Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóBillybooFérfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3481. hozzászólás - 2013.01.16. 10:25:09
Az alábbi kérdést tettem fel, melyet az adatbázisban történt kutatás előzött meg, mivel a csicsa kifejezésre semmit nem dobott ki, reménnyel telve indutam a kvízadminok felé. Tévedtem. Miért?

Melyik nem igaz a csicsa kifejezésre?

Amerikai pálinka
Somogy megyében az István becézése
Túlzott díszítés
Ázsiai bogyós gyümölcs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3482. hozzászólás - 2013.01.16. 10:36:16 (Válasz Billyboo #3481 hozzászólására.)
Szerintem speciálisként kellett volna értékelni. Mivel a "Somogy megyében az István becézése" nem tartozik az általános műveltség fogalomkörébe. A gyümölcs egyébként chicha.

Idézet: Billyboo - 2013.01.16. 10:25:09
Az alábbi kérdést tettem fel, melyet az adatbázisban történt kutatás előzött meg, mivel a csicsa kifejezésre semmit nem dobott ki, reménnyel telve indutam a kvízadminok felé. Tévedtem. Miért?

Melyik nem igaz a csicsa kifejezésre?

Amerikai pálinka
Somogy megyében az István becézése
Túlzott díszítés
Ázsiai bogyós gyümölcs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Pontszám: 7.06
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3483. hozzászólás - 2013.01.16. 10:48:40 (Válasz Billyboo #3481 hozzászólására.)
Akkor is már szerepelt az indoklás, ha az adott típusból van sok. A mit jelent/nem jelent XY kifejezés ez kategória, általában már csak nagyon egyedi kérdést engednek már ebből be.
Pontszám: 7.74
népszerűSpurysNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3484. hozzászólás - 2013.01.23. 12:20:40
Ezeket a kérdéseket elutasították, azzal az indokkal, hogy erre csak egy speciális érdeklősédű tudhatja a választ....
Mégis milyen kérdéseket kellene feltennem, hogy végre elfogadják?
Ha beírom kérdésnek azt, hogy mennyi 2x2 akkor azt meg azért ítélik el mert hogy túl könnyű? Oo

Miről nevezték el a Colosseumot?
[ Nero császár közeli hatalmas szobráról. ]
Constantinus császárról.
Az épület oszlopcsarnokáról.
A rhodosi kolosszusról.

Ki írta az első Dante-életrajzot?
[ Giovanni Boccaccio ]
Galeotto Marzio
Giorgio Vasari
Francesco Petrarca
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3485. hozzászólás - 2013.01.23. 12:35:26 (Válasz Spurys #3484 hozzászólására.)
Egyszerűen válaszolva olyat, ami nem spec, nem lexikális, nem túl könnyű (a mennyi 2x2 nem túl könnyűt kapna, hanem azonnal törölnit).
A két kérdésed szerintem is speciális. Kérdezz meg néhány véletlen kiválasztott személyt, hogy ők tudják-e a válaszokat. Nagy része nem fogja és maximum tippel, ami 25% közeli eredményt fog hozni.
A Colosseum nevének eredete nem közismert. A történészek, esetleg nyelvészek tudják, de - bár a kérdés szépen meg van fogalmazva és a válaszok se baromságok - ettől még nem ismert infó.
Dante első életrajzírójáról még a Wiki se ír (Boccaccioról szóló cikk sem), csak kiemeli, hogy a legtöbb infó Boccaccio leírása alapján ismert, ettől persze lehet, hogy ő írta az elsőt, de elképzelhető, hogy más is írt korábban, csak az messze nem ennyire ismert (esetleg töredékes, elveszett nagy része vagy csak rövid leírás). Így lehet, hogy igaz a válasz, de egy átlagos felhasználó, átlagember erre pár perc alatt nehezen találna megerősítő információt.
Pontszám: 6.62
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3486. hozzászólás - 2013.01.23. 13:35:10 (Válasz Craslorg #3485 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2013.01.23. 12:35:26
A Colosseum nevének eredete nem közismert. A történészek, esetleg nyelvészek tudják, de - bár a kérdés szépen meg van fogalmazva és a válaszok se baromságok - ettől még nem ismert infó.


A Colosseumos kérdés nekem nagyon tetszik, egy-egy ilyen kérdésnél csöppet sem bánom, hogy utána kell nézni. Aki meg bánja úgyis scriptezik. A Dante-életrajz is vitatható szerintem, bár az nem annyira izgalmas. És a Bocaccio szócikk említi is:
Trattatello in laude di Dante (1357)
Giovanni Boccaccio: Dante élete (MEK)
Pontszám: 7.71
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3487. hozzászólás - 2013.01.23. 21:39:43 (Válasz Kocos #3486 hozzászólására.)
Helyesbítenék, a Bocaccio szócikk annyit említ lábjegyzetben, hogy írt Dantéról egy művet, de hogy ez lenne az első róla szóló életrajzi mű, az sehonnan nem derül ki. Persze ha tudjuk hogy ő, Petrarca és Dante szinte kortársak voltak, ifjúkorukban személyesen ismerték a korosodó Dantét, valószínűsíthető, hogy az övé az első életrajz.

De ugyanakkor a kérdés nem az, hogy ki írt Dantéról életrajzot, hanem hogy ki írta az elsőt, ez azt sugallja, mindegyikük írt. Ez pedig durván speciálissá teszi a kérdést, hisz a két említett szerző akár hónapra pontosan is írhatott egyet-egyet, amit a két bibliográfia pontos ismerete nélkül nem lehet megválaszolni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.00
közkedveltWoockey69Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3488. hozzászólás - 2013.01.28. 10:28:41
Sziasztok!
Az alábbi kérdésemben szerintetek mi lehet a helyesírási hiba? Már második alkalommal jön vissza ugyanazon hibüzenettel.....
Nem értem igazán az egész kvizdolgot. Évek óta játszok és sok ilyen vagy ehhez hasonló probléma merül fel,pedig sok VALÓDI helyesírási hibás kérdést elfogadtak már...Az az érzésem,valaki direkt csinálja:(


Melyik állat utazik a legmesszebbre az alábbiak közül?

sarki csér
fehér gólya
szirti sas
vetési varjú

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 6
közkedveltWoockey69Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3489. hozzászólás - 2013.01.28. 10:36:29 (Válasz Diablo666 #3468 hozzászólására.)
Hát szerintem nem mindeni tud latinul.....
A kérdés szerintem jó, de Tilia flos latin kifejezés: jelentése: hársfa virág.. szerintem 10 emberből 8 nem tudja....Persze utánna lehet keresni..

Sok ilyen és ehhez hasonló kérdés jön vissza rossz válasz ..... ..... indoklással:(
Pontszám: 6
közkedveltWoockey69Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3490. hozzászólás - 2013.01.28. 10:45:25 (Válasz Craslorg #3455 hozzászólására.)
Szerintem a miniszterelnök szót egybe kell írni. A szövegszerkesztő azért nem talált hibát,mert a miniszter és az elnök szó is külön-külön értelmes szó.
Pontszám: 6
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3491. hozzászólás - 2013.01.28. 13:46:44 (Válasz Woockey69 #3488 hozzászólására.)
Mit értesz az alatt, hogy legmesszebbre? Szerintem fogalmazd át a kérdést. Pl: Melyik madár vándorlási útvonala a leghosszabb? Vagy valami hasonló. Ha a legmesszebbre szót akarod használni, akkor pl: Melyik madár vándorol legmesszebbre a kiindulási ponttól? Bár ez a második már erőltetett, inkább az első.
Pontszám: 7.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3492. hozzászólás - 2013.01.28. 15:07:58 (Válasz Lanmandragoran #3487 hozzászólására.)
.
A hozzászólást Kocos módosította 2013.01.28. 15:08:32-kor
Pontszám: 7.06
közkedveltWoockey69Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3493. hozzászólás - 2013.01.29. 14:00:03 (Válasz Craslorg #3491 hozzászólására.)
azt hiszem igazad van.... erre nem gondoltam. Köszönöm a válaszodat.
Pontszám: 6
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3494. hozzászólás - 2013.02.03. 11:10:35
Az alábbi nevek közül melyik egy szleng kifejezés is egyben a pénz szóra?

Dezső ***
Rezső
Gergő
Béla

" A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."

Érdeklődök, hogy ebben mi a nem egyértelmű/hibás? A "dezső" a pénzre elég elterjedt és közismert kifejezés. Netalán a "béla" zavart be? Az sem összekeverendő a "bélás"sal..Kíváncsi vagyok. Illetve szeretném tudni, hogyan tegyen fel a kérdést, hogy elfogadható legyen.
Azirafael, TGY
Pontszám: 5.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3495. hozzászólás - 2013.02.03. 11:26:37 (Válasz Azirafael #3494 hozzászólására.)
A béla (bélás) is a kétforintos érmére vonatkozik, így az biztos, hogy zavaró. Azt talán sokan nem tudják, hogy melyik érmére, de az sokaknál lehet ismerős, hogy pénz. Érdemes lecserélni másra ÉS a rossz válaszokat is megnézni, hogy nem-e valahol van ilyen jelentése.
Pontszám: 7.74
fórumozóAzirafaelFérfi
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3496. hozzászólás - 2013.02.03. 11:30:29 (Válasz Craslorg #3495 hozzászólására.)
Direkt raktam bele hasonló neveket és a Bélát, hogy ne legyen 1*1 a kérdés. De akkor megváltoztatom a neveket inkább.
Köszönöm a felvilágosítást.
Azirafael, TGY
Pontszám: 5.15
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3497. hozzászólás - 2013.02.03. 13:32:39 (Válasz Azirafael #3496 hozzászólására.)
Az nem baj, ha hasonló hangzású nevek benne maradnak, csak ne legyen olyan rossz válasz, ami zavaró - és akár jó - lehet.
Pontszám: 7.74
fórumozóAnomander100Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3498. hozzászólás - 2013.02.04. 16:01:22
Üdv!
Feltettem egy totál egyszerű kérdést. Nem is kell világtörténelmi tudás hozzá elég a magyar is (általános iskolás szinten). Dzsingisz Kán fiai a lehetőségek, Szübőtej kivételével aki mind Dzsingisz Kán mind Batu Kán híres hadvezére volt. Ha a neten keresnek rá már az első lap elárulja a választ.

Szerintetek ezt miért kaptam?

Ki volt Batu Kán apja?

Dzsocsi
Csagatáj
Toluj
Szübőtej

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3499. hozzászólás - 2013.02.04. 16:59:24 (Válasz Anomander100 #3498 hozzászólására.)
Batu Kán és Dzsingisz Kán ismerete valóban tananyag. Sőt még a kettejük között fennálló rokoni viszont is lehet tudni. Batu Kán apjának az ismerete viszont nem az. Tipikusan egy megemlített név, amire - ahogy nagyon helyesen írtad - ha valakinek szüksége van és nem történész (pl rejtvény miatt), akkor megnézi egy lexikonban, rákeres a neten, a megoldást felhasználja és el is felejti.
Pontszám: 7.74
fórumozóAnomander100Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3500. hozzászólás - 2013.02.04. 17:44:12
Akkor, hogy tegyem fel az előző kérdésemet, hogy átmenjen?
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!