Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1501. hozzászólás - 2010.08.10. 09:29:40
Amennyire tudom a mar szerepelt nem jelenti, hogy konkretan ez a kerdes szerepelt. Lehet az oka az, hogy olyan kategoriabol kerdez, ahova mar csak extrem jo kerdesek fogadhatoak el. Lehet az, hogy tucataru, van belole 100 hasonlo, es ez nem eleg izgalmas 101-diknek. Lehet az, hogy a kardes nem hibas, de szurke, silany, szinvonaltalan.
Ugyanakkor jelzes arra nezve, hogy nem volt benne olyan merteku hiba, ami miatt az ertekelo jogosnak tartana megvonni a kerdezes jogat.
Pontszám: 6.82
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1502. hozzászólás - 2010.08.11. 08:51:26
Hány éves volt a Kispál és a Borz együttes (első) búcsúkoncertjükön?
Azt mondták ez speciális.
Számtalan kérdés van különféle együttesekről. Azok miért nem speciálisak??????
Most megint kell 99 helyes válasz hogy meglegyen a küldim, mert egy az az egy ember úgy döntött nem szereti a kispál és a borzt.
? Szerintem nagyon logikátlan ami itt megy, és egy emberen múlik...ami nem igazságos.

A múltkor is ez volt az nlp-vel, aztán azóta meg fut a kérdés a rendszerben, de az enyémet nem fogadták el....
no way
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 5.89
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1503. hozzászólás - 2010.08.11. 09:45:09 (Válasz Tigrisnyul #1502 hozzászólására.)
Attól, hogy a héten történt ez a bizonyos esemény, még lexikális adat az alakulásuk dátuma. 1-2 év múlva a kutía nem fog emlékezni a zenekar korára a búcsúkoncertjükön, de 2-3 hét múlva se nagyon, mert addigra a média már rég elfelejti.
Van itt több olyan topic is, ami a kvízekkel foglalkozik, van olyan is, ahol előre leírhatod a tervezett kérdésedet és ott biztos választ kapsz rá, hogy jó-e. Amelyiket ott a tapasztalatak jónak titulálnak, szinte 100%, hogy be is kerülnek a játékba és el fogják fogadni.
Emellett a végzetúr wikin is van leírás a kérdésekről.
Olvasgasd el őket.

Egyébként nem egy emberen múlik, mert tudomásom szerint 7-8 admin van, akik meghatározott séma szerint értékelik a kérdéseket. Mivel emberekből vannak, így előfordulhatnak tévedések, de nagyon nagy nagyságrenddel kevesebb tévedés, mint amennyi akkor volt, amikor minden játékos értékelhetett (ez is több, mint fél évig volt, ekkor még sok szemét került be).
Pontszám: 7.71
népszerűHanabiNő
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1504. hozzászólás - 2010.08.11. 12:54:43
Írtam egy kvíz kérdést, amiben az egyik válasz "Hitler" lett volna, de visszadobta, hogy A 2. válaszban nem megengedett szó szerepel!
Értem én, hogy nem szeretjük, de attól még történelmi személy volt.
Mert azt sejtem, hogy nem a szó valamely része lenne a nem megengedett szó.
Ne vígy engem a kísértésbe, odatalálok magamtól is.
Pontszám: 7.63
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1505. hozzászólás - 2010.08.11. 13:24:37 (Válasz Hanabi #1504 hozzászólására.)
Nem az a gond, hogy történelmi személyként a kvízbe nem férhetne bele, hanem mint karakter/szövinév nem kívánatos a mögöttes tartalom miatt, viszont a cenzor-adatbázis közös, így ami karakternévnek tiltott, azt a kvíznél is visszadobja.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1506. hozzászólás - 2010.08.11. 13:37:40
Sztem ird azt, hogy H!tler helyette. Az atmegy. Ha igazan jo a kerdes, es jo fej az ertekelo, akkor kijavitja, nem dobja vissza helyesirassal.
Pontszám: 6.82
népszerűStargazerFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1507. hozzászólás - 2010.08.11. 15:03:28
Sziasztok!
Ma tettem fel egy kérdést, amire rossz kérdés értékelést kaptam...

Mikor tört ki az első világháború?
1915. június 4.
1914. július 28.
1914. március 15.
1915. szeptember 11.
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Jelentkezzen, akinek nem egyértelmű ezek közül a válasz...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1508. hozzászólás - 2010.08.11. 16:43:38 (Válasz Stargazer #1507 hozzászólására.)
Tippre a túl közeli, napra pontos válaszok miatt. Az első világháború kezdetének és befejezésének a napra pontos dátuma messze nem olyan ismert és oktatott, mint a második világháborúé. Ennek ellenére én inkább "már szerepeltet" adtam volna neki, mert azért a fentiektől függetlenül illik tudni, maximum Vágó műsorban a nehezebb kérdések közé kerülne.
Ellene tenni már nem tudsz, tedd túl magad rajta és próbálkozz más kérdéssel.
Azonban javaslom, hogy kérdés feltevése ELŐTT nézz körül itt néhány kvízzel foglalkozó topicban és a wikidoton is, sok hasznos információt találsz arról, milyen kérdést nem fognak már elfogadni, milyet ne tegyél fel és milyet lehet.
Van külön topic arra is, hogy előzetesen teszteltesd a kérdésedet és a régi játékosok segítenek, hogy érdemes-e feltenni vagy sem.
Pontszám: 8.48
népszerűStargazerFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1509. hozzászólás - 2010.08.11. 16:54:58 (Válasz Craslorg #1508 hozzászólására.)
A kérdés feltevése előtt megnéztem a kvíz adatbázisban, hogy van-e ilyen kérdés - párszor belefutottam már abba a hibába, hogy egy már meglévőhöz hasonló kérdést tettem fel.
Őszintén szólva ennél sokkal durvább kérdésekkel szoktam találkozni, amire google nélkül esélytelen lenne választ adni. Ebben a kérdésben meg kis sütnivalóval 2 kérdés alapból kizárható. Valahogy sejtettem, hogy nem fogják átminősíteni jó kérdéssé, csak azért kicsit zavaró...
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1510. hozzászólás - 2010.08.11. 17:29:21 (Válasz Stargazer #1509 hozzászólására.)
Tényleg nem találtál mikor kezdődött az első világháború jellegű kérdést?

Történelem - XX. és XXI. század - egyetemes XX. és XXI. század
ez a kategória rögtön ezzel a kérdéssel kezdődik
A hozzászólást cirip módosította 2010.08.11. 17:30:40-kor
Pontszám: 8.07
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1511. hozzászólás - 2010.08.11. 18:08:13
Kicsit dühít az hogy az előző két kérdésemet viszadobták. Ezeket:
Ki a főszereplője "Az utolsó akcióhős" című filmnek?

Arnold Schwarzenegger
Keanu Reeves
Matt Damon
Clint Eastwood

Ki rendezte "A sötétség serege" című filmet?

Sam Raimi
Quentin Tarantino
David Fincher
Tony Scott

Mind a kettő jól ismert film. Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott. Aki szerint Arnold Schwarzenegger lexikális tudás az olyan hülye hogy el kéne venni tőle az értékelés jogát. Azt még megérteném ha speciális érdeklődésre hivatkoztak volna de nem ez történt. De ezek nem lexikális tudást kívánó kérdések! Arnold Schwarzenegger a legismertebb színészek egyike. Sam Raimi meg a legismertebb rendezők egyike.

Ezt már egy rossz helyre is beírtam és ott Craslorg már válaszolt is ezért a kiegészitést is beírom.

Nos Az utolsó akcióhős egy kult klasszikus bár tény hogy anno megbukott de ez semmit se jelent. A filmes oktatásban tanított a szakma által nagyra értékelt filmek nagy része megbukott. Most nem fogom ide leírni hogy mit jelent a filmek betűvel történő kategória besorolása de azt elmondom hogy az független attól hogy jó vagy nem. (Persze ezt az emberek nem tudják és a legtöbben rosszul is használják.)
Sam Raimi pedig annyira ismert és elismert hogy ezzel úgyszólván szentesíti a többit is. Arról nem is beszélve hogy az egyik legismertebb horror trilógia harmadik és legsikeresebb része. Azt persze megértetem volna ha speciális érdeklődés miatt dobják vissza. Egy akciófilm nem lexikális tudás. Mellesleg a film és az irodalmi kérdések közt nem vonható párhuzam mert egy regény olvasása aktív tevékenység egy könyvet csak akkor olvasok el ha el akarom olvasni valamiért, ellenben egy filmet úgyszólván akaratlanul is láthatunk pl ha a tévében épp az megy és más nézhető nincs vagy mindegy mi megy csak menjen. Arról nem is beszélve hogy a könyv aktív figyelmet kíván még a film háttérben is mehet.
Pontszám: 3.60
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1512. hozzászólás - 2010.08.11. 18:42:44 (Válasz Buttgereit #1511 hozzászólására.)
Idézet: Buttgereit - 2010.08.11. 18:08:13
Azt persze megértetem volna ha speciális érdeklődés miatt dobják vissza. Egy akciófilm nem lexikális tudás.


Ha a kérdés a film cselekményére irányult volna, ahol van egy cseppnyi jelentősége annak hogy ez egy akciófilm, akkor nyugodj meg, speciális érdeklődés miatt kapod vissza. Az írók, rendezők, producerek, szereplők neve (ahogy már írták, stáblista) amennyiben a konkrét film miatt nem kapcsolható hozzájuk neves! díj, bőven belefér a lexikális kategóriába.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1513. hozzászólás - 2010.08.11. 18:59:23
Neves díj enyíi erővel ha pl azt kérdezném meg kirendezte a Le château de sable című filmet az jó lenne?
1978-ban a legjobb animációs rövidfilmért járó Oscart kapta mégse ismeri senki ellenben Az utolsó akcióhöst egy csomószor adta a tv és szinte mindenki látta.
Pontszám: 2.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1514. hozzászólás - 2010.08.11. 19:13:04 (Válasz Buttgereit #1513 hozzászólására.)
Van egy amolyan megegyezés szerű, hogy filmeknél azokat fogadják el, amelyek a nagyobb díjak valamelyikét megkapták (Oscar, Golden Globe, Arany Pálma), illetve az IMDB ranglistán a TOP 250 tagjai. Természetesen vannak kivételek, amelyek ezeken túl is jó kérdésnek számítottak (pl. a magyar filmek, hiszen azok közül eddig kevés kapott nemzetközi nagy díjat).
Nyilván itt elengedhetetlen valamennyire a szubjektivitás is (mint egyébként majd minden értékelésnél), de ennek jelentősége eléggé leredukálódott már.
Emellett még TOP 250-esnél és díjazottnál is előfordulhat, hogy számunkra teljesen ismeretlen, akár azért is, mert régi film, nem vetítették nálunk vagy csak nagyon ritkán látható, esetleg század eleji, közepi. Ekkor sem igazán jó a kérdésben, hiszen, ha a címéről és rendezőjéről nem ugrik be sokaknak, akkor az csak abban az 1-2 évben volt díjazható film, egyébként elveszett a sűlyesztőben.

Egyébként a te kérdéseidnél direkt nem írtam, hogy szerintem átmehetett volna, mert az én szubjektív véleményem szerint a második filmed megérdemelte volna, az első (annak ellenére, hogy ismerem és az AC/DC, mint régi kedvenc zenekarom készítette a filmzenéjét) viszont semmiképp sem. Ezeknél bejött a szubjektivitás, más pedig fordítva gondolná vagy mindkettőt kiszedi vagy esetleg mindkettőt bennhagyja.

A Le château de sable a fentiek miatt kétséges, hogy jó-e. Nálunk nem igazán ismert és nem topkategóriás film. Nekem semmi bajom vele (láttam már), de olyan mély nyomokat bennem sem hagyott.
Pontszám: 7.72
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1515. hozzászólás - 2010.08.11. 19:22:37 (Válasz Craslorg #1514 hozzászólására.)
Ne ez így rendben van de akkor a filmes kérdésekről levő kritériumokat mért nem lehet valahol elolvasni? Mármint a hozászolásodon kívül. Szerintem az ilyesmit ki kéne szedni valahova mert a http://vegzetur.wikidot.com-on nem volt sem pedig a játékban a kvízben. Azt meg szerintem nem lehet elvárni hogy mindenki végigolvassa a fórumon levő több tízezer hozászolást.
Pontszám: 3.60
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1516. hozzászólás - 2010.08.11. 19:28:41
Még valami ha egy filmnél fontos hogy díjazót legyen akkor miért nem lehet díjakra rákérdezni? Hiszen ha a játékostól elvárják hogy tudja hogy a film díjazott vagy szerepel az IMDB top250-ben akkor ától aki válaszol rá miért nem várható el hogy tudja? Elvégre mindketten egyszerű játékosok akik plusz LE-t akarnak.
Pontszám: 3.60
fórumozóUranosFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1517. hozzászólás - 2010.08.11. 20:21:16
Ma, 20:17 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Ma, 13:11 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.

Csak azt NEM Értem mért nem fikázták le azonnal a kérdésemet, miért javítattják ki a hibát, és aztán fikáznak ?!!??!! Azt a ki***********!

Elég haragos vagyok!
Nem a népszűségre hajtok, hanem az észszerűségre
A fránya helyesírás és a gépelési sebességem nem fér meg egymás mellett valamiért... :X
Pontszám: 1.92
fórumozóUranosFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1518. hozzászólás - 2010.08.11. 20:24:57
Melyik nem folyékony halmazállapotú az alábbiak közül?

- 200 celsius-fok hőmérsékletű metán
1900 celsius-fok hőmérsékletű vas
108 celsius-fok hőmérsékletű víz
38 celsius-fok hőmérsékletű higany

Ez miért lexikális???

Aki járt ált iskola 7. osztályba az tudja, hogy 100 fokon forr a víz éd VÍZGŐZ lesz belőlle.
Na mindegy nem is az a lényeg, hanem veszem a fáradságot, h kijavítsam a helyesírási hibát oszt ráírják, hogy nem jó kérdést írtam. Nonszensz!!
Nem a népszűségre hajtok, hanem az észszerűségre
A fránya helyesírás és a gépelési sebességem nem fér meg egymás mellett valamiért... :X
Pontszám: 3.94
népszerűButtgereitFérfi
Végzetúr tehetség
192 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1519. hozzászólás - 2010.08.11. 20:34:05
Az az igazság hogy a halmazállapot a nyomástól is függ vagyis nagy nyomás alatt 108 fokon sem kezd el forrni meg a víz még alacsony nyomáson már 80 fokon is Emellett alacsonyabb hőmérsékleten is lehet pára formájú a víz elvégre minden folyékony anyag párolog. Vagyis egy anyagból egy adott hőmérsékleti és nyomás állapot mellet is lehet folyékony és gáz formája is. Én ugyan nem vagyok értékelő de gyanítom hogy ez lehetett a gond vele.
Pontszám: 6.33
irritálóLui1965Férfi
Végzetúr
79 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1520. hozzászólás - 2010.08.11. 20:41:50
Hány forma-1 es csapat indult 2006-ban ?

10
11
12
13

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

külön kategóriája van a kérdések közt a forma1-nek,akkor most mi van ?
netán maga a kvíz érdektelen,annak nincs kategóriája.
vagy?
ha nics gondom csinálok.

Pontszám: 3.24
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!