Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1. hozzászólás - 2009.12.10. 08:26:17
Sajnos az előző ilyen topic már túl terjedelmes volt, ezért kénytelen voltam lezárni. Itt folytathatjuk.

Egyre több olyan jellegű hozzászólás érkezik, hogy egy kérdés rossz értékelést kapott, és a kérdező szeretné tudni miért.
Sajnos ezek mind a kvíz, mind a kiesett érdekes kérdések topicban rossz helyen vannak (offtopicok), ugyanakkor mégis kellene egy hely, ahol ezek a kérdések megvitathatók.
Ide lehet írni

Kérlek, másold be a kérdésed a válaszokkal (esetleg a helyes válasz félkövér kiemelésével) együtt, valamint az értékelést.
A topicot olvasó játékosoktól választ kapsz kérdésedre, hogy mi lehetett a gond.

Tudjuk hogy a kérdés adatbázisban (egy ilyen létezik, nem világonként egy külön) vannak rossz kérdések, nem érdemes erre hivatkozni, vagy átveheted Kocostól a Bezzeg Béla emlékérmet.
Ha ilyennel találkozol, inkább írd be a kvíz 4. topicba, ahol a kvízadmin, Hatsepsut törli, vagy módosítja azt.
Pontszám: 8.60
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2. hozzászólás - 2009.12.10. 13:18:17
Szervusztok!

Texex: Ez így biztosan nem fog átmenni. Az átfogalmazás pont azt vette ki a kérdésből, ami miatt nem sima elutasítást, vagy törlést kaptál.

Tippre úgy változtatnám meg, hogy:

Melyik pápa választásakor volt esélye magyar embernek a pápai cím elnyerésére?

1. pápa, egy név
2. pápa, egy név
3. pápa, egy név
4. pápa, Bakócz Tamás

A magyar nevek lehetnek persze latinosak is, de magyar személyek legyenek.

A módosítást adatkeresés nélkül írtam, a kérdésedhez add meg te a válaszokat!


Az a gond hogy Bakócznak sose volt pápa neve mert azt a meg választás után pár perccel kapja az új pápa.Így ebben a formában nem lehet kérdezni mert még jobban kilógna.

ja közbe négyszer elolvastam már értem. Vegyek akkor élő személyeket plusz a pápákat az adott időre. Háát ez meg kb 2 nap alatt 99%on fog kiesni.
A hozzászólást Texex módosította 2009.12.10. 13:20:38-kor
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 5.91
fórumozóBrox1Férfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3. hozzászólás - 2009.12.10. 14:45:25
Mi ellen használunk az alábbiak közül antibiotikumot?

puffadás
baktérium
izomgörcs
fejfájás

nem let elfogadva, miért? szerintetek?
Pontszám: 2.20
kedvencWorkerFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
4. hozzászólás - 2009.12.10. 15:40:40 (Válasz Brox1 #3 hozzászólására.)
Helyesírás?

Mi ellen használunk, az alábbiak közül, antibiotikumot?
Pontszám: 5.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
5. hozzászólás - 2009.12.10. 18:53:26
Ööö... mindegyik helyett lehet, lévén a baktérium okozhat puffadást, izomgörcsöt, fejfájást. Gondolom a bacira gondoltál, de ez így nagyon nem jó.
Pontszám: 6.57
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
6. hozzászólás - 2009.12.11. 06:20:56
Szervusztok!

Texex: Nem biztos, hogy úgy ki fog esni. Ha meg igen, akkor valaki komoly eséllyel be fogja tenni a kiváló kérdések topikba, ahol, ha a helyes választ megjelölöd, többeket is taníthat majd. Az információ számomra is új volt, bár a pápákkal nem foglalkoztam egyébként sosem.

***

Brox1: A kérdésed némi átfogalmazást igényel:

Mi ellen használunk antibiotikumot az alábbiak közül?

Vírusok, például influenza
Baktériumok, például Streptococcus
Egysejtű élősködők, például álomkór-ostoros
Többsejtű élősködők, például galandféreg

Így lehet esélye, bár nem mondom biztosra.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.13
kedvencAgicah01Nő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
7. hozzászólás - 2009.12.11. 14:24:43
Meg tudná valaki mondani, miért van az, hogy ha felteszek kérdéseket, annak 75%-át rossznak értékelik? Igyekszem olyan kérdéseket feltenni mindig, ami általános műveltségre vonatkozik, vagy egyszerűen csak hétköznapi és ha valaki azonnal nem is vágja rá a választ, azt egyszerűen kinyomozhatja Google-ról. Például feltettem azt a kérdést, hogy melyik városban van Az Aláíró (The Signer) szobra? Ez a kérdés Google nélkül is kitalálható a józan paraszti észt követve: hát hol írták alá a Függetlenségi Nyilatkozatot? Nem Philadelphiában véletlenül? Ergo hol emelnek emlékművet ennek tisztelerére? Philadelphiában, értelemszerűen. Ennek ellenére valamelyik igazán IQ-bajnok rossz kérdésnek értékelte, mert szerinte túl speciális téma.
Ezzel szemben a mély biokémia meg hasonló dolgok mindennapi téma bárki életében, ugye? Azok nem speciális témába tartoznak egyáltalán... Persze én az ilyennek is utána járok, ha a magam kútfejéből nem tudom, mert szerintem nincs olyan, hogy egy speciális kérdés rossz lenne. Pont ez lenne a lényege a speciális kérdéseknek, hogy a saját műveltséged növeled azzal, hogy új dolgokat nyomozol ki. Persze ha sokan megelégednek olyan kérdésekkel, hogy hány lába van egy póknak, azt csak sajnálni tudom, hogy itt tartunk.
Pontszám: 8
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
8. hozzászólás - 2009.12.11. 15:34:44 (Válasz Agicah01 #7 hozzászólására.)
Egy gyors kérdés: Miért is kellene hozzátartoznia egy magyar ember általános műveltségéhez, hogy a Függetlenségi nyilatkozat aláírásáról pont egy Aláíró elnevezésű szobor emlékezik meg? Nem tudom hogy szólt a kérdés, a hsz alapján feltételezem, hogy valami Hol/melyik városban található a szobor? típusú kérdés volt. Ez esetben nem az a speciális tudás, hogy hol van, hanem hogy ez a szobor mit ábrázol. A név alapján állíthatna ugyanúgy emléket a versailles-i békéknek, a NATO megalakulásának, a Varsói Szerződésnek, stb.

Meg lehet ezt szépen és jól is fogalmazni, pl Hol található a The Signer (Az aláíró) elnevezésű szobor, mely a Függetlenségi Nyilatkozat aláírásának állít emléket?
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 8.47
fórumozóBrox1Férfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
9. hozzászólás - 2009.12.11. 19:30:08 (Válasz Awenhai #6 hozzászólására.)
Awenhai, Te nagyon okos vagy! Igazad van!
Nos a helyzet az, hogy erre akartam eredetileg kihegyezni a kérdést, hogy csak(!) baktérium ellen való, de nem mertem így leírni, mert attól tartottam, hogy túl speciális lesz vagy máé az értékelők sem tudják, de így pedig túl gagyi let...
Pontszám: 4.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
10. hozzászólás - 2009.12.11. 21:40:10 (Válasz Lanmandragoran #8 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2009.12.11. 15:34:44
Meg lehet ezt szépen és jól is fogalmazni, pl Hol található a The Signer (Az aláíró) elnevezésű szobor, mely a Függetlenségi Nyilatkozat aláírásának állít emléket?


Hihetetlen, de szorul szora ugyanez fogalmazodott meg bennem.
Pontszám: 6.69
kedvencAgicah01Nő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
11. hozzászólás - 2009.12.12. 01:02:28 (Válasz Lanmandragoran #8 hozzászólására.)
Na jó, ez csak 1 példa volt a sok feltett kérdésem közül. De akkor azt is magyarazd meg nekem, hogy például amikor WASS ALBERT MAGYAR ÍRÓ életével kapcsolatban tettem fel kérdést, akkor azt miért utasították vissza azzal a felkiáltással, hogy "ÉRDEKTELEN". Az életrajzából kérdeztem, egyszer hogy hol született, máskor pedig, hogy hol halt meg. Ez pedig magyar vonatkozású, és illenék tudni, vagy legalább utánajárni. Különben meg nem az a lényeg, hogy milyen nemzet vonatkozására szól a kérdés, attól, hogy nem tudod a választ, attól az még nem rossz. Mert amikor amerikai filmekről szóló, meg más nemzetek történelmére vonatkozó kérdéseket is láttam földrajz, történelem, művészettörténet témakörben, amit pedig úgy látszik, nem utasítottak vissza. Tehát én nem azt mondom, hogy mindenkinek borzasztóan ismernie kell Amerikát, hanem csak azt, hogy mielőtt rossznak titulálsz egy kérdést, gondold végig, hogy az valóban rossz-e, vagy csak te nem tudod a választ. Nagyon sokszor én is rossz választ adtam kérdésekre, de attól jónak értékeltem ki, mert újat tanultam vele, akkor is, ha más nemzetre vonatkozott, vagy épp olyan szakterületre, amiben egyáltalán nem vagyok jártas.
Pontszám: 8.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
12. hozzászólás - 2009.12.12. 06:24:32 (Válasz Agicah01 #11 hozzászólására.)
Szervusztok!

Agicah: Azt, hogy Wass Albert mikor született, mikor halt meg, meg egyébként az életrajzát tudja a lexikon, akit érdekel, az majd megnézi. Érdekesebb lenne, hogy milyen műveket írt, milyen központi téma köré szőtte a műveit.

Gondolom, ha téged érdekel Wass Albert, akkor nem csak a leglexikálisabb, legérdektelenebb dolgokat fogod megkérdezni. Egyébként az hogy mikor született, avagy halt meg egy híres ember, az érdektelen statisztikai adat, nem csak vele kapcsolatban.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 8.27
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
13. hozzászólás - 2009.12.12. 07:20:48
1-nek nem fogadták el, 2-jára átment, miért?

Azt mondják a hatalmasok, hogy akinek hat alma sok, az már elég hatalmas ok, hogy ne legyen a ...

hatalma sok.
hatalmas ok.
hat alma sok.
hatalmasok.
Pontszám: 8.13
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
14. hozzászólás - 2009.12.12. 07:31:24 (Válasz Agicah01 #11 hozzászólására.)
Sajnos a kérdéseid pontos ismerete nélkül nem tudunk ötletelni sem, hogy melyiket miért dobhatták vissza, pedig hidd el, ízekre szedjük (Ha szerintünk jó, azt is megírjuk). Ha ilyen gondod van, másold ide a kérdést a válaszokkal és az értékeléssel, miért dobták vissza és megnézzük.
Bármely személy születési és halálozási helye és ideje lexikális az esetek 99.99 %-ában. Wass Albertről annyit illik tudni, hogy Amerikában húnyt el, hiszen oka volt, hogy nem jött haza, de hogy azon belül esetleg melyik város, vagy pontosan melyik év, az már nem ez a kategória.
Javaslok neked több oldalt átolvasásra a Végzetúr kvízeivel kapcsolatban:
Baromi ötletes és jó kérdések misztériuma - itt a játékosok által fellelt ötletes kérdésekből van gyűjtemény. Lehet rajta vitatkozni, hogy 1-1 példány nem annyira ötletes, de ennek nagy része tényleg az.
Kvízkérdések értékelése - a játékosok által összeállított leírás a tapasztalatok alapján, hogyan és mit érdemes kérdezni.
A kvíz értékelésének rendszeréről - Itt az első hozzászólás Miklóstól elég jó alapot ad.
Kvíz - kiesett érdekes kérdések magyarázata - Kicsit önfényezős, ha valakinek valamely kérdése kiesik 25% alatti helyes válasz arány miatt, ide beírja a helyes válasszal és magyarázattal együtt. Előnye, hogy nehéz kérdés is lehet jó kérdés, azaz elfogadják, függetlenül attól, hogy később kiesik.
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? - Ha bizonytalan vagy, hogy a kérdésed elfogadják-e, itt előzetesen, mielőtt feltennéd, érdeklődhetsz és a játékosok segítenek.
Hozzáteszem, szívesen segítünk ugye bárkinek, de ezzel nem garantáljuk, hogy az adott kérdés valóban átmegy-e, de elég nagy tapasztalatunk van már sokunknak ahhoz, hogy 99%-os arányt produkáljunk
Még egy dolog: Köszi, hogy nem hivatkozol már bennlévő rossz kérdésekre! Sajnos sokan a benn lévő rossz kérdésekkel próbálják takargatni a saját rossz kérdésüket.
Kvíz 4. - ide kerülnek az előbb említett, már benn lévő hibás kérdések. A kvízadmin ezt folyamatosan nézi és ellenőrzi, kitörölve a valóban nem oda valókat.
További jó játékot!

Mod: Fú, mégegyszer nem gyűjtöm így össze a linkeket
A hozzászólást Craslorg módosította 2009.12.12. 07:34:14-kor
Pontszám: 9.21
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
15. hozzászólás - 2009.12.12. 07:33:37 (Válasz balgos #13 hozzászólására.)
Az adminok is emberek, hiába a szigorú szabályok a részükre, vannak olyan kérdések, amelyeket gondolom ők se tudnak azonnal besorolni. Elsőre mi volt a gond? Én is gondolkodnék, hogy bekerüljön-e ez, ha jobb napom van, benn hagynám, ha rosszabb, már szerepeltet kapna, mert sok hasonló kérdéssel találkoztam már. Ha nagyon rossz és esetleg pont lepattantam rólad, akkor azonnal törölni
Pontszám: 8.82
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
16. hozzászólás - 2009.12.12. 08:51:38 (Válasz Craslorg #15 hozzászólására.)
Köszönöm a -"khm"- kielégítő válaszod...
Pontszám: 7.20
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
17. hozzászólás - 2009.12.12. 09:16:34 (Válasz balgos #16 hozzászólására.)
Sajnos ennél kielégítőbb válasszal valóban nem szolgálhatunk, ez szerintem is pont egy olyan határeset kérdés, aminél nem lehet kizárni az emberi szubjektivitást. Mert egyfelől egy ügyes kis szójáték amit szerintem szinte mindenki ismer, amit a többivel ellentétben nem rontott el az írott verzió, a válaszok is a lehető legtökéletesebbek, viszont egyrészt a mondókás-befejezős kérdések mostmár úgy 90%-ban szerepeltet kapnak, másrészt hiányzik a kérdésből a kérdés, ami miatt, ha épp egy olyan admint fogsz ki, aki már telítődött aznapra a hülye kérdésekkel, könnyűszerrel kaphatsz rosszul feltett kérdés értékelést. Ha vannak még ilyenek a tarsolyodban, a továbbiakra javaslok egy "Hogyan folytatnád?" kiegészítést.


(halk jó tanács, ne nagyon pedzegesd a visszadobták, felteszem még egyszer dolgot, ha túl gyors vagy, simán visszakapja ugyanaz az admin, és ők látják kié a kérdés. ha azt látja "hülyének nézed" némelyik simán dobja a törlést másodikra. Ha meg vagy róla győződve, hogy mégis jó, inkább kérdezz rá itt, lehet hogy látunk benne hibát ami neked elkerülte a figyelmed, és jó eséllyel megmondjuk, érdemes-e még egy kört futni vele)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.95
kedvencEdward76Férfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
18. hozzászólás - 2009.12.12. 10:53:48
Ki ölte meg Sherlock Holmest (később az olvasók kérésére feltámasztották)?

Dr. Octopus
Dr. Moriarty
Dr. House
Dr. Watson

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Speciális érdeklődésű réteg????? Nem is tudtam, hogy aki tud olvasni az már speciális.
Pontszám: 6.67
fórumozóCheesysnailNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
19. hozzászólás - 2009.12.12. 12:16:37 (Válasz Edward76 #18 hozzászólására.)
Idézet: Edward76 - 2009.12.12. 10:53:48
Ki ölte meg Sherlock Holmest (később az olvasók kérésére feltámasztották)?

Dr. Octopus
Dr. Moriarty
Dr. House
Dr. Watson

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Speciális érdeklődésű réteg????? Nem is tudtam, hogy aki tud olvasni az már speciális.


Hát persze, hogy speciális az aki tud olvasni, de nem mindegy, hogy mit. Szeretek olvasni de utálom a detektív-regényeket. Ilyen alapon kérdezhetném ki ölte meg Biff Tundrish űrgárdista felderítőt Ian Watson Űrgárdista című regényében.
A hozzászólást Cheesysnail módosította 2009.12.12. 12:17:15-kor
A dohányosok korábban halnak, később kagylónak öltöztek a jelmezbálon...
Pontszám: 6.50
fórumozóCheesysnailNő
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
20. hozzászólás - 2009.12.12. 12:23:18 (Válasz Brox1 #3 hozzászólására.)
Idézet: Brox1 - 2009.12.10. 14:45:25
Mi ellen használunk az alábbiak közül antibiotikumot?

puffadás
baktérium
izomgörcs
fejfájás

nem let elfogadva, miért? szerintetek?


Mégis honnan tudja ezt egy fiatal egyede az emberi fajnak?

Ám ha megmondod mi az az Etiléndiamin-tetraacetát-tetranátrium-dihidrát akkor válaszolok rá.
A dohányosok korábban halnak, később kagylónak öltöztek a jelmezbálon...
Pontszám: 4.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!