Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvelt tagYeahtzinFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1461. hozzászólás - 2010.08.03. 18:11:35
oké. Megértem és elfogadom.
De akkor oda lehet ezt írni valahogy utána? Nem először kapok 'Rossz' értékelést (passz, hogy miért), de most írok először emiatt. Visszaolvasva sokszor jogtalan, és itt teperhetek utána, ahogy mások is.
Volt olyan, hogy megbántam egy kérdés elküldését, mert aztán rájöttem, hogy hülyeség és mégis el lett fogadva. Ami meg egy Legyen ön is milliomosban elhangzik és itt Rossz értékelést kap, az bocsánat, de bicskanyitogató tud lenni. Több ilyen volt már...

Tényleg nem bántásból, de jobb lenne ha Ti vagy néhány 'hozzáértő' kiváltságos (pl. kvíz bajnok) írná a kérdéseket.
köszi a gyors válaszokat
csoki
A hozzászólást Yeahtzin módosította 2010.08.03. 18:15:11-kor
V5 Kolichiyaw
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1462. hozzászólás - 2010.08.03. 18:17:33 (Válasz Yeahtzin #1461 hozzászólására.)
Ezt hogy gondolod? Helyetted?
Nem, azt azért nem kéne.
Ha meg arra értetted, hogy neked miért kell, hát neked nem kell. Ott a lemondás gomb, sokan úgy gondolják ám, nem kockáztatnak, jobb a biztos fél.
Ha küldetéshez kell, írj priviben, egynéhányban szívesen segítek is, de rendszert nem szeretnék belőle csinálni.
Vagy teszteltess. [És ne feledd: sok elutasítés után már nem próbálkozhatsz többet!]
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.08.03. 18:21:48-kor
Pontszám: 6.92
kedvelt tagYeahtzinFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1463. hozzászólás - 2010.08.03. 18:23:09 (Válasz Semelyik #1462 hozzászólására.)
oké, köszi szépen

írok is én szívesen csak parok', hogy le leszek tiltva.
óóó köszi, hogy felhoztad!! kérdezni akartam még, hogy mennyi az a "sok"? 5,10,20?

a teszteltetés, mit is jelent pontosan és hogy működik? erről még nem hallottam :S
V5 Kolichiyaw
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1464. hozzászólás - 2010.08.03. 18:24:40 (Válasz Yeahtzin #1463 hozzászólására.)
linkeltem, csak rá kell kattintani
és nem tudom a darabszámot, mert nincs ezzel problémám
Pontszám: 6.92
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1465. hozzászólás - 2010.08.03. 18:44:25
Linket nem látok, de a teszteltetés azt akarta jelenteni, hogy tedd fel a szomszéd topicban (Vajon elfogadják...) mielőtt beküldenéd, általános tapasztalat, hogy amire ott a hozzáértő többség rábólint, azt utána el is fogadják.

A "sok" az azt jelenti, hogy a feltett kérdéseid fele, de legalább 10 elutasítás után veszted el a kérdezési jogot. Ez alól kivételt képezhet ha Hatsepsut manuálisan vonja meg a kérdezési jogot néhány netikettet sértő, a kultúra alapvető szintjét nélkülöző hangnemű kérdés után.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
kedvelt tagYeahtzinFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1466. hozzászólás - 2010.08.03. 19:51:23 (Válasz Lanmandragoran #1465 hozzászólására.)
köszi a választ!

(és volt link...
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0 )
V5 Kolichiyaw
Pontszám: 5.67
utáltDeakmiklosFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1467. hozzászólás - 2010.08.05. 16:39:02
Mit jelent a "Cum Deo pro patria et libertate!" mondat?

Istennel a hazáért és szabadságért!

Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

A Rákóczi szabadságharc jelmondata mióta érdektelen lexikális tudás?
Szerintem ez minden olyan dologra sértés amit Magyarország jelent.
De ti tudjátok!
Pontszám: 2.60
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1468. hozzászólás - 2010.08.05. 19:08:49 (Válasz Deakmiklos #1467 hozzászólására.)
Idézet: Deakmiklos - 2010.08.05. 16:39:02
Mit jelent a "Cum Deo pro patria et libertate!" mondat?

Istennel a hazáért és szabadságért!

Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

A Rákóczi szabadságharc jelmondata mióta érdektelen lexikális tudás?
Szerintem ez minden olyan dologra sértés amit Magyarország jelent.
De ti tudjátok!


Azok után, hogy olyan válaszlehetőséget adsz meg, hogy "Gyerünk bulizni!" még van bőr a képeden sértésről beszélni?
Kiképző - v3
Pontszám: 8.18
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1469. hozzászólás - 2010.08.05. 19:17:19 (Válasz Deakmiklos #1467 hozzászólására.)
Amellett, hogy mint Hanspeter is jelezte, az egyik válaszod nagyon távol áll a megoldásról és azt hiszem, az is elég sértő a szabadságharcra nézve - az említett mondatot kell ismerni - magyarul. Idegen nyelven csak nagyon kevés mondatot, szállóigét illik ismerni, ez nem feltétlenül tartozik közéjük, ha fordítani akar az ember, elővesz majd egy szótárat.
Pontszám: 8.86
utáltDeakmiklosFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1470. hozzászólás - 2010.08.05. 19:35:33 (Válasz Craslorg #1469 hozzászólására.)
Testvérem ha jól tudom ez áll Rákóczi fejedelem zászlaján is. Tehát aki járt történelem órákra az ismerheti ezt a mondatot. Elismerem, hogy az egyik válasz távol áll a megfejtéstől. Bár olvastam már rosszabb kérdést is, de elfogadom hogy ti vagytok itt a jobbantuggya nagyokosok. A jelző nem sértés csak egy idézet.
Pontszám: 2.60
utáltDeakmiklosFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1471. hozzászólás - 2010.08.05. 19:37:37 (Válasz Hanspeter #1468 hozzászólására.)
Kedves HansPeter!

A van bőr a képeden hozzászólásod is sértő és ha én nem beszélek veled így elvárom, hogy te se tedd.
Pontszám: 2.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1472. hozzászólás - 2010.08.05. 23:47:50 (Válasz Deakmiklos #1470 hozzászólására.)
Nem vagyok a testvéred és olvasd el, mit írtam a kérdésedről. Sehol nem írtam, hogy a mondatot nem kell ismerni. A mondatot magyarul illik ismerni és párosítani a történelmi esemény fő szereplőjéhez.
Pontszám: 7.29
irritálóJozsi976Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1473. hozzászólás - 2010.08.06. 09:20:16
A válasz helyes!
Ha helyesen válaszolsz az alábbi kérdésre, a mostantól számított 47. vadászatodra 10%-kal több lélekenergiát kapsz.
(Egy kérdésre annyi időd van maximum, amennyibe egy vadászat kerül. Ha értékelés van, azt is ki kell tölteni!)
A válaszra még 04:48 időd van.
Ausztia mélyik évben csatlakozott az EU-hoz?
1990
1971
2004
1995

Asszem a kvíz adatbázisban rostálni fogok ezentúl én is....de azokat is rostálni kéne akik ilyen kérdéseket elfogadnak....néztem a térképet de ez az európai állam nagyon új lehet még nincs rajta egyiken sem... Ausztia? (Amúgy tudom melyikröl van szó,de akkor is hibás kérdés!Mégis kint van élesben a játékban)
A hozzászólást Jozsi976 módosította 2010.08.06. 09:20:54-kor
Pontszám: 3.67
irritálóJozsi976Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1474. hozzászólás - 2010.08.06. 09:25:54 (Válasz Deakmiklos #1467 hozzászólására.)
Idézet: Deakmiklos - 2010.08.05. 16:39:02
Mit jelent a "Cum Deo pro patria et libertate!" mondat?

Istennel a hazáért és szabadságért!

Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

A Rákóczi szabadságharc jelmondata mióta érdektelen lexikális tudás?
Szerintem ez minden olyan dologra sértés amit Magyarország jelent.
De ti tudjátok!


Ezt az általános iskolában is oktatják a töriórán a mai napig,tehát nem érdektelen.Jogos a reklamáció!!!
Pontszám: 3.67
irritálóJozsi976Férfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1475. hozzászólás - 2010.08.06. 09:37:36 (Válasz Craslorg #1469 hozzászólására.)
Abban az idöben,föleg a német,farancia és a latin nyelvet használták,mégis tudta még az egyszerü parasztember is hogy mit jelent.Az ált.iskolai történelemkönyvben is benne van ez az idézet mindkét nyelven egymás után.Az pedig hogy az egyik válaszlehetöség messze volt a jelentéstöl,teljesen lényegtelen a jó válasz számít;a rossz válaz lehet bármi azért nem jár +10%.
Pontszám: 2.60
kedvelt tagAszijaNő
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1476. hozzászólás - 2010.08.06. 09:45:49
Jozsi976! Légyszives vedd a fáradtságot és ne csak egy-két hozzászólás erejéig olvass vissza a fórumban hanem igenis olvasgasd végig, amig megy a vadászat van időd bőven.Akkor nem születnének ilyen hozzászólásaid.
Pontszám: 5.63
népszerűtlenZu'litFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1477. hozzászólás - 2010.08.06. 10:40:00
Sztem is jogos a felháborodás. Azért kapnak bonuszt mert tudnak valamit amit MINDENKINEK tudnia kéne. Eszetlen filmek mindenféle hülyeség helyet kap ez nem. Hát gratulálok. Akinek ez érdektelen lexikális tudás miért nem a doomlordon tolja? És nem mindegy milyen válasz? Az h más lehetőséget adnak meg egy szór amiért sértené a szabadságharc szellemét?
Pontszám: 2.46
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1478. hozzászólás - 2010.08.06. 11:39:26
Egyáltalán nem mindegy hogy milyen válasz. Igenis tessék igényesen összetenni azt a kérdést.
Íme a kérdésnek egy olyan verziója, amit biztosan elfogadtak volna:

"Rákóczi fejedelem zászlaján a következő felirat volt olvasható: "Cum Deo pro patria et libertate!" Mit jelent magyarul?

1.
2.
3.
4.


És a "Le a bugyit, rózsám!" és hasonló mókás bigyók a válaszlehetőségek között megölik az amúgy elmés kérdést is, szóval ezek kerülendők. A Kvíz 5. topik tele van olyan kérdések lejelentésével ahol elmarháskodták a válaszlehetőségeket.

Aki itt felszólal, nyilván érdeke hogy tényleg csak az igényes kérdések maradjanak - akkor törekedjenek is erre, ne pedig az immár kétszázezres döhedt nagy adatbázisból kiragadozott rossz példákat lobogtassák.

Összegezve: legyen a kérdésnek kontextusa. Érthető és lekövethető dologra kérdezzen rá. Végül: tisztességes rossz válaszok legyenek kidolgozva rá. Ennyi, nem kell több.
Pontszám: 9.56
kedvelt tagYeahtzinFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1479. hozzászólás - 2010.08.06. 14:31:03
hali.
szerintem mindkét félnek igaza van. ezt a kérdést így is úgyis tudni kell, illik, akár az eredeti kérdéfeltevésnél, akár az előbbi példánál! ebből a szempontból én is felháborodnék, hogy azért nem jó, mert lexikális. ez alap tudás. a lényeg, hogy nagyon rossz és félrevezető az indoklás

de az is igaz,hogy érdemes lenne megválogatni a válaszlehetőségeket, mert nemcsak, hogy sok esetben nem "illik" oda, de egy tök jó kérdést, teljesen debillé tehetnek a válaszok. (én is írtam sajna 1 ilyet, meg is bántam utólag...)

ezzel kapcsolatban már én is mondtam a magamét: nem jók a magyarázatok, hogy miért rossz! de ez nem az én hatásköröm már, csak személyes vélemény...

csóközön
V5 Kolichiyaw
Pontszám: 8
népszerűstev97cFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1480. hozzászólás - 2010.08.06. 20:46:37 (Válasz Jozsi976 #1475 hozzászólására.)
Csak két apró megjegyzés.

1. egyáltalán nem mindegy, milyenek a rossz válaszok, nem ordíthat róluk hogy rossz válasz.
2. Az egyszerű parasztemberek abban az időben még magyarul sem tudtak olvasni, nem hogy latin mondatokat fordítsanak. A német a hivatalok, a francia a nemesek, a latin meg a papok nyelve volt, a közember magyarul beszélt.
A hozzászólást stev97c módosította 2010.08.06. 20:51:03-kor
Pontszám: 7.11
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője