Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
irritálóGyugyóFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2681. hozzászólás - 2011.03.27. 13:51:21 (Válasz Gyugyó #2675 hozzászólására.)
Legutoljára feltett kérdésed
Budapest mely részén játszódik Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk című regénye?

Ferencváros
Óbuda
Margitsziget
Józsefváros

A kérdésre eddig 2725 jó és 656 rossz válasz érkezett.
Kérdésed kiértékelésre került.


Ki nem volt a "gittegylet" tagja Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk című regényében?

Kolnay
Barabás
Boka
Nemecsek

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Így még szembetűnőbb az utóbbi kérdésem értékelésével kapcsolatos problémám

Egyébként vártam volna valami reakciót, de úgy látszik még arra sem méltattok /vagy rossz helyre írtam?/. Magyarázza már el nekem az illetékes "értékelő", hogy miért döntött így!! Ha meg nem tudja, akkor töröljétek az értékelését!!
GYUGYÓ
Pontszám: 10
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2682. hozzászólás - 2011.03.27. 13:57:49 (Válasz Gyugyó #2681 hozzászólására.)
Értékelést utólag nem törölnek.
A gittegyleteset is el lehetett volna fogadni, mert a mű fő vonulata, bár én már nem emlékszem rá (rég volt), hogy ki, hova tartozott, csak 1-2 főszereplőre.
Pontszám: 8.25
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2683. hozzászólás - 2011.03.27. 18:19:08
Mikor ittak "Szent János poharából"?

csak nagy ünnepeken
csak karácsonykor
a vendégségből való búcsúzáskor
vendégek érkezésekor



Helyesírással dobták vissza, ha segítenétek megköszönöm!
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.23
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2684. hozzászólás - 2011.03.27. 18:21:55 (Válasz SuperEgo23 #2683 hozzászólására.)
Karácsony nagy 'K'.
Pontszám: 7.37
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2685. hozzászólás - 2011.03.27. 18:25:21 (Válasz Craslorg #2684 hozzászólására.)
Jó igaz köszi
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.23
kedvencHunNukeFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2686. hozzászólás - 2011.03.27. 21:36:52
Sziasztok!

Az alábbiak közül melyik a róka latin neve?

Vulpes vulpes
Bubo bubo
Mus musculus
Canis aureus

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.


Csak nekem rossz a kereső, hogy nem találtam meg, vagy kollektívan nem szokott jó lenni?
Wavevi - V5 - Vérnyulak
Pontszám: 10
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2687. hozzászólás - 2011.03.27. 21:43:25 (Válasz HunNuke #2686 hozzászólására.)
Mi a Vörös róka tudományos neve?
Sus scrofa
Cervus elaphus
Vulpes vulpes
Vörösusz rókusz


Illetve van egy ilyen is:
Mi a róka latin neve?
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.14
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2688. hozzászólás - 2011.03.27. 22:05:46 (Válasz Craslorg #2684 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.03.27. 18:21:55
Karácsony nagy 'K'.


Bibipp, téves! A magyar helyesírás szabályai szerint az ünnepnapok neve nem számít tulajdonnévnek, így mivel köznév, kis kezdőbetűvel írandó. Az csak a köznapi használatban elterjedt téves szokás, hogy nagybetűvel írjuk őket, nagy ünnepnek jár a nagybetű elven. Nem jár!


Gittegylet éppen maradhatott volna szerintem is, bár úgy tudom az általános szabály, hogy mű részletébe való belekérdezést nem fogadnak el csak ha kötődik a főcselekményhez. Jelen példa elég határeset, maga a gittegylet léte a kisbetűs büntetés miatt összekapcsolódik a fő cselekményszállal, de a tagjai név szerint már kevésbé. A válasz egyébként egyszerű, Boka, mint a grund vezére nyíltan elhatárolódott tőle, hogy a "hadnagyai" közt szerveződő alvállalkozásban része legyen.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2689. hozzászólás - 2011.03.27. 22:25:48
Nem panaszkodni jöttem úgy küldtem el, hogy benne van, hogy spec lesz


A megadott repülőgéptípusok közül 3, egyazon ország fejlesztése. Tehát melyiknek "szülőatyja" a volt Jugoszlávia?

Dassault Super Mirage 4000
Concorde F-BVFA
Alouette II. SA318C
G–4 Super Galeb**

Nyelvezet szerint is elég egyértelmű szerintem, a francia nyelv sajátosságai miatt, ám legyen
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.22
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2690. hozzászólás - 2011.03.27. 22:35:18 (Válasz SuperEgo23 #2689 hozzászólására.)
Azt belekalkuláltad hogy a Concorde a név ellenére csak felébe-harmadába francia gép? Egy angol-francia konzorcium terméke, és a neve is a latin egység szóból származik. Szóval a legismertebb válaszlehetőség sántít, innen meg már necces a kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
kedvencHunNukeFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2691. hozzászólás - 2011.03.27. 22:45:44 (Válasz Helion1988 #2687 hozzászólására.)
Idézet: Helion1988 - 2011.03.27. 21:43:25
Mi a Vörös róka tudományos neve?
Sus scrofa
Cervus elaphus
Vulpes vulpes
Vörösusz rókusz


Illetve van egy ilyen is:
Mi a róka latin neve?


Köszönöm szépen!
Akkor én szúrtam el/nem találtam meg.
Wavevi - V5 - Vérnyulak
Pontszám: 10
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2692. hozzászólás - 2011.03.27. 22:49:40 (Válasz Lanmandragoran #2690 hozzászólására.)
Igen belekalkuláltam és direkt tettem mögé a típus számot mert ez a gép kimondottan franciáknál készült kimondottan franciáknak


wiki : ( tudom hogy nem kell: Air France számára: F-BVFA utolsó repülés: 2003. május 30.,
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.22
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2693. hozzászólás - 2011.03.27. 22:53:41 (Válasz SuperEgo23 #2692 hozzászólására.)
Nagyon görény vagyok ha azt mondom, hogy többek közt kimondottan ezért spec?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2694. hozzászólás - 2011.03.27. 22:56:41 (Válasz Lanmandragoran #2693 hozzászólására.)
Nem Tudod néha próbálok besorolás szerint olyan kérdéseket feltenni amiből nem sok jön ilyen például a közlekedés. Majd legközelebb l. v.háborús magyar gépeket kérdezek---bár az meg már hadi technika
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.22
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2695. hozzászólás - 2011.03.28. 05:51:36 (Válasz Lanmandragoran #2688 hozzászólására.)
Jogos. Amikor az általános szokás nem helyes, pedig nekem rögtön ez ugrott be, más "hibát" meg nem látok benne, akkor ez alapján téves volt az értékelés.
Pontszám: 7.38
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2696. hozzászólás - 2011.03.28. 12:01:46
Nagy "k" -val is visszaküldték, nem lehet tudni mi a hiba..
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2697. hozzászólás - 2011.03.28. 12:54:21 (Válasz SuperEgo23 #2696 hozzászólására.)
Semmi. Az, hogy eredetileg írtad jól, is 'k'-val, amit - tévesen, mint Lan felhívta rá a figyelmet - visszadobott az admin. Gondolom most szeretnék, ha újra kis 'k'-val menne és akkor már nem lesz vele gond.
Pontszám: 7.38
népszerűUnooFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2698. hozzászólás - 2011.03.28. 18:57:31
Hello
Nem fogadták el a kérdésemet:

Melyik az a vitamin, amelyik ha nagy koncentrációban van a testben, csökkenti a szúnyogok támadási arányát?

A
B <-- A jó megoldás
C
D

Ez alapműveltség, míg az elfogadott kérdések között (amire én válaszolok), rengeteg olyan van, amelyre valóban egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja csak a választ. Csak azért reklamálok, mert ez az 5. kérdés (a két karakteremről együtt), amit visszaküldtek. Így nem tudom megcsinálni azt a nyamvadt küldetést, és ez roppantul idegesítő tud lenni a nyelvtani hibás marhaságok elfogadásával kombinálva.
Köszönöm,
U n o
Pontszám: 5
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2699. hozzászólás - 2011.03.28. 19:04:39 (Válasz Unoo #2698 hozzászólására.)
Én abban látom a hibát, (Szerintem) hogy ez nem egy igazolt tény, hanem egy megfigyelés alapján létrejött "mondakör" . Természetesen igazad van abban, hogy a B vitamin is távol tartja őket, de ide másolok neked egy pár dolgot ami MÉG ugyanilyen hasznos lehet :

A természetes szagok közül riasztószernek sokan ajánlják a citrusféléket és a szegfűszeget, sőt a kettő kombinációját. Azaz, ha fél narancsra vagy citromra szegfűszeget szórunk, majd leöntjük tömény szesszel, a kipárolgó illat hatékonyan tartja távol a szúnyogokat. Szegfűszeg más módon is jó riasztószer: porrá törve gézzsákban akasszuk fel a lakásban.
A citrusok olaja bőrre, ruházatra kenve is bizonyos mértékig elriasztja a vérszívókat. Szúnyog és moszkitó riasztóhatást megfigyeltek még citronella, pálmarózsa, indiai citromfű, eukaliptusz, levendula, kámfor, rozmaring, kerti kakukkfű, borsosmenta, cédrusfa és pacsuli illóolaja esetén is.
A fűszereknél és citrusféléknél kevésbé kellemes a szaga az ecetnek, de egyesek szerint a szúnyogok is jobban utálják, így ecettel átitatott anyaggal hatékonyan távol tarthatjuk a vérszívókat. A gesztenye- illetve a diófa levele kifőzve is többeknél hatékonynak bizonyult.
Arról viszont megoszlanak a tapasztalatok és a szakértői vélemények, hogy a fokhagyma fogyasztásának milyen hatása van a szúnyogokra. Egyesek szerint ugyanis, ha sok fokhagymát eszünk, annak a bőrön keresztül párologva szúnyogűző hatása van, míg mások szerint ez nem működik. A fokhagyma-pártiakat erősítheti az megfigyelés, miszerint a sündisznók fokhagymával kevert nyálat kennek a testükre, valószínűleg a paraziták távoltartása végett.
Sokan B-vitamin szedésére esküsznek, ugyanis egyes megfigyelések szerint a szedését követően kevesebb szúnyogcsípést észleltek. Közismert, hogy füstölő vagy gyertya égetése szén-dioxidot bocsát ki, ami megzavarhatja a szúnyogokat, bár ez a módszer csak kis számú szúnyog esetén hatékony.


A citrusfélékkel kapcsolatban mindjárt felmerül a C- vitamin is így tehát az én véleményem szerint máris 2 jó megoldás is lehet.

Várj más hozzá szólásokra, hátha még valaki tud neked segíteni ebben.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.15
népszerűUnooFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2700. hozzászólás - 2011.03.28. 20:54:28 (Válasz SuperEgo23 #2699 hozzászólására.)
Nos... Teljesen igaz, hogy a C vitamin nagy mértékben jelen van az általad bemásolt szövegben említett citrusfélékben, ám ezeket a "koktélokat", olajokat az ember (a kívánt hatás elérésére) a bőréRE keni. Nem eszi/ issza meg! És a C vitaminnak SEMMI köze sincs a szúnyogok vérszívásához. Így, ha valaki helyesen értelmezi a kérdést (ami nem túl bonyolult), kizárólag a B vitamin a lehetséges megoldás. A kérdésben a testBEN lévő vitaminról van szó, és egy szó sem esik sem arról, hogy nem lenne más természetes megoldás, sem arról, hogy ez 100%-os lenne. Csupán kevesebb a csípés. Azért köszönöm a választ és, hogy időt szántál rá.
Tisztelettel,

U n o

___
Pontszám: 6.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője