Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCDALLASFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1721. hozzászólás - 2010.08.27. 21:54:38 (Válasz Craslorg #1720 hozzászólására.)
Azért nem írtam konkrétumokat, mert az elvek azok, amivel nem értek egyet, és nem az adott kérdés értékelése érdekel.
Ha megnézed az adatbázisban a sport/olimpiák címszó alatti kérdéseket, akkor a te logikád szerint ott nem kéne lenni egynek sem. Ezzel szemben jó sok kérdés van, köztük az is, hogy a pekingi olimpián melyik ország nyerte a legtöbb aranyérmet. Érdekes, nem?
Azt, hogy A baljós árnyak-ban E.T.-k, vannak, vagy csak hasonló lények, azt nem tudom, mert genetikai térkép nincs az extrák között, de ha figyelembe vesszük Lucas és Spielberg viszonyát, megkockáztatom, hogy azok. De mindegy, tényleg nem vitatkozni akarok.
Viszont, ha a többi kérdés ismeretigényét nézem, akkor úgy gondolom, hogy annál azért lehet nehezebb kérdést feltenni, mint hogy ki nyert a csillagok háborújában?: a jó, vagy a rossz.
Pontszám: 3.83
népszerűtlenDrachusFérfi
Végzetúr tehetség
142 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1722. hozzászólás - 2010.08.28. 20:21:17
Melyik világhírű festőművész eredeti neve Harmenszoon van Rijn?

Van Gogh
Monet
Rembrandt
Goya

Ezzel a kérdéssel mi a baj????? azt írták helyesírási hibákat tartalmaz....nem értem
Ha hülyék vagyunk, legyünk sokan!
Pontszám: 2.28
népszerűtlenHimuraBattousaiFérfi
Végzetúr tehetség
179 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1723. hozzászólás - 2010.08.28. 20:28:43 (Válasz Drachus #1722 hozzászólására.)
Szerintem ki kellett volna írni a teljes nevüket...
V1 - Battousai - Igazak


"Két fajta ember van. Aki meghiv egy sörre, és akinke a q*va anyját."
Pontszám: 4.02
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1724. hozzászólás - 2010.08.28. 23:12:37 (Válasz Drachus #1722 hozzászólására.)
Akik a teljes nevükön ismert művészek, azoknak illendő kiírni a teljes nevét, legyen szó festőkről, költőkről, zeneszerzőkről, bárkiről. És, hogy ne legyen feltűnő, hogy csak Rembrandt az, akinek nincs kiírva a teljes neve (mint helyes megfejtés) betenni még egy olyat, aki egytagú művésznéven lett ismert.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1725. hozzászólás - 2010.08.29. 00:26:05 (Válasz Drachus #1722 hozzászólására.)
Idézet: Drachus - 2010.08.28. 20:21:17
Melyik világhírű festőművész eredeti neve Harmenszoon van Rijn?

Van Gogh
Monet
Rembrandt
Goya

Ezzel a kérdéssel mi a baj????? azt írták helyesírási hibákat tartalmaz....nem értem


Az eredeti neve Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Amit te kerdezel az a vezetekneve.
Pontszám: 6.83
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1726. hozzászólás - 2010.08.29. 17:38:36
Az utóbbi 50 évben hányszor esett Pünkösd napja vasárnapra?

50
7
39
21

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Túl könnyű volna? Épp az imént lett említve a Kvíz 5. topicban, hogy 10 évesek is játszanak a játékkal, így nem gond, ha ők is tudják a választ. Számtani feladat lenne? Nem hinném. Egyszerűen bele kell gondolni. Ha valakinek nem ugrik be, hogy Pünkösd mindig vasárnap és hétfő, akkor számolgathat amennyit akar... de ha valaki odafigyel a kérdésre akkor tudja a választ is. Semmi számtan De akkor mi is a probléma?
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 6.39
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1727. hozzászólás - 2010.08.29. 18:49:56
Hát ez nem az én napom. Minden kérdésem visszadobták és még fenyegettek is. Volt amit az adatbázis már tartalmazott.
Egyet helyesírási hiba miatt. Egy szál hiba nem volt benne. Megnéztem

Na jó. Rengeteg latin eredetű szó jelentését kellett már kitalálnom. Én is feltettem egyet. (könyből)

Akereső elsőre adta a jó választ. Tudom megnéztem.
Elutasítva, és még fenyegetés is.

Mennyivel jobb, ha keresgélek a filmek között, hogy XY színész játszik-e benne. Az az igazság, hogy élveztem ezt a részét a játékna, de most elkeseredtem.
Pontszám: 4.52
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1728. hozzászólás - 2010.08.29. 19:09:14 (Válasz Mangetsu #1726 hozzászólására.)
Gondolom nem ment át az értékelőnél a beleférőségi teszten. Ez szerintem is kb olyan, mint hogy 50 hét alatt hány vasárnap van...
Pontszám: 7.72
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1729. hozzászólás - 2010.08.29. 19:09:20 (Válasz Kyara60 #1727 hozzászólására.)
A latin nyelv ismerete nem általános műveltség, nagyon kevés olyan latin szó vagy mondat (idézet) van, amit illik ismerni. Írtad, hogy te is könyvből kerested, a kvíz nem lexikonok bújásából áll olyan adatok keresése miatt, amit a válasz után 10 másodperccel már el is felejt az ember, mert érdektelen. Fordításos kérdés szinte mindig lexikális értékelést kap.
Sajnos ebből a típusból is vannak benn olyanok, amiket messze nem kell tudni, ezek száma - a tapasztalatom alapján - szerencsére egyre kisebb, nagyon ritkán kapok már ilyen kérdést.
Pontszám: 8.48
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1730. hozzászólás - 2010.08.29. 19:51:21
Egyébként kvízkönyvet használtam, és a házasság latin neve volt. Egyébként mindegy, csak a fenyegetés esett rosszul.

Én elég gyakran kapok nyelvi kérdést.

Többet nem foglalkozok vele. Ez volt az első eddig még nem történt meg velem ilyen.
Pontszám: 4.52
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1731. hozzászólás - 2010.08.29. 19:54:27 (Válasz Kyara60 #1730 hozzászólására.)
Idézet: Kyara60 - 2010.08.29. 19:51:21
a fenyegetés

Miféle fenyegetés?

Pontszám: 7.63
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1732. hozzászólás - 2010.08.29. 19:56:55
10228 kérdést vélaszoltam meg helyesen. tehát jó sokat elfogadtak. Ez is megtörtént. Majd felveszem a LE-t nem vesződök a kérdés feltevésével.
Pontszám: 4.52
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1733. hozzászólás - 2010.08.29. 20:25:12 (Válasz Kyara60 #1732 hozzászólására.)
Ismét, mivel választ nem kaptam...

Idézet: Piciklon - 2010.08.29. 19:54:27
Idézet: Kyara60 - 2010.08.29. 19:51:21
a fenyegetés

Miféle fenyegetés?

Pontszám: 7.97
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1734. hozzászólás - 2010.08.29. 20:30:39
Valamit írtak, hogy nem tehetek fel többet kérdést. Majd megnézem. Csak ez az első eset, hogy nem kaptam LE-t.
Pontszám: 4.52
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1735. hozzászólás - 2010.08.29. 20:34:00
Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Ma, 17:12 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!

Pontosan Ezt kaptam.

Jól volt a helyes válasz megjelölve. Megválaszolható volt. Ennyi.
Pontszám: 4.52
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1736. hozzászólás - 2010.08.29. 20:54:00 (Válasz Kyara60 #1735 hozzászólására.)
Idézet: Kyara60 - 2010.08.29. 20:34:00
Kérjük, próbálj meg olyan kérdéseket feltenni, amelyek megválaszolhatók, és arra is ügyelj, hogy jól jelöld meg, melyik a helyes válasz. Ennek hiányában elveszítheted a lehetőséget, hogy a jövőben kérdést tegyél fel, és így az ebből szerzett lélekenergiától is elesel.
Ma, 17:12 A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!

Pontosan Ezt kaptam.

Jól volt a helyes válasz megjelölve. Megválaszolható volt. Ennyi.


Ez nem fenyegetés. Ez egy szimpla figyelmeztetés. Jobb lett volna ha kapásból megvonják a kérdésfeltevés jogát is? (Ez azt is jelenti, hogy a fele jutalmat se veheted fel)
Ugye, hogy mennyivel másabb?

Ne keseredj el. Ugyan nem láttam sehol sem a pontos kérdést (válaszokkal), így azt se tudom megmondani, hogy mi volt a gond (tudom latin nevek), de ez sajnos kevés információ. (Mivel nem biztos, hogy a kérdés miatt, hanem a válaszok miatt dobták vissza.)

Pontszám: 7.97
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1737. hozzászólás - 2010.08.29. 21:23:17
matrimónium jelentése

házasság*
anyakönyv
anyajogú társadalom
leánykérés

Valami ilyen volt.

A keresó ha beírta valaki a szót azonnal első sorba kidobta a házasságot.


Akkof egy csemege.

Hány lába van egy fél százlábúnak?

Végligolvastam a százlábúakról szóló leíirást és nem tudtam, hogy mit nyomjak meg. Hát 50. Jó válasz volt.

Egy másik. Mennyi 2+2

Kerestem a trükköt nem volt. 4 a helyes válasz. A besorolásról nem is beszélve.
Pontszám: 4.52
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1738. hozzászólás - 2010.08.29. 21:59:54 (Válasz Kyara60 #1737 hozzászólására.)
Ez ebben a formában egy hétköznapi szótárkérdés, ami élből rossz kérdés kategória. Még a jóval egyszerűbb angol/német szavak (melyek valamelyikét az általános iskolák túlnyomó részében tanítják) sem férnek be jó kérdésként. A latinban persze vannak olyan szállóigék, kifejezések, melyek fennmaradtak, előfordulnak a mindennapokban, illik ismerni őket, így kérdésként is beférnek. Ezek viszont már 99% hogy szerepelnek az adatbázisban. A házasság latin megfelelője nem ilyen szó.


A fenyegetés pedig sokkal inkább figyelmeztetés, ami egy automata üzenet, x db (vagy x%, nem tudom pontosan) elutasított kérdés után magától érkezik a rendszertől, hogy figyelj oda, menj biztosra a kérdésfeltevéssel, mert a jó-rossz kérdéseid aránya közelít ahhoz a határhoz (50% rossz, de minimum 10), amikor elveszíted a kérdésfeltevési jogot. Ha a feltevésre szánt kérdésed bemásolod a Vajon elfogadják... kezdetű topicba ugyanebben a fórumszekcióban mielőtt beküldenéd értékelésre, rutinos és jószándékú játékosok kielemzik neked hogy érdemes-e javítani rajta, mire figyelj oda, stb. Amire ott a többség rábólint, a tapasztalatok alapján 90%-os eséllyel az értékelésen is átmegy.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1739. hozzászólás - 2010.08.29. 23:20:26 (Válasz Kyara60 #1732 hozzászólására.)
Kb 250ezer kérdést tettek már fel eddig és olyan 100ezer kérdés van még mindig az adatbázisban, amit megkaphatsz.
Pontszám: 7.72
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1740. hozzászólás - 2010.08.29. 23:27:31 (Válasz Kyara60 #1735 hozzászólására.)
Ez csak egy szimpla rendszerüzenet, amit talán rögtön az első elutasításnál kap a játékos. Mint írtad, eddig nem volt ilyen (mármint elutasítás), így nem hiszem, hogy tartanod kéne bármitől, pláne, ha egyébként már sok kérdésed elfogadták. Ahogy írták, ahhoz, hogy megvonják a kérdésfeltevési jogot a feltett kérdéseidnek minimum a felének kell rossznak lenni, DE minimum 10-nek.
Pontszám: 7.72
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!