Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóVlasFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1781. hozzászólás - 2010.09.07. 21:09:25
Ma írtam egy tök jó kis kvízkérdést, de valaki megkritizálta és nem értem miért. Így hangzott:

"Találkozhat-e egy jegesmedve egy pingvinnel természetes élőhelyén?

Igen, mert mindkettő az Északi-sarkon őshonos.
Igen, mert mindkettő a Déli-sarkon őshonos.
Nem, mert a jegesmedve az Északi-sarkon, míg a pingvin a Déli-sarkon őshonos. - HELYES
Nem, mert a jegesmedve a Déli-sarkon, míg a pingvin az Északi-sarkon őshonos."

Valaki mondja meg nekem, hogy ebben mi a hiba, ami miatt ilyen értékelést kaptam: "Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel."

Köszi a segítséget!
Pontszám: 6
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1782. hozzászólás - 2010.09.07. 22:24:53 (Válasz Vlas #1781 hozzászólására.)
Mert egy eldöntendő kérdést tettél fel (igen/nem), amire nem lehet 4 épkézláb választ összehozni. Máshogy se próbálkozz, mert jobban feltéve már szerepelt a kérdés.
Pontszám: 8.42
irritálóConnorFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1783. hozzászólás - 2010.09.08. 13:16:41
Mi a neve aPlayStation kézi játékkonzolának?

Ps1
PsP
Ps2
Ps3

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!Na ez vajon miért nem jó?
Pontszám: 5.89
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1784. hozzászólás - 2010.09.08. 13:25:25 (Válasz Connor #1783 hozzászólására.)
Reklám (és érdektelen).
Pontszám: 7.63
fórumozóDumdum1992Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1785. hozzászólás - 2010.09.08. 13:45:31 (Válasz Vlas #1781 hozzászólására.)
Idézet: Vlas - 2010.09.07. 21:09:25
Ma írtam egy tök jó kis kvízkérdést, de valaki megkritizálta és nem értem miért. Így hangzott:

"Találkozhat-e egy jegesmedve egy pingvinnel természetes élőhelyén?

Igen, mert mindkettő az Északi-sarkon őshonos.
Igen, mert mindkettő a Déli-sarkon őshonos.
Nem, mert a jegesmedve az Északi-sarkon, míg a pingvin a Déli-sarkon őshonos. - HELYES
Nem, mert a jegesmedve a Déli-sarkon, míg a pingvin az Északi-sarkon őshonos."

Valaki mondja meg nekem, hogy ebben mi a hiba, ami miatt ilyen értékelést kaptam: "Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel."

Köszi a segítséget!



Valójában ez a kérdés már szerepel az adatbázisba kB úgy 3hete találkoztam vele utoljára,nem értem mér nem azzal utasították vissza./Viszont ott mások a rossz válaszok/
Pontszám: 2.20
fórumozóDumdum1992Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1786. hozzászólás - 2010.09.08. 13:50:30
Melyik szó hiányzik? .: Aki bottal köszön, annak .............. felelnek.

pénzel
kenyérrel
doronggal****
ágyúval

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


nevetségesnek tartom a kvizadminok hozá állását.
Pontszám: 1.90
fórumozóDumdum1992Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1787. hozzászólás - 2010.09.08. 15:27:37
Melyik évben tört ki utoljára a Vezúv?

1898
1944
1957
1972

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ki volt az a vadbarom aki ezt értékelte?Már tényleg kihoztok a sodromból bezzeg az Atomfizikai kérdések vígan bent vannak meg hogy a filmben a 27-dik alszereplön milyen ruha van de az ilyen komoly kérdéseket amit max 35-40másodperc alatt akár a Google-val is megtalálja a választ azt már lexikális tudásnak minösitetétek?
Pontszám: 4.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1788. hozzászólás - 2010.09.08. 15:39:09 (Válasz Dumdum1992 #1785 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.09.08. 15:32:13
A játék elején minden játékos értékelt és minden szart beengedtek (tisztelet a kivételnek, de sajnos ők voltak kevesebben). Már olyan 100-120 ezer kérdés után - tavaly tavasszal - bevezették, hogy adminok értékelnek kötött szabályok alapján, illetve utólagosan is kivehetnek, törölhetnek kérdést. Jelenleg már 250ezer körül van a feltett kérdések száma, de mióta az adminok értékelnek és visszamenőlegesen javítanak, törölnek érezhetően javult a kvíz színvonala. Sok kérdés viszont még a régi rendszerből maradt itt, de a számuk - tapasztalatom alapján - jelentősen csökkent.

Ez a legvalószínűbb oka. Van rá topic, ahol jelezni lehet (most kvíz 5) a hibás kérdéseket és törlik.

Idézet: Dumdum1992 - 2010.09.08. 13:50:30
Melyik szó hiányzik? .: Aki bottal köszön, annak .............. felelnek.

pénzel
kenyérrel
doronggal****
ágyúval

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


nevetségesnek tartom a kvizadminok hozá állását.

Nevetséges, hogy nem olvastad el az indoklást.
Már szerepelt értékelést nem csak akkor adnak, ha konkrétan az adott kérdés szerepel már, hanem ha egy típusból rengeteg van a játékban. Ilyenek pl a szólások, mondások. Nagyon kivételes esetben fogadnak m,ár csak el ilyet.

Idézet: Dumdum1992 - 2010.09.08. 15:27:37
Melyik évben tört ki utoljára a Vezúv?

1898
1944
1957
1972

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ki volt az a vadbarom aki ezt értékelte?Már tényleg kihoztok a sodromból bezzeg az Atomfizikai kérdések vígan bent vannak meg hogy a filmben a 27-dik alszereplön milyen ruha van de az ilyen komoly kérdéseket amit max 35-40másodperc alatt akár a Google-val is megtalálja a választ azt már lexikális tudásnak minösitetétek?

Olvasd el Miklós leírását a kvízekról, láthatod, hogy ilyen típusú dátumos kérdést nem fognak elfogadni (nagyon helyesen). Emellett rosszul is van feltéve a kérdés, lévén, ha idén vagy jövőre kitör, máris aktualitását veszti.

Amennyiben az általad említett atomfizikai kérdéssel vagy egy film 27. szereplőjének öltözékével kapcsolatos kérdést találnál, írd be a kvíz 5 topicba. Előbbit csak akkor, ha valóban speciális az atomfizika terén, de azért ott is van elfogadható kérdés, pl. Teller Edéről.
A filmszereplő öltözékére vonatkozó kérdéssel én még nem találkoztam, pedig elég sok kérdést láttam már, de még csak a környezetemben sem találkoztak ilyennel.
Pontszám: 7.57
fórumozóAlfa001Férfi
Végzetúr tehetség
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1789. hozzászólás - 2010.09.08. 15:49:48
Speciel nem ebbe a topicba indultam.
De tényleg van olyan kérdés bent hogy mit tudom én melyik azt hiszem jelenleg futó /nem biztos/ szappan opera szereplőjén milyen ruha van ép ma delelőt találkoztam vele.

Viszont a Vezúv-os kérdést én jónak találom és értelmesebb, mint amivel naponta összefutok kb úgy 250-300 kérdéssel a 4szeron összesen.Max annyit tényleg javíthatna rajta hogy valahogy jelzi a jelen időt /kérdés feltételét/
Ave Cesare, partii per la morte saluto.
Pontszám: 5.80
népszerűCDALLASFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1790. hozzászólás - 2010.09.10. 06:13:54
Kardhossz szerint mi a sorrend? (legkisebbtől kezdd)

katana, daito, wakazasi, tanto
daito, wakazasi, tanto, katana
tanto, wakazasi, katana, daito
wakazasi, katana, daito, tanto

Csak gratulálni tudok az ilyen kérdések átengedéséhez.
Pontszám: 4
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1791. hozzászólás - 2010.09.10. 07:48:51 (Válasz CDALLAS #1790 hozzászólására.)
Ez nem az a topik.
Kvíz5.
Pontszám: 7.05
utáltCyrano De BergeracFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1792. hozzászólás - 2010.09.10. 11:10:55
Ki NEM tartozik a 2010-es X-Faktor című tehetségkutató műsor zsűrijéhez?

Nagy Feró
Ifj. Malek Miklós
Keresztes Ildikó
Mester Tamás

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Tessék:
- Ki NEM volt tagja a L'art pour l'art társulatnak?

Vagy ha a az érdektelen lexikális tudásnál tarunk:
- Ki volt Emil Zatopek?
- Melyik korszakban játszódnak általában a steampunk történetek?
- Ki játssza Hancock-ot a Hancock című filmben?
- Melyik Nem Zöld mesehős?
- Ki kezdte a pályáját a Kansas City Star című újság riportereként?

az egyik kedvenc:
- Melyik bosnyák város Neretván átívelő hídja lett mára jelkép?
Mostar
Banja Luka
Zenica
Tuzla

Szóval, most már NAGYON szeretném tudni, mi alapján válogattok? Ez a kérdés, amit feltettem egyáltalán nem bonyolult, és akárki akármit mond EZT a (2) műsort az ország FELE nézi!

Tehát az lenne a kérdésem, hogy miért 'lopjátok' ki az LE-ket, és milyen szempontok alapján...mert konzekvenciát máig nem sikerült felfedeznem a válogatások tekintetében.

Azt a választ meg ne is haragudjatok, de NEM tudom elfogadni, hogy 'más rossz kérdése nem mentesít téged...'

Tudniillik 'a más' kérdése BENT van az enyém meg nincs, és folyamatosan vesztem el a kérdésfeltevések lehetőségét (ilyen volt az X-men-es kérdésem is...)

Melyikük NEM az 'X-Men csapat' tagja?

Cyclops (Küklopsz)
Storm (Vihar)
Magneto (Magneto)
Wolverien (Rozsomák)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ki ítéli meg, hogy melyik kérdés kinek milyen lexikális tudását pedzegeti?? Ki hagyja, hogy olyan kérdések maradjanak bent, hogy 'mi a neve az első kínai űrhajósnak'???

Magyarázzátok meg légyszíves, mert ezek után már tényleg csak mindenkit LEBESZÉLNI tudok a kérdés generálgatásról!

Méllyel,
D
'Nem baj hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk !'

'...talán ezért tart itt ez az ország!'
Pontszám: 2.55
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1793. hozzászólás - 2010.09.10. 18:35:34 (Válasz Cyrano De Bergerac #1792 hozzászólására.)
Magadat beszéld le. Te is jobban jársz, és mi is mert nem kell folyton a hisztidet olvasni...

Az X-faktoros kérdésed rossz. Egyfelől érdektelen, mert ha lesz jövőre, meg utána, meg stb... újra ezen a néven tehetségkutató, a kutyát se fogja érdekelni hogy melyik évben éppen ki ült/nem ült a zsűriben. Másfelől jól mondod, az ország fele nézi. Ezen kívül még hirdetik is mindenfelé: plakátok, újságok, tv, rádió... ott van minden médiafelületen. Reklám. Ami önmagában a túl könnyű kategóriával egyenértékű.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.21
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1794. hozzászólás - 2010.09.10. 19:00:54 (Válasz Lanmandragoran #1793 hozzászólására.)
Az tényleg vicces, hogy a kínai űrhajós kérdés és a bosnyák hídas kérdés átment a rostán. Persze meglehet magyarázni, hogy jók mert..., de úgyanakkor kontrát is lehet velűk szemben felhozni.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.87
fórumozóIceshineFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1795. hozzászólás - 2010.09.10. 19:20:53 (Válasz Craslorg #1485 hozzászólására.)
a kb. egy hónapja elhangzottak függvényében nem értem, ez mit keres a kérdések között, de mivel ezt elfogadták, lehetne az enyémet is rehabilitálni:

Melyik amerikai haderőnemnek a jelmondata "Semper fi!"?
tengerész gyalogosok
haditengerészet
légierő
szárazföldi gyalogság

(mod. elírás)
A hozzászólást Iceshine módosította 2010.09.10. 19:21:14-kor
Pontszám: 6
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1796. hozzászólás - 2010.09.10. 20:52:06 (Válasz Iceshine #1795 hozzászólására.)
Pontosabban köszi hogy jelezted, ezt is ki lehet takarítani.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1797. hozzászólás - 2010.09.10. 21:06:18 (Válasz BlackSheep77HUN #1794 hozzászólására.)
Pontosan. Mindig vannak olyan kérdések, amihez kevés az objektivitás és szubjektíven kell elbírálnia az adminnak. Ez ellen nem lehet tenni.

De!
Nézzük a két alábbi kérdést:

1. Ki volt az 1952-es olimpia 3-szoros olimpiai bajnok cseh hosszútávfutója?

2. Ki volt az a cseh futó, aki többszörös olimpiai bajnok, egyedülálló módon ugyanazon olimpián (1952, Helsinki) megnyerte az 5000, 10000 m-es és a maratoni futást, fura stílusa miatt "cseh mozdony" becenévre hallgatott.

Ugyanarról az emberről két teljesen eltérő kérdés. Az első egy lexikálisnak tűnő (bár volt akkora sportoló a saját sportágában, mint Michael Jordan, Michael Schumacher vagy - ne menjünk messzire - Egerszegi Krisztina a saját sportágaikban, akiket viszont szinte mindenki ismer, mert a közelmúlt sportolói. A második már egy figyelemfelkeltő kérdés, mert sok olyat ír, ami az emberek sokkal nagyobb részénél vált ki érdeklődést, mint az első.

Sajnos sokszor látok olyan kérdést, amit a fenti - vagy más - módon feltupírozva egy szuper kérdés lenne, de nagyon kevesen veszik a fáradságot, hogy kihasználják a 150 karaktert, ami a kérdés feltevésére van. Azért mert valaki nem a mai sztár, attól még ismert volt a maga korában és nagy tiszteletnek örvendett: Zatopek, Nurmi, Owens (ugye a '36-os berlini olimpián Hitler iszta ideg volt, hogy egy fekete rommá verte a világot - 100, 200 m, 4*100 m váltó és távolugrás), hogy csak az atlétikát említsem.
Pontszám: 7.63
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1798. hozzászólás - 2010.09.10. 22:20:05 (Válasz Craslorg #1797 hozzászólására.)
Igazad van! Egy kérdést ahogy a példáid mutatják fel lehet tenni több féle képen is úgy hogy az lehet rossz vagy éppen jó.

De a kínai űrhajós kérdés pont az 1. kategóriába tartozik mégis átment valakinél a rostán. (Persze utólag ki lehet venni)
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 3.81
fórumozóPoker79Férfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1799. hozzászólás - 2010.09.11. 13:37:56
A kérdésben nem megengedett szó szerepel!

Kérdés:Ki ünnepli névnapját július 16-án?
1. Válasz: Emese
2. Válasz: Valter*
3. Válasz: Imre
4. Válasz: Orsolya

Ha meg tudná mondani valaki melyik szó a tilos itt, az nagy segítség lenne.
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1800. hozzászólás - 2010.09.11. 13:44:07 (Válasz Poker79 #1799 hozzászólására.)
Vulgárisnak nevezhető szórészletet nem látok. Viszont elképzelhető, hogy a névnap szó van már letiltva, hogy ne kerüljön be több ilyen kérdés. Ne is kisérletezz vele, ha valahogy sikerülne is beküldeni, érdektelen, lexikális indoklással fogod visszakapni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!