Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2801. hozzászólás - 2011.05.19. 19:05:16
Tövises az út a csillagokig.
Tiszta sor, nem nehéz megválaszolni. Ott az astra már arról is kitalálható.

Kaptam egy ilyen kérdészt: Fluor, klór, bróm, jód

Válaszok: Halogének
Nemfémek
Meg még két másik az tényleg rossz volt.

De ezek a válaszok jók. Most melyiket kell megjelölni? A halogánre tettem és nyertem. De a nemfém is jó.

Ez bizony átment a szűrőn.
Pontszám: 4.59
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2802. hozzászólás - 2011.05.19. 19:37:20 (Válasz Felicia #2800 hozzászólására.)
A latin nyelv nem általános műveltség és ez még csak nem is ismert idézet, mondás, stb, amit lehet tudni (mint pl az Alea iacta est, Veni, vidi, vici, és társaik).
Pontszám: 5.28
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2803. hozzászólás - 2011.05.19. 19:37:56 (Válasz Kyara60 #2801 hozzászólására.)
Hibás, kvíz 5 topicba vele. (BB)
Pontszám: 5.28
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2804. hozzászólás - 2011.05.19. 19:59:50
És csak az a jó, ha egy vagon filcím közül kell kiválasztani, hogy XY színész melyik filmben szerepel vagy sem. Sajnos az értékelés nem következetes.
Ehhez kell csak inteligencia. Csak úgy szárnyal az IQ.

Szerintem a mindennapos latin idézetek közé tartozik ez is.

A latin nyelv általános műveltséghez tartozik!!!!!

Néha újakkal is kell feltenni. Hátha ragad ránk valami, nem csak egymás csépelése. Elvégre ez is a játék része és nem is kicsi.
Pontszám: 5.88
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2805. hozzászólás - 2011.05.19. 20:44:10 (Válasz Felicia #2804 hozzászólására.)
Idézet: Felicia - 2011.05.19. 19:59:50
A latin nyelv általános műveltséghez tartozik!!!!!

Mióta tartozik bármely idegen nyelv ismerete az általános műveltséghez? Ha igen, akkor felteszek hindi, spanyol vagy finn mondatokat.
Persze, a kvíz lényege, hogy akár ragadjon is ránk valami, de megvallom, a latint (ami egy holt nyelv) meghagyom az orvosoknak, ők a szakszavakat úgyis tanulják az egyetemen. A sima latint meg sehol nem oktatják, csak fakultatív szinten.
Ne keverd össze azzal, hogy vannak átvett szavak, vagy olyanok amelyek a sok-sok év alatt beépültek a nyelvbe. Ilyen azonban nem csak a latinból van, hanem más nyelvekből is.
Pontszám: 7.41
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2806. hozzászólás - 2011.05.19. 21:03:37 (Válasz Felicia #2804 hozzászólására.)
Idézet: Felicia - 2011.05.19. 19:59:50


A latin nyelv általános műveltséghez tartozik!!!!!



Mióta? Tudtommal egy általános iskolában sem tantárgy...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2807. hozzászólás - 2011.05.20. 04:56:25
A filszereplők, filmszinészek ismerete nélkül műveletlen vagyok?

Gondolom itt vámpír ork törp stb.

Akkor inkább maradok a latin szálló ismert szállóigéknél. Hogy ezeket ismerjem nem kell orvosnak lenni.
Pontszám: 4.43
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2808. hozzászólás - 2011.05.29. 12:40:50
Ki vezette 2011. május 28-án a Manchester United - Barcelona BL-döntőt?

Kassai Viktor
Puhl Sándor
Pierluigi Collina
Howard Web

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Tényleg érdektelen lexikális tudás? Na, az sem teljesen 100-as, aki ezt így értékelte.
De az, hogy a "apkhufkx" nevenincs metál együttes örmény avagy új-zélandi, az érdekes?
Tele van a tököm az ilyen idióta értékelésekkel. (Elnézést, ha vkit ezzel megsértettem.)
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 4.89
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2809. hozzászólás - 2011.05.29. 12:45:32 (Válasz Alendaar #2808 hozzászólására.)
Ez egy épp fontos és közismert aktualitás. Most.
Ha megkérdezném, ki vezette a 94-eset, és beírnám Puhlt, mindenki rányomna, pedig ő a 93-as.

Értsd ezalatt, hogy fontos elismerés Kassainak, Magyarországnak, de így ezt nem kell tudni, mert mint pontos hír, csak most él max egy évig.

De ha fölteszed úgy, hogy ki vezetett már BL-döntőt fociban, mondjuk bedobod mellé Webbet vagy Collinát meg Puhlt és egy negyedik nem is focibírót, de nem egetverő baromságot, könnyen lehet, jó kérdés értékelést kapsz.
Pontszám: 7.56
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2810. hozzászólás - 2011.05.29. 12:50:57 (Válasz Alendaar #2808 hozzászólására.)
Miért, ki vezette tavaly, ki vezette tavalyelőtt, ki vezette 20 éve? Csak mert most éppen Kassai Viktor révén volt magyar vonzata a BL-döntőnek, maga a kérdés pontosan ugyanolyan érdektelen, mint hogy 10-20-30 éve ki vezette a BL (bocsánat, BEK) döntőket.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.94
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2811. hozzászólás - 2011.05.29. 13:38:36 (Válasz Lanmandragoran #2810 hozzászólására.)
Értem én, de ez még mindig jobb kérdés, mint a sok idióta zenei f@szság, ami jó értékelést kapott.
Ne mondjátok már, hogy a sehol nem jegyzett, országosan is csak 3 ember által ismert zeneutánzatoknak nagyobb létjogosultsága van!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 4.89
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2812. hozzászólás - 2011.05.29. 13:41:13 (Válasz Alendaar #2811 hozzászólására.)
Így van ezeket a b@romságokat már! nem is fogadják el. Régiekből van csak bent belőlük.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.00
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2813. hozzászólás - 2011.05.29. 13:47:50
Már csak az általános műveltséghez, ami megkapta a szemem...
Fogadjunk, hogy az ált. isk. könyvekből (nyelvtan - hangképzés; biológia - öröklődés, idegrendszer; fizika-kémia - nem is írok témakört ) szemezgetve tudok 40-50 olyan kérdést feltenni, amihez a játékosok 90%-nak fingja sincs?
Akkor még nem is beszéltem a gimnáziumról...
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 4.89
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2814. hozzászólás - 2011.05.29. 13:55:03 (Válasz Alendaar #2813 hozzászólására.)
Nem csak attól lesz valami általános műveltségi kérdés, hogy benne van az általános iskolai könyvekben, netán szóba került órán is. Nem véletlen volt nagy show anno a TV2-n az Okosabb vagyok mint egy ötödikes, pontosan lehetett látni, hogy az iskolában belénk tömött lexikális tudásnak mekkora része az, ami valóban általános műveltség, ami évtizedekre megmarad egy felnőtt ember tudásanyagában.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.94
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2815. hozzászólás - 2011.05.29. 14:04:09
Pedig de, feladatai alapján igen!
Nálam meg pl. nem tartozik az általános műveltséghez egyetlen tv2/rlk klub (2 szennyadó) műsorából sem egyetlen kérdés, pl. VV, Barátok közt, Jóban rosszban szereplői éppen kivel hemperegnek vagy kire néznek éppen görbén, esetleg leesett-e a mobiltelefonjuk, ráléptek-e a kutyájukra, stb...
Mellesleg azt a kretént is elkapáltátok már remélem, aki a finn metál együttesekről írogat kérdéseket, ugye?!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 4.89
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2816. hozzászólás - 2011.05.29. 15:16:20 (Válasz Alendaar #2815 hozzászólására.)
Idézet: Alendaar - 2011.05.29. 14:04:09
Pedig de, feladatai alapján igen!
Nálam meg pl. nem tartozik az általános műveltséghez egyetlen tv2/rlk klub (2 szennyadó) műsorából sem egyetlen kérdés, pl. VV, Barátok közt, Jóban rosszban szereplői éppen kivel hemperegnek vagy kire néznek éppen görbén, esetleg leesett-e a mobiltelefonjuk, ráléptek-e a kutyájukra, stb...

Ha ilyet találsz, annak a helye a kvíz 5 topic. (Én csak ki szerepelt típusúval találkoztam a BK-val kapcsolatban, talán1 vagy 2 kérdéssel, olyanokkal még nem, hogy hemperegnek, mobiljuk leesik, vagy a kutyájukra léptek.
Mellesleg azt a kretént is elkapáltátok már remélem, aki a finn metál együttesekről írogat kérdéseket, ugye?!

Ezt a kvizadminoknak írd (itt piros néven megtalálható a fő kvízadmin) vagy emailben az info@-ra.
Pontszám: 7.42
fórumozóArisztidFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2817. hozzászólás - 2011.05.31. 23:36:36
Helló!

Ezen mi nem volt egyértelmű?

"Melyik görög hős volt apagyilkos?

Oresztész*
Kasztór
Prométeusz
Thészeusz"
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2818. hozzászólás - 2011.05.31. 23:51:47 (Válasz Arisztid #2817 hozzászólására.)
Hogy a négy rossz közül te melyiket gondoltad jó válasznak. Gondolom én.

Régen tanultam, de emlékeim szerint az általad jelölt Oresztész Agamemnón fia volt, Agamemnónt viszont a felesége, Klütaimnésztra és annak szeretője ölte meg, mikor hazatért Trójából. Oresztész pedig bosszút állt, és anyagyilkos lett.

Apagyilkos pedig Oidipus lett ha jól emlékszem, bár ő viszont nem tudta, hogy a saját apját öli meg, mint ahogy azt se, hogy az özvegy thébai királynő akit feleségül vesz, az az anyja.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.94
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2819. hozzászólás - 2011.06.01. 14:00:45
Kicsoda Ingvar Kamprad?

Az IKEA alapítója. *
Ő találta fel a LEGO-t.
Svéd válogatott futballista.
Nobel díjas matematikus.

Őszintén? Nekem se lenne fogalmam, hogy ki is ez az ember, de beírom a google-be, s rögtön az IKEÁt adja ki...most komolyan, hány kérdés van az adatbázisban, amire csak egy szűk réteg tudja a választ, de a google kiadja... (Mindezt úgy, hogy kb. a 20. kérdésemet dobták vissza azzal az indokkal, hogy már szerepel az adatbázisban, pedig ott utánamolyolva én nem találtam...bár lehet, hogy bennem van a hiba.)

Jó lenne kicsit körbehatárolni, hogy mi tartozik abba a körbe, amit csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ, mert ez így igen szubjektív.
Pontszám: 8.47
népszerűKardpeterFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2820. hozzászólás - 2011.06.01. 14:07:51
Most elküldtem fordítva is a kérdést:

Ki az IKEA alapítója?

Ole Gunnar Solskjaer
Ingvar Kamprad *
Niclas Alexandersson
Kennet Andersson

Remélem így már szemet szúr az IKEA, mint olyan...Ja, pláne, hogy a múlt héten futottam bele egy LEGO-s kérdésbe...az mennyivel kevésbé speciális? (1932-ben Ole Kirk Christiansen asztalosmester megalapította vállalkozását...)

Tudom, hogy kicsit provokatív a dolog, de most enyhén szólva felforrt az agyam...mindenesetre bocsi, ha bárkit sértene a hozzászólásom.

És már meg is jött: Eluatsítva, speciális réteg...tényleg, én még nem is hallottam az IKEÁról...
A hozzászólást Kardpeter módosította 2011.06.01. 14:15:46-kor
Pontszám: 5.56
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!