Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3661. hozzászólás - 2013.11.03. 13:54:52 (Válasz Azazel #3660 hozzászólására.)
Idézet: Azazel - 2013.11.03. 09:36:48
Bocs,de tévdsz.Én is így gondoltam,de az asszony,és a kisebb fiam felvilágosított ( mindketten igazolt sakkozók),hogy bizony a futár a hivatalos elnevezés,és a futó,csak afféle szleng.


Érdekes, mert a wikipédia nem említi, hogy lehet futárnak hívni. Ugyanakkor a futárt én is hallottam már, és ha belegondolunk abba, hogy ezek elvileg seregek, akkor több értelme is van, mint a futónak, aki sportoló. Sztem mindkét elnevezés elfogadható.
Nekem egyébként el szokták fogadni a kérdéseimet. Eddig olyan 130 körül tettem fel, abból max 5 volt, amit elutasítotak. Szóval lehet azért jót feltenni, csak nem napi 3-at.
Pontszám: 7.10
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3662. hozzászólás - 2013.11.03. 14:11:17 (Válasz Kocos #3661 hozzászólására.)
Akkor te nem leszel klubtag Maradsz kivétel, aki, amellett hogy a szabályt erősíti, reményt ad a tömegeknek.
Báró Samedi
Pontszám: 7.58
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3663. hozzászólás - 2013.11.03. 20:36:59 (Válasz Razak #3659 hozzászólására.)
Lassan esküszöm szívesen megnézném a kérdéseidet, amiket visszadobtak. Ekkora százaléknál már kezdek kételkedni hogy mindig az admin a hülye
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.01
kedvelt tagKhal DrogoFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3664. hozzászólás - 2013.11.15. 08:34:53
Üdv!
Ez rossz kérdés értékelést kapott.Mitől is?(indoklás nem volt)

A Végzetúrban rossz értékelést kapsz a kvíz kérdésedre.Milyen ikon jelenik meg az eseményekben?

Piros alapon fehér "x"
Fehér alapon piros "x"
Sárga csillag
Zöld pipa
Pontszám: 5
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3665. hozzászólás - 2013.11.15. 22:22:54 (Válasz Khal Drogo #3664 hozzászólására.)
Mert annyira rossz, hogy indokolni sem kell. Egyrészt speciális, mert olyan információra kérdez rá a VÚ-n belül, aminek sehol nem lehet utánanézni, aztán érdektelen is, mert egy olyan jelentéktelen piktogram a kérdés tárgya, amit az ember meg sem jegyez, aztán vannak benne helyesírási hibák is.... Nem is értem miért nem fogadták el a kérdést....
Kiképző - v3
Pontszám: 7.93
kedvelt tagKhal DrogoFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3666. hozzászólás - 2013.11.16. 07:52:40 (Válasz Hanspeter #3665 hozzászólására.)
Nem lehet utána nézni?Lépj az eseményekbe és meglátod-gyengén válaszoltál...
Speciális a kérdés?Nézd meg az adatbázis aztán térjünk erre vissza-gyengén válaszoltál...
Jelentéktelen a kérdés tárgya?Ismét csak nézd meg az adatbázist aztán térjünk erre vissza-gyengén válaszoltál...
Elismerem volt benne 1 helyesírási hiba,de nem hemzsegett tőle-gyengén válaszoltál...

Javaslom mielőtt válaszolnál valamire,szedd össze a gondolataidat és csak az után tedd,vagy bele se kezdj...

U.I.: A kvíz adatbázis tele van hibás kérdéssel,válasszal...
Pontszám: 5
kedvencgabibácsiFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3667. hozzászólás - 2013.11.16. 08:38:42 (Válasz Khal Drogo #3666 hozzászólására.)
Szia,

Nem lehet utána nézni?Lépj az eseményekbe és meglátod-gyengén válaszoltál...

Regisztrálsz egy karaktert (kezdő játékos), az első vadászatnál megkapod ezt a kérdést. Tudsz rá válaszolni?
Speciális a kérdés?Nézd meg az adatbázis aztán térjünk erre vissza-gyengén válaszoltál...

Mások rossz kérdései nem teszik a Te kérdésedet jó kérdéssé...
Jelentéktelen a kérdés tárgya?Ismét csak nézd meg az adatbázist aztán térjünk erre vissza-gyengén válaszoltál...

Lásd előző...
Elismerem volt benne 1 helyesírási hiba,de nem hemzsegett tőle-gyengén válaszoltál...

Az pont eggyel több, mint kellene...
Javaslom mielőtt válaszolnál valamire,szedd össze a gondolataidat és csak az után tedd,vagy bele se kezdj...

Neked is javaslom...
U.I.: A kvíz adatbázis tele van hibás kérdéssel,válasszal...

Mások rossz kérdései nem teszik a Te kérdésedet jó kérdéssé...
Pontszám: 7.19
kedvelt tagKhal DrogoFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3668. hozzászólás - 2013.11.16. 08:58:46 (Válasz gabibácsi #3667 hozzászólására.)
Szia,

1,Számtalan olyan kérdés van amit egy kezdő játékos csak megtippelni tud.

2,Nem a mások rossz kérdéseiről van szó,hanem a kvízadmin kettős mércééről.

3,Tehát,ha megnézzük az adatbázisban lévő kérdések milyenségét akkor nyugodtan elfogadható az enyém is.A helyesírási hiba lehet egy ok,de lehetőséget kell adni az újrakérdezésre./léteznek gyengén látó emberek is ../
A hozzászólást Khal Drogo módosította 2013.11.16. 09:35:25-kor
Pontszám: 6.67
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3669. hozzászólás - 2013.11.16. 23:18:02 (Válasz Khal Drogo #3666 hozzászólására.)
Nem lehet utána nézni?Lépj az eseményekbe és meglátod-gyengén válaszoltál...


Nem lehet utánanézni. A játékban használt piktogramok sehol nem szerepelnek a játékleírásokban, nem véletlenül, annyira jelentéktelen az információtartalmuk. És hiába hivatkozol az Események menüre, egy új játékosnak minimum 100-szor alkalma nyílna megkapni a kérdést, mielőtt egyáltalán "lehetősége" lenne utánanézni a helyes válasznak. No meg a régi játékosoknak sem mindig vannak ilyenek a tarsolyukban, nekem speciel csak zöld pipáim és sárga csillagaim szoktak lenni, kb 4 éve nem volt rossz feltett kérdésem, és még sokan vannak így vele. Vagy mert találnak jó témákat, és azt jól tudják a helyes formába önteni, vagy mert ezer éve letettek róla, és nem szenvednek vele.

Speciális a kérdés?Nézd meg az adatbázis aztán térjünk erre vissza-gyengén válaszoltál...
Jelentéktelen a kérdés tárgya?Ismét csak nézd meg az adatbázist aztán térjünk erre vissza-gyengén válaszoltál...


Nincs szükségem rá hogy külön megnézzem a kedvedért. Nem számolom (meg a régi karakterek miatt nem is tudnám pontosan, de mióta játszom, kb 220-250.000 kvízre válaszoltam helyesen, plusz addig soha nem nyugodtam míg az épp aktuális karaktereimmel be nem gyűjtöttem olimpián a 12 medált. Pontosan tudom hogy milyen vacak kérdések is keringenek a rendszerben, de ez nem indok rá hogy újabb vacakok is bekerüljenek. A takarítás első lépése, az új szemét bekerülésének minimalizálása.

Elismerem volt benne 1 helyesírási hiba,de nem hemzsegett tőle-gyengén válaszoltál...


Volt? Volt. Nem kell annak hemzsegnie, a kicsi hiba is hiba, olyan nincs hogy a kicsit rossz nem is rossz. Egyébként minimum kettő az az egy, bár látom te úgy érzed, hogy rád az a szabály általánosan nem vonatkozik, hogy írásjel után szóközt kell tenni.

Javaslom mielőtt válaszolnál valamire,szedd össze a gondolataidat és csak az után tedd,vagy bele se kezdj...
Megtettem. Attól hogy csökönyös vagy, és nem vagy hajlandó elfogadni egy sokat tapasztalt, régi játékos szavait, még nem az ő gondolatai lesznek összeszedetlenek. Indokot akartál, én hoztam neked hármat is, mindet megérvelve egyesével. Neked egyetlen gyenge kifogásod volt minden érvre, hogy vannak rossz kérdések az adatbázisban. Gratulálok, kiérdemelted a jogot, hogy egy Bezzegh Béle Emlékérem tulajdonosa lehess!
Kiképző - v3
Pontszám: 8.33
kedvelt tagKhal DrogoFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3670. hozzászólás - 2013.11.17. 14:40:42
Én kérek elnézést........
Pontszám: 7.50
kedvelt tagDonGubaFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3671. hozzászólás - 2013.11.20. 15:11:57
"Ki volt az öreg Joda-mester ifjú tanítványa egy sötét jeditől megszerzett bolygón?

Vuk
LUKE
Leia
Limberdon-padavan

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."
Ezt tettem fel kérdésnek, mert ilyennel jött vissza a többi is. És mivel nem akartam speckósat, vagy nagyon egyszerűt, ezért ezt a köztudott kérdést gépeltem be.
"A nyelvtörténet tanulsága szerint melyik korban ismerkedtek meg a magyarok elődei a lótartással?
Levédiában
Etelközben
Az ugor korban
A Kárpát-medencében"
ezt kaptam most. SAJNOS én nem vagyok nyelvész, vagy történész. Pedig a töri tanárom nagyon jó volt, és a nyelvtant muszáj volt tudjam. Ezt a speckós kérdést csak tippelni tudom, mert a gyerek töri könyvében se találtam meg rá a választ.
Vagy csak a köztudott infó speckós, és a nagyon lexikális infó az elfogadottan NEM speciális csoportot célzó?
Vagy mi az, amit én nem tudok, hogy a kérdéseim jók legyenek, és ne a rossz-hibás értékelést kapja? Mért van a rendszerben latin nyelvet ismerőknek külön kérdéscsokor? Mert a holt nyelv ismerete felénk speckós! És nem egyszer az jön ki, hogy érted azt, vagy nem. És itt csak kérdezek a kérdéseim nélkül! Nincs összefüggés azok és ezek közt. Csak annyi, hogy speckósak vagy nem; és mért azok vagy mért nem azok.
Mások kérdései: volt több kérdés is, amire egy rossz válasz volt bejelölve. Azokat hol tudom és kinek jelezni, hogy tobja már vissza, törölje ki? Csak mert azoknál a vadászatoknál NEM kapom meg a plussz LE-t, és az nagyon kell ebben a játékba!
Köszike a választ; bárki is gépeli be
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3672. hozzászólás - 2013.11.20. 20:12:35 (Válasz DonGuba #3671 hozzászólására.)
Hát lássuk...
Az "egyszerű és közismert" kérdés az lett volna, hogy Ki volt Yoda mester tanítványa a Dagobah bolygón?
Ki az a Joda mester?
A te kérdésedben rá kell jönni hogy Yodára gondolsz, ki kell találni hogy a Dagobah bolygóra utalsz, ami mellesleg nem könnyű, mivel tudtommal a bolygóról csak annyi ismert az SW-univerzumban, hogy korábban élt ott egy Sith, akitől maradt némi sötét kisugárzás a barlangban Yoda kunyhója közelében, ami leárnyékolta Yoda kisugárzását, így el tudott rejtőzni Palpatine elől. Megszerezni eleve nem tudta volna, hisz sötét jediből ugyebár egyszerre mindig csak kettő van, és ez akkor épp Vader és Sidious voltak, távol Yodától.
No ettől lett speciális a te kérdésed, mert ezzel olyan mélységekre ástál le, ráadásul pontatlanul, amit csak egy, az SW univerzumot kicsit jobban ismerő fog tudni, aki épp csak látta egyszer/hallott róla, neadjisten nem is szereti, az csak nézhet hogy vajon mit akarsz.
Emellett van benne egy hülye válasz (Vuk), ami miatt élből kuka lenne a kérdés, ki van emelve a helyes válasz (csupa nagy betű), ami miatt némelyik admintól még szigorúbb értékelést is kaphattál volna, Luke és Leia fél neve hiányzik, ami igénytelen (ráadásul Leia ugyebár nem is jedi), helyesírási hibás (Joda); ebben a formában a kérdés ezer plusz egy sebből vérzik, a speciálissága csak egy ok a sok közül.


Minden jel arra mutat, hogy a háziló és a lovaglás az i. e. 2. évezred folyamán eljutott az ugor ősnéphez. Akkor már Skandináviába, a mai Finnország területére és az Ibériai-félszigetre is megérkezett a ló és a lótartás. Az ugor lovaskultúráról tanúskodik ló, nyereg, fék, ostor szavunk ugor kori származása, a másodfű, harmadfű (ló) korjelző kifejezésben tükröződő szemlélet, amely a voguloknál is él.


Én sem vagyok se nyelvész, se történész, de anno még tanultam nyelvtanból hogy a vándorlás során az egyes letelepedéseknél mennyi jövevényszó került a magyar nyelvbe. Egyébként egyszerű logikával is rá lehet jönni. Csak utána kezdhettek vándorlásba hogy megismerték a lovakat, hisz korábban nem tudtak volna mivel nomád életmódot folytatni. Így a Kárpát medence, és a két közbenső állomás kilőve. Ráadásul ha kötözködni akarunk, az idézett kérdésben is meg van jelölve a helyes válasz, hisz a "melyik korban" kérdéshez egyedül az "ugor korban" válasz passzol nyelvtanilag.

Mások kérdései: volt több kérdés is, amire egy rossz válasz volt bejelölve. Azokat hol tudom és kinek jelezni, hogy tobja már vissza, törölje ki? Csak mert azoknál a vadászatoknál NEM kapom meg a plussz LE-t, és az nagyon kell ebben a játékba!


Itt a fórumon, a Kvíz 5. topicban, de sajnos van egy olyan hátránya, hogy az adminok csak akkor tudnak rákeresni a kérdésre, ha pontos részletet idézel belőle.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.02
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3673. hozzászólás - 2013.11.21. 07:04:30 (Válasz Lanmandragoran #3672 hozzászólására.)
Szervusztok!

Lanmandragoran: A jelölt helyes válasz nem biztos, hogy az eredeti kérdésben is így volt írva, én hiszem azt, hogy csak itt írta így DonGuba.

A másik kötözködésem, de ennek utána kéne néznem a régi Kozmosz Fantasztikus Könyvek kiadású A Birodalom visszavág könyvecskémben, hogy nem így írták-e a fordításban, ahogy Csubakkáról biztosan tudom, hogy így szerepel. Az angol névleírás csak a rendszerváltás környékén érkezett Magyarországra. Ugyanígy a magyar változatban a Dagoba bolygó nevének a végéről is hiányzik a h betű.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.67
fórumozóGeorgee18Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3674. hozzászólás - 2013.11.22. 06:13:48
Minek lehet "mértékegysége" a dioptria?

a tripod robotok repülési magassága
a diófák termésének mennyisége
az emberi szem törőereje ------------- helyes
háromkerekű járművek nyomtávolsága

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Köszönöm kedves... minek is nevezzelek? Ezen mi nem volt egyértelmű?
Ez úgy működik az értékelőnél, hogy ha nem tudja kapásból a választ, inkább besorolja rossznak?
A gugli is kidobja az első helyen a választ.
Most válaszolhatok ismét 100 kérdésre a küldi miatt... legalább akkor újat tehetnék fel!
A hozzászólást Georgee18 módosította 2013.11.22. 06:28:01-kor
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3675. hozzászólás - 2013.11.22. 06:38:37 (Válasz Georgee18 #3674 hozzászólására.)
Szervusztok!

Georgee: A jó válasz, ha jobban megnézzük, értelmetlen. Mit törnél a szemeddel? Diót? Lehet, hogy ha úgy teszed fel a kérdést, hogy a jó válasz az emberi szemlencse fénytörőképessége, akkor elfogadják, vagy legalábbis a küldetésed teljesül.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.44
fórumozóGeorgee18Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3676. hozzászólás - 2013.11.24. 06:21:38 (Válasz Awenhai #3675 hozzászólására.)
Látszik, hogy meg sem nézted a kérdést... Sajnálom, hogy a helyes válasz egy kicsit tudományosabb, és a többi válaszból abszolút ki lehetett következtetni. Egyszerűen a VU-ban a kvíz értelmét veszítette, mert a sok "profi" már nem kvízel, és sok progi segíti őket, míg akik ilyesmit nem használnak, azok meg letojják magasról a +10%-ot.

Emberi szem[szerkesztés | forrásszöveg szerkesztése]

A jól látó szem törőereje távolra tekintéskor mintegy 60 dpt (gyújtótávolság 16 ⅔ mm). A törőerő két harmada a szaruhártya, harmada a szemlencse törőerejéből adódik.
A hozzászólást Georgee18 módosította 2013.11.24. 09:24:40-kor
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3677. hozzászólás - 2013.11.24. 13:08:48 (Válasz Georgee18 #3674 hozzászólására.)
Idézet: Georgee18 - 2013.11.22. 06:13:48
Minek lehet "mértékegysége" a dioptria?

a tripod robotok repülési magassága
a diófák termésének mennyisége
az emberi szem törőereje ------------- helyes
háromkerekű járművek nyomtávolsága


A dioptria a meterben mert fokusztavolsag reciproka. Szerintem nem az a resz vonatkozik rad, hogy nem egyertelmu, hanem az, hogy rossz.
Pontszám: 6.40
fórumozóGeorgee18Férfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3678. hozzászólás - 2013.11.24. 20:01:00
Megadom magam.
Milyen kérdést tegyek fel, hogy azt az egy nyomorult küldetést letudjam nyamvadt 200 léért?
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3679. hozzászólás - 2013.11.24. 21:31:56 (Válasz Georgee18 #3678 hozzászólására.)
Van egy olyan topik, hogy elfogadnak-e ezt a kerdest. Ott tobben szoktak segiteni osszedobni egy jo kerdest, ha van egy otleted. Ebbol a dioptriasbol szerintem max szerepeltet lehetett volna kihozni, mert en mar talalkoztam hasonloval.
Pontszám: 7.10
fórumozódiabolisFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3680. hozzászólás - 2013.11.29. 08:15:56
Mit/kit NEM kell felkutatni, a Végzetúr küldetéseiben 100.szintig?

Kivérzett mamutóriást
Hordaparancsnokot
Drakint
Térkaput

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Komolyan, miért kell ezt a rohadt küldetést erőltetni? A múltkor a '48-as szabadságharcról tettem fel kérdést, és ugyanezt kaptam. Csak kibaszásból nyomnak erre az értékelésre páran, az tuti.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője