Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2181. hozzászólás - 2010.11.23. 11:37:37
Sziasztok!
Figyelmeztetés: Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Ez volt a kérdésem!

Melyik nem Japán autómárka?

Isuzu
Toyota
Nissan
Hyundai ----ez a jó válasz!

Miért is rossz a kérdés? Nem értem! A helyes válasz meg volt jelölve! Hyundai!!!!!!!

A másik, amit nem értek! Ha véletlenül elgépelek valamit, és nem helyesen írtam valamit, visszadobják, hogy rossz! Ez rendben is van! De rengeteg kérdés van, ami tele van helyesírási hibákkal, azokat miért engeditek? Aztán mi számít speciális ismeretnek? ki dönti el? Számos kérdésemet visszadobták ilyen címszóval! Ráadásul sok olyan kvízkérdés van, ami tényleg speciális ismeretet követel, azokat miért engeditek?
Pontszám: 3.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2182. hozzászólás - 2010.11.23. 12:01:17 (Válasz Twoti #2181 hozzászólására.)
A kérdésed reklám.

Ha hibás kérdést találsz, kvíz 5 topic a gyűjtőhelye.
Pontszám: 8.28
kedvelt tagArkAngyal75Férfi
Végzetúr mester
676 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2183. hozzászólás - 2010.11.23. 16:30:49
Kit nem végeztek ki az alábbiak közül?

Bakócz Tamás
Martinovics Ignác
Damjanich János
Koppány

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban.

Kizárt, most találtam ki... de sebaj. Bezzeg a "Magyarország és Ausztria határán hova temetik a túlélőket", "Kanada/USA határán", "Románia és Ukrajna határán" stb. az nem szerepelt még ugye?
Pontszám: 4.71
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2184. hozzászólás - 2010.11.23. 17:19:10
A reklámot értem, oké, rendben van!
Ez azért már kiveri nálam a biztosítékot!
Magyarországon hány éves korig tankötelezettek a gyermekek?

16
17
18
21
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.
Kik bírálják el a kérdéseket? 8 évesek? Mit nem lehet ezen értelmezni? Mi nem egyértelmű? Tudjátok mi a különbség tanuló, gyerek és gyermek között?
Megtudhatnám mi a hiba? Ez az egész kezd nevetségessé válni! A kérdések zöme bárgyú, nevetségesen alacsony színvonalú, tele helyesírási hibával, nem egyszer nem egyértelmű a válasz!
Vagy csak a kiváltságosok kapnak jó értékelést és LE-t? Netalán kérdéseket lehet így lopni?
Pontszám: 5.50
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2185. hozzászólás - 2010.11.23. 17:33:58 (Válasz Twoti #2184 hozzászólására.)
A jogi kérdéseknél vigyázzunk a pontos megfogalmazásra.
Én így találtam meg: "annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tizenhatodik életévét betölti".
Ilyen válaszlehetőséget valóban nem kínáltál.

Nem ígérem, hogy javítva jó lesz.
De ezt találtam első nekifutásra.
Pontszám: 7.33
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2186. hozzászólás - 2010.11.23. 17:46:48
Rossz helyen kerested! Magyarországon jelenleg a tankötelezettség a 18. életkor betöltéséig tart!
Pontosan:A Magyar Köztársaságban - törvényben meghatározottak szerint - minden gyermek tanköteles. A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a 6., legkésőbb amelyben a 8. életévét betölti, tankötelessé válik.

A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló 18. életévét betölti.
Amit Te találtál:Az általános iskolában csak 16 éves koráig járhat a tanuló.
Ennyi!
Ha mégegyszer felteszem a kérdést elfogadjátok? Vagy az lesz a válasz, hogy a kérdés már szerepel az adatbázisban?
Pontszám: 4
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2187. hozzászólás - 2010.11.23. 17:47:24 (Válasz Twoti #2186 hozzászólására.)
Semmi közöm az értékeléshez.
Lehet még hibaforrás, hogy - nem vagyok otthon a témában - ez egy frissen/gyakran változtatott paragrafus. És az értékelő úgy érezte, nem örök érvényű s így elévülhet.
Ha javítva jó lenne, már szerepeltet kaptán volna valószínűleg így is.
Ha küldetéshez kell, szólj (priviben), és segítek írni egyet.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.11.23. 17:51:41-kor
Pontszám: 7.33
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2188. hozzászólás - 2010.11.23. 17:49:47 (Válasz Semelyik #2185 hozzászólására.)
18 ev egyebkent a tankotelezettseg. En ha tippelni kell pont azt mondanam, hogy ezert nem fogadtak el. Mert most epp 18 az nem jelenti, hogy a kovetkezo tanevtol nem lesz 15. Tehat egy idohatarozo kene bele. Altalanos javaslat, az aktualis szabaly eletbelepesenek idopontjat jeloljuk ilyenkor ki. Nem tudom mar mikor bvaltozott, talan 2005 szeptember? Tehat a kerdes igy nezhetne ki: Hany evre modositotta a tankotelezettseg hatarat a Orszaggyules 2005 szeptemberetol?
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.47
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2189. hozzászólás - 2010.11.23. 17:51:53 (Válasz Twoti #2186 hozzászólására.)
Idézet: Twoti - 2010.11.23. 17:46:48
Ha mégegyszer felteszem a kérdést elfogadjátok?


Ugy tudom, hogy hacsak nem kaptal egyertelmu utalast arra, hogy jo a kerdesed tedd fel ujra, akkor a valtozatlan ismetelt kerdesfelteves azonnal torolni ertekelest szokott kapni.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.47
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2190. hozzászólás - 2010.11.23. 17:56:08
1993. évi LXXIX. törvény a közoktatásról 6. §(3) A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló tizennyolcadik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a huszadik életévét betölti.
Én ezt találtam a hatályos jogszabályban.
Pontszám: 4
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2191. hozzászólás - 2010.11.23. 17:57:09 (Válasz Morzkod #2189 hozzászólására.)
Módosítottam az utsó hozzászólásomon tőled függetlenül - és összecseng.
Valószínűleg ez lesz az ok.
Pontszám: 7.33
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2192. hozzászólás - 2010.11.23. 18:03:11
Hülyeség az egész. Ez a kvíz kérdés feltevés így nem sokat ér. Valakik eldöntik valamilyen szabályok szerint mi a jó, mia nem jó, éppen, hogy milyen kedve van. Ja, éppen ezt tippeltem volna. Ezért nem jó. He-he-he. Ha puruttyán kérdezek, azért nem jó, ha mindenre odafigyelve(lehetőleg), akkor azért nem jó. Túl speciális ismeretet követel! Ekkora marhaságok!
Elnézést, de nagyon felment az agyvizem. Nem akarok senkit megbántani, de nem igazán tudok olyan NORMÁLIS kérdést feltenni, ami mindenkinek megfelel!
Pontszám: 5
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2193. hozzászólás - 2010.11.23. 18:03:35
1993. évi LXXIX. törvény a közoktatásról
6. §(6) Tizenhatodik életévének betöltése után kérelmére megszűnik annak a tankötelezettsége, aki érettségi vizsgát tett, vagy államilag elismert szakképesítést szerzett, illetve házasságkötés révén nagykorúvá vált, vagy gyermekének eltartásáról gondoskodik. A kérelmet a tanuló és - a nagykorúvá vált tanuló kivételével - a szülő közösen nyújthatja be. A kérelmet az iskola igazgatója írásban tudomásul veszi.


Én pedig - kissé tovább olvasva - ezt. Ez alapján nem hinném, hogy egyértelmű lenne a helyes válasz, mert a tankötelezettség körülményfüggő. Ergó az értékelés helytálló.
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 7.41
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2194. hozzászólás - 2010.11.23. 18:09:31
Végül is igazad van! Bocsánat! Lehet a kákán is csomót keresni!
Pontszám: 6.25
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2195. hozzászólás - 2010.11.23. 18:15:46 (Válasz Twoti #2194 hozzászólására.)
Ne essünk túlzásokba. Ha tényleg ez a hivatalos álláspont, akkor nem beléd kötöttek, hanem szimplán tévedtél.
Pontszám: 8.22
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2196. hozzászólás - 2010.11.23. 18:38:57
Igen, tévedni emberi dolog! Ha valaki hibázik, ismerje be! Elutasítani egy kérdést, mert rossz választ talált(16), aztán belemagyarázni, hogy nem egyértelmű, mert van ezer kitétel! Így is lehet! Elfogadom! mert nem tehezek mást! Majd megpróbálok egyértelmű, helyes kérdéseket feltenni! Bár kötve hiszem, hogy tízből egy jó lesz! Talán egy olyat fogok kérdezni, hogy milyen színű a pros alma! De ez sem jó, mert mikor? Mert amikor még retlen, akkor még zöld, utána sárga lesz, aztán kezd el pirosodni! Nagyon nehéz dolog ez!
Pontszám: 6.46
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2197. hozzászólás - 2010.11.23. 18:43:42 (Válasz Twoti #2196 hozzászólására.)
Idézet: Twoti - 2010.11.23. 18:38:57
milyen színű a pros alma

Erre azonnal törölni lesz az értékelés.

Jó kérdést már rengetegen írtak. Itt van rá egy külön topic is.
Igyekezz érdekes témákkal kapcsolatban kérdésen gondolkodni. Ne olyat, ami elsőre beugrik és ne is olyat, ami változhat, nem időt álló, vagy egy száraz adatra kérdez rá.

Olyanon gondolkodj, ami 8-10.-re ugrik be. Ennél minimális az esélye, hogy már szerepelt, viszont ha szépen meg van fogalmazva a kérdés és - ami talán fontosabb - a válaszok, a rossz válaszokkal együtt is szépen kidolgozottak, akkor még nehéz is lehet, nagy az esélye, hogy beengedik. Van aki 180-200 jó kérdésnél tart, és mellette 10 alatti a rossz kérdéseinek a száma. Illetve volt, mert már törölt az illető.
Pontszám: 7.42
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2198. hozzászólás - 2010.11.23. 18:49:45 (Válasz Twoti #2196 hozzászólására.)
Írtam, hogy segítek. Élj vele, ha akarsz.
De ne hőbörögj, mert senkinek sem lesz jobb tőle.
[Eddig 2 azaz kettő kérdésem nem fogadták el [106-ból]. Szerintem nem olyan nehéz dolog. ]
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.11.23. 18:53:14-kor
Pontszám: 8.22
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2199. hozzászólás - 2010.11.23. 18:54:29 (Válasz Twoti #2196 hozzászólására.)
Már megbocsáss, de nehogy azt hidd, hogy direkt rád utaznak... mindenki átesik ezen, és érdekes módon a játékosok számához képest elenyésző a reklamálók száma. Nekem a hármas világon ötödik nekifutásra sikerült feltennem egy olyan kérdést, amit elfogadtak - csak épp a küldetés nem volt felvéve. Ez van. Ha elrontom, nem a rendszer a hibás. Gondold végig, hogy melyik kérdést miért utasítottak vissza, és ahelyett, hogy a nyálad vernéd, amivel mellesleg úgysem mész semmire, próbálj odafigyelni a hibáidra és tanulni belőlük. Ha csak azon hőzöngsz, hogy ezt sem fogadták el, meg azt sem, és ugyanolyan rossz kérdéseket teszel fel sorra, ne csodálkozz, hogy sosem sikerül. Próbáld újra, figyelj rá, hogy ne kövesd el megint ugyanazt a hibát, és ha nem akarsz utánaolvasni egy összetett dolognak, amiről kérdést akarsz feltenni, ne válassz olyan témát. Ha odafigyelsz kicsit, még legrosszabb esetben is 5-ből egyszer jó lesz a kérdésed.
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 7.41
fórumozóTwotiFérfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2200. hozzászólás - 2010.11.23. 19:33:16
Nem a nyálam verem! Gondolom, Te sem!
Tudom, hogy nem rám utaznak, de azért lett egy kérdésem elutasítva, mert rosszul tudta a választ az értékelő, amikor meg reklamáltam, akkor meg nem azt mondta, hogy bocs, elba...tam, hanem belekötött, hogy nem egyértelmű! Pedig alapjában véve egyértelmű volt a dolog! de sebaj! legyen vele boldog! Keresek egy hülye filmet, megnézem ki szerepelt benne, aztán felteszem kérdésnek! Ez nagy tudást igényel! Ilyeket kell tudni kérdezni! Ez általános műveltség! meg a többi hasonló kérdés is! Már bocsánat! Megint verem a nyálam! Pedig nem akartam!
Pontszám: 4.60
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!