Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóCyrus CronosFérfi
Végzetúr tehetség
176 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2301. hozzászólás - 2010.12.09. 09:01:34
Craslorg megértem szavaid és tudomásul vettem őket. Viszont akkor - és ezt a fórumon is több játékos felvetette már - NE csak 4 indoklási lehetőség szerepljen az adminok válaszaiban (már szerepelt az adatbázisban, helyesírási hibát tartalmaznak, túl könnyű vagy számtan feladat volt, nem értelmezhető volt a válasz) hanem ezt bővítsék ki, konkretizálják.
Elmondottaid alapján pl. lehetne az indoklás is kérdéseimre: "a kérdés hasonlóképp már benne szerepel az adatbázisban", vagy "erről a személyről/helyről/évszámról már tettek fel kérdést", stb.
Egyetlen dologról rengeteg variációval lehet kérdést feltenni és ha már másképpen kérdez az illető ugyanarról a dologról más a válasz is tehát az már - szerintem - új kérdésnek számít.


Most csak egy egyszerű példa erre (most gondoltam ki): az alábbiak közül melyik nem almafajta? Jonatán, delicsesz, golden, írisz (lehet nem jól írtam őket). Itt a válasz ugye az írisz. Na most tegyük fel hasonlóképp az almáról a kérdést: Jonatán, delicsesz, golden, ezek melyik gyümölcs fajtái? Alma, körte, szilva, barack. És a válasz ugye az alma.

Ugyanaz a kérdés kétoldalról nézve.

Persze erről lehetne eszmecserét folytatni hosszan.

A lexikális szót is pontosan definiálni kellene példákkal. Mert én momentán nem gondoltam volna, hogy Nielsen-t az általatok felsorolt indokkal utasítják el hiszen mondjuk ha álmomból felkeltenek is vágom, hogy Dallas 1962. november 22. Kennedy halála (igaz ő nem színész én mondjuk Brandon Lee-t vagy Heats Leadgert (jól írom??) már nem tudnám megmondani mikor halt meg de mondjuk Jonh Lennon-t igen (1980)

Szóval vannak határesetek és ugye mind emberek vagyunk tehát mind hibázhatunk. Döntéshozataloknál is.

De indokaid logikusak így elfogadom a választ tőled is. Köszi: Szilárd (Lord Constant)
A hozzászólást Cyrus Cronos módosította 2010.12.09. 09:05:06-kor
NEM ÉRDEKEL MENNYIRE PONTOZOL

alldj.org
Armin van Buuren: A State of Trance
Above and Beyond: Trance around the world

Ferry Corsten: holdin' on
Oceanlab, Claudia Cazuci, Fei-Fei, Sophie Sugar, Katy Rutkowski, Suzy Solar.
Pontszám: 4.00
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2302. hozzászólás - 2010.12.09. 09:23:00 (Válasz Semelyik #2295 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2010.12.08. 11:13:49
De jelenleg ilyen típusút így értékelnek.


Miklos szerint: erdekes/nagyobb telepules szerepelt, kisebb, erdektelen lexikalis tudast kap.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.20
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2303. hozzászólás - 2010.12.09. 09:33:30 (Válasz Cyrus Cronos #2296 hozzászólására.)
Idézet: Cyrus Cronos - 2010.12.08. 12:08:18
Melyik évben hunyt el Leslie Nielsen (Csupasz pisztoly 2 és 1/2)?
2008
2009
2010
2007


Mintapeldaja az erdektelen lexikalis tudasnak.

Már szerepelt az adatbázisban a kérdés...kérdem én 1 HETE halt meg és nem hiszem, hogy bárki más ez alatt az idő alatt ezt a kérdést így feltette volna.


En meg azt nem hiszem, hogy ne tettek volna mar fel legalabb 10-en. De amugy is orulhetsz, mert ez erdektelen lexikalis kategoria, igy meg legalabb nem buktad el a kerdezes jogat.

"Mi volt David Hasselhoff sorozatbeli neve K.I.T.T. társaként?"
Erre úgyis azt fogjátok írni, hogy nem tartozik az általános műveltséghez de azt illik tudnom milyen különleges múzeum van Békéscsabán pl...


Szentigaz. Sorozatok szereploi, tartalma tavol all a muveltsegtol. Mindazonaltal ez hatareset, talan nem lett volna baj, ha bekerul.
Ja es igen, a muzeumok meg a muveltseg temakorebe tartoznak.

"Azonos ezeknek az embereknek a keresztneve: Wayne, Lennon, Doe. Melyik keresztnév az?"
Ugyan ki n ismerné Jonh Wayne-t, Jonh Lennon-t és az ismeretlen személyekre alkalmazandó nevet Jonh Doe-t? No komment...


Latod te is tudod, hogy John Doe nem egy ember neve, hanem egy megnevezes. Tehat a kerdes igy butasag.

"párizsi, olasz, májusi, túrista... ebben a halmazban mit takarnak az egyes nevek?"
Egyesek nem esznek soha felvágottakat...


Ha tenyleg ilyen igenytelenul tetted fel, akkor ezt nem csodalom, hogy visszadobtak.

"Ki nem szerepelt soha a Dallas című filmsorozatban?"
A válaszban direkt kevésbé ismert neveket írtam (George Kennedy, Ken Kercheval) nem hiszem, hogy ez a kérdés EZEKKEL a nevekkel szerepelne az adatbázisban.


Tipus tulcsordulas van belole. Hasonloval sem erdemes probalkozni.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.12.09. 09:49:51-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.20
irritálóMucikaNő
Végzetúr mester
498 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2304. hozzászólás - 2010.12.13. 20:17:07
Mi a kínai neve az utcán vagy nyilvános helyeken kifüggesztett faliújságnak?

szamizdat
tacepao
csasztuska
kamuka

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Mégis hol van ebben helyesírási hiba????????????????
Pontszám: 4.23
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2305. hozzászólás - 2010.12.13. 20:19:40 (Válasz Mucika #2304 hozzászólására.)
Abban a 4 válaszlehetőségben :D
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 2.87
népszerűOxAwAFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2306. hozzászólás - 2010.12.13. 21:33:23
Sziasztok!

Bármilyen kérdést írok visszadobjátok....nincsen ezzel semmi baj, mivel nem tudom melyik lehet az a kérdés (szerintetek), amelyik nem igényel lexikális tudást. Csak nem ez például: "melyik nem evőeszköz, az alábbiak közül?" olló, villa, kés, kanál. Nos ez a kérdés átment Nálatok a rostán. Erre gondolom egyedül azon népcsoportunk tagjai nem tudták a helyes választ, akik kézzel esznek és kicsit sötétebb a bőrszínük, mint az enyém, de nem indiánok....talán nem kell nektek a megfejtéshez lexikális tudás, hogy kitaláljátok kikre gondolok....

Megkérdezném itt a fórumon, ha esetleg azt kérdezném: "milyen színű alsógatyában halt meg Petőfi Sándor?" ezt mivel dobnátok vissza? Hiszen ehhez nem kell lexikális tudás és nem is túl könnyű, viszont a "sajnálom tőled azt a pár száz lélekenergiát, amit a kérdés feltevéséért kapnál" nincs az elutasítások között....

Idiótábbnál idiótább kérdéseket elfogadtok, amin kicsit gondolkodni kéne, az meg "lexikális tudást" igényel szerintetek.

Elnézést a kirohanásomért....
Pontszám: 5.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2307. hozzászólás - 2010.12.13. 21:55:50 (Válasz Mucika #2304 hozzászólására.)
A kérdésed tetszik, de a szó kínából származik, nem echte kínai szó és a magyar szlengben 2 jelentése is van, ahogy a neten találtam. Sőt, még van jelentése, a kommunizmusra vonatkoztatva, persze ezek átfedik egymást. Gondolom emiatt nem utasították el, csak ilyen módon kellene javítani.
Pontszám: 7.39
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2308. hozzászólás - 2010.12.13. 22:04:36 (Válasz OxAwA #2306 hozzászólására.)
Idézet: OxAwA - 2010.12.13. 21:33:23
Sziasztok!

Bármilyen kérdést írok visszadobjátok....nincsen ezzel semmi baj, mivel nem tudom melyik lehet az a kérdés (szerintetek), amelyik nem igényel lexikális tudást. Csak nem ez például: "melyik nem evőeszköz, az alábbiak közül?" olló, villa, kés, kanál. Nos ez a kérdés átment Nálatok a rostán. Erre gondolom egyedül azon népcsoportunk tagjai nem tudták a helyes választ, akik kézzel esznek és kicsit sötétebb a bőrszínük, mint az enyém, de nem indiánok....talán nem kell nektek a megfejtéshez lexikális tudás, hogy kitaláljátok kikre gondolok....

Megkérdezném itt a fórumon, ha esetleg azt kérdezném: "milyen színű alsógatyában halt meg Petőfi Sándor?" ezt mivel dobnátok vissza? Hiszen ehhez nem kell lexikális tudás és nem is túl könnyű, viszont a "sajnálom tőled azt a pár száz lélekenergiát, amit a kérdés feltevéséért kapnál" nincs az elutasítások között....

Idiótábbnál idiótább kérdéseket elfogadtok, amin kicsit gondolkodni kéne, az meg "lexikális tudást" igényel szerintetek.

Elnézést a kirohanásomért....

A népcsoportokra vagy bármilyen emberi csoportra utaló negatív jelzőket tartogasd máshova. Az említett kérdésed az igen egyszerű kérdés kategóriájába tartozik, valóban nem kellene bent lennie, mert nem sok köze van a kvízhez (azért kapsz majd egy Bezzeg Béla emlékérmet a felajánlótól). A kérdések értékelését bő fél évig nem adminok, hanem a játékosok végezték, ezért akkor bekerült sok szutyok - mint az említett példa is.
Egyik legismertebb írónk alsónadrágjára vonatkozó kérdésre valószínűleg azonnal törölni értékelést kapnál a 3 nap büntetéssel együtt. Természetesen hasonló típusú kérdésekre is ez menne.

Ha már idetévedtél a fórumra, javaslom nézz körül. Van topic a felteendő kérdések leellenőrzésére a játékostársaid által, feltevés ELŐTT. Van topic, melynek első hozzászólásában Miklós részletesen elemzi, milyen kérdések a megfelelőek. Ezen topicba pedig beírhatod a visszautasított kérdésedet a válaszokkal és az okkal együtt és véleményezik a játékosok. Sőt, segítenek is. Többen is vannak, akik akár privátban is segítenek megfelelő kérdést összeírni. Sajnos a visszautasított kérdéseid ismerete nélkül nem lehet mondani, hogy jogos volt-e szerintünk vagy sem.

Mindemellett a vegzetur wikin a játékosok által tapasztaltaknak megfelelően egy még inkább részletes leírást olvashatsz a kvízről.

Jó böngészgetést!
Pontszám: 7.39
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2309. hozzászólás - 2010.12.14. 13:22:29
Íme a kérdésem és a válasz rá:
Balhüvelykem bizsereg, gonosz lélek közeleg... Melyik műben szerepel először?

HBB: Vészbanyák dala
Shakespeare: Machbeth
Vörösmarty: Csongor és Tünde
A. Cristie: Balhüvelykem bizsereg

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az értékelők fel nem tett kérdésére válaszolva közlöm, hogy a középiskolás kötelező olvasmányok között szerepel Shakespeare: Machbeth c. drámája. Abban pedig szerepel a IV. felvonásban e mondat, mielőtt a híres jóslat elhangzik.
A Csongor és Tündét azért illik ismerni. Hobo Blues Band zenéjét is sokan ismerik, ahol a dal címében is benne van: Shakespeare - A Vészbanyák Dala. Agathe Cristie sem ismeretlen a magyar olvasók előtt.
Akkor hát kik azok a speciális érdeklődésű réteg tagjai??? A magyar iskolások?
Gratulálok!
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 5.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2310. hozzászólás - 2010.12.14. 16:22:15 (Válasz Kajtar48 #2309 hozzászólására.)
Ha tudod kívülről az említett művet, akkor valóban nem spec. Ha csak kinéztél belőle egy idézetet, ami neked tetszi, akkor spec. Az, hogy egy mű kötelező olvasmány, nem egyenlő azzal, hogy minden idézetet ismerni kell belőle. A mű történetét, főbb szereplőit, esetlegesen egy-egy híres idézetet belől lehet, sőt kell ismerni, ez az idézet messze van tőle. Ideírhatok 100 különböző idézetet kötelező művekből, 98-ról nem fogja tudni senki, hogy melyikben szerepelt. A google 467 találatot dobott ki az idézetre, ez nem az általánosan ismert kategória.

Egyébként abban igazad van, hogy a Macbethet (igen, egyel kevesebb 'h' kell bele), A Csongor és Tündét ismerni kell, de nem a szövegét.
Emellett a HBB rövidítés maximum a rajongóinak jelent valamit egy irodalmi kérdésben, nem hiszem, hogy sokan asszociálnak a zenekarra, maximum aki ismeri az említett dalukat.
Pontszám: 7.39
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2311. hozzászólás - 2010.12.14. 16:55:07
Igazad van. Egy ilyen idézet, hát valóban egyedi. A kérdések közt csak két másik hivatkozik rá.

De itt egy elfogadott kvíz kérdés:
Ki ölte meg Hamlet apját?
Hamlet
felesége
testvére
az egyik szolgáló

Ezt elfogadtátok. A kérdés feltevés szerintem hibás: Kinek a felesége? Kinek a testvére? Hamleté? A fiúé, vagy az apjáé?
Persze tudjuk, hogy az apjáé, mert olvastuk, értjük, amit olvastunk és megjegyeztük.

Gondolom, itt is ismerni kell a Hamletet, de nem a szövegét? Ha feltenném a kérdést, hogy ki mondta "Lenni, vagy nem lenni?", akkor gondolom ugyanígy visszadobnátok, mert egyedi az idézet. Tudni illik, én nem ismerem kívülről a művet, csak "kinéztem" belőle egy idézetet. Tehát spec.
Ugyanakkor a mű története nem spec, mert mindenki fejből vágja az egészet összefüggéseivel együtt.

Ismét gratulálok, a kvízkérdések írását ezennel befejeztem.

A játék egyébként tetszik, kivéve a kvízek felépítését, csoportosítását és elbírálását.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 4
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2312. hozzászólás - 2010.12.14. 16:59:40
Igaz, a Macbeth így helyes.
Viszont az "egyel" az telepített növénykék ritkítását jelenti, az "eggyel" viszont azt, hogy egy-vel.
Bocsíí
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 5.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2313. hozzászólás - 2010.12.14. 17:44:56 (Válasz Kajtar48 #2311 hozzászólására.)
Az általad rossznak ítélt kérdések gyűjtőhelye a kvíz 5 topic. Kérdésfeltevés előtt pedig a megfelelő topicban le lehet ellenőriztetni a kérdésed a játékosokkal.
Pontszám: 7.39
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2314. hozzászólás - 2010.12.16. 07:01:27
Melyik Shakespeare műből származik az idézet : „Lenni vagy nem lenni..."?
Rómeó és Júlia
Lear király
Hamlet
Othello

Szerintem ezt a kérdést sem lett volna szabad elfogadni, spec. Hiszen:
"Ha tudod kívülről az említett művet, akkor valóban nem spec. Ha csak kinéztél belőle egy idézetet, ami neked tetszi, akkor spec. Az, hogy egy mű kötelező olvasmány, nem egyenlő azzal, hogy minden idézetet ismerni kell belőle. A mű történetét, főbb szereplőit, esetlegesen egy-egy híres idézetet belől lehet, sőt kell ismerni, ez az idézet messze van tőle. Ideírhatok 100 különböző idézetet kötelező művekből, 98-ról nem fogja tudni senki, hogy melyikben szerepelt. A google /467 - helyett/ 'Nagyjából 300.000 találat (0,29 másodperc)' találatot dobott ki az idézetre, ez nem az általánosan ismert kategória."

A feltett kérdés ma már inkább szállóige, mint idézet valahonnan. Kell nekem tudni egy szállóige eredetét? Ez tök spec. kérdés.
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 3.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2315. hozzászólás - 2010.12.16. 07:28:18 (Válasz Kajtar48 #2314 hozzászólására.)
De, ezt az idézetet kell tudni, hogy honnan származik. Nem érdemes a bent lévőekkel példálózni. Valóban vannak benn még olyan idézetek, amelyek nem valóak a kvízbe (ez nem olyan), ezek gyűjtőhelye a kvíz 5 topic még mindig. De bármilyen idézetet (vagy hibásnak vélt kérdést) beírhatsz oda az indoklással, ha szerinted nem megfelelő és a kvízadmin majd eldönti, hogy valóban ki kell venni vagy nem kell kivenni a kérdést. Ha a beírása után pár héttel még mindig felbukkan, az két okból lehet. Egyik, hogy az admin úgy gondolta, hogy nem kell törölni (ha jól tudom, látják a válaszok arányát és ha az magas, akkor mégsem olyan spec, persze magas válaszaránnyal is törölnek kérdést, ha egyébként nem kvízbe való). Másik, ha több példányban szerepel a kérdés és bár az egyik törlésre került, de a másik még benn van. Van egy harmadik lehetőség, ha a topicban az admin figyelme átsiklott felette és ezért nem törölte (ez azért elég ritka, de mivel a kvízadmin is ember, előfordul).
Pontszám: 7.39
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2316. hozzászólás - 2010.12.16. 07:58:30
Hol található ama kastély amit a "Walt Disney" logóként használ fel?

Neuschwanstein (Németország)*
Versailles (Franciaország)
Disneyland (Franciaország)
nem létezik, ezt a kastélyt a Disney stúdió alkotta meg

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

mit kellett volna konkretizáljak hogy egyértelmű legyen a válasz esetleg jelültem volna meg a helyeset??:D:D ez egy jó nagy vicc
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.03
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2317. hozzászólás - 2010.12.16. 08:11:39 (Válasz SuperEgo23 #2316 hozzászólására.)
Tagadó válasz. Soha ne legyen a rossz válaszok közt a kérdés értelmét tagadó válasz!
Megjegyzem, ha ahelyett egy jó kastélyt beírsz, akkor a kérdés nekem roppant mód tetszik, bár nem könnyű, de szerintem ez pont az a kategória egy cég vagy márkanévvel kapcsolatban, ami beleférős. Grat az ötletért!
Pontszám: 7.39
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2318. hozzászólás - 2010.12.16. 08:20:29
köszönöm és akkor majd legközelebb még1szer felhasználom javítva:D
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.03
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2319. hozzászólás - 2010.12.16. 08:34:50
ja és megjegyezném gyönyörű szép volt szerencsém látni és az a király(II.Lajos) amelyik építette elvileg ott lett öngyilkos(Starnbergi tó) ahol én laktam 1 évig (eichenau cirka30km ) úgyhogy lenyűgöző látvány pláne úgy ahogy a helybeliek mesélték akkor volt Németországba talán a legnagyobb szegénység
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.03
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2320. hozzászólás - 2010.12.16. 11:24:30 (Válasz Kajtar48 #2314 hozzászólására.)
Ez a topik alapvetoen nem hisztizesre lett letrehozva. Lelkes jatekosok probaljak megmondani neked, hogy miert nem fogadtak el a kerdesed.
A hozzászólást Morzkod módosította 2010.12.16. 13:44:26-kor
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 5.09
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!