Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóSeenoNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
801. hozzászólás - 2010.03.03. 23:55:08
Az alább felsorolt növények közül melyik védett eredeti élőhelyén?

tiszafa*
erdeifenyő
medvehagyma
gyöngyvirág

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Nem akarok kötekedni, de ebben nincs helyesírási hiba. Érdekelne, hogy miért kaptam valójában rossz értékelést.
Azt se mondhatjátok, hogy speciális lenne a kérdés, hiszen a másik három növény köztudottan nem védett. Bár vannak páran, akik hibásan a gyöngyvirágot is annak tartják.
Pontszám: 6
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
802. hozzászólás - 2010.03.04. 00:12:17 (Válasz Seeno #801 hozzászólására.)
Fajok nevei nem nagybetűk?

Gyenge 1-es a helyesírásom. De én ezt sejtem a háttérben.
A hozzászólást LoWs módosította 2010.03.04. 00:15:42-kor
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.69
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
803. hozzászólás - 2010.03.04. 09:44:12 (Válasz Seeno #801 hozzászólására.)
Ezek kisbetűsek, mert nem tulajdonnevek.
Én egy hibát találok, ami inkább stilisztikai: ...melyik védett az eredeti...
Illetve talán az sem szükséges, hogy "eredeti élőhelyén", hiszen, ha védett, általában mindenhol védett tudomásom szerint, bár nem vagyok nagy természettudós, csak érdekel.

Egyébként helyesírási hibát nem csak konkrét hiba esetén adnak, hanem akkor is, ha a kérdés jó, de valamit (értelmileg, stilisztikailag) módosítani kéne rajta vagy esetleg kiegészíteni plusz infoval.
Pontszám: 8.00
fórumozóSeenoNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
804. hozzászólás - 2010.03.04. 13:49:19
Szükséges kiírni, hogy az eredeti élőhelyén. Hiszen tiszafát mindenütt ültetnek parkokban, viszont ahol természetesen előfordul, védettnek számít.
Megértem, ha stilisztikai hiba miatt elutasítják, bár szerintem ez nem olyan súlyos. Elég sok olyan kérdéssel találkozok, melyeket a megbotránkoztató helyesírási hibák ellenére elfogadtak, ezért bánt egy kicsit, hogy az enyémet kifogásolják.
Pontszám: 6
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
805. hozzászólás - 2010.03.04. 14:42:41 (Válasz Seeno #804 hozzászólására.)
Ha ilyet találsz, másold be indoklással a kvíz 5 topicba.
Pontszám: 8.00
kedvencOrr...Nő
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
806. hozzászólás - 2010.03.04. 16:39:27
Segítsetek! Helyesírási hibával dobták vissza ezt a kérdésemet, de én nem találom a hibát

Ismert szállóige: "Helyes a bőgés, oroszlán!" De honnan származik?

Shakespeare: Szentivánéji álom
Moliére: A fösvény
Dürrenmatt: Fizikusok
Schiller: Ármány és szerelem
"Mondhatta volna szebben, kis lovag, / Más-más hangnemből... "
Fegyvertelennel nem vívok szellemi párbajt...
Örülök, hogy a lefelé pontozók azért szorgalmasak... Csak így tovább!!!
Pontszám: 7.88
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
807. hozzászólás - 2010.03.04. 16:50:57
Melyik Olaszország leghosszabb folyója?

Piave
Lagnone
Po
Neto

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Miért érdektelen lexikális tudás? Ezek szerint a kérdések zöme érdektelen lexikális tudás. Akkor meg miért vannak fent?
Az angol szerveren ugyanezt elfogadták. Nekik ez nem érdektelen lexikális tudás?
Akkor most ki a sajtfej? Mi vagy Ők?
Kérem vissza a kérdésfeltevés jogát!

Tisztelettel,

Settlers
Pontszám: 6.00
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
808. hozzászólás - 2010.03.04. 17:02:30 (Válasz Settlers #807 hozzászólására.)
Ehhez ismerni kell a 4 folyó hosszát, ami egy lexikális adat, ha azt írtad volna, hogy melyik Olaszország fő folyója (vagy hogy a fenében is mondják), akkor elfogadják, de a folyóhosszak lexikális adatok. Ha az angol szerveren elfogadták, örülj neki.
Pontszám: 5.67
fórumozóSettlersFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
809. hozzászólás - 2010.03.04. 17:27:11
Ugyan már, kedves Craslorg
Hány kérdést tesznek fel a bolygók holdjaitól kezdve a pókok lábáig ?
Akkor miért van olyan, hogy melyik a legnagyobb tó, legnagyobb kontinens, ország, legkisebb bogár etc.
Írjam oda, hogy:

Piave 170 km
Lagnone 120 km
Po 420 km
Neto 310 km ?

Az az igazság, hogy nem tudom, hogy hogy működik a kérdések kiértékelése.
Nem tudom, hogy mindenféle kétbalkezes is értékelhet, vagy vannak külön megbízott személyek ezzel a feladattal.
De mindegy, mert az értékelések minden esetben teljesen szubjektívek és az határozza meg, hogy az aki kiértékeli, elfogyasztotta-e a reggeli kávéját.
Mindkét esetben a management hibája.
Ha nem megbízott emberek értékelik, akkor mert olyanokra bízzák, akik nem értenek hozzá, ha meg megbízott emberek, akkor Ők nem végzik helyesen az értékelést.
Én, mint fogyasztó, akinek az őskövekért kifizetett pénze működteti a játékot ( ami különben az egyik legjobb, leszámítva azt amiért ezt a levelet írom ) nagyon fel vagyok háborodva a szubjektív kiértékeléseken. Tudom, hogy hiába írok ( de a gőzt le kell vezessem ), mert a kérdések értékelésének problémája nem mai probléma és még nem oldódott meg.
Az, hogy ki, mikor mit állított elő bikaheréből, az elfogadható, de egy olyan kérdés mint a fenti, már nem.
Sokáig nem is írtam kérdést, mert megundorodtam. Ma gondoltam, hogy csak felteszek egy kérdést, hátha változtak a dolgok.
De nem és hiába az egész.
Én a kiértékelések miatt többet nem fogok senkit meghívni, mert nem szeretném, ha egy idő múlva bohócnak néznének.
Ma már egy svájci ismerősömet eltanácsoltam. És nem én vagyok, az egyetlen.
Érdemes lenne elgondolkozni és lemérni, hogy a kérdések helytelen kiértékelése miatt hányan hagyják abba, hányan nem hoznak új játékosokat és ez miatt mekkora bevételtől esik el a játék üzemeltetője.
Itt ezen a linken van még pár gyöngyszem, amit a tisztelt értékelők elfogadtak és újra meg újra lehet találkozni néhányukkal:

http://www.megafileupload.com/en/file/201872/V--gzet--r-docx.html

Lehet lepontozni, de egyáltalán nem érdekel.
Hatásosabb lenne alaposabban megvizsgálni és tenni valamit a jelenség ellen.
Nem várok választ, mert úgyis hiába írtam és a válasz is az lenne.

Tisztelettel,

Settlers
Pontszám: 5.17
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
810. hozzászólás - 2010.03.04. 17:41:57 (Válasz Settlers #809 hozzászólására.)
Akkor kis tájékoztatás neked, bár elég sokszor és sok helyen le lett írva.

Jelenleg kb. 230ezer kérdést írtak a játékosok. Ezek közül az első 130ezernél, azaz több, mint a felénél még a játékosok értékeltek és sajnos nem túl megfelelő módon (nyilván volt aki normálisan, de sokan nem), ezért ebből az időszakból rengeteg olyan kérdés maradt benn, amelyeket te is említettél, azaz lexikális adatok, ilyen-olyan sorozatocskák, focis, stb, amelyek tényleg nem valóak a kvízbe. Ezután a vezetőség kijelölt adminokat, akik előtte is jól értékeltek és rájuk bízta, szigorú szabályok szerint az értékelést, azóta ők értékelnek (kivéve azon nagyon ritka alkalmakat, mikor a beérkezett kérdések száma nagyon megszaporodik hírtelen, ez fél éven te egyszer van 1-2 napra).

Az első 130ezer kérdésben bennmaradt rosszaknak pedig van egy topic, a kvíz x (jelenleg x=5), amelybe gyűjteni lehet őket és Hatsepsut, a főkvízadmin (róla tudom, hogy admin, lévén ő belsős) halad végig és törli, ami valóban nem jó.

Ez az ősköves duma pedig elég rossz szöveg. Én is fizetek a játékért, őskövesként játszom, de nem izgat, ha minden 10-15. kérdésemet elutasítják.
Pontszám: 8.33
irritálóTemperenceNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
811. hozzászólás - 2010.03.05. 13:50:19
Ki bírálja el a kvízkérdéseket és mi alapján???
Sok olyan kérdést elfogadnak ami semmiképpen sem az alapműveltséghez tartozik,ami pedig ahhoz tartozik,azt elutasítják!!Talán nem tudják rájuk a választ????????Csak olyanokra tudnak válaszolni hogy Brad Pitt melyik filmben játszott vagy nem?!!!!!!!
Pontszám: 3.00
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
812. hozzászólás - 2010.03.05. 16:51:16 (Válasz Temperence #811 hozzászólására.)
1 éve az adminok, előtte a játékosok (látszik is az eredménye, sok xar bennmaradt).
Ha olyat találsz, ami szerinted nem megfelelő, másold be a kvíz 5 topicba indoklással!
Ide pedig azokat a kérdéseidet írd, amit elutasítottak. Másold be pontosan a válaszokkal és az indoklással együtt, akkor tudunk segíteni.
Pontszám: 8.00
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
813. hozzászólás - 2010.03.05. 17:09:27
Sziasztok szerintetek ez miért speciális?
Mit neveznek kalimpászmadárnak?

gólyát
mókust
denevért
kanalasgémet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

A Tapolca környékén használatos magyar szó, ráadásul a Népszótár kapásból kiadja a választ! Most nem tudom elfogadni az értékelők döntését ez egy magyar népnyelvi kifejezés, ha el tudják fogadni a sok filmes baromságot akkor ezzel mi a baj?!
Bezzeg sok latin és egyéb nyelvű kifejezés átment a kedves adminok ellenörzésén, de úgy látszik a magyar népnyelv speciális elszomorító!


Sorozatosan kaptam ilyet:
Mi a batáta másik neve? - édesburgonya
Mi a humidor?- szivartartó
Milyen betegség a scoliosis? - gerincferdülés
Minek az elnevezése volt régen a paraplé? - esernyő

és még sorolhatnám... ezek mitől jók?
A hozzászólást Gelu módosította 2010.03.05. 17:29:18-kor
Pontszám: 6.47
kedvencOrr...Nő
Végzetúr tehetség
197 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
814. hozzászólás - 2010.03.05. 19:18:36 (Válasz Gelu #813 hozzászólására.)
Lehet, hogy ha úgy teszed föl a kérdést, hogy mit nevez a népnyelv kalimpászmadárnak, akkor átment volna. Egyébként szerintem jó kérdés, és valóban sok még a "speciális érdeklődés..." értékelést kívánó kérdés a játékban, ezeket próbáljuk eltüntetni úgy, hogy a kvízX topicba bemásoljuk, és bízuk az adminokban, hogy előbb-utóbb eltüntetik a rossz kérdéseket.
Azért gondolom, hogy átfogalmazva átment volna, mert mostanában egy csomó olyan kérdést látok, amiben az van, hogy "híres", aztán valami 600-adrandú dolgot kérdeznek ezzel a jelzővel...
"Mondhatta volna szebben, kis lovag, / Más-más hangnemből... "
Fegyvertelennel nem vívok szellemi párbajt...
Örülök, hogy a lefelé pontozók azért szorgalmasak... Csak így tovább!!!
Pontszám: 7.88
fórumozóSeenoNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
815. hozzászólás - 2010.03.05. 21:13:39 (Válasz Craslorg #805 hozzászólására.)
Sokáig buzgón másolgattam az általam hibásnak vélt kvízkérdéseket, de már feladtam. Rengeteg van.
Pontszám: 6
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
816. hozzászólás - 2010.03.06. 00:42:18 (Válasz Settlers #809 hozzászólására.)
Idézet: Settlers - 2010.03.04. 17:27:11

Én, mint fogyasztó, akinek az őskövekért kifizetett pénze működteti a játékot ( ami különben az egyik legjobb, leszámítva azt amiért ezt a levelet írom ) nagyon fel vagyok háborodva a szubjektív kiértékeléseken. Tudom, hogy hiába írok ( de a gőzt le kell vezessem ), mert a kérdések értékelésének problémája nem mai probléma és még nem oldódott meg.


Én mint fogyasztó, akinek az őskövekért kifizetett pénze működteti a játékot nagyon fel vagyok háborodva, hogy egyesek ilyen száraz, lexikális adatokat tartanak az általános műveltség részének, amit fejből tudni illene.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.21
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
817. hozzászólás - 2010.03.06. 06:31:55 (Válasz Gelu #813 hozzászólására.)
A kalimpászmadaras kérdésed szerintem simán elfért volna, legalábbis én szeretem a népnyelves kérdéseket.

A többi, amit írtál:
batáta: ez is hasonló, de ez tuti szerepel már
humidor: u.a.
scoliosis: Nem kell a betegségek neveit latinul tudni, ez az orvosok dolga, ha valamilyen betegség népi megnevezésére kérdezel, jóval több esélyed van, bár azok közül is sok szerepel már
paraplé: lásd kettővel feljebb.

Nem lehet, hogy ezek jó részére "már szerepelt" lett az értékelés?

Latin kifejezésben az ismert mondások lazán beleférnek, az orvosi szakszavak, állatok-növényekllatin nevei már nem.

Amit rossznak gondolsz, másold be a kvíz 5 topicba és törlik/javítják.
Pontszám: 8.00
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
818. hozzászólás - 2010.03.06. 07:19:33 (Válasz Craslorg #817 hozzászólására.)
Amiket hasonlónak írtam azokat nem én tettem fel hanem pont akkor kaptam vadászat alatt!
Azért is írtam, hogy azok símán átmentek a kalimpászmadár pedig nem!
Azért is megpróbálom még egyszer feladni!
De ami a legidegesítőbb mellé még figyelmeztetést is küldtek:
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Tegnap, 04:45 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szerintem ez nem volt olyan amit ne lehetne megválaszolni! Jó lenne ha az az admin válaszolna itt aki értékelte!
Pontszám: 4.64
fórumozóGaby67Nő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
819. hozzászólás - 2010.03.06. 11:35:22
Kedves Adminok!
Tájékoztatnátok,hogy hol a helyesírási hiba,amiatt visszaküldtétek a kérdésemet?Én nem találok benne.......

Melyik sportág kiválósága volt Kesjár Csaba?

focista
autóversenyző
úszó
sportlövő

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 10
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
820. hozzászólás - 2010.03.06. 11:55:14 (Válasz Gaby67 #819 hozzászólására.)
Szerintem azért küldték vissza, mert sportágra kérdeztél, a válaszokban pedig nem azt adtál meg. Javítani kéne a focistát labdarúgásra, az úszót úszásra, stb.
A hozzászólást Pietrus módosította 2010.03.06. 11:55:30-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 7.90
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!