelenthet, ha az ember tudja a lehetőségeket. Ez határeset, így nem eldönthető.

A hozzáírtak szintén válaszokkal együtt kellenének, mert lehet, hogy segítenek, de lehet, hogy valóban lexikális adatok, mint a neves kérdés.

Tény, hogy a lexikálisgyanús kérdéseket érdemes beírni a Kvíz X topikba (X=5 jelenleg), majd, ha elérnek odáig a kvízadminok, de leginkábbis Hatsepsut, a legfőbb kvízadmin, akkor eldől a sorsuk. Vagy bennmaradnak, vagy törlik őket.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.57
népszerűSolemNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3060. hozzászólás - 2011.08.30. 13:13:46
Köszi a válaszokat ^^

Csak megemlíteném, hogy a krokodilos kérdésre mi ezek szerint sajátos módon már 6.-ban tudtuk a választ. Mivel tanították így kb. mennyiség megadásával.
Ellenben a fitoösztrogén tudtommal csak gimnázium 10 ( 0. évfolyam esetén ) vagy 11. osztályban került elő először.

"A magyar websorozat, meg a létezése is csak a rajongókat érdekli" - Én ugyan ilyen megállapítással vagyok a sport témakörről. Soha nem néztem sportot, nem is érdekelt, és gondolom nem vagyok vele egyedül.
"Gyere, Egér!...." < Sajnos a válasz lehetőségeket elmulasztottam leírni, de ez nem az az olimpia volt (: Ha az az olimpia lett volna, akkor meg sem említem. A válasz lehetőségekre kb. emlékszem: 1. azért szólalt meg, mert magyar volt amúgy is az első helyezett 2. meghibásodás miatt 3. kizárták az első helyezettet és a negyedikre nem emlékszem. Ha újra találkozok vele, örömmel megosztom.

Nem is nagyon stresszelnék a dolgon, de már idestova 3 hónapja vagyok a küldetésekbe megakadva emiatt, mert a másik lehetőség, hogy ősköveket alakítsak át, amire nekem nincs pénzem ^^

De ebből okulva legközelebb olyan kérdést teszek fel, amit előzékenyen előbb a 6 éves húgomtól megkérdezem, és ha tudja rá a választ, akkor mehet fel És ha ez megvan én be is fejeztem a kvízbeküldés nemes feladatát, mert nem az én idegrendszeremnek találták ki.
Talán kicsit máshogy is szemlélem a világot, mert ami nekem egyszerű előzetes tudás nélkül, abba más "meghasal" ( bezzeg az évszámok xD )

Köszi még egyszer <3
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!