Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
utáltZeusz54Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2401. hozzászólás - 2011.01.12. 14:22:55 (Válasz Hatsepsut #1 hozzászólására.)
Olyan embernek kéne elbírálni a kérdéseket,akinek van egy kis lövése hozzá,és tudja,hogy mi a válasz!Ha nem ajánlom neki az "internetet".Utálom ha hülyének néznek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pontszám: 3.12
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2402. hozzászólás - 2011.01.12. 14:49:21 (Válasz Zeusz54 #2401 hozzászólására.)
Kimaradt a felkiáltójelek közül, hogy "!!!4négy!!4"
трамвай-инженер
Pontszám: 6.88
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2403. hozzászólás - 2011.01.12. 14:52:06 (Válasz Zeusz54 #2401 hozzászólására.)
Talán ha ideirnád pontosan is, hogy mi a problémád, mi volt esetleg a kérdésed, milyen választ kaptál rá és nem csak a levegőbe beszélnél akkor kapnál rá értelmes magyarázatot. Nem néz itt senki hülyének téged. A kvízkérdéseknek vannak elvárásai ha visszautasították akkor nagy valószínűséggel nem felelt meg.
Amióta kvízadminok értékelnek akiknek (eléggé jó lövésük van hozzá) sokat javult a kvíz minősége de sajnos még mindig van a régiekből kirostálandó.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 7.92
utáltZeusz54Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2404. hozzászólás - 2011.01.12. 15:02:39
Nem hiszem,hogy elfogadható választ kapok,épp ezért nem propagálom a játékot senkinek.Itt is az a gond,hogy aki nem vásárol FORINTÉR az nem is játékos.Mi akik azért játszunk,mert tetszik nem számítunk.Írom ezt azért,mert az én kérdésem el lett utasítva,a barátomtól(aki őskövet vásárol)el lett fogadva ugyan az.
Pontszám: 1
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2405. hozzászólás - 2011.01.12. 15:20:14 (Válasz Zeusz54 #2404 hozzászólására.)
Most jól értelek? Ugyanazt a kérdést akartad feladni, mint az ismerősöd?
Amúgy tényleg jobb lenne, ha bemásolnád a kérdést, így talán akik eddig is segítettek a kérdések ügyében, most is tudnának.

Pontszám: 6.48
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2406. hozzászólás - 2011.01.12. 15:49:40 (Válasz Zeusz54 #2404 hozzászólására.)
Idézet: Zeusz54 - 2011.01.12. 15:02:39
Írom ezt azért,mert az én kérdésem el lett utasítva,a barátomtól(aki őskövet vásárol)el lett fogadva ugyan az.


Ugy tudom, hogy hozzaerto jateksokat kertek fel kvizadminnak, akiknek viszont lovese sincs, hogy te vasarolsz-e oskovet. Az elutasitas oka az lehet, hogy egy kerdes nem szerepelhet ketszer az adatbazisban, igy amikor olyat teszel fel, amit mar elfogadtak, de egyebkent jo, akkor mar szerepelt ertekelest kapsz.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 6.91
utáltZeusz54Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2407. hozzászólás - 2011.01.12. 16:09:43
A kérdést én ettem fel először ami el lett utasítva,utána el lett fogadva.Én azért játszottam eddig mert tetszett,de ez így nem oké,itt sem kell az a játékos aki nem FIZET!Pedig én szerettem ezt a játékot.Butítani nem kell,arra lehetne törekedni,hogy megtartsátok a játékosokat,azt is aki nem fizet,szerintem sokan lennének.
Pontszám: 1
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2408. hozzászólás - 2011.01.12. 16:16:12 (Válasz Zeusz54 #2407 hozzászólására.)
Ugyan írd már ide azt a fránya kérdést. Ha nem írod, akkor olybá tűnik, elfogadtad mégis az ítéletet, sőt, ezek alapján a barátodét is törölni kéne és őt akarod megvédeni, nehogy kapjon egy rossz értékelést utólag. A levegőbe lehet beszélni, de ha ideírod, tán még az is lehet a vélemény, hogy igazad van és valóban nem érdemelt rosszat...
Pontszám: 7.37
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2409. hozzászólás - 2011.01.12. 16:29:22 (Válasz Zeusz54 #2407 hozzászólására.)
Pajtás.

Én nagyon régóta nem írok kérdéseket, mert volt egy kérdésem, amiről elismerték, hogy jó kérdés, de az egyik válasz túl hosszú volt, és az volt a kifogás, hogy az félrevezeti a gyorsan, vaktában kattintókat, mert ösztönösen arra kattintanak. [Mellesleg azért volt hosszú, hogy ne kelljen google-zni.]
Ergo nem az számít, hogy elolvassa-e az illető a kérdést, hanem, hogy elég szájbarágós legyen. (Jelölt válasznak nem tudta a kvízadmin beállítani, mert nem az volt a helyes válasz. Továbbá nem kaptam vissza a kérdésfeltevés jogát sem.)

Itt rájöttem, hogy sokat spórolok gyógyszereken, ha nem idegesítem magam ezzel tovább. Pedig prémes vagyok a kezdetektől fogva.
Onnantól fogva a kérdésről lemondást egyfajta tartalék LE-nek használom. Hogyha úgy jön ki, hogy épp egy kevés LE hiányzik valamihez, akkor pár kérdésről lemondok.

Ha mindenáron kérdést akarsz írni [pl. küldetéshez kell], akkor használd a Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? topicot, ott kikozmetikázzák a kérdésedet/tanácsot adnak.


Edit: link
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2011.01.12. 16:44:41-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.63
utáltZeusz54Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2410. hozzászólás - 2011.01.12. 17:25:39 (Válasz Piciklon #2405 hozzászólására.)
Félre értettél!A kérdést először én tettem fel,a második csak igazolási próba volt,ami be is jött,A barátom(Ő hozott ide)forintér játszik,én azért mert tetszik.
Pontszám: 1
közkedveltDalamarNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2411. hozzászólás - 2011.01.12. 18:37:14
Sziasztok!

Tegnap már nem volt időm feljönni azért írom most.
Igazából a forintos dologban nem értek egyet Zeus kollégával mert akkor elfogadták volna a kérdésem, nem keveset beleöltem már ebbe a játékba.
Csak akkor miért fogadnak el droid kérdéseket amihez nem lexikális tudás kell hanem barom arc már bocsánat a kifejezésért azért próbáltam ilyen kérdést feltenni, hogy ne gyökér kérdést tegyek fel amit még esetleg tudnak is a játékosok mert elég ismert író.
Az hogy hófehérkét hányszór vágták tele a törpök( remélem ebbe semmi csúnya nem volt ) meg kb 500 ilyen jellegű semmitmondó kérdéssel találkozom úgy, hogy még a helyesírásban is komoly problémák vannak ( nem mintha én tudnék, de ha kérdést teszek fel azért ellenőrzöm )akkor azt miért fogadják el ezt nem értem.
Legközelebb készülök és kimásolok jó párat.
Köszönöm figyelmetek!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2412. hozzászólás - 2011.01.12. 19:44:17 (Válasz Dalamar #2411 hozzászólására.)
Kis múltidéző, hogy megértsétek, miért van benn még mindig több rossz kérdés.
Kezdetben a játékosok értékeltek. 20 értékelés után alakult ki az eredmény, ha a többség beengedte, akkor bekerült, ha rossznak ítélte, akkor kikerült rosszként. Sajnos a játékosok pedig tojtak az értékelésre és minden xart beengedtek.
Ezek után - több, mint 100.000 kérdést követően a játék indulásától fél évre a vezetés úgy határozott, hogy akkor ennek itt megálljt parancsol és keresett több játékost, akiket kinevezett adminná (tudomásom szerint 7-8 körüli a számuk. Ők megkapták az ukázt, hogy a leírt normák alapján értékeljenek. Pár hét után már szinte kizárólag ők értékeltek és értékelnek a mai napig (nagyon ritka, hogy játékos értékeljen, ehhez egyszerre kell túl sok kérdésnek lenni kiértékelés előtt, talán 500-at írt régen Baraty).
Ezzel párhuzamosan a bent lévő szemetet (mondjuk a 120.000 kérdésből több 10.000 kérdés volt rossz, talán 50-60.000 is) elkezdték szelektálni és utólag törölni. Erre segítségük is van, a kvíz 1-2-3-4-5 topicoc, ahova a játékosok küldik be az ilyen-olyan okok miatt hibásnak vélt kérdéseket.
Két eredménye lett:
- a feltett kérdések közül jóval kevesebb kerül be, mert már ekkor kiszűrik a rosszakat.
- a bent lévő, bent maradt kérdések között egyre kevesebb a rossz kérdés.
Jól látható, hogy míg a kvíz 1-2-3-as topicoc sokkal gyorsabban telítődtek, addig a kvíz 4 és most az 5-ös topic is már jóval lassabban, azaz jóval kevesebb már a rossz kérdés.
A fentiekkel együtt - bár szigorú szabályoknak kell az adminoknak megfelelni - a szubjektivitás nem kizárható és megesik ritkán, hogy egy mások által jónak vélt kérdést elutasítanak vagy épp fordítva, egy - a mi véleményünk szerint - rosszat beengednek. Sőt, mivel ők is játék közben értékelnek, így az is előfordul, hogy újjonan tényleg beengednek rosszat, amit utólag mégis kiszelektálnak.
Viszont a lényege, hogy a kezdeti 70-80 %-os hibák (játékosok nemtörődömsége) után ez leredukálódott - érzésem szerint - olyan 2-3 %-ra.
Nyilván kellemetlen, mikor valaki pont beleesik ebbe, de a javulás a kezdeti kavar és káosz után szemmel látható már.
Pontszám: 7.37
kedvelt tagBreaksosFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2413. hozzászólás - 2011.01.13. 19:36:15
Melyik nem prím szám?

11
111111111 (helyes válasz)
1111111111111111111
11111111111111111111111

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Meg tudnád indokolni, hogy miért? Teljesen egyértelmű, hogy a 9db egyes nem prím szám, mivel számjegyeinek összege osztható hárommal! A másik három tuti prím szám (a wikipedia-ból néztem ki!)Kb általános iskolai tananyag!
Indoklásodat köszönöm előre!

Breaksos
Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az előbb-utóbb a lábadból is fog!

Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!"
Pontszám: 5
közkedveltDalamarNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2414. hozzászólás - 2011.01.13. 19:56:46
Üdv megint!

Craslorg teljesen korrekt válaszodat nagyon köszönöm megértettem, nyugtáztam és ezentúl majd beírom előbb a kérdésemet majd megkeresem hol lehet.

Köszönöm még1x.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2415. hozzászólás - 2011.01.13. 20:12:03 (Válasz Breaksos #2413 hozzászólására.)
Mert senki nem fogja a kedvedért elkezdeni számolgatni, vajon melyikben hány db 1-es számjegy van. Még ha ezresek szerint csoportosítottad volna. Ez nem kvízkérdés, teljesen jogosan dobták vissza (emellett is egyszerű számtan).
Pontszám: 7.37
fórumozóTulatizenFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2416. hozzászólás - 2011.01.16. 13:18:21
Több az alábbihoz hasonló választ kaptam:


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Az első ilyen jellegű elutasítás óta mindig megnézem, hogy van-e.(akkor volt).
Rákerestem. Nem találtam. Hol szerepel?


1. Mit jelent az obturáció szó?

behatolás, áthatolás
elzárás, betömés
logikus gondoltkodás
hibátlan megoldás

2. Melyik fém vezeti a hőt a legjobban az alábbiak közül?

Vas
Arany
Réz
Ezüst
Pontszám: 5
fórumozóTulatizenFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2417. hozzászólás - 2011.01.16. 13:33:01
Az alábbi kérdésre:

Ki nem fogadta el a Kossuth-díjat?

valami olyasmit írtak, hogy ez csak speciális érdeklődési körű emberek tudják megválaszolni.

Mitől speciális a Kossuth-díj, és miét nem az, ha valaki egy idióta amerikai film, színésznek csak nagy jóindulattal nevezhető főszereplőjének a nevét kérdezi?

Nem mondom, hogy az eddig feltett 11 kérdésem közül mind jó volt, de hogy egy sem az azért meglep.

Különösebben nem zavarna a dolog, ha nem lenne tőle beragadva a küldetésem, és nem kéne egy nap ötször az ismétlődő kérdéseket megválaszolnom.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2418. hozzászólás - 2011.01.16. 14:21:14 (Válasz Tulatizen #2416 hozzászólására.)
Hol kerested? Mert a nyilvános kvízadatbázis kb az 5-10%-át tartalmazza a feltett kérdéseket, csak azokat, amelyek már be vannak sorolva. Az adminok az összes kérdést látják.

Másrészt egy kérdés nem csak akkor kap "már szerepelt" értékelést, ha konkrétan az adott kérdés szerepelt, hanem ha az adott típusból már rengeteg van és nem kell több. Tipikus példája a "Mit jelent" típusú kérdés.
Idézet: Tulatizen - 2011.01.16. 13:33:01
Ki nem fogadta el a Kossuth-díjat?

valami olyasmit írtak, hogy ez csak speciális érdeklődési körű emberek tudják megválaszolni.

Mitől speciális a Kossuth-díj, és miét nem az, ha valaki egy idióta amerikai film, színésznek csak nagy jóindulattal nevezhető főszereplőjének a nevét kérdezi?

A Kossuth-díj nem speciális, ismerni kell, tudni róla, hogy miről szól, kiknek ítélik oda. Az ellenben speciális, hogy éppen ki utasította vissza mert nem akarta ilyen-olyan okok miatt átvenni, vagy ki kapta, ki nem kapta meg az ismertebb személyek mellett. Évente többet is átadnak, maga a díj több évtizedes, ugyanúgy nem kell ismerni minden díjazottat, mint ahogy a filmes díjazottakat sem.

Ha küldetéshez kell a kvíz, javaslom az alábbi topicot:
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem?
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.01.16. 14:22:25-kor
Pontszám: 7.37
fórumozóTitPisNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2419. hozzászólás - 2011.01.24. 07:51:07
Üdv mindenkinek!

mi lehet a gond az alábbi kérdéssel:

"
Az alábbiak közül melyik nem tartozik az APEH feledatai közé?

adózással kapcsolatos tájékoztatás,
adózói számlák vezetése,
adóellenőrzés,
adótörvény tervezet országgyűlés elé terjesztése.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
"

Most látom, hogy van benne egy elgépelés.
Van más hibája is?
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2420. hozzászólás - 2011.01.24. 09:00:02 (Válasz TitPis #2419 hozzászólására.)
Január 1 óta nincs olyan, hogy APEH.
Pontszám: 7.38
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!