Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1181. hozzászólás - 2010.05.28. 22:58:38 (Válasz Solikka11 #1180 hozzászólására.)
Függetlenül az értékelés sebességétől, 1 éve csak adminok értékelnek (kivéve V4 idején, amikor a küldi miatt sok kérdés került be, 1-2 napig játékosok is értékelhettek). Van, hogy kevés értékelendő van, így hamar végeznek, van, hogy több, ilyenkor várni kell.
Pontszám: 7.73
kedvencKonokFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1182. hozzászólás - 2010.05.29. 12:46:05
Mikor szüntették meg Magyarországon a sorkatonai szolgálati kötelezettséget?

2004
1988
2000
Még nem szüntették meg


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Szerintetek mi a gond?
A dátum jó, utánanéztem.
A hozzászólást Konok módosította 2010.05.29. 12:47:53-kor
Pontszám: 10
irritálóNooraNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1183. hozzászólás - 2010.05.29. 12:50:49
Üdv!

A problémám az, hogy arra hivatkozva utasították el egy kvízkérdésemet: "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."
1: Ezt minden kérdésre rá lehet fogni, mert pl a fizikai, kémiai, vagy oscar-díjas kérdéseket is csak az olyan érdeklődésű réteg tudja megválaszolni. De egy irodalmi kérdésre is ráfogják, akkor nincs értelme az egész kvíznek. A "ki-mikor született", meg "milyen magas-milyen hosszú" kérdésekre is az a bizonyos réteg tudja a választ, akkor azok mivel jobb kérdések? :S
2: Ha valaki annyira nem tudja, a Google az első helyen kidobja a választ. Az csak egy dolog, hogy a kérdés értékelői nem tudják a választ, de ettől a játékosok tudhatják, az élelmesebbek, meg kikeresik google-lel, mert kb 10 másodperc alatt meg lehet találni.
Ezzel nem akarok senkit bántani, félreértés ne essék, csak semmi értelme az olyan kérdéseknek, hogy "mi az abc első betűje". Ha egy kicsit nehezebb, az már baj?

A felsoroltak közül ki NEM fordította le Edgar Allan Poe "A holló" című versét?

Babits Mihály
Kosztolányi Dezső
Tóth Árpád
Arany János

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az oldal közepén már látszik is 2 a válaszok közül:
http://www.google.hu/#hl=hu&source=hp&q=edgar+allan+poe+a+holl%C3% B3&btnG=Google+keres%C3%A9s&aq=f&aqi=&aql=&oq=edgar+allan+poe+a+holl%C3% B3&gs_rfai=&fp=ed89ad0681be5acd
A hozzászólást Noora módosította 2010.05.29. 12:57:47-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1184. hozzászólás - 2010.05.29. 12:57:30 (Válasz Konok #1182 hozzászólására.)
Idézet: Konok - 2010.05.29. 12:46:05
Mikor szüntették meg Magyarországon a sorkatonai szolgálati kötelezettséget?

2004
1988
2000
Még nem szüntették meg


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Szerintetek mi a gond?
A dátum jó, utánanéztem.

Kérdés tagadó válasz minden esetben elutasítással jár. Emellett nem javaslom feltenni egy normális 4. válasszal sem, mert azt lexikálisság miatt fogják elutasítani, ha nincs szerencséd. Emellett - bár nem vagyok benne biztos - korábban is volt már Magyarországon olyan időszak, amikor nem volt kötelező a sorkatonai szolgálat.
Pontszám: 7.73
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1185. hozzászólás - 2010.05.29. 12:58:18 (Válasz Konok #1182 hozzászólására.)
Craslorg szélsebesebb.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.05.29. 12:59:07-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.18
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1186. hozzászólás - 2010.05.29. 13:02:15 (Válasz Noora #1183 hozzászólására.)
Idézet: Noora - 2010.05.29. 12:50:49
Üdv!

A problémám az, hogy arra hivatkozva utasították el egy kvízkérdésemet: "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."
1: Ezt minden kérdésre rá lehet fogni, mert pl a fizikai, kémiai, vagy oscar-díjas kérdéseket is csak az olyan érdeklődésű réteg tudja megválaszolni. De egy irodalmi kérdésre is ráfogják, akkor nincs értelme az egész kvíznek.
2: Ha valaki annyira nem tudja, a Google az első helyen kidobja a választ. Az csak egy dolog, hogy a kérdés értékelői nem tudják a választ, de ettől a játékosok tudhatják, az élelmesebbek, meg kikeresik google-lel, mert kb 10 másodperc alatt meg lehet találni.
Ezzel nem akarok senkit bántani, félreértés ne essék, csak semmi értelme az olyan kérdéseknek, hogy "mi az abc első betűje". Ha egy kicsit nehezebb, az már baj?

A felsoroltak közül ki NEM fordította le Edgar Allan Poe "A holló" című versét?

Babits Mihály
Kosztolányi Dezső
Tóth Árpád
Arany János

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Az oldal közepén már látszik is 2 a válaszok közül:
http://www.google.hu/#hl=hu&source=hp&q=edgar+allan+poe+a+holl%C3% B3&btnG=Google+keres%C3%A9s&aq=f&aqi=&aql=&oq=edgar+allan+poe+a+holl%C3% B3&gs_rfai=&fp=ed89ad0681be5acd

Egyrészt, továbbra sem a googleben való keresgélhetőség dönti el egy kérdésről, hogy az jó-e vagy sem (ha ez döntené el, a kérdések 99.99%-a maradhatna). Másrészt Poeról kell tudni, hogy az említett költeményt ő írta, de hogy azt hányan, kik fordították le magyarra, azt már nem (emellett arra sincs bizonyíték, hogy Arany János nem fordította-e le véletlen).

Azokat a kérdéseket, melyeket túl könnyűnek találsz vagy túl speciálisnak és úgy érzed, hogy nem illik a kvízbe, másold be a válaszokkal és az indoklásoddal együtt a kvíz 5 topicba és az admin majd törli vagy javítja.
Pontszám: 7.73
irritálóNooraNő
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1187. hozzászólás - 2010.05.29. 13:05:41 (Válasz Craslorg #1186 hozzászólására.)
Oké, köszi!
Pontszám: 5
kedvencKonokFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1188. hozzászólás - 2010.05.29. 15:41:28 (Válasz Craslorg #1184 hozzászólására.)
Köszi!
Ezt a tagadós dolgot nem tudtam.
Pontszám: 10
közellenségDrStaplesFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1189. hozzászólás - 2010.05.31. 14:32:41
Kíváncsi lennék ez a kérdés miért kapott azonnal töröljétek minősítést? Íme a kérdés:Meddig tartott a 100éves háború?

Lehetséges válaszok:11
8
1
100
Pedig ez nem évszámot kérdez.Sőt nem is nehéz,nem kell lexikális tudás hozzá.Ha valaki erre nem tud válaszolni,szerintem ne is játszon semmivel.
Pontszám: 2.60
fórumozóSasuke20Férfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1190. hozzászólás - 2010.05.31. 14:46:13 (Válasz DrStaples #1189 hozzászólására.)
Idézet: DrStaples - 2010.05.31. 14:32:41
Kíváncsi lennék ez a kérdés miért kapott azonnal töröljétek minősítést? Íme a kérdés:Meddig tartott a 100éves háború?

Lehetséges válaszok:11
8
1
100
Pedig ez nem évszámot kérdez.Sőt nem is nehéz,nem kell lexikális tudás hozzá.Ha valaki erre nem tud válaszolni,szerintem ne is játszon semmivel.


Hát
1, már szerepel a adatbázisban
2, nem a kérdéshez illő válaszlehetőségek
3, nem a 100 a helyes válasz amit megjelöltél annak. (a helyes a 116 év lenne)

néhány tanács:
1, mielőtt kérdést irsz olvass egy kicsit a fórumon
2, ha kitaláltad a kérdést keresd meg a helyes választ
3, olyan lehetséges válaszokat irj ki amik akár valósak is lehetnének pl: 98, 101, 105, 116
A hozzászólást Sasuke20 módosította 2010.05.31. 14:47:12-kor
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese Rólad szól!!!
Pontszám: 5.72
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1191. hozzászólás - 2010.05.31. 14:46:48 (Válasz DrStaples #1189 hozzászólására.)
Szervusz!

Látom közben más is válaszolt.
Igen, egyébként Százéves háború, nem 100éves háború. Másodszor 1337-tól 1453-ig tartott azaz 116 évig. Harmadszor a válaszok mögé elférne egy "évig". Negyedszer szerepelt.


Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.05.31. 14:52:55-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.63
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1192. hozzászólás - 2010.05.31. 14:47:18 (Válasz DrStaples #1189 hozzászólására.)
Idézet: DrStaples - 2010.05.31. 14:32:41
Kíváncsi lennék ez a kérdés miért kapott azonnal töröljétek minősítést? Íme a kérdés:Meddig tartott a 100éves háború?

Lehetséges válaszok:11
8
1
100
Pedig ez nem évszámot kérdez.Sőt nem is nehéz,nem kell lexikális tudás hozzá.Ha valaki erre nem tud válaszolni,szerintem ne is játszon semmivel.


3 teljesen idiota es egy hamis valasz.
Van egy szint ami alatt sejtheto, hogy a kerdezo a minimalis faradsagot sem vette, hogy ertelmes kerdest tegyen fel. Az 1-8-11 evig tarto szazeves haboru ez a kategoria. Raadasul a negyedik valasz meg helytelen. (116 evig tartott)
A hozzászólást Kocos módosította 2010.05.31. 14:47:54-kor
Pontszám: 7.87
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1193. hozzászólás - 2010.05.31. 14:48:36 (Válasz DrStaples #1189 hozzászólására.)
Azonkívül, amit Let írt, szerintem elég gyenge válasz-lehetőség a többi. Legalább 100 körülieket kéne írni szerintem (pl.: 90)
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5.99
közellenségDrStaplesFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1194. hozzászólás - 2010.05.31. 15:00:30
Köszönöm a válaszotokat.Érthető amit írtatok,először is azért gondoltam azokra a válaszokra,hogy kitűnjön a helyes válasz,mert ha nehezítem a válasz adást akk az lenne a baj hogy az úgy túlnehéz.Másodszor az pontosan igaz hogy a 100 éves háború nem 100évig tartott.De akk az már nem is 100éves háborúként lenne kiírva;)Akk úgy kérdeztem volna hogy hány évig tartotta a 116éves háború:)Mert ugyebár ha meg így kérdezem az lexikális,csoportba tartozó kérdést jelentene,ami ugye negatív értékelésbe esne.A kérdést talán úgy kellene értelmezni,hogy ez egy "fantázia","trükkös" kérdés,melynek köze nincs a valódi "100"éves háborúhoz.Azt azért nem írhattam,hogy xy filmben,játékban,regényben meddig tartott a 100 éves háború,mert akkor megint csak az lenne hogy egy adott csoport tudhatja csak a választ,magyarul kategorizálnék.És úgy gondoltam hogy ez egy fantázia játék,tehát lehet vicces,trükkös,fantáziálgatós egyedi kérdést kitalálni.Egyébként igaz,ezt a történelmünkből merítettem,ezt a kérdést.DE mint írtad az nem 100évig tartott:)De sok film,játék....stb úgy kezdődik hogy véget ért a 100évig tartó háború......
Pontszám: 1.71
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1195. hozzászólás - 2010.05.31. 16:12:52 (Válasz DrStaples #1194 hozzászólására.)
Azért hívják százéves háborúnak, mert a köztudatban így maradt meg, a nép szeret egyszerűsíteni. Senki nem jegyez meg egy 116 éves háborút. A te kérdésedben semmi trükkösség vagy fantázia nincs. Kamu az egész, valótlanságot állít. Ennyiből rákérdezhetnék a fejemben beszélgető rózsaszín elefántok napi programjára is, és nevetgélnék azokon, akik az élő rózsaszín elefántokra asszociálnak. És mellette nagyon okosnak tartanám magam, hogy hű de klafa kérdést ötöltem ki.

És ha kérhetem írd már ki azt, hogy akkor...
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.09
közellenségDrStaplesFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1196. hozzászólás - 2010.05.31. 18:28:52
Kedves PottomPanna.Köszönöm hasznos észrevételed.Először is tudom hogy így maradt meg a köztudatban.Másodszor,érdekes módon 2-en leírták ezt nekem,ezek szerint ők is megjegyezték.Sőt képzeld a 2.világ háború sem kerek szám mégis sokan megtudják jegyezni.Hmm..érdekes.Jah és köszönöm hogy nem olvastad végig amit írtam,vagy ha végig olvastad akk sajnálom hogy nem értelmezted.Ennyi erővel az összes film,regény,irodalmi műveket "ki lehetne nevetni" mert azok java része is kitalációk.Csak sajnálni tudom ha te olyan műveken,alkotásokon csak nevetgélni tudsz.Egyébként vannak a mitológiai és egyéb pl PC játékok világában olyan művek,alkotások amik kerek 100éves háborút ábrázolnak,írnak le.Jah és a vicces- trükkös megfogalmazást úgy értettem,hogy ha valakinek felteszed ezt a kérdést az nem biztos hogy erre egyből rávágja a választ hogy 100,lehet mond egy számot pl13 majd utánna kapcsol hogy hoppá,beugrottam a vízbe.Bár valószínű te nem hibázol és mindenre tudod a választ egyből.Ezúton is szeretnék elnézést kérni,hogy mertem feltenni ezt a kérdést,majd a válaszok után elmagyarázni(bár a magyarázatot látom nem mindenki érti meg)hogy hogyan gondltam én ezt a kérdést.Bíztosítalak többször nem írok erre a fórumra,nehogy a nálad jóval butábbakat kikeljen nevetned. Ja és szeretem a rózsaszín elefántokat.
Pontszám: 1.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1197. hozzászólás - 2010.05.31. 19:31:10 (Válasz DrStaples #1196 hozzászólására.)
Nem értelek mit akadsz fenn rajta. Igazuk van, akik szerint ez így egy gyatra kérdés, hiperszar válaszokkal.
Pontszám: 9.09
közellenségGugambooFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1198. hozzászólás - 2010.05.31. 21:03:33
Sziasztok, már rég leszoktam a kvízkérdés írásról, de küldetéshez kellett.
Segítsetek, hol a helyesírási hiba a kérdésemben ill. válaszokban és azokat , amik őrült nagy helyesírási hibát tartalmaznak, miért fogadják el?


Milyen díjjat kapott Törőcsik Mari színművész 1976-ban?

Kossuth-díj
Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál: Legjobb női alakítás díja (Arany Pálma)
Kiváló művész
Jászai Mari-díj

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 1
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1199. hozzászólás - 2010.05.31. 21:06:34 (Válasz Gugamboo #1198 hozzászólására.)
Nem őrült hiba, de: díjat és nem "díjjat".
V1
Pontszám: 7.27
fórumozóSasuke20Férfi
Végzetúr tehetség
162 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1200. hozzászólás - 2010.05.31. 21:07:22 (Válasz Gugamboo #1198 hozzászólására.)
Idézet: Gugamboo - 2010.05.31. 21:03:33
Sziasztok, már rég leszoktam a kvízkérdés írásról, de küldetéshez kellett.
Segítsetek, hol a helyesírási hiba a kérdésemben ill. válaszokban és azokat , amik őrült nagy helyesírási hibát tartalmaznak, miért fogadják el?


Milyen díjjat kapott Törőcsik Mari színművész 1976-ban?

Kossuth-díj
Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál: Legjobb női alakítás díja (Arany Pálma)
Kiváló művész
Jászai Mari-díj

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


a dijjat nem 2 j igy megvan a helyesirási hiba, és valszeg még a 2. lehetőség nem illik a többi közé (szerintem)
Csak a nevet kell megváltoztatni, és a mese Rólad szól!!!
Pontszám: 5.69
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője