Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóJappiFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2321. hozzászólás - 2010.12.16. 13:03:32
Sziasztok

A kérdésem :
A " Túl jó nő a csajom " filmben ki a női főszereplő ?

Alice Eve*
Kristen Stewart
Megan Fox
Emma Watson

nem igazán értem h ez miért rossza ezt az értékelést kaptam "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."
és nem igazán értem de viszont nekem tudnom kellet volna válaszolnom egy olyan kérdésre h "mi van egy jól felkészült űrstoppolónál " (helyes válasz | törölköző| ) ...
pedig én egy film főszereplőjét kérdeztem meg ...
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2322. hozzászólás - 2010.12.16. 13:09:56 (Válasz Jappi #2321 hozzászólására.)
A film, amiről kérdeztél egy futottak még tucatfilm, a színésznők szintúgy ismeretlenebbek (Talán Watson kisasszonyt ismertté tette a Harry Potter). Rengeteg ilyen kérdés van már, hogy melyik filmnek ki a főszereplője. Ha ismertebb, díjazottabb filmről/színészről van szó, akkor már szerepeltet kap, ha hasonló ismeretlen, fél év után felejtős filmekről, akkor specet kapnak. Félreértés ne essék, a film lehet jó kikapcsolódás, jó szorakozás, de nem olyan mű, amit még 20 év múlva is emlegetni fognak.

Az űrstoppos kérdést pontosan másold be a kvíz 5 topicba, indoklással, hogy miért nem jó szerinted és a kvízadmin törli, ha egyetért veled (valóban speciális az is, bár a mű elég ismert). Az összes többi - véleményed szerint nem kvízbe való kérdés helye is a kvíz 5 topic.
Pontszám: 5.26
fórumozóJappiFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2323. hozzászólás - 2010.12.16. 13:27:12 (Válasz Craslorg #2322 hozzászólására.)
Oks megértettem miért nem jó a kérdés
kössz a magyarázatot
Pontszám: 5
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2324. hozzászólás - 2010.12.16. 20:23:49
Szeretném megkérdezni, hogy mi benne a helyesírási hiba.

Mit hagy Gábor pap Gergőre az Egri csillagok című regényben?

házát
fegyvereit
egy török talizmánt
keresztjét
Pontszám: 5.14
népszerűAburadzsanFérfi
Végzetúr tehetség
153 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2325. hozzászólás - 2010.12.19. 20:12:05
Hali! ha már visszadobjátok a kérdéseket, akkor nem lehetne, hogy indokoljátok is, hogy miért rossz?? Akkor nem kellene fórumon kérdezgetni....
Amúgy ki dönti el, hogy jó-e egy kérdés vagy rossz?
A hozzászólást Aburadzsan módosította 2010.12.19. 20:14:59-kor
Pontszám: 5
népszerűAburadzsanFérfi
Végzetúr tehetség
153 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2326. hozzászólás - 2010.12.19. 20:33:58
Kérdés:
Hány szeme van összesen Argosznak, Kerberosznak, egy kentaúrnak és egy küklopsznak?
Értékelés:
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Kedves értékelő... ha ez túl könnyű akkor teszek fel két ismeretlenes egyenletet,
ha számtan akkor gratulálok ügyes megfigyelő vagy ... de én inkább mitológiai kérdésnek értékelném
Pontszám: 3.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2327. hozzászólás - 2010.12.19. 20:52:27 (Válasz Aburadzsan #2325 hozzászólására.)
Ha visszautasítják a kérdésed mellette megjelenik, hogy miért történt:
- már szerepelt - értelemszerűen már szerepelt vagy maga a kérdés típusa olyan, miből már van sok, ezért nem engednek be többet
- helyesírási hibás - helyesírás vagy stilisztikai hiba, esetleg a kérdés maga jó lenne, de át kéne fogalmazni
E kettő esetén nem veszítesz kérdésfeltevési jogot.
A következőknél viszont igen:
- lexikális - a kérdés száraz adatra vonatkozik: születési helyek, kis falvak, települések elhelyezkedése, évszám, távolság, tömeg, súly, db, stb. Olyan adatokra, amit az ember megnéz a lexikonban, ha a téma érdekes, akkor kijön belőle egy "Húúú", aztán másnapra elfelejti.
- speciális - az adott kérdés csak a témakört az iskolai témakört behatóbban, munkájuk vagy hobbijuk miatt jobban ismerők tudhatják és nem elvárható, hogy bárki ismerje.
- rosszul feltett kérdés - ha a kérdés pontatlan fogalmazású, nem egyértelmű, több válasz is megfelelő lehet vagy csak eldöntendő kérdés, amira csak 2 válasz lehetséges (ennek ellenére beleerőltetnek sokan 4 választ egy igen/nem típusú kérdésbe)
- válaszok nem jók - leggyakoribb ok a kérdést tagadó válasz, de akkor is, ha a válaszok idiótán fogalmazottak, hülyeségek vagy pontatlanok, esetleg nincs ott a valós jó válasz vagy több is lehet.
- túl könnyű, számtan - ha a kérdés egyszer egy típusú vagy bármilyen formában számokat kell összeadni, szorozni, osztani, stb, függetlenül attól, hogy a kérdés matematikailag van feltéve vagy a szövegezésében van elrejtve (a te kérdésed pont ez utóbbira példa)

A kérdéseket a játékosok förtelmes értékeléseinek hatására már csak a kinevezett 6-8(?) kvízadmin értékeli meghatározott szabályok alapján, amiben minimális a szubjektivitás (természetesen kizárni teljesen nem lehet). Előtte a játékosok értékeltek, be is került sok szutyok.

Ha bizonytalan vagy a kérdéseddel kapcsolatban, akkor feltevése előtt: "Vajon elfogadják-e a kérdésem"
A Végzetúr wikin találsz egy elég jó leírást, hogyan is javasolt kérdést feltenni, illetve itt is a "kvízek értékelésének rendszeréről" topicban Miklós fejti ki az alapszabályokat.
Pontszám: 7.15
fórumozóFalatozoFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2328. hozzászólás - 2010.12.20. 23:01:29
Az alábbi kérdés lett elutasítva. Nem nagyon értem a miértet. Az egyik filmjét indította Magyarország az Oscar díjért, több komoly díjat hozott el neves filmfesztiválokról, mint például a berlini filmfesztivál, egy másik filmjével a locarnoi fesztivált meg is nyerte, vagy féltucat díja van a magyar filmszemléről stb.

Melyik filmet nem Fliegauf Benedek rendezte?

Dealer
Rengeteg
Tejút
Tamara

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2329. hozzászólás - 2010.12.20. 23:18:26 (Válasz Falatozo #2328 hozzászólására.)
Ez mind szép és jó a fiatalemberről, ettől még teljesen ismeretlen a nagyközönség számára. Nem tett még le olyat az asztalra, ami ismertté tette volna a nevét széles körben. A díjai megsüvegelendők, pláne, hogy nem elvont kategóriákban születtek és emellett nevesebb filmfesztiválokon kapta, talán egy nehéz filmes kérdésnek elment volna, de szinte biztos, hogy többen jöttek volna reklamálni hogy "ismeretlen filmesek ismeretlen filmjeit ne kelljen már tudni". Reméljük fog olyan karriert befutni, hogy a neve is ismerősen cseng majd 10-20-30 év múlva.
Pontszám: 5.26
fórumozóFalatozoFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2330. hozzászólás - 2010.12.21. 00:06:11 (Válasz Craslorg #2329 hozzászólására.)
Gondoltam írok hosszabbat, de aztán inkább csak annyi, hogy sok "rendező" örülne, ha egész életében érne el annyit, mint Fliegauf eddig. A "nem tett le még olyat az asztalra..." nem nagyon áll meg, gondolom inkább csak a reklamálóktól parázol.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2331. hozzászólás - 2010.12.21. 07:50:17 (Válasz Falatozo #2330 hozzászólására.)
A reklamálók a legkevésbé tudnak paráztatni engem. A véleményemet írtam le, ami miatt lexikálist adhatott neki az admin. Hogy miért adta, azt csak ő tudja. Ha másnak más a véleménye, ideírja. Én sem írtam egyértelműen, hogy rossz a kérdés, de hiába a sok díj, jelenleg megkérdezel az utcán találomra 10 embert, hogy ki ő, 8 nem hiszem, hogy tudni fogja.
Pontszám: 5.26
közellenségKreuFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2332. hozzászólás - 2010.12.21. 14:59:42
Egyre többen nem írnak kvízkérdést, mert a seggfej adminok a törlésekre verik a farkukat. Minek adjuk meg nekik ezt az örömet?
Speciel jót még a kérdésadminokról nem hallottam.
Az egész egy nagy ökörség. Fogalmam sincs, hogy miért teszik be a pontagyúak a lehetőségek közé ...
Pontszám: 1.06
közellenségKreuFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2333. hozzászólás - 2010.12.23. 16:30:14
Én megpróbáltam, de a pontagyú, gecinyelő kérdésadminoknak speciális kérdés a középfokú tananyag is -mert nem holmi beholderes kérdés-.

Melyik uralkodócsalád tagja volt I. Hódító Vilmos?

Wessex-ház
Normandiai-ház (megjelölve)
Plantagenet-ház
Tudor-ház

Miért is speciális ez a kérdés, mikor tananyag? A nemzetközi történelemismeretbe lazán belefér.
Nem csak a történelemből ismerhető, hanem Ivanhoe-tól kezdve a Robin Hoodig egy rakat történelmi regény, film etc. foglalkozik ezzel a korral -normann uralom-, a szász-normann szembenállással, a Doomsday book-kal stb.. Basszátok szájba a primitív qrva anyátokat!
Lehet fikázni a stílus miatt, faszszopó gecik!:)
Pontszám: 1.05
irritálóLYC4NFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2334. hozzászólás - 2010.12.24. 19:23:42
Az én kérdéseimet is rossznak értékelték mostanában...
Még egyet felteszek, ha az is rossz lesz a játék ezen részével nem fogok tovább foglalkozni.
(Tudom, nem kötelező semmi, de hagy fejtsem ki a véleményemet.)

Miért baj az, ha az ember olyan kérdést tesz fel, amire nem mindenki tudhatja a választ?

Ha nem tudod, tippelj!
Ha jól tippelsz, szerencséd van!
Ha rosszat jelölsz be, akkor is meg fogod tudni a helyes választ és ha jó a memóriád legközelebb tudni fogod! (lásd. Honfoglaló)
Vagyis: Figyelsz és tanulsz!

A rossznak ítélt kérdésem, amit állítólag csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhat:

Milyen lény nem szerepelt "A titánok harca" című filmben?

- Medusa
- Rancorn (megjelölve)
- Pegasus
- Kraken

Véleményem szerint, aki a Végzetúrral játszik, attól nem áll messze a mitológia és a fantasy.
A játékosok nagy része feltehetően ahhoz a korosztályhoz tartozik, amely inkább megnéz egy ilyen filmet, mint inkább egy színházi darabot (remélem nem tévedek), vagy inkább merül el egy álomvilágba és olvas el egy fantasy könyvet, mint például egy verses kötetet.
Biztos vannak kivételek, de mint említettem " a játékosok nagy része".
Ha szerepjátékos, fantasy meg egyéb Hatalom Kártyás kérdéseket fel lehet tenni, akkor ez a kérdés miért nem jó?
Más kategóriába tartozik?

Ez a film egy 2010.04.20-ai cikk szerint kasszát robbantott.
Hazánkban 57732-en nézték meg a mozikban, többen, mint az akkori hazai toplista másik 9 filmjét együttvéve.
A témáról nem csak film, hanem játék és könyv is készült.
Nem akarom reklámozni, csak szemléltetni azt, hogy milyen sokan vannak, akik "speciális meg lexikális érdeklődésűek".

Ha a kérdésem "rossz" értékelésének a valódi oka az, hogy nem mindenki láthatta, olvashatta, játszhatott ezzel a művel, akkor ezzel az erővel én is mondhatom, hogy a játék során találkoztam olyan kérdéssel, amit nem ismertem és például kevésbé volt sikeres, mint ez.

Az a kérdés (amire már nem emléxem, de ha még1x találkozok vele bemásolom) persze "jó" értékelést kapott, pedig én még a kérdést sem tudtam, nemhogy a választ.
Fogalmam nem volt róla, valószínűleg azért, mert nem tartozik az érdeklődési körömbe.

Legyen az festészettel, szobrászattal, építészettel, zenei alkotásokkal, stb. kapcsolatos kérdések, ha az ember élete során nem találkozott velük és/vagy nem érdekli, akkor miért kellene tudnia?
Ha ennyire nem mindegy, hogy milyen kérdéseket teszünk fel, akkor maradjunk az általános műveltségű kérdéseknél, amikkel már legtöbben összefutottunk, hallottunk, tanítottak nekünk.
A hozzászólást LYC4N módosította 2010.12.24. 19:29:20-kor
Pontszám: 3.67
irritálóLYC4NFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2335. hozzászólás - 2010.12.24. 19:51:31
Még nem jött az a kérdés, amit az előző hozzászólásomban említettem, de itt egy másik:

Kinek a színműve a Két úr szolgája?

Neil Simon
Moliere
Goldoni
Pirandello

Háát..őőő...ez nem speciális?
Nekem sajnos az.
Pontszám: 3.67
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2336. hozzászólás - 2010.12.26. 06:23:04 (Válasz LYC4N #2334 hozzászólására.)
Szervusztok!

LYC4N: A kérdésed azért speciális, mert egy mű részleteibe kérdez bele, és nem kötelező olvasmányokkal egyezően híres. Kitalálható, de sokan akadnak, akik nem feltétlenül a fantasy-vonal felől érkeztek, hanem a játékok felől, ezen játékosok számára egy ilyen kérdés a világból való kifutást okoz, kedves, és tisztelt édesanyádnak pedig egy komolyabb csuklásrohamot.

Mostanában már nagyon nehéz eltalálni, hogy mi férhet még be, de a (még) nem díjazott filmek részletei nem tartoznak ezek közé, filmes kérdésekből egyébként is több van arányaiban, mint amennyi barátságos lenne, ezért az ilyen tematikájú kérdéseket komolyabban szűrik, szinte lehetetlen filmes kérdést elfogadtatni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 6.41
utáltGaboFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2337. hozzászólás - 2010.12.28. 08:08:28
Melyik az a vízesés amelyik a "legmagasabbról esik alá"?

Angyal vízesés
Niagara vízesés
Viktoria vízesés
Mogul vízesés

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.
Szia!
Mielőtt megírtam a kérdést, megnéztem az adatbázisban,hogy van-e hasonló kérdés és nincs!!!
Most is megnéztem most sincs!!!
Pontszám: 1.80
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2338. hozzászólás - 2010.12.28. 09:08:33 (Válasz Gabo #2337 hozzászólására.)
Melyik adatbázisban?

Amit a játékból lehet elérni azok a már besorolt kérdések. Meg fogsz lepődni, de még mindig nincs besorolva az összes kérdés (különben miért adná ki a rendszer besorolásra).

Egyébként már szerepeltet kapsz akkor is, ha adott témára vonatkozóból akad pár (pl Angyal vízeséses kérdéssel már tutira találkoztam...).

Pontszám: 6.02
fórumozóFormoterolNő
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2339. hozzászólás - 2010.12.29. 20:17:54
Kíváncsi lennék rá ,hogy az általános iskolában egy kötelező olvasmányból feltett kérdés miért speciális érdeklődésű?
Arról nem is beszélve,hogy ezt a kérdést már feltettem és akkor helyesírási hibásnak nyilvánították. Mivel azt írtátok,hogy javítva újra fellehet tenni a kérdést hát korrigáltam. Most már érdekes módon speciális érdeklődésű lett.
Talán óvodások is játszanak már?
Amennyiben nem, úgy minden 6. osztályostól idősebb embernek ezt a választ illene tudni.



A kérdés:
Mit hagy Gábor pap Gergőre az Egri csillagok című regényben?

házat
fegyvert
egy török talizmánt
keresztet

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 5.14
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2340. hozzászólás - 2010.12.29. 20:42:34 (Válasz Formoterol #2339 hozzászólására.)
A speciális értékelést kicsit talán erősnek tartom, viszont nincs jó válasz a felsoroltak közt. Gábor pap egy török gyűrűt hagyott Gergőre, nem pedig egy talizmánt. Az a gyűrű talizmánként kizárólag addig szerepelt a regényben, míg a pap el nem vette Jumurdzsáktól az életéért cserébe, és ki nem bontotta a selyemzacskóból.


Egyébként úgy tudom a hivatalos álláspont, hogy egy mű részletébe kérdezés minden esetben speciálisnak minősül, kivétel ez alól, ha az a részlet a cselekmény szempontjából meghatározó erővel bír.

A regényben a gyűrű végig jelen van, talán a összes olyan konfliktus, aminek nincs valós történelmi alapja, a gyűrűnek, pontosabban Jumurdzsák gyűrű utáni hajtóvadászatának köszönhető, így maga a gyűrű egy fontos részlet (foglalkozik is már több, a rendszerben lévő kérdés a témával), de talán az a momentum, hogy hogy került a gyűrű Gergőhöz, nem annyira jelentős.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.97
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője