Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
461. hozzászólás - 2010.02.01. 06:32:00
Szervusztok!

Mikike: A helyesírás szabályzatait kitalálók eldöntötték már, hogy a mellékneveket hogyan kell helyesen írni. Még így is, hogy a felsőoktatásban tanulsz, többet tanultak nálad, s mindenki elfogadja az általuk kialakított rendszert.

Igaz magyar ember nem lázong ez ellen, hanem megkísérel minél szebben fogalmazni édes anyanyelvünkön, tisztelve helyesírásának szabályait. A mellveregetős magyarkodásnál többet tehetsz a magyar népért és nyelvért, ha helyesen írsz, illetve beszélsz. Ne ordíts, és ne verd tehát a melled, hogy "Fél Magyarország nem ország, egyész Magyarország Mennyország!", hanem minél jobban tanulj meg magyarul, s vásárolj magyar árut. Okosan lázadj tehát, ne csak minden szabály ellen harcolj.

Az általad említett zenekarokat meg hallgasd kritikával, nem biztos, hogy nincs jobb út annál, amit ők sulykolnának.

Módosítás oka: helyesírás.
A hozzászólást Awenhai módosította 2010.02.01. 06:32:46-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.14
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
462. hozzászólás - 2010.02.01. 07:31:27 (Válasz Awenhai #461 hozzászólására.)
Ha már mindenki off:
Szerintem csak viccel, mert az összes sztereotip baromságot előadta, amit a jobb oldalról tartanak a népek. Remélem, hogy tényleg csak ironizált.
V1
Pontszám: 8.58
utáltMikike1985_1985Férfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
463. hozzászólás - 2010.02.01. 09:12:46 (Válasz Archibald Cunningham #462 hozzászólására.)
Sziasztok!
nos valóban van olyan amit kicsit túloztam

egyébiránt elhiteti mindenki hogy nagyon jól tudom mi a helyesírás és minden más, érettség szoktam felkészíteni emberkéket, így van benne gyakorlatom!

Azt is elismerem hogy a mostani kormányt elítélem de nem megyek utcára rongálni, legalább azt ne romboljam le amit a kormány meghagyott!

egyébiránt igen: ha tudok magyar terméket vásárolok , amit lehet termelőktől veszek meg, és mint másoknak nekik is segítek amikor kell(gazdáknak aláírásgyűjtés stb...)

és mint lehet már írtam is:
nem az dühít hogy nem fogadják a Magyar szót nagy betűvel mindenkinek szíve joga betartani vagy nem betartani a szabályokat, de vannak égbekiáltó kérdések amiket kapok amik helyesírási hibát tartalmaznak félrevezető és rossz válasz van megjelölve:
pl Mi az elektronikus levél köznapi elnevezése?
1: emil
2:e-mail
3:...
4:...
itt az e-mail van jónak jelölve pedig az nem a köznapi hanem a lexikális megfogalmazás a definiálva van az értelmező szótárakban is!
közvélemény kutatások eredménye: az emberek 62% Emil-nek becézik megszemélyesítve nagy betűvel az Emil - és itt talűálható a Helyesírási hiba!
2-3 órás kutatómunkával ki lehet deríteni hogy ez valóban így van!
most vagy rossz a kérdés, vagy rossz választ jelölt jónak, vagy Tekinthetjük Helyesírási hibának!
engem az ilyenek dühítenek, hogy ilyen kérdések benn vannak és sokkal lazább kérdéseket visszadobnak.
Tudom a rendszer régebben jobban beengedte ezeket, de ezáltal azokat a játékosokat előnyhöz juttatta velünk szemben és nem kapunk semmilyen kompenzációt!

Nem vagy radikális sem ha valakinek ez esett volna le hozzászólásaimból, de az igazságtalanság ellen mindig radikálisan kell fellépni, mint irtam számomra mindenki egyforma ember(tisztelem azokat akik tettek érte, akik úgy élnek), de azt tudom míg mamám élt ő soha senkinek nem ártott csak segített igy én is ezt próbálom tenni, és ő is azt mondta hogy csak az igazságtalanságnak ne engedjek!
egyszer olvastam egy sort "Mi a különbség úr és szolga közt , ha tarkóján a puskacső?" - ebből látszik hogy nincs különbség (ha valaki vallásosabb mint én a bibilia is ezt mondja, isten mindenkit egyenlőnek teremtett!)!
Nah már megint hosszú, nem kellett volna ennyi filozófiai kurzust megcsinálnom!

Awenhai: nos már megint csak neked lett kulturált hozzászólásod a dologhoz!
A hozzászólást Mikike1985_1985 módosította 2010.02.01. 09:13:24-kor
ha valakit bánt hozzászólásom elnézést csak őszinte vagyok!
ne bánts senkit. neked is fájna ha telennél az áldozat!
MIÉRT LEGYEK A MENNYBEN MÁSODIK, HA LEHETEK POKOLBAN ELSŐ!

A SORS SZÁGUL FELÉD, A SOFŐR MÉG SPICCES!


HÁT RÁREAGÁL, ENNEK LETTEM ÉN A BETEGE!
Pontszám: 5.23
kedvencOrr...Nő
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
464. hozzászólás - 2010.02.01. 09:27:04 (Válasz Mikike1985_1985 #456 hozzászólására.)
1: nem rövid a hajam, nem vagyok rasszista mielőtt bárki azt gondolná, csak lázadok a rendszer ellen, nekem senki sem parancsolhat típusú ember vagyok!
2:ha kíváncsi vagy 132-es IQ-val rendelkezem és az ELTE-re járok programtervező-matematikusi szakra
3: nem öltöttem tul durva stílust: terep nadrág, terep póló, terep vagy fekete mellény (mindennap többször tisztálkodom, tanulok, dolgozok, játszok)
4:mond azt hogy te mindig betartasz mindent szabályt(nem szivattad meg a tanárt, a munkatársat, főnököt, évfolyamtársakat stb...)
3 éve folyamatosan másoknak segitek ahol csak tudok, sokszor sajna a kromra(kirugtak munkahelyről, megbuktatott a tanár mert szembeszegültem vele más védelméért, a bkv kallerek is szívóztak mert segítettem egy 14 éves kiscsajnak aki otthon hagyta a bérletét!-valóban volt mert tudtam hogy vett, ismertem a nővérét)
Szóval csak ne vonj le következtetéseket egy bizonyos nézet miatt! " Az erős küzd az igazáért és kitart hite és elvei mellett, a gyenge alkalmazkodik!" - egy egykori nemes ember akit kivégeztek mert családját védte!


A 132-es iq nem elég, használni is kéne...
Nem biztos, hogy szembeszegülni kéne, talán inkább észérvekkel meggyőzni. Az nem érv, hogy nekem ez így tetszik.
Ha meg volt bérlete, nem a kalauzzal kellett volna "szívózni", hanem másnap bmenni az Akácfa utcába.
Hogy hogyan öltözöl, a Te dolgod, de hogy ezt mások hogy értékelik, az az övéké...
Uff.

Ha hibás kérdést találsz, írd be a kvíz4 topicba, és az adminok rendezik előbb-utóbb.
A normális véleményeknek örül minden fórumozó, de a mocskolódásnak, hőbörgésnek nem. De az utsó hsz-dból látszik, hogy Te is beláttad
A hozzászólást Orr... módosította 2010.02.01. 09:30:36-kor
"Mondhatta volna szebben, kis lovag, / Más-más hangnemből... "
Fegyvertelennel nem vívok szellemi párbajt...
Örülök, hogy a lefelé pontozók azért szorgalmasak... Csak így tovább!!!
Pontszám: 8.09
népszerűCsajokNő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
465. hozzászólás - 2010.02.01. 09:41:19
Milyen beszédhibája van Szilveszternek a macskának?

raccsol
selypít *
dadog
pösze

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Speciális réteg nézi/nézte a Bolondos dallamokat? Vagy Csőrike és Szilveszter kalandjait? Ki hogy ismeri.Gratulálok az értékelőnek,nem csak anime-ből áll a világ.
A hozzászólást Csajok módosította 2010.02.01. 09:42:44-kor
Pontszám: 6.11
utáltMikike1985_1985Férfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
466. hozzászólás - 2010.02.01. 09:41:21 (Válasz Orr... #464 hozzászólására.)
Idézet: Orr... - 2010.02.01. 09:27:04


Ha meg volt bérlete, nem a kalauzzal kellett volna "szívózni", hanem másnap bmenni az Akácfa utcába.
Uff.


Nos nem tudom te hogy vagy vele: de megveszed bérleted nem olcsón, majd egyszer véletlenül otthonhagyod , megvágnak bemész az akácfába és ki kell fizetned a bérleted árát mégegyszer(vagyis többet)!
A bkv-t mellőzzük!
Az mindennek az alja(ha szaladok a buszhoz bezárja a sofőr és még röhög is, hát ember az ilyen?)
Visszatérve milyen jogon büntetnek meg ha van bérleted!
az lenne a jogos ha beviszed bemutatni a bérletet akkor csak a papirmunka diját fizeted ki(200 FT) és nem 5-6000!
Miért azokat az embereket büntetik akik rendesen megveszik, van pár rendes és ilyenkor elengedik, rájuk mondom hogy ember!
Tudjátok mi a legnehezebb : "Embernek maradni az Emberek között"!
ez sajna egy gyenge pontom(bkv), van pár ismerősöm aki ott dolgozik, nekik sincs jó véleményük de buszvezetők is még a volán maradna nekik, de akkor távol lennének az otthonuktól(Budapest)!
Szóval én nem éertek egyet a bkv-s büntetésrendszerrel mert igazságtalanra tervezték, csupán azért hogy a dolgozóiknak ne legyen 4 évig fizuemelés csak a vezetősg kapjon több 10millás jutalékokat!
Emellet a szolgáltatás siralmas és éventa 2szer emelnek árakat(itt kérek mindenkit hogy ne is próbálja azt írni hogy ez az én véleményem, ez Budapest 85%-nak véleménye)!
Szóval kedves Orr... ha ugy gondolod hogy aki tisztességesen megvette a bérletet az utána mehet még büntetést fizetni akkor vagy bkv-s belső ember vagy akinek ebből van plusz haszna , hogy másokat megvág, ez igazán emberséges dolog, ha nem vagy bkv-s és nem vagy vele kapcsolatban akkor nem igazán értem hogy mi okból támogatot a tisztességes emberek megrövidítését!
én amikor koleszos voltam havonta 3szor fizettem(akkor még csak 500-at) mert ben maradt a koleszban a bérlet, vagy nem volt nálam a diák mert a suliban hagytam, mivel beszedték és elfelejtettem felvenni!
ha valakit bánt hozzászólásom elnézést csak őszinte vagyok!
ne bánts senkit. neked is fájna ha telennél az áldozat!
MIÉRT LEGYEK A MENNYBEN MÁSODIK, HA LEHETEK POKOLBAN ELSŐ!

A SORS SZÁGUL FELÉD, A SOFŐR MÉG SPICCES!


HÁT RÁREAGÁL, ENNEK LETTEM ÉN A BETEGE!
Pontszám: 3.00
utáltMikike1985_1985Férfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
467. hozzászólás - 2010.02.01. 09:45:30 (Válasz Csajok #465 hozzászólására.)
Én tudtam volna!

De nem én döntök , ha egy picit vigasztal nekem is mindent visszadobnak!

Ez gyakorlatilag része az általános kulturának, gyerekkoromban ez ment minden reggel most is ez megy minden reggel, a szülöknek ajánlom figyelmébe hogy heti 2 szabadnam van igy van idő arra hogy a kisgyerekkel hetente 1-2 nap 1-2 órát rajzfilmet nézzen!
Tehát véleményem szerint ha nem is tudja rá a választ valaki, azért magát a rajzfilmet mindenki ismeri ez biztos!
ha valakit bánt hozzászólásom elnézést csak őszinte vagyok!
ne bánts senkit. neked is fájna ha telennél az áldozat!
MIÉRT LEGYEK A MENNYBEN MÁSODIK, HA LEHETEK POKOLBAN ELSŐ!

A SORS SZÁGUL FELÉD, A SOFŐR MÉG SPICCES!


HÁT RÁREAGÁL, ENNEK LETTEM ÉN A BETEGE!
Pontszám: 3.00
kedvencOrr...Nő
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
468. hozzászólás - 2010.02.01. 09:48:20 (Válasz Mikike1985_1985 #466 hozzászólására.)
A BKV nekem sem a kedvencem, gondolhatod. Viszont velem is megtörtént, hogy nem volt nálam a bérletem, és elkaptak. Mikor bevittem, eltépték a csekket, és 1 db jegy árát kellett befizetnem. Viszont ne feledjük el, hogy a kaller is ember, és ő is csak a munkáját végzi.
Meg azt se, hogy ez a topic nem erre való. Szívesen folytatom priviben.
"Mondhatta volna szebben, kis lovag, / Más-más hangnemből... "
Fegyvertelennel nem vívok szellemi párbajt...
Örülök, hogy a lefelé pontozók azért szorgalmasak... Csak így tovább!!!
Pontszám: 8.73
fórumozóRangerFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
469. hozzászólás - 2010.02.01. 14:21:37
Sziasztok!
Szerintetek miért nem fogadták el ezt a kérdést?:
Létezik-e ilyen nevű város: Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch ?
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Miért hibás?
4. osztályos könyvemben taglalta, hogy van ilyen város!
Ezek után már azt se lehet mondani, hogy azért mert nem alap. Vagy nyelvhelyességi hibának gondolják? Mert arra csak azt bírom mondani, hogy a gugli a barátja...
Pontszám: 5.50
mindenki kedvencePocok1993Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
470. hozzászólás - 2010.02.01. 14:29:40
Sziasztok!
Szerintetek ez a kérdés miért nem jó/nem értelmezhető?

Melyik Európa legészakabbra fekvő városa?

Reykjavík (Izland)
Hammerfest (Norvégia)
Murmanszk (Oroszország)
Tórshavn (Feröer-szigetek, Dánia)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
471. hozzászólás - 2010.02.01. 14:32:20 (Válasz Ranger #469 hozzászólására.)
Egy eldöntendő kérdésre egyáltalán hogy tudsz 4 válaszlehetőséget írni? Mivel a válaszokat nem írtad ide, így ennél többet nem tudok rá írni, de ez már így hibás. Egyébként ha ez a leghosszabb nevű település a világon, akkor kérdezd úgy, hogy Llanfair... a világ leghosszabb nevű települése, hol található? Ha nem ez a leghosszabb, akkor meg inkább a leghosszabból kérdezz.
Pontszám: 8.02
utáltMikike1985_1985Férfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
472. hozzászólás - 2010.02.01. 14:33:04 (Válasz Ranger #469 hozzászólására.)
Szia fogalmam sincs miért nem de szerintem ezzel konkrétan keress fel egy admin-t ugyanis valóban szerepel általános iskolás könyvben szakközépiskolás könyvben is, még valamely rekordok könyvében is és egy időben szerepelt a híradóban is!
ha valakit bánt hozzászólásom elnézést csak őszinte vagyok!
ne bánts senkit. neked is fájna ha telennél az áldozat!
MIÉRT LEGYEK A MENNYBEN MÁSODIK, HA LEHETEK POKOLBAN ELSŐ!

A SORS SZÁGUL FELÉD, A SOFŐR MÉG SPICCES!


HÁT RÁREAGÁL, ENNEK LETTEM ÉN A BETEGE!
Pontszám: 3.00
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
473. hozzászólás - 2010.02.01. 14:37:06 (Válasz Pocok1993 #470 hozzászólására.)
Egyrész vitatott, hogy város-e, másrészt az is, hogy a legészakibb-e.
Én speciál Longyearbyen települést északabra találtam, amiről a wikipedia is ír. Az is város. Egyrészt célszerűbb a település megfogalmazás vagy ha város, akkor valamilyen más korrekt adattal alátámasztani. Több magyar város is kiérdemelte a városi rangot, holott lélekszámát tekintve kisebb néhány falunál.
Pontszám: 8.02
utáltMikike1985_1985Férfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
474. hozzászólás - 2010.02.01. 14:37:55 (Válasz Pocok1993 #470 hozzászólására.)
Én tudtam értelmezni!
egyébiránt ráadásul iskolai anyag az európa térkép tehát kérdésed meg kell állja a helyét!

Idézet: Craslorg - 2010.02.01. 14:32:20
Egy eldöntendő kérdésre egyáltalán hogy tudsz 4 válaszlehetőséget írni? Mivel a válaszokat nem írtad ide, így ennél többet nem tudok rá írni, de ez már így hibás. Egyébként ha ez a leghosszabb nevű település a világon, akkor kérdezd úgy, hogy Llanfair... a világ leghosszabb nevű települése, hol található? Ha nem ez a leghosszabb, akkor meg inkább a leghosszabból kérdezz.

szia egy eldöntendő kérdésre itt van 4 lehetséges válasz:
1: igen létezik
2: nem , nem létezik
3: régen létezett
4: most van folyamatban a névváltás erre a névre!

remélem kellően kielégító a válasz!
egyébiránt a Magyar nyelv ezért is ilyen szép amellett hogy a világon a legfrappánsabb káromkodások csak Magyarul léteznek, mindent ki lehet hozni a Magyar nyelvből, változatos, megtanulhatatlan , legalább is teljes mértékben!
ha valakit bánt hozzászólásom elnézést csak őszinte vagyok!
ne bánts senkit. neked is fájna ha telennél az áldozat!
MIÉRT LEGYEK A MENNYBEN MÁSODIK, HA LEHETEK POKOLBAN ELSŐ!

A SORS SZÁGUL FELÉD, A SOFŐR MÉG SPICCES!


HÁT RÁREAGÁL, ENNEK LETTEM ÉN A BETEGE!
Pontszám: 2.33
utáltMikike1985_1985Férfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
475. hozzászólás - 2010.02.01. 14:41:19 (Válasz Craslorg #473 hozzászólására.)
egyébiránt a kérdésben fel volt sorolva 4 város ezáltal értelemszerűen a felsorolt 4 város közül kell eldönteni, és ezáltal egyértelművé vált a dolog!
Remélem érdemben hozzá tudtam szólni az eredeti kérdésfeltevő gondjához és a hozzászóláshoz is!
ha valakit bánt hozzászólásom elnézést csak őszinte vagyok!
ne bánts senkit. neked is fájna ha telennél az áldozat!
MIÉRT LEGYEK A MENNYBEN MÁSODIK, HA LEHETEK POKOLBAN ELSŐ!

A SORS SZÁGUL FELÉD, A SOFŐR MÉG SPICCES!


HÁT RÁREAGÁL, ENNEK LETTEM ÉN A BETEGE!
Pontszám: 3.00
kedvelt tagVlkyFérfi
Végzetúr tehetség
118 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
476. hozzászólás - 2010.02.01. 14:43:01 (Válasz Mikike1985_1985 #474 hozzászólására.)
És ha pl a régen létezett válasz jó, akkor a nem, nem létezik miért ne lenne jó?
Vagy a most van folyamatban a névváltás erre a névre azon kívül hogy outofdate-té válhat, helyett miért ne lenne jó az igen, létezik válasz? Értem én hogy szép a magyar nyelv de a logikát akkor se kerülheti meg, ha egy helyes válasz létezhet csak, és eldöntendő kérdés van feltéve akkor két értelmes válaszlehetőség van (a nem tudom az nem értelmes )
Pontszám: 7.26
utáltMikike1985_1985Férfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
477. hozzászólás - 2010.02.01. 14:47:48 (Válasz Vlky #476 hozzászólására.)
mivel szerepel a lehetséges válaszok közt a létezett és ez a kvíz kizáró vagy alapú rendszer!
ha valakit bánt hozzászólásom elnézést csak őszinte vagyok!
ne bánts senkit. neked is fájna ha telennél az áldozat!
MIÉRT LEGYEK A MENNYBEN MÁSODIK, HA LEHETEK POKOLBAN ELSŐ!

A SORS SZÁGUL FELÉD, A SOFŐR MÉG SPICCES!


HÁT RÁREAGÁL, ENNEK LETTEM ÉN A BETEGE!
Pontszám: 2.28
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
478. hozzászólás - 2010.02.01. 14:50:18 (Válasz Mikike1985_1985 #474 hozzászólására.)
A 2., 3., 4. válaszod mindegyik e ugyanazt jelenti: jelenleg nem létezik. Halmazelméletileg pedig igencsak nagy metszetei vannak. A kérdést 1-2-3 év múlva is megkaphatják, ha esetleg a 4. válaszod jó lenne jelenleg, akkor 1-2-3 év múlva már nem álja meg a helyét. Lehet csűrni-csavarni, eldöntendő kérdésre, ahol igen nem a két válaszlehetőség, fölösleges több igent vagy több nemet odaírni.
Pontszám: 8.68
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
479. hozzászólás - 2010.02.01. 14:51:21 (Válasz Mikike1985_1985 #475 hozzászólására.)
A kérdés így hangzott:

Melyik Európa legészakabbra fekvő városa?


nem pedig így:

Melyik a legészakabbra fekvő város az alábbiak közül?
Pontszám: 8.68
mindenki kedvencePocok1993Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
480. hozzászólás - 2010.02.01. 15:03:18 (Válasz Craslorg #473 hozzászólására.)
Köszi.

Én értelek, de itt így írják, kérlek nézd meg:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hammerfest
(Van olyan rész, hogy Geography)

Szó van itt egy alaszkai, egy másik norvég és egy svalbard-szigeti településről. Az alaszkai kivételével mind falu, vagy község és nem város. A svalbardi talán kétséges, de az meg csak 2.000 lakosú.
Most akkor tegyem fel úgy a kérdést legközelebb, hogy "Melyik Európa legészakabbi, 5000 főnél népesebb települése?"
ÉS arra már biztosan Hammerfest lesz a jó?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!