Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvelt tagDreamsNő
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3781. hozzászólás - 2014.06.24. 14:58:32
Hol kerül megrendezésre a 2010-es futball világbajnokság?

Japán
Dél-Afrika
Uruguay
Franciaország
Szerintetek milyen évet írunk?
Ennyire nem figyeltek, pedig már jeleztem hogy újabb vb is zajlik
Tedd fel ezt kérdének inkább.

Nekem is azzal van bajom, de már ezt is jeleztem. Mindenkinek az a nehéz amit nem ismer. Sok-sok olyan terület van amit nem ismerek, illetve nagyon sok olyan terület amit mélységében is ismerek. innentől kezdve mindenki elé kerül olyan kérdés amit ő nem is ismerhet és a legbutább elé is amit csak ő ismer. De ettől még nem érthető számomra mitől lesz az elbírálók szerint átengedésre érdemesnek nyilvánítani. Ez van. Már nem is gondolkodok abban, hogy kérdéseket tegyek fel.
Azonban ettől még inkább zavar a hozzáállásuk
Pontszám: 9
fórumozóScott1992Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3782. hozzászólás - 2014.07.07. 22:18:47
Kétlem, hogy bárki is olvasni fogja... De ez túlmegy mindenen...


"Legutoljára feltett kérdésed

Hány °C alatt látszik az ember lehellete?

8 °C
16 °C
0 °C
4 °C

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Aki ezt nem tudja, az tényleg egy alul művelt tuskó...
Szégyen!
Pontszám: 5
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3783. hozzászólás - 2014.07.07. 22:36:01 (Válasz Scott1992 #3782 hozzászólására.)
Legalább megmondtad volna most, hogy én, alulművelt tuskó, most felülművelődjek egy hajszálnyit...de nem.
Szerintem, aki ilyet tesz, az egy ....őőő..mi is ?

De egyébként jó kérdés, a hozzám hasonló tuskók majd gugliznak, nem kellett volna visszadobni szerintem, olyan érdekesféle, amivel lehet villogni, ha nagyon leült a házibuli....
A hozzászólást Azazel módosította 2014.07.07. 22:39:19-kor
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3784. hozzászólás - 2014.07.07. 23:45:38
Hát énszerintem is elég nagy ostobaság ezt úgy értékelni, hogy csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja rá a választ...
Speciális érdeklődésnek számít az, ha ősszel, ne adja Isten, télen kimegy valaki a szabad levegőre, és közben még lélegzik is?
A többség, akinek nem speciális az érdeklődési köre, az hol él, inkubátorban?
Ez egy teljesen korrekt, érdekes kérdés lett volna, viszont az elbírálója ismét minősítette saját magát, illetve a feladatra való alkalmatlanságát.
Pontszám: 8.79
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3785. hozzászólás - 2014.07.08. 00:06:17
Annyira felzaklatott a téma, hogy rákerestem...nincs egységes álláspont, 10 és 15 közötti a legtöbb találat...valaki tud "hivatalos" értéket?
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3786. hozzászólás - 2014.07.08. 06:47:51 (Válasz Azazel #3785 hozzászólására.)
A kérdésben logikai hiba van.
Ha a 16 °C az igazi, onnantól kezdve az összes válasz jó mivel mind 16°C fok alatt lévő hőmérséklet és mindnél látszik a lehellet.
Én a 8 °C-ra tippeltem volna de akkor is 3 helyes válasz lenne.
3 válasznak mindenképp a helyes érték felett kéne szerepelni, hogy jó kérdés legyen.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.29
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3787. hozzászólás - 2014.07.08. 06:51:19 (Válasz Scott1992 #3782 hozzászólására.)
Szervusztok!

Scott, a válaszaid mindegyike helyes, mert mit ad a balszerencse, pontosan a legmagasabb értéket kellene bejelölni. Ez így rossz kérdés. Ha egy helyes választ akarnál, akkor azt jelölt válaszként is visszadobhatják, mert ugye a legkisebbet kellene választani. Ez a kérdés tipikusan egy lexikális kérdés, egy számadatra kérdezel rá, amit az emberek nagyrésze nem fog fejből megválaszolni. Nagyjából mindenki sejti az értéket, de, mint Azazel is mondta, nincs hivatalos, pontos adat.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.73
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3788. hozzászólás - 2014.07.08. 09:38:57
Szóval, a kérdés jó, csak a megfogalmazása nem, és a visszadobás jogos, csak az indoka nem.
Báró Samedi
Pontszám: 8.67
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3789. hozzászólás - 2014.07.08. 19:35:58
Az indok talán nem az igazi, nincs kizárva, hogy lexikális, vagy rosszul feltett kérdést akart adni az admin, csak félrekattintott. Tulajdonképpen a kérdés annyi sebből vérzik, hogy kár az indokláson vitázni.

A téma érdekesnek hangzik, ebben mind egyetértünk. De a lehelet párakicsapódása annyi mindentől függ még a hőmérsékleten kívül, hogy kb lehetetlen kvízbe illő pontos választ adni rá. Függ a lélegzet páratartalmától, a levegő páratartalmától, az ember testhőmérsékletétől, sőt még az ember szemének "minőségétől" is.

Pl jó szemű ember nyári párás este/hajnalban már akár 18-20 °C körül is láthatja a lélegzetét (saját tapasztalat), száraz időben meg még 12-13 °C-on sem.

Idézet: Zoole - 2014.07.07. 23:45:38

Speciális érdeklődésnek számít az, ha ősszel, ne adja Isten, télen kimegy valaki a szabad levegőre, és közben még lélegzik is?


Nem, a lélegzés semmi esetre sem speciális érdeklődés. De direkt figyelni, hogy hány fok van, látszik-e, és ebből statisztikákat készíteni, hááát, ez nekem már elég speciális, vagy még inkább kissé elvont érdeklődésnek tűnik.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.20
fórumozóScott1992Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3790. hozzászólás - 2014.07.09. 08:04:47
Nem pontosan!

16 °C alatt eleve nem látszódik.

8 °C a helyes válasz.

Igen a kérdést, úgy kellett volna feltennem, hogy "Hány °C alatt Kezd el látszódni az ember lehelete...?"


Ettől függetlenül, igencsak idegesít az elbírálat, miszerint " speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ." ...
Tehát, igazam volt előzőekben, hogy igen alulművelt az a bizonyos réteg, amely nem tudja erre a választ.. vagy csak szimplán nem figyeltek a tanórákon...
Pontszám: 5
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3791. hozzászólás - 2014.07.09. 17:20:49 (Válasz Scott1992 #3790 hozzászólására.)
Igen? A tegnapi téma miatt ma direkt figyeltem.
Az éjjeli zuhi után reggel fél hatkor 19°C-t mutatott a hőmérő, és én határozottan láttam a leheletemből kicsapódó párát, pedig tuti hogy nem hűlt 11 fokot a levegő míg leértem a másodikról a földszintre.
Akkor hogy is van ez?
Kiképző - v3
Pontszám: 8.80
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3792. hozzászólás - 2014.07.09. 20:37:22 (Válasz Scott1992 #3790 hozzászólására.)
Elég lesz már az alulműveltből, a végén még nekiáll valaki mondatokat építgetni, a nagyképű, beképzelt, majom, és hasonló szavakból....

Egyébként, megemlíthetnéd azt a minden tekintetben elfogadott, és mérvadó forrást, ahonnan a magadba szívtad a magas műveltség eme vitathatatlan bizonyítékát.
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
közkedveltDiscoPocahontasNő
Végzetúr
103 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3793. hozzászólás - 2014.07.09. 20:59:49 (Válasz Scott1992 #3790 hozzászólására.)
Kedves Scott!

A magasan művelt emberek a lehelet szót nem írják lehelletnek.
Kérlek, használj gyakrabban...
Baráti üdvözlettel:

A magyar helyesírás

Ui.: Mielőtt minősíteni kezdesz másokat, nem árthat a tájékozódás. Nem pusztán a levegő hőmérséklete, hanem a páratartalom is számít.
V5 - Célia
Pontszám: 9.50
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3794. hozzászólás - 2014.07.09. 21:26:51
Hmmm, valami furcsa, szokatlan érzéssel kezd eltölteni, hogy egyetértünk így hárman...

Már csak azt nem tudom ki kezd leginkább elpuhulni közülünk

Bár mégsem teljesen... Azazel, a majmok roppant intelligens állatok, a többi általad említett szóval egy mondatban, hasonló kontextusban való emlegetésüket rájuk nézve érzem sértőnek
A hozzászólást Hanspeter módosította 2014.07.09. 21:31:21-kor
Kiképző - v3
Pontszám: 8.21
népszerűPorciaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3795. hozzászólás - 2014.07.31. 20:04:08
Hol található az Ártéri erdő?

Budapest
Vác
Budakeszi
Budaörs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Miért kapott a kérdésem rossz, hibás értékelést, ha ennél sokkal nehezebb hol található kérdések is vannak?
Pontszám: 10
kedvencRoscoBorloFérfi
Végzetúr mester
638 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3796. hozzászólás - 2014.07.31. 20:56:37 (Válasz Porcia #3795 hozzászólására.)
Nem egy konkrét helyre kérdeztél rá.
Az ártéri erdő egy általános kifejezés mindenféle folyó, patak és egyéb helyek áradás esetén elárasztható mesterséges, vagy természetes árterületére ami sok esetben erdővel van telepítve vagy eleve magától nőtt oda erdő.
Na ezekből kismillió létezik Magyarországon.
Erős a gyanúm, hogy Budapesttől-Budaörsig minden válasz helyes.
V5 Rosco Borlo
Pontszám: 8.29
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3797. hozzászólás - 2014.07.31. 21:32:38 (Válasz Porcia #3795 hozzászólására.)
Egyébként pedig, Budaörs, és Budakeszi, Budapest részei hivatalosan nem?
Báró Samedi
Pontszám: 8.00
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3798. hozzászólás - 2014.08.01. 07:03:53 (Válasz Azazel #3797 hozzászólására.)
Szervusztok!

Azazel: Budakeszi biztosan nem, sőt talán Budaörs sem.

***

RoscoBorlo: A beírásból ítélve létezhet a négy település valamelyikén ilyen településrész. Ettől függetlenül jogos volt az elutasítás. :-D Magyarország minden településének minden részletét ismerje a lexikon, meg a térképgyártó program.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.73
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3799. hozzászólás - 2014.08.02. 11:59:00
Vácott, a Duna-Ipoly Nemzeti Park területén, az ártéri erdő részeként létezik egy Ártéri Tanösvény nevű botanikai-zoológiai tanösvény, feltételezem igazából erre gondolt a kérdező. Csak hát nem ezt kérdezte meg. És Budapest szélein, közigazgatásilag még hozzá tartozó, de már lakatlan részein is bőségesen vannak olyan fás ligetek, sávok amik ártéri erdőnek minősülnek.

Viszont Budaörs és Budakeszi cirka 15-20 kilométerre fekszik a Dunától, a Budai-hegyek első gerincein túl, ahol talán nem is beszélhetünk ártéri erdők lehetőségéről sem, hacsak nincs valami nagyobb vízhozamú hegyi patakuk.

Szóval a pontatlan kérdéshez van két helyes válasz, meg két rossz ahol meg nagyon kilóg a lóláb.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.22
fórumozóRapMonsteRFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3800. hozzászólás - 2014.10.15. 13:59:09
Tisztelt Valaki(k) (aki magyarázatot ad nekem )
Kérni szeretném valaki magyarázza már el, hogy az alábbi 3 kvíz kérdésem miért is rossz.

Íme:
Kit vagy mit védelmezett a hét mesterlövész, az azonos című klasszikus western filmben?

az Amerikai elnököt
egy mexikói falut
egy apacs törzset
nem védelmeztek senkit

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
(( Melyik válasz nem egyértelmű (mert hogy a "megadott válaszok rosszak voltak, az érdekes dolog, mivel 3 rossz válasz eleve kell hogy legyen)))
----------------------------------
Ki írta a "Hamu és gyémánt" című regényt?

Jerzy Andrzejewski
Albert Camus
Günter Grass
D. H. Lawrence

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Mutassák már meg HOL IS TALÁLHATÓ???? Mert átnyálaztam az adatbázist, és hát csodák csodájára NEM TALÁLTAM!!!!!
--------------------------------
A Végzetúr "Aukciós ház"-ban mi a fizetőeszköz neve?

Őskő
Kristálypont
Aranydukát
Lélekgyémánt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kvízt csak az tölti ki, aki több lélekenergiát szeretnie kapni vadászatból. Nem hinném, hogy aki nem játszik ezzel a játékkal, azt érdekelné az ilyen kvíz. Tehát akkor most mi is van??
De egyébként a legutolsó kérdés még meg is értem, hogy elutasítva, mert tényleg csak a játékosok tudhatják.
De az elsö 2 kérdés azt nem vágom miért nem jó

Nem tudom ki mikor és hogy értékeli a kvízt, de valami nagyon nem frankón megy! Ha unod, és találomra értékel, akkor inkább hagyd a fenébe.

Válaszokat elöre is köszönöm.
A hozzászólást RapMonsteR módosította 2014.10.15. 14:00:18-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője