Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1881. hozzászólás - 2010.09.27. 06:39:00 (Válasz Medium84 #1880 hozzászólására.)
Szervusztok!

Medium84: A Norbi Update valóban érdektelen reklám, írd be a Kvíz5 topkiba, és Hatsepsut törölni fogja.

A YouTube és a PayPal használata ugyan elvileg ingyenes, de a banki átutalásoknak vannak költségei. Ja, és természetesen a kvízadminok ezt pontosan tudják, ne hidd, hogy ostoba senkik. Nálad mindenesetre bölcsebbek, mert képesek elegánsan fogalmazni akkor is, ha éppen egy hisztis kérdésíró mindenhova küldi őket. Mielőtt nekem támadsz, én nem vagyok kvízadmin, de tisztelem a munkájukat, mégha néha nem is bizonyos, hogy egyetértenék velük.

Neked viszont ajánlanám a kérdésfeltevésről való lemondást, mert nyelvi hibát vétettél, mégpedig súlyosat. Nem mindegy ugyanis, hogy folyt, avagy fojt. Ahogy te írtad, úgy semmiképpen sem jó, nem akarod szegény gyermekdalt megfojtani, csupán a folytatása lenne az érdekes. És igen, lényegibb információ, hiszen kell sikerélmény a kisebb gyermekeknek is, akik játszanak.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.00
irritálóKopi7111Férfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1882. hozzászólás - 2010.09.27. 14:51:38 (Válasz Medium84 #1875 hozzászólására.)
Idézet: Medium84 - 2010.09.26. 16:18:28
Kiváncsi lennék ki az a barom, akinek érdektelen infó a PayPal és a Youtube...


Itt vagyok.
Bocs, de nem érdekel sem a Youtube, sem a PayPal. Miért érdekelne?
Több mint tíz éve "lógok a hálón", sokfelé megfordultam, megfordulok, mégis elég jól megvagyok nélkülük. Egyszerűen nem arra használom az internetet, amire te.
De íme egy egyszerű kérdés: Kik/ mikor/ hol/ miért/ mi alapján készítették a Volkov Commander nevű programot? Azt sem tudod mi az? Pedig a "DOS korszakban" elég széleskörűen használt program volt. Miből gondolod, hogy a Youtube vagy a PayPal nem jut ugyanarra a sorsra?
Valamikor nem olyan régen a Netscape Navigator nevű programot használták a legtöbben (az explorer után természetesen) mert az volt a legjobb. Ma már szinte senki nem tudja mi az.
Nemrég iwiw volt, és ott kattintgatott mindenki (én nem...), most meg facebook van, és a régi lassan eltűnik érdektelenség miatt. Aztán ez is eltűnik, mert jön valami még újabb... Kit érdekel?
És hogy egy céget mikor ki kinek mennyiért adott el, teljesen érdektelen. Még az olyan cégek esetében is, mint a kókadt kóla vagy a mekdönci.
A hozzászólást Kopi7111 módosította 2010.09.27. 15:08:44-kor
Okosabb vagyok, mint egy ötödikes. Sajnálom.
Pontszám: 6.28
népszerűtlenMisticNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1883. hozzászólás - 2010.09.27. 17:21:29
Legutoljára feltett kérdésed
Mit vesz az ember legtöbbet a piacon?

krumplit
sárgarépát
hagymát
levegőt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed kiértékelésre került.
Ez vajon miért rossz kérdés?
Pontszám: 3.87
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1884. hozzászólás - 2010.09.27. 18:02:42 (Válasz Mistic #1883 hozzászólására.)
Mert humornak, poénnak jó, kvíznek nem.
Pontszám: 8.42
népszerűtlenMisticNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1885. hozzászólás - 2010.09.27. 18:56:16 (Válasz Craslorg #1884 hozzászólására.)
Ez egy ált. iskolai, alsó tagozatos találós kérdés. Ennél sokkal bugyutább kérdésekkel találkozom itt, amik még helyesírásilag sincsenek rendben. Úgy látom, hogy nem egyforma mércével mérnek. A kérdés megítéltetése nagyban függ attól, hogy éppen kihez kerül....és ez nem jó.
Pontszám: 3.87
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1886. hozzászólás - 2010.09.27. 19:13:04 (Válasz Mistic #1885 hozzászólására.)
Amit bugyutának vélsz, kvíz 5 topicba vele.
A találós kérdések nem jó kvízkérdések (1-2 kivételtől eltekintve), mert a válaszok között a helyes válaszról ordít, hogy az a helyes. Ezért találták ki a találós kérdéseket a verbális kommunikációra, mert ott csak a kérdés hangzik el és a válaszolónak gondolkodni kell rajta, még akkor is, ha beugratós. Kvízbe nem megfelelő.
Hogy miért találkozhattál bugyuta kérdéssel, annak utánaolvashatsz itt a fórumon. Több topicban is rendszeresen le van írva.
Pontszám: 8.42
népszerűtlenMedium84Férfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1887. hozzászólás - 2010.09.27. 23:08:43 (Válasz Kopi7111 #1882 hozzászólására.)
Igazad van lemondok róla.
Egy kis kiigazítás, a Netscape volt az első, IE csak akkor tejedt el, amikor belekerült a winfosba.
Pontszám: 3.53
népszerűtlenMedium84Férfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1888. hozzászólás - 2010.09.27. 23:12:15 (Válasz Awenhai #1881 hozzászólására.)
A PayPal-nek mi köze a banki átutaláshoz???
Pontszám: 3.53
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1889. hozzászólás - 2010.09.28. 06:06:41
Szervusztok!

Medium, az a köze, hogy a PayPal az egy, az internetes fizetést megkönnyítő szolgáltatás. Ennek a számlának a hátterében mindig van egy bankszámla, amiről te fizetsz. A pontos metódusát nem ismerem, mert nem használom. Ám minden internetes fizetés különböző szolgáltatók közti banki átutalás, ami idővel a bankszámládon megjelenik kiadásként. Ennek pedig mindenképpen van valamilyen anyagi vonzata, mert a reklámokkal ellentétben az átlagember nem tud nulla forintos számlaköltséget összehozni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.01
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1890. hozzászólás - 2010.09.28. 10:52:45
Melyik regény szereplői Kárász Nelly és Takaró Sanyi?

Egri csillagok
Beszterce ostroma
Iszony
Fekete gyémántok

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez??? Na ne már! Mind iskolai tananyag... Szégyen
Pontszám: 7.17
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1891. hozzászólás - 2010.09.28. 11:01:01 (Válasz Mortu #1890 hozzászólására.)
Melyik iskolában?
Én az összes kötelezőt olvastam ami nálunk volt, mégsem rémlik egyik emberkének a neve sem.
Tiszta szégyen...
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.06
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1892. hozzászólás - 2010.09.28. 11:14:47 (Válasz LoWs #1891 hozzászólására.)
Aki nem ismeri Németh László Iszony című művét, azzal nem tudok mit kezdeni. Film is készült belőle, ehhez azért nem kell hú de nagy műveltség, nem egy külföldi író ismeretlenebbnél ismeretlenebb regényére kérdeztem rá, amiből dögivel van a kérdésekben.
Pontszám: 5.09
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1893. hozzászólás - 2010.09.28. 11:26:41 (Válasz Mortu #1892 hozzászólására.)
Idézet: Mortu - 2010.09.28. 11:14:47
Aki nem ismeri Németh László Iszony című művét, azzal nem tudok mit kezdeni. Film is készült belőle, ehhez azért nem kell hú de nagy műveltség, nem egy külföldi író ismeretlenebbnél ismeretlenebb regényére kérdeztem rá, amiből dögivel van a kérdésekben.


Az előbb még kötelező olvasmány volt... Most meg általános műveltség. Persze nem gond, bővítsük a látókörünket... De leszólni se kell, hogy mennyire műveletlen a másik. Nem szép dolog!
Pontszám: 6.23
irritálóBelial.Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1894. hozzászólás - 2010.09.29. 11:38:39
Melyik Die Hard filmben szerepelt Samuel L. Jackson, Bruce Willis oldalán?

Drágán add az életed
Még drágább az életed
Az élet mindig drága
Legdrágább az életed

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Ennél sokkal "speciálisabb" kérdést is lehet látni elég gyakran... Amit pl még a google-ban sem lehet megtalálni, nemhogy fejből tudni... Szerintetek is nehéz a kérdés??? A színész elég ismert szerintem, és a filmet is sokan ismerik.
Pontszám: 6.67
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1895. hozzászólás - 2010.09.29. 11:43:03 (Válasz Belial. #1894 hozzászólására.)
Nehéz kérdés.
Én az összes filmet láttam, szeretem is a színészeket, mégsem tudom rá a választ. Tényleg elég speciális. Ha a főszereplőre kérdeztél volna rá, mondjuk úgy hogy "Ki játszotta a Die Hard c. sorozat főszerepeit?" akkor jó kérdés lenne. De 100%, hogy már szerepel az adatbázisban.

Ahogy olvasható 1-2 embernek az aláírásában is: Más hibás kérdésétől a tiéd nem javul meg! Ha van ennél speckóbb kérdés akkor tessék az aktuális kvíz X topicba beírni!
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.73
irritálóBelial.Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1896. hozzászólás - 2010.09.29. 11:52:18
Hibás kérdés beküldéséért kapok valami jutalmat? Mert, ha én hibázok, akkor elvész a kérdés feltevési jogom.. Úgyhogy ez így lenne fer...
Pontszám: 5.67
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1897. hozzászólás - 2010.09.29. 12:06:11 (Válasz Belial. #1896 hozzászólására.)
Nem veszik el.
Ha helyesírási hiba vagy már szerepel az adatbázisban, akkor visszadobják javítani.

Ha sok kritikán aluli esetleg trágár kérdést teszel fel, akkor vehetik el a feltevési jogodat véglegesen. De szerintem ez elég ritkán fordul elő.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.39
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1898. hozzászólás - 2010.09.29. 12:28:52 (Válasz Belial. #1894 hozzászólására.)
Idézet: Belial. - 2010.09.29. 11:38:39
Melyik Die Hard filmben szerepelt Samuel L. Jackson, Bruce Willis oldalán?

Drágán add az életed
Még drágább az életed
Az élet mindig drága
Legdrágább az életed

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Ennél sokkal "speciálisabb" kérdést is lehet látni elég gyakran... Amit pl még a google-ban sem lehet megtalálni, nemhogy fejből tudni... Szerintetek is nehéz a kérdés??? A színész elég ismert szerintem, és a filmet is sokan ismerik.

A sorozatot sokan látták, de hogy épp melyik részben ki szerepelt, azt már azok nagy része sem fogja megmondani, aki kedveli is őket. LoWs jól írta, a főszereplő ismert, de hogy melyik részben mi történt, kivel történt, ki szerepelt, az már nem.
Idézet: Belial. - 2010.09.29. 11:52:18
Hibás kérdés beküldéséért kapok valami jutalmat? Mert, ha én hibázok, akkor elvész a kérdés feltevési jogom.. Úgyhogy ez így lenne fer...

Nem kapsz jutalmat, mert amit beírsz kvíz 5-be, hogy hibásnak véled, nem biztos, hogy Hatsepsut (a fő kvízadmin) is annak fogja vélni. A kvíz 5 topic a hibás kérdések csökkentésére van, akik oda írkálnak, pusztán a játékuk jövőbeni javításának céljából teszik.
A kérdésfeltevési jogod akkor veszik el, ha a kérdéseidnek legalább a fele, de minimum 10 kérdés rossz étékelést kapott és ezek a rossz értékelések nem helyesírási vagy már szerepelt értékelések. Amíg ez nincs meg, addig 100 helyes válaszonként tehetsz fel kérdést, figyelembe véve, hogy az elutasított kérdések újabb 100 helyes válasszal kitolják az újbóli kérdésfeltevés lehetőségét.
Pontszám: 7.56
irritálóBelial.Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1899. hozzászólás - 2010.09.29. 12:44:11
Bocsi, félre érthető voltam, nem írtam le pontosan a problémámat, ha rossz kérdésnek sorolják be a kérdésemet, akkor már csak 100 kérdés után tudok újat feltenni...
Pontszám: 5
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1900. hozzászólás - 2010.09.29. 13:22:37
Melyik mellékhatástól NEM kell tartanunk, ha bekapunk egy Aszpirint?

Asztmás tünetek, allergia
Fokozott veseműködés, vízhajtó hatás
Gyomorégés, fekélybetegség
A véralvadási idő megnyúlása, vérzékenység

Túl speciális elutasítást kaptam, szeretnék fellebbezni!

Az aszpirin (a bayer féle acetilszalicilsav) egyértelműen a legszélesebb körben alkalmazott recept nélkül is beszerezhető szer a világon. Nálunk akár benzinkúton is megveheti bárki. Rengeteg mellékhatása van (mint minden gyógyszernek), azok, amiket említettem a leggyakoribbak illetve a legveszélyesebbek. A gyomorégés szinte minden második használónál jelentkezik, véralvadásgátló hatását terápiásan is kihasználják (100mgos "aszpirin protect"), az allergiás-asztmás reakciókba pedig bele is lehet halni, még külön szakkifejezésként is ismert az un. "aszpirin-asztma".

Azt aláírom, hogy (sajnálatos módon) nagyon kevesen ismerik úgy általában a gyógyszerek mellékhatásait, így a kérdés nehéz, kiguglizni sem egyszerű rá fél perc alatt a választ (ami tán nem is baj), tehát indokolható az elutasítás. De ha azt nézem, hogy mi a kvíz egyik alapvető célja, hogy értelmes dolgokat tanuljunk belőle, akkor a kérdés egyértelműen helytálló. Különösen egy ilyen gyakran alkalmazott, és könnyen hozzáférhető láz és fájdalomcsillapító esetében.
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!