Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3061. hozzászólás - 2011.08.31. 06:33:46 (Válasz Solem #3060 hozzászólására.)
Szervusztok!

Solem: A hatéves húgod által megválaszolható kérdés nagy valószínűséggel a "Túl könnyű, vagy számtanfeladat" értékelést kapná. Emellett, ha a kérdésírás küldid aktív, akkor azt a kvízadminok látják, és lehetőségük van arra, hogy az adatbázisba való bekerülés nélkül is elfogadják a küldetésedet.

Az őskőátalakítás meg bizonyos, hogy tartalmaz egy mellékszálat, amit nem prémiumos karakter is meg tud csinálni.

Egyébként minden kérdés speciális valakinek. Nekem például a különféle amerikai cslluloidpazarlások, és a stáblistáik. Mégsem morgok, hogy benne vannak az adatbázisban, mert akadnak olyanok, akiket viszont érdekelnek. Az adatbázisba mostanában már csak olyan kérdések férnek be, amelyek súrolják a specialitás határát, mert az egyszerűbb kérdéseket már feltették. A kérdések száma az adatbázisban jelenleg kb 150000 lehet, feltett és elfogadott kérdés összesen már valószínűleg meghaladja a háromszázezret.

Az pedig, hogy hatodikban tanultad, az nem jelenti azt, hogy egy harmincéves, esetleg akár hatvanéves ember, aki szintén játszik a játékkal, emlékszik egy ilyen lexikális adatra. Ha mindenáron krokizni akarsz, akkor kiindulásnak lehet (bár talán a küldielfogadáshoz, bekerülés nélkül):

Melyik krokodilfaj honos Indiában?
Alligátor
Gaviál
Rombuszkrokodil
Johnson-krokodil

***
Módosítás oka: Jogos belekötési lehetőség a kérdésben. Egyszerűbb verzióban a válaszok lehetnek: Alligátor, kajmán, gaviál, krokodil. Ez utóbbi viszont cinkes, krokodil nevű krokodilfaj él Indiához viszonylag közel, a Mindoro-krokodil a Fülöp-szigeteken.
A hozzászólást Awenhai módosította 2011.08.31. 06:43:17-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.57
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3062. hozzászólás - 2011.09.01. 12:17:35
Mi a mustamakkara?

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.



pedig nem szerepel, rakerestem: "mustamakkara", nincs talalat.
Pontszám: 5.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3063. hozzászólás - 2011.09.01. 12:19:07 (Válasz Bekas #3062 hozzászólására.)
Akkor is ezt az értékelést kapod, ha a kérdés típusból már rengeteg van és maga a kérdés nem kiemelkedően érdekes.
Pontszám: 7.41
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3064. hozzászólás - 2011.09.01. 22:32:39
"Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban."

ez 1ertelmu, hogy mit jelent es nem azt amit mondasz. az meg mar csucs, hogy szinte semmit sem lehet kerdezni, illetve "kitalalni", mert 10-bol 9-re ez a valasz. de az mar tenyleg fantasztikus, hogy akkor is ez amikor megsem szerepel az adatbazisban.
Pontszám: 5.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3065. hozzászólás - 2011.09.02. 06:11:01 (Válasz Bekas #3064 hozzászólására.)
Szervusztok!

Bekas: A kérdés értékelésekor az elfogadással együtt összesen hat választási lehetőségből az egyik olyant kaptad, ami hátránnyal nem jár. Ráadásnak miből gondolod, hogy akár tételesen is nem szerepelt valaha a kérdésed az adatbázisban? Most már nem található meg, mert törölték. Ezt vedd Craslorg válaszához, és máris érted, hogy miért is van múltidőben a megjegyzés, amit kaptál.

Mivel pedig nincs pár soros írásos értékelésre sem lehetőség, sem idő, ezért nem tudtak neked olyan értékelést visszaküldeni, hogy százezer hasonló mit jelent típusú kérdés van, nem kell még egy, ha semmi érdekeset nem mondasz róla.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.57
fórumozóBekasFérfi
Végzetúr mester
674 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3066. hozzászólás - 2011.09.02. 09:33:31
ne mar... ezt el sem hiszem. mar szerepelt az adatbazisban mert en felvetettem? akkor ilyen erovel minden egyes kerdes szerepel mar, hiszen eppen felrakja vki es ezzel maris benne van az adatbazisban.

bocs, de ez mese habbal. mi az, hogy hasonlo kerdes? mert pl, az hogy "mi az ablaktorlo", vagy "mi a mustamakkara" az mar hasonlo? mondj egy peldat erre legyszives, mert nehezen tudom elkepzelni mi a hasonlo. de lehetoleg olyat, ami szerepel az adatbazisban.

az igazsag az - amint mar erre utaltam is -, hogy majdnem lehetetlen uj kerdest feltenni anelkul, hogy ne kapna az ember ugyanazt az uzenetet, raadasul most mondom sokadszor, hogy nem is szerepelt. a kvizfeltevesnel azert hadd ne kelljen mar nobel-dijat erdemlo kerdest kitalalni.

nagyon elfajult mar ez a kvizes ertekeles, az embernek teljesen elmegy a kedve tole. es akkor is rossz ertekelest kap ra a jatekos, ha az megsem szerepelt az adatbazisban, noha a kerdes alapjaban veve normalis (lenne).

uj kerdes - rossz, szerepelt mar
uj kerdes - rossz, szerepelt mar
uj kerdes - rossz, szerepelt mar
uj kerdes - rossz, szerepelt mar
a sokadik ilyen utan elore rakereses, benne van? nincs, ok hadd menjen. vegzetur reagalas: rossz, szerepelt mar, reszemrol: oh, b+...

ezzel villog az ember pofajaba, hogy hulye vagy, hulye vagy, hulye vagy...
dehat milyen jolesik az amugyis fogyatkozo jatekosokallamonyanak ez a szivatas. de jo.


viszont most mar tenyleg kivancsi vagyok, mi az ami ennyire hasonlo volt, mi az ami miatt "mar szerepelt". ha lehet, varok vmi konkret peldat.


(vagy pedig a kvizkerdesek keresoje nem mukodik rendesen es nem talal ra! azaz tenyleg benne van mar az adatbazisban. de akkor meg a kereso nem mukodik rendesen. pl: rakerestem arra, hogy "szinoním" es erre is azt dobta ki, hogy nincs talalat. pedig ezt nehezen hiszem el.)
A hozzászólást Bekas módosította 2011.09.02. 09:41:29-kor
Pontszám: 5.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3067. hozzászólás - 2011.09.02. 09:43:21 (Válasz Bekas #3066 hozzászólására.)
Az, hogy nem hiszed, a te gondod, ettől még Awenhai jól írta. Vannak olyan témakörök, típuskérdések, amiből rengeteg van és - hacsak nem valami überfrankónérdekesenmagyarázós - nem engednek be újat. Mivel nincs 840 féle értékelési válasz, csak 7 (speciális, lexikális, rosszul feltett kérdés, rossz válaszok, túl könnyű/matek, már szerepelt, helyesírás), így ezekbe kell belezsúfolniuk az adminoknak. Ezekből az utolsó kettőnél NEM buskik lehetőséget a kérdésfeltevő. A helyesírásnál vagy nyelvtani hiba van benne vagy maga a kérdés jó lenne, de a fogalmazása vagy valamely része javításra szorul.
A nálad alkalmazott már szerepelt esetben pedig vagy maga a kérdésben szereplő fogalom vagy a kérdés célja már szerepelt vagy maga a kérdés tucatkérdés, amiből már több száz van benn és nem engednek be többet (plusz a már bent lévőket is gyomlálják).

Lehet, hogy konkrétan a mustamakkara nem szerepelt, de semmi extrája nincs, ami miatt be kellett volna kerülnie a bent lévő sok-sok idegen, tájnyelvi, szokatlan, megszokott, akármilyen szó jelentésére vonatkozóan feltett kérdések közé.

Javaslat: Vajon elfogadják-e a kérdésem, ha felteszem? topicba írd be feltevés előtt és sokan segítenek. A hasonló típusú kérdésekre kapásból az lesz a válasz, hogy ne tedd fel, de ha valami érdekességet írsz bele, máris nagyobb az esély.
Pontszám: 8.28
kedvelt tagArgint StorkFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3068. hozzászólás - 2011.09.06. 14:15:00
Olyan sok Gyűrűk ura témakörbe tartozó kérdés van és ezt visszadobják speckó címszóval?

A "Párizsból szeretettel" című filmben Reese mit hord magánál?

pisztolyt
New York feliratú sapkát
kokainnal teli vázát
apja kedvenc óráját
Pontszám: 6
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3069. hozzászólás - 2011.09.06. 14:48:21 (Válasz Argint Stork #3068 hozzászólására.)
Hát, esélyes hogy A gyűrűk urát jelentősen többen olvasták, illetve nézték meg, de kisebb részleteknek abból sem kellene bekerülniük.
Amúgy jó film ez a Párizsból szeretettel?
Pontszám: 8.04
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3070. hozzászólás - 2011.09.06. 14:56:51 (Válasz cirip #3069 hozzászólására.)
Nem nekem szegezted ugyan a kérdést, de ha szereted a jóféle, laza és semmi komolyságot nem kívánó akciófilmeket + Travoltát, akkor egyszer mindenképpen érdemes megnézni. A váza dolog utána végleg berögzül, ezt garantálom
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.24
utáltLukulluszi kexkapaloFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3071. hozzászólás - 2011.09.06. 22:25:43
Szevasztok, a kvíz illetve, a szerepjátékos hangulat tartott itt, az feltett kérdés egyenlegem 25-25, sokat próbálkoztam lelkesen, átgondoltan s ami szerintem fontos dolog nem innen onnan ollózva. Tudom, hogy számtalanszor hallottátok már, de ehhez képest számtalanszor kerültem szembe válaszra méltatlan kérdéssel:

Milyen hangszer a doromb?

Ütős
Pengetős
Vonós
Nem hangszer

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 2.29
kedvencgabibácsiFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3072. hozzászólás - 2011.09.06. 22:29:22 (Válasz Lukulluszi kexkapalo #3071 hozzászólására.)
Ami biztosan hiba benne az a tagadó válasz. ha nem hangszer, akkor miért teszed fel a kérdést.

Ráadásul idézet a wikiből:

A doromb pengetéssel és fúvással megszólaltatott egyszerű hangszer.
Pontszám: 8.78
utáltLukulluszi kexkapaloFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3073. hozzászólás - 2011.09.06. 22:34:45 (Válasz gabibácsi #3072 hozzászólására.)
Bámulatos a szakértelme wiki-nek, szavam se lehet. viszlát.
Pontszám: 2.29
kedvelt tagArgint StorkFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3074. hozzászólás - 2011.09.08. 05:55:17 (Válasz cirip #3069 hozzászólására.)
Nagyon jó film, csak ajánlani tudom
Pontszám: 6
utáltBozsikFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3075. hozzászólás - 2011.09.08. 11:47:56
Üdv az Adminoknak!

Szeretném tudatni, hogy eme kérdés:

Melyik az a hangszer amely egy fegyverrel is megegyezik?

orgona
fagott
hegedű
gitár


Nem szerepel! Van egy hasonló ahol a hangszert a virágokkal kell összehasonlítani!!!
Légy szíves nézzetek utána és tegyétek be a jó kérdés kategóriába.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv!
Pontszám: 2.41
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3076. hozzászólás - 2011.09.08. 11:54:53 (Válasz Bozsik #3075 hozzászólására.)
Nem fogják az adminok utólag jóra értékelni, tudomásom szerint nem is lehet, csak fordított irányban (egy jónak ítélt, bekerült kérdést utólag rosszra értékelhetnek). A már szerepelt értékelés nem csak akkor van, ha a konkrét kérdés szerepel. Akkor is, ha a kérdés típusából sok van (azaz többjelentésű szavak). Ilyenből pedig valóban sok van. Emellett a kérdésed sincs jól feltéve, mert nem a hangszer egyezik meg a fegyverrel, hanem a neve hasonló egy fegyverrendszer nevéhez, de ez a kisebb gond. A fagot egy rakétarendszer (egy t-vel) típusjelzéses fagot rakétákkal, így ez egy újabb hiba a kérdésedben, mert nincs ilyen hangszer a felsoroltak között. Szerintem örülj neki, hogy csak már szerepeltet kaptál.
Pontszám: 7.42
fórumozóYetike77Férfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3077. hozzászólás - 2011.09.08. 16:02:05
Az alábbi filmek közül, melyik nem Will Smith főszereplésével készült?

Legenda vagyok (I Am Legend)
Én, a robot (I, Robot)
Men in Black (Men in Black)
A kétszáz éves ember (Bicentennial Man)*




Már elnézést, de miért rossz a kérdés?
Pontszám: 5.38
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3078. hozzászólás - 2011.09.08. 16:27:45 (Válasz Yetike77 #3077 hozzászólására.)
Milyen értékelést kaptál?
Ha már szerepeltet, akkor azt azért, mert sok ilyen kérdés van már, Will Smithről is, az ilyeneket már nagyon ritkán engedik be.
Ha más értékelést, akkor nem tudom, mert a fentin kívül más gond nincs vele ránézésre.
Pontszám: 7.42
fórumozóYetike77Férfi
Végzetúr tehetség
105 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3079. hozzászólás - 2011.09.09. 16:24:14
Az alábbi filmek közül, melyik nem Will Smith főszereplésével készült?

Legenda vagyok (I Am Legend)
Én, a robot (I, Robot)
Men in Black (Men in Black)
A kétszáz éves ember (Bicentennial Man)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!



Ahogy itt észrevettem, 3-4 ember izlésére épül a kvíz... ami a zsűríző embert nem érdekli, az hibás kérdés.....
Pontszám: 5.38
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3080. hozzászólás - 2011.09.10. 06:55:21 (Válasz Yetike77 #3079 hozzászólására.)
Szervusztok!

Yetike: Gondolkodj egy cseppet! Nézd meg a kvízadatbázisban, hogy hány olyan kérdés van benn, amely azt taglalja, hogy melyik filmben ki (nem) szerepelt! Ugyanez mehet még rendezéssel is, kellemetlenül nagy számot fogsz találni, majdnem annyit, mint focis kérdést. Egyszerűen már nem kell ez a típusú kérdés, ne próbálkozz ilyenekkel, mert el fogják utasítani, hacsak nem valami valóban érdekes dolgot is tudsz vele kapcsolatban említeni/kérdezni. Nem a kvízadminok ízlésén múlik, hogy ezt nem fogadták el, hanem azon, hogy sok ilyen stáblistaböngésző kérdés van, amit tudjon a lexikon.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.57
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője