Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3401. hozzászólás - 2012.11.02. 10:24:08
Ahogy Awenhai is mondja: alaphelyzetben a sorrend nap, merkúr, vénusz, föld, mars jupiter, stb. Talán úgy kellett volna fogalmaznom, hogy ,,A naptól számitott távolságot nézve a föld és a jupiter között a ... van'' de akkor meg hülyén jött volna ki a mondat...

A VV Cephei pedig szerény véleményem szerint elég nagy szelet kavart, mikor felfedezték ahhoz, hogy az emberek 70-80%a hallott már róla, hogy mérete több ezerszerese a napunkénak. Hogy idézzem az egyik róla olvasott cikket: ,,ha egy repülőgép 900km/h-val repülne a felszínén, még úgy is kb 2000 év lenne, mire körbeérné''.
Szándékosan nem a VY Canis Majoris-t kérdeztem, mert az tudomásom szerint kevésbé ismert, hogy a Cephei csak a 3. legnagyobb eddig ismert csillag.

Szóval Carlsrog elég ha átjavitom a harmadik (hibás) választ, vagy úgy rosz a kérdés, ahogy van?
A hozzászólást NEMESIS 13 módosította 2012.11.02. 10:25:26-kor
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3402. hozzászólás - 2012.11.02. 12:13:42 (Válasz NEMESIS 13 #3401 hozzászólására.)
Jaaajjj, azt hittem, csak egyedi, de "...Nap, Merkúr, Vénusz, Föld, ..." - szóval a bolygók, égitestek nevei nagybetűsek
Emellett viszont, hogy ne csak negatívumot írjak: A kérdés egy nyelvi, és ismeretekre vonatkoztatott kérdés, amiből van már jó pár, de azok között ez - szerintem - a jobbak közé tartozik. Ha mindenképp csillagászati választ szeretnél oda, akkor vagy "A ... pályája a Föld és Jupiter..." vagy "A galaxis középpontjában a ... áll." Ez utóbbi már egyértelműen rossz és nem kell hozzá egyetemi tudás, hogy a galaxis nem egy naprendszer (ami a miénket tekintve ugye még Naprendszer is). A VV Cephei-es választ viszont mindenképpen lecserélném. Egyrészt pontatlanságot is tartalmaz (lévén a pontos méretét nem tudták még megállapítani és a legtöbb helyen tól-ig határok közé teszik, másrészt a híre inkább a csillagászok, vagy azok között ismert, akik szeretik és figyelik az astronómia híreit. (Teszt: Mond azt 10 véletlenszerűen kiválasztott alanynak, hogy "VV Cephei". Minimum 8-an "anyázni" kezdenek, hogy mi a fene az. Lehetőleg ne csillagászat-hallgatók legyenek a kiválasztottak.
Szóval azt lecserélném. Másrészt a kérdést én inkább módosítanám: Az alábbiak közül melyik helyre nem ugyanaz az égitest illeszthető be, mint a többibe? Persze az eredeti is jó kérdésnek.
Pontszám: 8.45
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3403. hozzászólás - 2012.11.02. 15:51:19 (Válasz Craslorg #3402 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.11.02. 12:13:42
(Teszt: Mond azt 10 véletlenszerűen kiválasztott alanynak, hogy "VV Cephei". Minimum 8-an "anyázni" kezdenek, hogy mi a fene az.)


Vannabi celeb az RTL realitijéből?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.83
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3404. hozzászólás - 2012.11.02. 23:02:38
A pontozott részek közül melyik helyre nem ugyanaz a szó illeszthető be?

Héliosz a ... istene a görög mitológiában.
Ikarosz a ... miatt zuhant bele a tengerbe és fulladt meg.
A galaxis középpontjában a ... áll.
A ...tól számítva a föld a harmadik legközelebbi bolygó.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.



Mostmár alakul, de még mindig nem az igazi... Elég kómás vagyok jelenleg és hiába olvastam át többször is, nem látos a helyesírási hibát. Valaki segítene?
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3405. hozzászólás - 2012.11.03. 06:25:34 (Válasz NEMESIS 13 #3404 hozzászólására.)
Szervusztok!

A negyedik válaszban a föld az Föld.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.65
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3406. hozzászólás - 2012.11.03. 08:20:52 (Válasz NEMESIS 13 #3404 hozzászólására.)
Pedig még írtam is neked, hogy az égitestek nevei nagybetűsek.
Pontszám: 8.45
fórumozóTuzkoFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3407. hozzászólás - 2012.11.17. 09:30:17
Szervusztok!
Ez miért nem fogadtátok el?
Legutoljára feltett kérdésed
Magyarországon az OSZK mozaikszót mire használjuk?

Országos Széchényi Könyvtár (ezt jelöltem be helyes válasznak)
Országos Szociológiai Kutatóközpont
nem használjuk semmire
Országos Szórakoztatózenei Központ

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3408. hozzászólás - 2012.11.17. 09:48:21 (Válasz Tuzko #3407 hozzászólására.)
Kérdést tagadó válasznál mindig ez az értékelés. Emellett a 4. válaszod is jó válasz, hiszen ugyanaz a rövidítése, míg a 2. válaszod nem is létezik (legalábbis én nem találtam. Gyakorlatilag nagyon sok hiábja van a válaszaidnak.
(Emellett a megfogalmazása sem szerencsés: Mire használjuk?)

Másrészt a rövidítésekből már telített a kvíz, nem javaslom, hogy javítva feltedd, mert már szerepeltet fog kapni, ha egyébként a válaszok és a kérdés is javítva van. Ugyanakkor egy magyar rövidítést nem szerencsés feltenni így, mert ha a többi válasz szavainak a kezdőbetűi ugyanazok, akkor azoknak is ugyanaz a rövidítése. Talán érdemesebb úgy feltenni, hogy "Milyen létesítmény rövídítése az OSZK?"
Válaszok meg:
- akadémia
- könyvtár
- egyetem
- múzeum
Így nincs szájbarágva, hogy nyilvánvalóan a jó válasz az, amelyiknek a kezdőbetűi megegyeznek.
Pontszám: 8.47
kedvencVeszett KutyaFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3409. hozzászólás - 2012.11.18. 14:48:58
Melyik pályán rendeztek először hivatalosan Amerikai Nagydíjat?

Indianapolis
Sebring *
Long Beach
Watkins Glen

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

A csillagozott a jó válasz.

Miért is kapott rossz értékelést?
Miért csak egy speciális érdeklődésű kör tudhatja a választ?

De az olyan kérdéseket átengedik, amelyek a mai magyar celebekről szólnak.
Például, hogy mi Sebestyén Balázs legújabb műsora?
Ez nem spec kérdés?

Ezek után azt mondom, hogy töröljék a küldetések közül a tegyél fel kvízes küldetést, mert szívatás.
A hozzászólást Veszett Kutya módosította 2012.11.18. 14:50:28-kor
Pontszám: 9.14
fórumozóGyakorolFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3410. hozzászólás - 2012.11.18. 20:36:24 (Válasz Veszett Kutya #3409 hozzászólására.)
Szerintem is jó ötlet mert semmit sem ér! Én is mindig rossz értékelést kaptam és ezért hagytam az egészet.
Pontszám: 5.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3411. hozzászólás - 2012.11.18. 21:20:46 (Válasz Veszett Kutya #3409 hozzászólására.)
Azért, mert az F1 alatt most a hétvégén ez az SMS kérdés nem jelenti azt, hogy ne lenne spec. Jól fogalmaztad, valóban spec, jó az értékelés. Ha elolvasod Miklós írását a kvízkérdésekről, ott konkrétan szerepel, hogy F1 egyébként sem kell már. Ha jó lenne, már szerepeltet kapott volna. De ez nem jó. Spec, sőt lexikális.
A BB érem jár neked, a Sebestyén Balázsost én nem találtam fél nappal a bekerülése után a nyilvános adatbázisban, így javítottak és törölték.

Pár hete már itt tippet is írtak rá, hogyan lehet letudni a küldetést roppant egyszerűen.
Pontszám: 8.47
fórumozóSensation92Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3412. hozzászólás - 2012.11.20. 18:22:55
Ki Néreusz a Görög mitológiában?

tengeristen
egy kentaur
a nyugati szél istene
egy mürmidon

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Szeretném tudni, hogy mi a gond, előre is köszönöm
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3413. hozzászólás - 2012.11.20. 19:01:00 (Válasz Sensation92 #3412 hozzászólására.)
Én max annyit látok benne, hogy Néreusz tengeri isten volt, de lehet, hogy stilisztikailag mindegy, hogy írják, bár nekem a tengeristen szóra Poszeidón ugrik be, hisz ő volt az.
Pontszám: 7.71
fórumozóSensation92Férfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3414. hozzászólás - 2012.11.20. 19:04:58 (Válasz Craslorg #3413 hozzászólására.)
Néreusz Gaia és Pontosz fia. Thaumasz, Phorküsz, Kétó és Eurübia bátyja, Dórisz férje, az ötven néreisz atyja, öreg tengeristen.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3415. hozzászólás - 2012.11.20. 19:08:12 (Válasz Sensation92 #3414 hozzászólására.)
Ezért írtam, hogy a megfogalmazásról nem tudom, hogy van-e jelentősége a tengeristen vs tengeri isten különbségnek, mert nem vagyok se nyelvész, se mitológiakutató. Egyébként én inkább specet adtam volna rá, mert nem az ismert görög istenek tagja, de ha azt nem is, akkor már szerepeltet.
Pontszám: 7.71
irritálóSmaragd gátőrFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3416. hozzászólás - 2012.11.21. 07:03:55
A 1. válaszban nem megengedett szó szerepel!
Kérdés:
1. Válasz: Kakaóvaj
2. Válasz:
3. Válasz:
4. Válasz:

Ez miért nem megengedett szó? Szinte napi szinten fogyasztjuk a belőle készült termékeket...
Értelmezhetné a rendszer, hogy mit jelent mielőtt kukázni akarna...
Pontszám: 3.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3417. hozzászólás - 2012.11.21. 07:45:29 (Válasz Smaragd gátőr #3416 hozzászólására.)
A rendszer nem egy szuperintelligens önfejlesztő terminátor vagy skynet. Vannak olyan szavak, amelyek spontán tiltva vannak, az azokat tartalmazó szavak pedig ennek folyományaként szintén nem engedettek. Amennyiben a kérdésedről úgy gondolod, hogy egyébként jó, akkor rakj bele egy pontot. az egyik a helyett@-ot. Ha beengedik, akkor általában ezt javítják, átírják.
Pontszám: 7.71
népszerűRagnosFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3418. hozzászólás - 2012.11.24. 12:06:10
Ki lopta el a Magyar Szent Koronát 1440 -ben Visegrádon?

Erzsébet királyné
Kottaner Jánosné (szül. Wolfram Ilona)*
A Visegrádi érsek
Nem lopták el

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Szeretném megtudni, hogy mi nem egyértelmű a válaszban. Egy valaki lopta el, nem többen, és miért rossz.
Pontszám: 7.59
kedvencKoklerkeFérfi
Végzetúr tehetség
186 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3419. hozzászólás - 2012.11.24. 13:15:02 (Válasz Ragnos #3418 hozzászólására.)
talan Erzsebet kiralyne zavart be a valaszok kozott. vegulis az o megbizasabol loptak el. es ha nagyon szorszalat hasogatunk, akkor nem is Kottaner Janosne, hanem a neki segito magyar ember.
a helyedben lecserelnem a valaszok kozt a kiralynot, aztan ujabb proba
Pontszám: 8.99
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3420. hozzászólás - 2012.11.24. 17:26:47 (Válasz Ragnos #3418 hozzászólására.)
Kérdést tagadó válasz van benne. Ezt mindig ilyennel dobják vissza. Rakjál oda helyette egy normális rossz választ. Emellett a jó válasz ki van emelve a zárójellel, ami jelölt válasz is lehet. Az sem kell így bele. Azt ugyan nem olyan nagy hibának vélem, de valóban érdemes az Erzsébet királynét is lecserélni.
Pontszám: 7.71
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője