Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvelt tagŐrmesterFérfi
Végzetúr mester
391 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3521. hozzászólás - 2013.03.16. 08:49:08
Milyen nevet választott magának a 266. katolikus egyházfő, a pápa?

Ferenc
Pál
Péter
Benedek

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Kérdésed kiértékelésre került.
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
Melyik európai országban kerül megrendezésre a 2013-as Eurovíziós Dalfesztivál?

Svédország
Finnország
Norvégia
Dánia

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Érdektelen? Vicc az egész.
V2 - Momonga (ex-Böszmeség)
Pontszám: 5.45
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3522. hozzászólás - 2013.03.16. 08:56:44 (Válasz Őrmester #3521 hozzászólására.)
Az elsőnél a probléma, hogy sorszámot adtál meg. Azt pedig nem kell tudni, hogy épp a legújabb a 266. Most még hírekben megjegyzik, de pár hét után már mindenki csak arra emlékszik, hogy Ferenc. Pláne, mert van a listában egy Benedek is, aki ugye az előzőnek volt a neve. Ennek ellenére én inkább helyesírási hibát jeleztem volna, hogy átfogalmazhasd a kérdést, talán itt kicsit szigorú volt az értékelő, de érthető az ő álláspontja is.

Pl. Milyen nevet választott magának XVI. Benedek utódaként 2013-ban megválasztott, az első argentin, jezsuita rendi pápa?

Egy sorszám használata az ilyen kérdéseknél a legtöbb esetben spec/lexikális.

A második szintén aktuális. Most esetleg a hírekből ismert, pláne majd a verseny napjaiban, de pár hónap múlva már senkit se érdekel, 2-3 év múlva már senki nem emlékszik rá. Itt teljesen jogosnak látom a lexikálist.
Pontszám: 7.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3523. hozzászólás - 2013.03.16. 10:30:45 (Válasz Őrmester #3521 hozzászólására.)
Idézet: Őrmester - 2013.03.16. 08:49:08
Érdektelen? Vicc az egész.


Ezeket a kérdéseket nem gondoltad jól át, felháborodásod meglehetősen alaptalan.
Pontszám: 7.06
fórumozóCaduceusFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3524. hozzászólás - 2013.03.17. 01:23:14
Sziasztok érdeklődnék kvízzel kapcsolatban...
Feltettem a kérdést, hogy "Grenade melyik ország kisvárosa?" és a négy lehetséges választ:

Franciaország
Olaszország
Németország
Magyarország

Szerintem egyértelmű, hogy "hol van???" ez a kérdés lényege, de más nem így gondolja és kaptam rá egy értékelést...

"Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel."

Mi nem egyértelmű??
Válaszotokat előre is köszönöm: Caduceus
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3525. hozzászólás - 2013.03.17. 06:28:59 (Válasz Caduceus #3524 hozzászólására.)
Szervusztok!

Caduceus: Három helyes válasz is lehet, semmit nem tudunk meg a városkáról a nevén kívül. Csak a negyedik válasz lóg ki, hogy az nem valószínű.

Én érdektelen, lexikálist adtam volna rá, egy idegen ország névtelen kisvárosa a földrajzosokon kívül kevés embert érdekel. Ha van ott valamilyen híresebb fesztivál, mint például a Sziget Pesten, és azt is belefogalmazod, akkor már talán támpont is lehetne, de legalább lenne valami, ami miatt érdemes megjegyezni a nevet. Ez természetesen bármely más ismertebb nevezetesség is lehet, nem feltétlen fesztivál.

Még az is meglehet, hogy a kvízadmin is ezt akarta adni, csak mellékattintott.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.66
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3526. hozzászólás - 2013.03.17. 07:06:34 (Válasz Caduceus #3524 hozzászólására.)
Olvasd el a kvízek értékelésének rendszeréről topic első postját. Ott le van írva a települések elhelyezkedésére vonatkozó irányelv. Ha nagy, ismert város, akkor már szerepelt, ha kis, ismeretlen város külföldön vagy falu itthon, akkor lexikális. Rákerestem a te általad írt településre, de én gyors keresés alapján nem is találtam ilyen települést, ez lehetett az értékelés oka.
Pontszám: 7.74
népszerűSerpicioNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3527. hozzászólás - 2013.03.26. 11:23:21
Sziasztok!
Rossz kérdés értékelést kapott. Megkérdezhetem, hogy miért? Hogy a következő jó legyen...

Köszi!

Milyen színekből keveri a színt a televízió?

Vörös-Zöld-Kék (RGB)
Fehér-Vörös-Kék (WRB)
Fehér-Kék-Fekete (WBB)
Kék-Rózsaszín-Fekete (BPB)
Pontszám: 5
fórumozóMelchi FrayNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3528. hozzászólás - 2013.03.28. 22:51:23
Nekem szintén hasonló a problémám!
Rossz,hibás értékelést kapott a kérdésem!
S azután érdeklődnék,hogy miért?Mit ronthattam el?

Melyik megyében található Pér község?

Vas megye
Györ-Moson-Sopron megye
Fejér megye
Zala megye

Válaszokat előre is köszi!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3529. hozzászólás - 2013.03.28. 22:58:25 (Válasz Melchi Fray #3528 hozzászólására.)
Gondolom lexikális értékelést kapott. A kis község elhelyezkedése nem általános műveltség. Egy nagobb városé pedig alapban már szerepelt, mert egyébként sok ilyen kérdés van már. Javaslom neked a "Kvízek értékelési rendszeréről" topic első hozzászólását.
Pontszám: 7.74
népszerűSerpicioNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3530. hozzászólás - 2013.03.29. 11:19:46
Sziasztok!
Én is kérhetnék választ a kérdésemre?
Üdv!
Pontszám: 5
népszerűtlenIzdubarFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3531. hozzászólás - 2013.04.01. 14:22:45
Van-e összefüggés a csillag tömege és fényessége között?

Nincs összefüggés.
Igen, egyenes arányosság.
Igen, fordított arányosság.
Még kutatják.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.


Hhhát érdekes. Ezt a kérdést egy másik kvízjátékból másoltam be, ahol ez szerepel, plusz le is ellenőriztem a helyes választ.... Kiváncsi lennék az itteni értékelőkre pofájára...nem hogy örülnétek, hogy vki még tesz fel kérdést, nem, á nem....
Az előző 5 feltett kérdésem meg már szerepelt....azért rossz, nem egyszerű.

A nevetséges az, hogy az elfogadott kérdések között meg rendszeresen bukkannak fel ordító baromságok, kb 50/1-2 mindig.

┌∩┐(¬_¬)┌∩┐
Pontszám: 2.96
népszerűtlenIzdubarFérfi
Végzetúr tehetség
114 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3532. hozzászólás - 2013.04.01. 14:31:25
Ja és a kvízolimpia is egy csalás...mondom ezt annak ellenére, hogy én már 2x nyertem medált. Az a csalás, mikor valakinek 50 helyes válasza van 400mp alatt(meg még a szövitársaknak, haveroknak is megcsinálják)...én meg a 48akra nem kapok már medált.
Mi értelme van ennek az egész kvízesdinek így? Mikor a tudás az, ami legkevésbé számít, mikor ti magatok tesztek arról! Ugye a kvízkérdés válaszoló programra gondolok!!! Amit valószínű ezek a nyikhaj értékelők csinálnak, mert a múltkor egy elfogadott kérdésem, az elfogadás után pár másodperccel már szerepelt a kozmetikás oldalon.....
Tudjátok sokan az ilyenek miatt unják meg ezt a játékot! Mert vkik mindig úgy akarnak a legjobbak lenni, hogy közben egy senkik.
Pontszám: 2.96
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3533. hozzászólás - 2013.04.01. 15:08:58 (Válasz Izdubar #3531 hozzászólására.)
Más kvízjátékban lehet hogy jó volt a kérdés, itt a játék indulása óta az az elv, hogy egy eldöntendő kérdés, amelyre egy egyszerű igen vagy nem válasz adható, és senkit nem érdekel a sallang, mivel azt nem kérdezte senki; az nem jó kérdés, mert itt négy, egymástól független, különböző választ kell megadni, amiből egy és csakis egy a helyes.
De ha átfogalmaznád "mi az összefüggés"-re, a még kutatják=nem tudjuk válasz miatt akkor pedig rossz válasz értékelést kapnál garantáltan, mert ne kérdezz olyat amire lehetséges helyes válasz hogy nem lehet válaszolni.



Idézet: Izdubar - 2013.04.01. 14:31:25
Ja és a kvízolimpia is egy csalás...mondom ezt annak ellenére, hogy én már 2x nyertem medált. Az a csalás, mikor valakinek 50 helyes válasza van 400mp alatt(meg még a szövitársaknak, haveroknak is megcsinálják)...én meg a 48akra nem kapok már medált.
Mi értelme van ennek az egész kvízesdinek így? Mikor a tudás az, ami legkevésbé számít, mikor ti magatok tesztek arról! Ugye a kvízkérdés válaszoló programra gondolok!!! Amit valószínű ezek a nyikhaj értékelők csinálnak, mert a múltkor egy elfogadott kérdésem, az elfogadás után pár másodperccel már szerepelt a kozmetikás oldalon.....
Tudjátok sokan az ilyenek miatt unják meg ezt a játékot! Mert vkik mindig úgy akarnak a legjobbak lenni, hogy közben egy senkik.


Nem, a kvízolimpia nem csalás. Mondom ezt annak ellenére, hogy 47x sikerült medált érő helyen végeznem, nem számítva a "már 12 medálja van kiírásokat" amióta csak hobbiból veszek részt az olimpián, vagy mert templom kéri. Tudás, jó memória, guglizási rutin, és rengeteg-rengeteg vadászat kérdése a dolog. No meg hogy ne a kozmetikás oldalt nézegesd, hanem saját kútfőből, vagy a kulcsszavakra google-ben rákeresve oldd meg a kvízeket...

Ja, és akik rendszeresen 400 alatt csinálják meg közel tökéletesen az olimpiát, azoknak már mind megvan a maximális medálja (lásd én, pedig nálam az átlagos eredmény inkább a 49 5-600sec, bár volt már 300as 50es is) és minél több ilyen végez elöl, annál többen kapnak medált, mert az ő medáljaikat megkapják a mögöttük végzők.
Egyszóval gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni; fejlődj, ne a rendszert kritizáld
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.00
népszerűSerpicioNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3534. hozzászólás - 2013.04.02. 12:16:59
Na, akkor mégegyszer:
Sziasztok!
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Megkérdezhetem, hogy miért? Hogy a következő jó legyen...

Köszi!

Milyen színekből keveri a színt a televízió?

Vörös-Zöld-Kék (RGB)
Fehér-Vörös-Kék (WRB)
Fehér-Kék-Fekete (WBB)
Kék-Rózsaszín-Fekete (BPB)
Pontszám: 10
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3535. hozzászólás - 2013.04.02. 14:32:52 (Válasz Serpicio #3534 hozzászólására.)
Nem tudom, mi lehetett a gond. Én nem látok benne hibát, hacsak vannak olyan készülékek, amelyek nem az RGB alapján mutatják a képet, hanem más módon (hangsúlyozom, gőzöm nincs van-e másféle készülék, nem kerestem rá, de ki tudja). Amennyiben nincs más, akkor esetleg a fekete többszöri szerepeltetése is gond lehet, mert azt általánosságban nem színnek tartják, hanem a színek hiányának.
Pontszám: 8.49
népszerűSerpicioNő
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3536. hozzászólás - 2013.04.03. 09:17:12 (Válasz Craslorg #3535 hozzászólására.)
OK, köszi a választ!
Én is utánanéztem, nem találtam olyan megoldást, ami nem az RGB-n alapul. Lehet, hogy tényleg a fekete lett volna gond? Na, mindegy, a következőre jobban odafigyelek.
Üdv!
Pontszám: 10
kedvelt tagSomeGodFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3537. hozzászólás - 2013.04.04. 00:28:07
Hello.
A kérdésre miért rossz a válasz?
Melyik ország a világ első számú uránkitermelője?

Kazahsztán (jó válasz)
Amerikai Egyesült Államok
Irán
Szaúd-Arábia

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Itt van a forrás ( a WNA talán csak nem téved...) http://www.world-nuclear.org/info/Nuclear-Fuel-Cycle/Mining-of-Uranium/World- Uranium-Mining-Production/#.UVys3qKePZ4
A hozzászólást SomeGod módosította 2013.04.04. 00:39:48-kor
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3538. hozzászólás - 2013.04.04. 06:58:41 (Válasz SomeGod #3537 hozzászólására.)
Ez szerintem spontán lexikális kérdés (az értékelés hibás, mert a válaszokban amúgy nem látok hibát). Véleményem szerint földrajz szakosoknak esetleg jó lehet, de egyébként nem igazán tartozik a nem lexikális adatokhoz.
(Érdemes azért ilyenkor magyar nyelvű oldalra hivatkozni, az uránnál a wikis bejegyzés végén is szerepel Kazahsztán.)
Pontszám: 7.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3539. hozzászólás - 2013.04.04. 08:16:36 (Válasz Craslorg #3538 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2013.04.04. 06:58:41
Ez szerintem spontán lexikális kérdés (az értékelés hibás, mert a válaszokban amúgy nem látok hibát). Véleményem szerint földrajz szakosoknak esetleg jó lehet, de egyébként nem igazán tartozik a nem lexikális adatokhoz.
(Érdemes azért ilyenkor magyar nyelvű oldalra hivatkozni, az uránnál a wikis bejegyzés végén is szerepel Kazahsztán.)


A közepén meg Kanada és Ausztrália, ami kb. 10 éves adat. De ez tényleg lexikális. (Minden számszerű adatnál felmerül ez, akkor is, ha nem a konkrét számértékre kérdezel, ami mindenképp enyhítő körülmény.)
Pontszám: 7.06
népszerűLordRydelFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3540. hozzászólás - 2013.04.04. 08:20:32
Üdv! A segítségeteket szeretném kérni, elég régóta próbálkozom a kvízes küldetéssel de semmi, esetleg van valami ötletetek hogy mi az amit elfogadnának? Előre is köszönöm.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője