Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóKovmikFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
881. hozzászólás - 2010.03.13. 09:51:23
A kérdésem ez volt és nem értettem miért nem fogadták el.
Hány LE kell ahoz, hogy átlépj az 1. szintről a 2-ra?

1000
nem LE kell, hanem VP
nem LE kell, hanem TP
500
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
882. hozzászólás - 2010.03.13. 09:53:24
Ezt a kerdest azert nem fogadtak el, mert teljesen primitiv.
Pontszám: 6.63
utáltMadonnaNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
883. hozzászólás - 2010.03.13. 13:34:59
Sziasztok!
Nekem elég sokszor írták ezt a kérdéseimre:
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Még 5 ilyen és letilt., ezért inkább lemondok róla.....(-)

Viszont szeretném megjegyezni, hogy a német kancellárt NEM Andrea Merkelnek hívják, hanem Angela Merkelnek....persze azért átment a kérdése...és még sorolhatnám ezeket....Azt már nem is minősítem amikor ezt a kérdést látom: 1,2,3,? folytasd pld:1.válasz:4 2.válasz:5 3.válasz:6 4.válasz:7 ezt is elfogadták. Ahogy Settlers írta:"Nem kell válaszolni, mert nincs értelme. Úgyis falra hányt borsó."
Pontszám: 2.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
884. hozzászólás - 2010.03.13. 14:21:36 (Válasz Madonna #883 hozzászólására.)
Azért válaszolok, ha már idetévedtél.
Gondolom, akkor figyelmesen átnézted az itteni topicokat és rájöttél, hogy a kvíz 5 topicba írjuk a véleményes vagy hibás és rossz kérdéseket, hogy a kvízadmin törölhesse.
Gondolom azt is olvastad, hogy a kérdések több, mint a felénél a játékosok értékeltek és csak ezek után került adminok kezébe ez a feladat, ezért sok rossz kérdés bekerült, mert sajnos a játékosok jó része leszarta és nyomta rá a jó kérdést.
Gondolom ezen topicot böngészve is rájöttél, hogy ha nem másolod ide be a kérdésedet, amelyet visszadobtak, akkor segíteni se tudunk, mi lehetett a gond.
Gondolom láttad, hogy van egy "Vajon elfogadják-e a kérdésem..." féle topic ahol a kérdés feltevése előtt(!) lehet informálódni a játékostársaknál, hogy az adott kérdés jó lehet-e.
Gondolom...

Ha rosszul gondolom, akkor javaslom a fentiek olvasgatását, emellett még a vegzetur.wikidot.hu oldalon a kvízről szóló részt. Nagyon hasznos tanácsok vannak benne.
Pontszám: 8.64
fórumozóEdmondhunFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
885. hozzászólás - 2010.03.13. 22:50:55 (Válasz Lanmandragoran #849 hozzászólására.)
glicerin
Pontszám: 4.17
népszerűtlenLupiusFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
886. hozzászólás - 2010.03.14. 10:43:45
Sziasztok! Az én problémám a következő:
Hogy hívják a kelta vallás Nap istenségét?

Taliesin
Oghma
Cernunnos
Belenus

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ebben mi a hiba? Aki nem ért hozzá az ne értékeljen, vagy olvasson utána, ha nem tudja, de egy JÓ kérdést ne értékeljen rosszra, az aki nem ért hozzá!
Pontszám: 3.67
népszerűtlenKurtvalFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
887. hozzászólás - 2010.03.14. 10:43:47
Ki volt kedvenc kalandregény írója Albert Einsteinnek és a Führer-nek is?

James Fenimore Cooper
Karl May
Alexandre Dumas
Jules Verne


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Azért úgy érzem, az, hogy Karl May volt Hitler kedvenc írója, az nem speciális. Ezt bunkóság nem tudni, már csak azért is, mert minden Karl May könyvben benne van. Semmivel nem speciálisabb, mint, hogy Darnyi Tamás milyen sportágban (6.szor kaptam meg a kvízolimpián) vagy melyik hegység magasabb, melyik folyó ömlik a Tiszába stb.
A hozzászólást Kurtval módosította 2010.03.14. 11:10:19-kor
Pontszám: 1
népszerűtlenKurtvalFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
888. hozzászólás - 2010.03.14. 10:51:46
kezd tele lenni a hócipőm, talán nekem is foci, peca, földrajz kérdéseket kéne írnom. Esetleg fantasy irdalomból. Mert más nem kerül nagyon be, viszont ezekől tízezer. Ja és sztem az a kérdés, ami 5 percen belül guglizható és érdekes, azt nem kéne kidobni. A földrajzzal is csak akkor van gondom, ha 5 perc alatt sem lehet elintézni. Az én kérdésemre a gugli első találata adja a választ, ha valaki veszi a fáradtságot. Arra már nehezebb guglizni, hogy melyik idióta autóversenyző apja volt ugyansak autóversenyző...
Csatlakozom azokhoz, akik azt írták, hogy semmi értelme kvízkérdések íásával cseszni az időt.
Pontszám: 1
népszerűstev97cFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
889. hozzászólás - 2010.03.14. 12:45:34 (Válasz Lupius #886 hozzászólására.)
Idézet: Lupius - 2010.03.14. 10:43:45
Sziasztok! Az én problémám a következő:
Hogy hívják a kelta vallás Nap istenségét?

Taliesin
Oghma
Cernunnos
Belenus

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ebben mi a hiba? Aki nem ért hozzá az ne értékeljen, vagy olvasson utána, ha nem tudja, de egy JÓ kérdést ne értékeljen rosszra, az aki nem ért hozzá!

Néhány sor a druidákkal foglalkozó wiki oldalról:
Naptárukat a nap, a hold és vegetáció ciklusai határozták meg. Régészeti bizonyítékok vannak rá, hogy szertartásokkal ünnepelték a napéjegyenlőséget, illetve az év leghosszabb és legrövidebb napját, illetve a hold és a vegetáció ciklusainak négy más kiemelt napját. Ezek közül az Imbolc (Imbolg) a tavasz érkeztét, a Beltane (Beltain) a tavasz után kiteljesülő életet, a Lughnasadh Lugh napisten hatalmát, Samhain az élők és a holtak világa közti korlát megszűntét jelképezte.

És néhány sor Oghmáról, egy angol nyelvű keltákkal foglalkozó oldalon:

Oghma Grianainech
Oghma Sunface
ALSO: O. Trenfher "Strongman"
Oghma in Irish myth is said to be one of the Tuatha Dé Danann, the son of the Dagda and nephew of Nuada, who form a type of divine trio--the Dagda, who was the all-father; Nuada, king and god of war; and Oghma, who in his continental form is associated with Hercules--and the Irish myths name him as a great warrior and champion


Itt a hiba. Aki nem ért hozzá az ne kérdezzen, vagy olvasson utána, ha nem tudja, de egy helyes értékelést ne reklamáljon meg az aki nem ért hozzá!
Pontszám: 7.83
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
890. hozzászólás - 2010.03.14. 13:37:56 (Válasz Lupius #886 hozzászólására.)
Idézet: Lupius - 2010.03.14. 10:43:45
Sziasztok! Az én problémám a következő:
Hogy hívják a kelta vallás Nap istenségét?

Taliesin
Oghma
Cernunnos
Belenus

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ebben mi a hiba? Aki nem ért hozzá az ne értékeljen, vagy olvasson utána, ha nem tudja, de egy JÓ kérdést ne értékeljen rosszra, az aki nem ért hozzá!

Bejelöltem az értékelő véleményet, ugyanis mivel a mitológia engem érdekel, utánanéztem és sajnos nem sikerült 4 kelta istenséget felsorolnod, hiszen Taliesin nem istenség, ha egy 4. istenséggel teszed fel a kérdést, akkor valószínűleg elfogadják (vagy ebben az esetben már szerepeltet kaphat, mert elég sok istenséges, mitológiás kérdés van már, bár keltával még nem sokkal találkoztam).
Egyébként a kérdésed nekem tetszik, de csak akkor, ha 4 istenség lett volna benne...
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.03.14. 13:38:29-kor
Pontszám: 7.96
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
891. hozzászólás - 2010.03.14. 13:41:23 (Válasz Kurtval #887 hozzászólására.)
Idézet: Kurtval - 2010.03.14. 10:43:47
Ki volt kedvenc kalandregény írója Albert Einsteinnek és a Führer-nek is?

James Fenimore Cooper
Karl May
Alexandre Dumas
Jules Verne


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Azért úgy érzem, az, hogy Karl May volt Hitler kedvenc írója, az nem speciális. Ezt bunkóság nem tudni, már csak azért is, mert minden Karl May könyvben benne van. Semmivel nem speciálisabb, mint, hogy Darnyi Tamás milyen sportágban (6.szor kaptam meg a kvízolimpián) vagy melyik hegység magasabb, melyik folyó ömlik a Tiszába stb.

Én utánanéztem és se Hitlernél, se Einsteinnél nem találtam utalást arra, hogy ki is volt a kedvenc írójuk. Azt hiszem, hogy a kérdés egyébként elég messze is van attól, amit általános műveltségnek hívnak. Az általad felsorolt emberek nem erről váltak ismertté. Az pedig nem elvárás, hogy valaki minden Karl May könyvet elolvasson (no meg megnéztem a példányaimat és én nem találtam erről benne infót.)
Az általad rossznak tartott kérdések közül Darnyi Tamás és az úszás fogalma inkább hozzátartozik az általános műveltséghez kishazánkban. A hegységek magassága (hacsak nem legmagasabb itthon, Európában, világon, lexikális információ, mehet a kvíz 5 topicba, ha ilyenekkel vagy hasonlóakkal találkozol. A Tisza nagyobb mellékfolyóit dettó illik ismerni, ha az adott kérdéseknél a rossz válaszok is ismertebb mellékfolyók valamely hazai folyónál, akkor a kérdéssel nagy probléma nincs.
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.03.14. 13:44:32-kor
Pontszám: 8.64
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
892. hozzászólás - 2010.03.14. 13:46:51 (Válasz stev97c #889 hozzászólására.)
Ez pedig még inkább jogos...
Pontszám: 8.64
népszerűtlenKurtvalFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
893. hozzászólás - 2010.03.14. 14:00:46 (Válasz Craslorg #891 hozzászólására.)
Ha kedvenc kaladregény Adolf Hitlerre keresel az én guglim elsőnek (bárki másé kb első 10ben) dobja ki a Karl May Wikipedia oldalt. Változatlanul úgy érzem, hogy "ismertebb mellékfolyói"nincsenek a Tiszának. Vannak mellékfolyói, amiket kötelező megtanulni általános iskolában. De ugyancsak elég műveletlenség nem tudni Karl Mayről. Pláne tízezer idióta sorozatos és filmes kérdés után.... Vagy legyen nyilvános követelmény, hogy csupán magyar történelem, földrajz stb.
Ja és félreértés ne essék, nem zavar, ha keresnem kell, de fogadják el az én keresendő kérdésemet is. Faxom se tudja, hogy valamelyik angol focicsapatnak a stadionja hol van (háromszor találkoztam eddig vele), utálom a focit és nem tudo róla semmit. 3 percig kellett keresnem, mert minden focicsapat oldalát meg kellett néznem. Ha te ránéze minden író wikis oldalára, az is 3 perc alatt tejesíhető.
Szóval az idegesít, hogy egy névtelen valaki visszadobja, mert neki speciális és nem lehet vele vitatkozni, hanem újabb 100 az enyémnél nem jobbb kérdésre kell válaszolnom, hogy megint kérdezzek egyet. Ennek így SEMMI értelme. Legalább legyen nyilvános, hogy melyik kérdést ki értékelte!!!!
Pontszám: 1
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
894. hozzászólás - 2010.03.14. 14:58:10 (Válasz Kurtval #893 hozzászólására.)
Sehol nem írtam azt, hogy nem kell tudni Karl Mayről. A Tisza mellékfolyóit sem kell kívülről fújni, de ismerni illik őket. Ha mindent tudnánk kívülről, amit az iskolában (akármelyik szinten) meg kellett tanulni, egy rakás zseni élne az országban.
Hitler (és bármely ismert személy) kedvenc írója nem az általános műveltség része. Közel hasonló kérdéssel sem találkoztam egyik Vágó műsorban sem, holott ő azért nem hülye ilyen tekintetben.
angol focicsapatok stadionjának ismerete, vagy a sorozatok részletei szintén nem általános műveltségi kérdés, ezeknek a gyűjtése folyik a kvíz 5 topicban, hogy az admin törölhesse.
Az meg nem indok egy kérdésre, hogy a gugliban fellelhető-e a válasz vagy sem. A kérdések 99.9%-ra fellelhető, mégsem megfelelő nagy része, mert sokat csak azért keres ki az ember, hogy megkapja a +10 % LE-t, utána 1 másodperc múlva már nem fog emlékezni rá. Némelyiknél viszont érdekessége folytán megéri a keresés. Na, azok biztos jó kérdések, ha a játékosok nagyobb része kíváncsiságból néz utána és nem az adat miatt.
Pontszám: 7.31
közellenségArtatlanbaranyFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
895. hozzászólás - 2010.03.14. 17:40:04
A Kérdést úgy írtam meg hogy: Ki írta a Cigányút c. könyvet? visszadobta hogy nem megengedett szó a kérdésben....
Feltételezem hogy a cigányút-al volt probléma. De ha egyszer ez a könyv címe, akkor én sem tudom másként írni. De megoldottam...A kérdésben a most a könyv angol címe van. De ez így akkor is érdekes.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
896. hozzászólás - 2010.03.14. 21:58:17 (Válasz Artatlanbarany #895 hozzászólására.)
Jó esetben visszakapod "már szerepelttel", rosszabb esetben rosszul feltett kérdéssel (mert ugye nem magyarul írtad). Erről nem tehetsz, hogy ez a szó tiltva van, de ilyen esetben nyugodtan próbálkozhatsz másik kérdéssel. Ráadásul a "ki írta", "melyik nem XY regénye" típusú kérdésből rengeteg van, ha a kérdésed egyébként megfelelne, szinte tuti, hogy "már szerepeltet kapsz".
Pontszám: 7.95
közellenségArtatlanbaranyFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
897. hozzászólás - 2010.03.15. 11:52:51
Ma, 00:36 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 3
közellenségArtatlanbaranyFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
898. hozzászólás - 2010.03.15. 11:55:16
Ez lett belőle. Szánalmas.
speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. Ja! 1.Aki tud, és szeret olvasni. 2. Aki tudja használni a Google-t.
Pontszám: 3
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
899. hozzászólás - 2010.03.15. 12:14:57
Ja. Szánalmas, hogy nem értitek meg. Nem guglis kérdés kell. Én is szeretek olvasni, sőt itt valószínű többen tudnák rá a választ ha fantasy írókról és könyvekről kérdeznék. De az speciális. Sőt a végzeturas is speciális. Gondolod akkor egy teljesen idegen név ismeretlen könyve átmegy? Nem méltatlankodni, gondolkodni, fórumozni és gyarapítani az értelmes kérdések körét.
További sok sikert!
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 6.47
közellenségAmorphNő
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
900. hozzászólás - 2010.03.16. 16:17:40
Feltettem a kérdést: Ki mondta: "sapere aude"?
A kérdésem a "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta, mert az értékelők véleménye szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Elég szomorú, hogy a gimis anyagban szereplő "sapere aude" ekkora nehézséget okozott az értékelőknek. Szerintem ezen el kéne gondolkodni. Nem tudtam, hogy a gimis irodalom, történelem ennyire "speciális"
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője