Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóHans KrammelFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1741. hozzászólás - 2010.08.30. 22:34:26
Sziasztok

Nagyon nem volt kedvem ide írni de most már a második próbálkozásomat torpedózták meg. Nem túlzottan értem, hogy akkor milyen kérdéseket szeretnétek ami számotokra elfogadhatók.
Első amit nem fogadtak el:

Mit nevezünk kapacsnak?

Kapcsolat tájnyelvi szava.
Ruha rögzítésére szolgáló eszköz.
Tűzoltó kézi szerszám.
Egy növény fajta.

A kapacs egy tűzoltó kézi szerszám. Egy két ágú villára hasonlít aminek az ágai 90 fokot zárnak be a nyéllel. Az égő, izzó anyagokat szoktuk szétbontani vele. Ha azt mondjátok, hogy kicsit tájékoztatóbban írjam újra a kérdést akkor rendben de azt a választ kaptam, hogy:

Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nem tudom ki hogy van vele én szertek tájékozódni és ujjat tanulni nem rohanok a vikipediához ha egy kérdésre nem tudom a választ. Tippelek és utánn örülök ha megvan és megjegyzem a helyes választ ha hibáztam.

Na a következő kvíz próbálkozásom teljes bukás.

Ki nem volt kormányzó magyarországon?

gróf Károlyi Mihály
Hunyadi János
Vitéz nagybányai Horthy Miklós
Kossuth Lajos

Azonnal törölt kérdést választ kaptam.

Miért?

Azt tegyem fel mikor született Jászai Mari?
Vagy mi nem alapszín?
Vagy, hogy hol folyik az Amazonas?

Ne értem milyen kérdéseket akartok. Ha semmi sem jó akkor választom az azonnali lélekenergiát és kész. Abban nincs kockázat.
Egyébként megjelzem találkoztam már hibás válasszal és igen bugyuta kérdésekkel is...
Pontszám: 5
népszerűtlenHimuraBattousaiFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1742. hozzászólás - 2010.08.30. 22:43:58 (Válasz Hans Krammel #1741 hozzászólására.)
Én teljesen egyetértek Veled!
Nekem is, volt nap, hogy azzal telt el, óránként kaptam az elutasítást.
És a legratyibbak meg átmennek...
V1 - Battousai - Igazak


"Két fajta ember van. Aki meghiv egy sörre, és akinke a q*va anyját."
Pontszám: 1.92
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1743. hozzászólás - 2010.08.30. 23:16:09 (Válasz Hans Krammel #1741 hozzászólására.)
Első, és legszembetűnőbb tipp: Magyarországot kis kezdőbetűvel írtad. Konkrétan ismerek olyan admint, aki a kérdés minden egyéb aspektusától függetlenül törléssel honorálja, ha valaki azt a minimális, alapvető tiszteletet nem adja meg kishazánknak, hogy helyesen írja le a nevét. Egyébként a kérdés alapvetően jó lett volna, azt az aprócska momentumot leszámítva, hogy több verziója benne van már az adatbázisban.


Kapaccsal kapcsolatban: én is szeretek tanulni, sőt, amellett hogy tippelek/igyekszem utánanézni hogy meglegyen a bónusz, ha pedig érdekesnek tűnik valami, és nem hallottam még róla, szeretek utánaolvasni is. A kommented alapján tűzoltóként dolgozol, így meg se próbálom belemagyarázni, hogy rosszul tudod, én most kerestem rá a szóra először a neten, te dolgozol vele, nyilván te tudod jobban. Azt viszont kijelenthetem, hogy még a helyes válasz ismeretében is csak annyit találtam (neccesen válaszidőn belül talán), hogy ez egy szerszám, mely többek közt a tűzoltóautók felszerelése közt is megtalálható, és kinézetre valahol félúton van a csáklya, és a fokos között. Mivel a szó nehezen kereshető, és egy szakma speciális eszköze, így határeset, mivel az adminok is emberek, a szubjektivitást ők sem tudják 100%-ra kizárni, az értékelőnél rossz felé billent a mérleg.
(Ha kicsit tájékoztatóbban meg tudod esetleg fogalmazni, akkor tedd be a vajon elfogadják... topicba, és lesz aki segítsen egy végleges, jó minősítésű kérdést összehozni belőle ha csiszolni kell itt-ott)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
fórumozóHans KrammelFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1744. hozzászólás - 2010.08.30. 23:25:44
Nyugalom. A helyesírással semmi baj nem volt erre ügyelek. Emlékezetből írtam le azt, hogy mi is volt a kérdés és itt a posztban nem figyeltem annyira a pontos helyesírásra. Tehát nem tudom elfogadni a választ.
Pontszám: 6.67
fórumozóHans KrammelFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1745. hozzászólás - 2010.08.30. 23:28:03
A "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapta.
A legutóbbi kérdésed az "Azonnal töröljétek" értékelést kapta, ezért még 69:45:12 ideig nem írhatsz új kérdést. (ilyenkor a kérdés pontok sem nőnek)

Ez nem hasonlít arra az elutasításra amit az előttem szólók kaptak rossz helyesírás esetén.
Pontszám: 6.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1746. hozzászólás - 2010.08.30. 23:30:35 (Válasz Hans Krammel #1744 hozzászólására.)
Csak tipp volt, ez volt amit láttam. És tudom hogy nem tudsz pontos másolatot adni, mert törlődött, de más magyarázat tényleg nincs az azonnali legsúlyosabb értékelésre. Azonnal törölnit pedig egyik admin sem ad véletlenül, vagy hobbiból. Sajnálom hogy nem tudtam segíteni, de más ötlet nincs.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
utáltCyrano De BergeracFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1747. hozzászólás - 2010.08.31. 11:24:15
Gyerekek, szeretnék kérni Tőletek valamit (adminok)!

Erre a kérdésemre, kérlek reflektáljatok, DE normális indoklást kérek, az adatbáziban szereplő eddigi kérdések (válaszok) alapján.

Melyik település NEM az Őrség területén található?

Velemér
Gyönk
Kerkakutas
Őriszentpéter

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Tehát nem fogadom el, és ezentúl mindenkit erre is bíztatok, az alábbi válaszaitokat: 'a más rossz kérdése nem mentesít téged a '
Rossz értékelés' alól', 'érdektelen lexikális tudást igényel'

Amennyiben TÉNYLEG 'rámszálltatok', azt is írjátok meg, mert akkor nem küzdök ezzel a kvíz-problémával tovább. Ha normálisan meg tudjátok indokolni, hogy Magyarország egyik leghíresebb vidékéről feltett kérdést, miért soroltok olyanok közé, mint az endor bolygón élő E.T.-k száma, hihetetlenül boldoggá tennétek.

Az első 4 kérdésem JÓ értékelést kapott, többek közt FOCIS kérdéskörben is! Azután a Dzsudzsák Balázs mely csapatban játszik kérdésem érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Most a 3. magyar (figyelj, mit írok: MAGYAR, tehát Hazánkról, földrajzáról, kultúrájáról, netán történelméről van szó) 'jellegű' kérdésemet végzitek ki, és NEM hiszem, hogy erre tudnátok értelmes indoklást írni. De Tietek a pálya, Urak!

Erre már tényleg kíváncsi vagyok (és nem mond Kedves Admin, hogy erre Te nem tudtad a választ...


...VAGY ÍRTAM VOLNA BUDAPESTET ROSSZ VÁLASZNAK?!?!?!)


ejej...nem érzem a konvergenciát...akarom mondani a KONZEKVENCIÁT Bennetek Gyerekek!!!

Itt az idő, hogy meggyőzzetek!!! (a Fórum alapján úgy látom, mindnyájunkat!)

Üdv a méltán híres Őrségi Gyönkről!!!

D
'Nem baj hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk !'

'...talán ezért tart itt ez az ország!'
Pontszám: 1.27
utáltCyrano De BergeracFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1748. hozzászólás - 2010.08.31. 11:41:15
Köszi
A hozzászólást Cyrano De Bergerac módosította 2010.08.31. 11:49:25-kor
'Nem baj hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk !'

'...talán ezért tart itt ez az ország!'
Pontszám: 1.55
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1749. hozzászólás - 2010.08.31. 12:05:20 (Válasz Cyrano De Bergerac #1747 hozzászólására.)
Olvasd el az alábbi topic első hozzászólását:
A kvíz értékelésének rendszeréről
Ráadásul a fórumban ez talán az egyetlen topic és hozzászólás, amire a játékból közvetlen link van.

Kiemeltem belőle a lényeget neked:
Kiegészítés:
- Melyik megyében található XY település? - Erre a kérdésre Rossz kérdés - érdektelen lexikális tudást fogsz kapni. Ha valami nagyobb város az XY, akkor pedig Rossz kérdés - már szerepelt lesz az értékelés.

Természetesen ez bármilyen kis területre érthető, mint Őrség, Mecsek, Bükk, Dél-Alföld, stb., illetve értelemszerűen a te általad feltett kérdés típusra, mikor megfordul az irány.
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.08.31. 12:08:03-kor
Pontszám: 7.72
kedvelt tagSystenFérfi
Végzetúr tehetség
200 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1750. hozzászólás - 2010.08.31. 12:22:42
Hali. Ezt tettem fel:

Mit hívunk molinónak?

szövetből készült nagy méretű hirdetőfelület
előre nem látott körülmény, akadály, ami meggátol valamely kötelezettség elvégzésében
ösztönzés, ingerlés
alaktalan, formátlan

Helyesírási hibával kaptam vissza. Mit javítsak szerintetek? Csak fogalmazási hibára tudok gondolni.
Pontszám: 5.27
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1751. hozzászólás - 2010.08.31. 12:58:13 (Válasz Systen #1750 hozzászólására.)
Első ránézésre a kérdés jó, viszont a molinó nagy méretű, ideiglenes (hordozható) hirdetőfelületet jelent, függetlenül attól, hogy az szövet, műanyag, alumínium, stb anyagból van-e. Szerintem ez lehet a gond a kérdéssel, egyébként tetszik, illetve javaslom, hogy a 3. és 4. választ is bővítsd ki hasonlóan, mint a 2. választ és egy kifejezetten jó kérdés válik belőle függetlenül attól, hogy sok "mit jelent" típusú kérdés van már.
Ez úgy átalakítva simán beleférős.
Pontszám: 7.72
utáltNatyNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1752. hozzászólás - 2010.08.31. 13:37:18
Sziasztok.Erre a kérdésemre ezt az értékelést kaptam:
Melyik NEM Szabolcs-Szatmár-Bereg.-i település?

Tiszafüred
Tiszabecs
Tiszakóród
Tiszacsécse


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- ------------
Nem az a kevés lélek energia bosszant,hanem az hogy hogyan lehet a saját országunk településeit egy hazai kvízben "érdektelen",és lexikális tudással illetni míg,pld amerikai,német,stb. városokkal kapcsolatban "Jó kérdés" az értékelés.Nevetséges és szégyelni való az értékelők munkája,ezentúl véleményem szerint amortizálja a játék színvonalát is.
Pontszám: 3.25
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1753. hozzászólás - 2010.08.31. 13:49:13 (Válasz Naty #1752 hozzászólására.)
Mert ugye te minden települést fejből vágod melyik megyében van a 20 lakosútól kezdve Bp-ig. Hát ezért nem jó.
Ha pedig visszaolvasol három postot Craslorg már válaszolt egy ugyanilyen jellegű kérdésre.
A hozzászólást Barbey módosította 2010.08.31. 14:00:03-kor
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 8.44
kedvelt tagSystenFérfi
Végzetúr tehetség
200 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1754. hozzászólás - 2010.08.31. 14:57:41
Átfogalmaztam:
Mit hívunk molinónak?

nagy méretű, ideiglenes (hordozható) hirdetőfelületet
előre nem látott körülmény, akadály, ami meggátol valamely kötelezettség elvégzésében
szlovák eredetű, tésztából készült étel
felszínesen általánosító vélemény, negatív elképzelések és előítéletek együttese
Eredmény:
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 5.27
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1755. hozzászólás - 2010.08.31. 15:09:28 (Válasz Systen #1754 hozzászólására.)
Ezt roppant mód sajnálom
Véleményem szerint ez egy jól megfogalmazott kérdés már így, jó válaszokkal.
Pontszám: 7.72
kedvelt tagSystenFérfi
Végzetúr tehetség
200 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1756. hozzászólás - 2010.08.31. 15:43:57
Én is sajnálom.
Pontszám: 5.27
fórumozóHans KrammelFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1757. hozzászólás - 2010.08.31. 17:17:44
Szeretnék választ kapni miért "az azonnal töröljétek" értékelést kapta a következő kérdésem.

Ki nem volt kormányzó Magyarországon?

gróf Károlyi Mihály
Hunyadi János
Vitéz nagybányai Horthy Miklós
Kossuth Lajos

Miért?

Azt tegyem fel mikor született Jászai Mari?
Vagy mi nem alapszín?
Vagy, hogy hol folyik az Amazonas?

Ne értem milyen kérdéseket akartok. Ha semmi sem jó akkor választom az azonnali lélekenergiát és kész. Abban nincs kockázat.
Egyébként megjelzem találkoztam már hibás válasszal és igen bugyuta kérdésekkel is...

Tényleg várom, hogy valaki adjon választ erre a problémára.
Pontszám: 6.67
fórumozóDiamondNő
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1758. hozzászólás - 2010.08.31. 17:29:29
ha nem küldetés,szerintem is válaszd a LEt helyette :)Kevesebb idegeskedés.

A kérdésedből meg már van jó pár variáció forgalomban
Pontszám: 5.19
fórumozóHans KrammelFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1759. hozzászólás - 2010.09.02. 23:06:35
Köszönöm, hogy senki sem válaszolt a kérdésemre. Jelenleg csak az én személyes elképzelésem van játékban. Ez pedig az, hogy valakinek a kvíz gárdából szúrja a szemét Horthy Miklós és/vagy Károlyi Mihály. Rendben nézzük meg valósak e az elképzeléseim. Írok egy pár kvízkérdést ennek a két embernek amúgy sem nagyon közismert életéről. K thx bye.
Pontszám: 4.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1760. hozzászólás - 2010.09.03. 06:28:47 (Válasz Hans Krammel #1759 hozzászólására.)
A kérdésedet utána másoltad be, miután törölték és pontosan így szólt?
Lévén véleményem szerint ez bőven beleférős kérdés, bár már szerepelt szerintem.
Pontszám: 7.61
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!