Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3261. hozzászólás - 2012.05.13. 22:59:20 (Válasz Achron #3260 hozzászólására.)
Nem fogsz szeretni...

A kérdésed kapcsán szerintem simán jóindulatúak voltak veled. A kérdés ugyanis speciális ismeret. A Resident Evil filmek és játékok úgy általában véve nem képezik az alapműveltség de még a filmművészet részét sem. Ha filmekről kérdezel minimum Oscar díjast válassz. Az értékelő esélyesen azért adott neked ilyen értékelést, hogy ne veszítsd el a kérdezési jogodat, feltehess helyette másikat, mert ha a hiteles értékelésével küldi vissza, akkor még a lemondásért járó fele LE-t se kapod meg. Gyanítom ez lehet a háttérben.
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3262. hozzászólás - 2012.05.14. 07:39:30 (Válasz Achron #3260 hozzászólására.)
Jól sejtem, hogy küldetéshez kellett és nem akartak kicseszni veled az adminok? Megköszönheted nekik, hogy így dobták vissza és nem spec/lexikálissal.
Annyit hozzáteszek Jademester írásához, hogy nem feltétlenül az Oscar díjas filmek csak a jók, sőt közöttük is lehet olyan, ami nem jó, de kiindulópontnak az IMDB TOP 250-e jó alap lehet. A magyar filmeknél más szempontok. Azonban a főszereplős kérdések már nem fognak bekerülni.
Pontszám: 7.61
kedvelt tagAchronFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3263. hozzászólás - 2012.05.14. 09:01:58 (Válasz Jademaster #3261 hozzászólására.)
Ennyi erővel az elfogadott kérdések még kb 50%-ára mondhatnák azt, hogy csak egy speciális érdeklődésű kör tudja rá a választ. Ha azok jónak ítéltettek, akkor ez miért nem? Ezért nem szeretem, hogy van ez a küldi, szerintem, ki kéne venni az egész kvízkérdésfeltevő rendszert a játékból, mert csak a baj van vele. És cáfolnám a spec érdeklődési kört, mert akkor ezt bármely más kérdésre rá lehet ragasztani. Például, aki nem néz mondjuk tv-t, annak minden tv-ben szereplő műsorral kapcsolatos kérdés a spec érdeklődési körhöz tartozik; ugyanígy, aki nem jár színházba, annak a színházi kérdések szintén a spec érdeklődési körű kérdésekhez fognak kapcsolódni. Folytassam? Ezt oldalakon tovább tudnám így sorolni. Inkább úgy hiszem, hogy az ő érdeklődési köréhez nem kapcsolódott, ezért nem fogadta el. De Istenem!!! Ebben az országban él majdnem 10millió ember, és azok nagy részének szintén nem azonos érdeklődési köre van az övével.
Jademaster: ennyi erővel, szintén, az elfogadott kérdések jórészét ki lehetne húzni, mert nem tartozik az alapműveltséghez...
Vagy írjanak nekem egy specifikációt, hogy számukra milyen kérdést tehetek fel, vagy fogadják el a kérdésem, vagy vegyék ki az egész kérdés feltevős rendszert, mert már nagyon tele a hócipőm az egésszel. Egy csomó olyan gagyi kérdést elfogadtak, ahol, valami jellel meg volt jelölve a válasz, egymásra nagyon hasonlító kérdések tömegét szintén elfogadták, és erre, ha valaki nem egy főstream kérdést tesz fel, kidobják, hogy rossz kérdés. Vannak más nem főstream kérdések is, amiket elfogadtak. Akkor, kérdem én, azokat milyen elgondolás szerint ítélték meg helyesnek és másokat milyen elgondolás szerint nem? Ki dönti el, melyik a jó kérdés, és melyik a rossz, milyen rendszer alapján? Ha felteszek egy könnyedebb informatikai kérdést, ami még nincs az adatbázisotokban, akkor se fogjátok elfogadni, mert nem az alapműveltség része? És, ha szerintem az? Vagy, ha teszem azt felteszek egy kérdést egy olyan könyvvel kapcsolatban, amit a játékosok nagy része tuti soha nem látott, de szépirodalmi mű és azért legalább egy pici olvasottsággal a hátad mögött tudnod kellene róla, elutasítod, mert csak egy spec érdeklődési kör tudja rá a választ? Tudom én melyik az az érdeklődési kör, amelyik olvasni szokott, könyvet. Filmes kérdéseknél is csak azok fogják tudni a választ, akik sokat szoktak filmeket nézni, illetve előszeretettel böngészik az Imdb-t, illetve az adott film fanlapjain olvasnak róla spoilertartalmú extra infókat. Ugyanígy felsorolhatnám az összes kategóriát, ha akarnám, mert mindre rá tudnám húzni ezt a mintát.
Apropó, ha nem volt benne az adatbázisban, hanem szerinte spec érdeklődési körű, akkor azt kellett volna megjelölnie, teszek az elveszett LE-re. De az elbírálással továbbra se értek egyet. Majd, ha valaki elmagyarázza nekem, kinek az érdeklődési köre szerint tehetek fel kérdéseket, milyen mélységig, akkor megnyugodok, ha nem is békélek meg, és felteszek egy olyan sablonkérdést. De szerintem a kérdésem nem volt nehéz. Semmi olyasmit nem kérdeztem, hogy milyen szereplők térnek vissza a Resident Evil 5-ben, akik az előző részek alapján halottnak kéne lenniük, stb... mert ezt tényleg csak olyanok tudhatják, akik komolyan benne vannak a témában, de a kérdésemhez elég lett volna, ha beírják a gugliba, ha nem máshova, hogy Resident Evil, a wiki feldobta volna, hogy van 4, és kész a tipp, az ötödik a következő.
Várom a válaszokat, ha átvergődtetek a kommentemen.
Pontszám: 5.25
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3264. hozzászólás - 2012.05.14. 09:20:39 (Válasz Achron #3263 hozzászólására.)
Nézd Achron, már nem emlékszem melyik kvízadmin volt, de az ilyen hozzászólásokra szokta mondani: "Tiéd a Bezzeg Béla érdemérem". Ennek az a lényege, hogy mivel az adminok is emberből vannak, nyilván megvan a maguk specifikációja műveltség, kérdések terén. Nagyjából van egy olyan szint úgy gondolom, ami felett biztos, hogy el fogja fogadni a kérdést, akkor is, ha nagyon szőrőzve ki kéne hajítania, illetve egy olyan szint, ami alatt akkor se engedi át, ha 5 éves kor felett mindenki tudja a választ. A probléma a két határ közt lévő kérdésekre van. Egy részük átengedi még (lágyszívű) egy más részük már megrázza a fejét.
DE!
Attól, hogy más tett fel rossz kérdést, amit elfogadtak, az nem jelenti azt, hogy innentől minden ilyen típusú rossz kérdést el kell fogadniuk! Ez a kvízadatbázis folytonos romlásához vezetne! Azokat ki kell gyomlálni a rendszerből, újakat pedig nem beengedni.

Filmművészet. Jó lenne, ha ezt Cras mesélné el részleteiben neked, hogy működik a metódus, de a lényege kb az, hogy a kultuszfilmekkel, vagy az ismert kiemelkedő alkotásokkal, színművészekkel, rendezőkkel, stb kapcsolatban lehet kérdezni egyszerű kérdést. Nagyon nagy esélyed van a visszadobásra, mert e tekintetben ide a rozsdás bökőt, hogy majd mindent feltettek már, ami még feltehető egyáltalán.

Általános műveltség. Nagyon nehéz kérdés. Játékostársam, tanárnő, általános iskolásoknak, gimiseknek való ismeretekkel, stb is próbálkozott és 60-70%-ban visszahajították neki érdektelen lexikális tudással. Már vagy másfél éve nem tesz fel kérdést (de klánfórumon szervez házi kvízolimpiát, amit nagyon élvezünk ). Ő is lemond a kérdés jogáról fele LE-ért és nincs ezzel semmi baja már jó ideje (lényegében nem érdekli már a kvízrendszer mint nagyon sok régi játékost). Én ezt javasolnám neked. Ne tegyél fel kérdést, mondj le fél LE-ért.
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.63
kedvelt tagAchronFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3265. hozzászólás - 2012.05.14. 10:36:09
Nem is szoktam feltenni, pont ezen okok miatt. Csak amiatt a fránya küldetés miatt gondoltam. De itt még a Hiroshima, Nagasaki sem megy át.
Pontszám: 1
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3266. hozzászólás - 2012.05.14. 11:08:49
Melyik megyeszékhelyünk található legtávolabb a határtól az alábbiak közül?

Győr
Pécs
Szeged
Salgótarján

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Szeretném tudni, konkrétabban miért?
Illetve ha már a tisztelt adminisztrátoroknak rendelkezésére áll meghatározni konkrétabban az elutasítás okát, akkor legyenek kedvesek ezzel az opcióval élni is!
Pontszám: 6.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3267. hozzászólás - 2012.05.14. 11:25:31 (Válasz Ywgarrd #3266 hozzászólására.)
Szerintem ez elegge lexikalis. Mind vizonylag kozel van a hatarhoz.
Nem lehet, hogy azert nem kaptal ertekelest, mert kuldeteshez elfogadtak?

Idézet: Ywgarrd - 2012.05.14. 11:08:49
Melyik megyeszékhelyünk található legtávolabb a határtól az alábbiak közül?

Győr
Pécs
Szeged
Salgótarján

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Szeretném tudni, konkrétabban miért?
Illetve ha már a tisztelt adminisztrátoroknak rendelkezésére áll meghatározni konkrétabban az elutasítás okát, akkor legyenek kedvesek ezzel az opcióval élni is!
Pontszám: 6.29
kedvencJademasterFérfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3268. hozzászólás - 2012.05.14. 11:29:46 (Válasz Kocos #3267 hozzászólására.)
Hát attól még lehetne értékelés, v2-n nekem is visszadobták szerepelttel az első kérdésemet de meg lett a küldetésem. Vagyis nem kizáró tényező
V2 - Bagatur Kazarin
V3 - Aimerick
Egy régi motoros, akinek mégsem sikerült egészen leszoknia... Talán feltámad poraiból...
Pontszám: 9.18
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3269. hozzászólás - 2012.05.14. 11:38:03 (Válasz Achron #3263 hozzászólására.)
Olvass utána itt a fórumon is vagy a wikin! Van rá direktíva, hogy mi a jó, mi nem jó. A fórumon Miklóstól (bár régi, így talán nem a legpontosabb, de kiindulási alapnak jó), a wikin viszont a játékosok tapasztalatai alapján van egy jó leírás.
Egyébként igazad van. Szemét volt az értékelő, hogy a küldetésedhez szükséges kérdés értékelésénél inkább lehetőséget adott neked, hogy újra próbálkozhass, anélkül, hogy újabb 100 helyes válasz kellene neked. Ilyen mocskok, nem lehet velük mit kezdeni. Javaslom az adminoknak, hogy ami nem jó kérdés - hiába küldis - igenis keményen büntessék és szívassák a játékosokat még ezzel is bónuszban.
Pontszám: 7.61
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3270. hozzászólás - 2012.05.14. 11:44:22 (Válasz Kocos #3267 hozzászólására.)
Köszönöm a választ. Egyébként küldetéshez ment valóban. Nem tudtam, hogy akkor nincs részletesebb indok.
Most nem megyek bele, milyen kérdések vannak az adatbázisban, melyek ennél jóval speciálisabbak és/vagy lexikálisabbak, azonban annyit megjegyzek, hogy ez általános iskolai alsó tagozatos tananyag.
A döntést természetesen elfogadom, csak az indokra voltam kíváncsi.
Pontszám: 6.82
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3271. hozzászólás - 2012.05.14. 11:52:53 (Válasz Ywgarrd #3270 hozzászólására.)
Ha küldetéshez kellett és teljesült a küldi, azt jelenti, hogy elfogadták, csak nem engedték be a játékba. Elvileg ilyenkor is kéne értékelni, de sokszor lemarad, ami így bizonytalanságban tartja a kérdezőt, hogy akkor most mi is történt.
A rossz kérdésekre ott a kvíz 5 topic, azt szokták nézni, de nem mindent törölnek, ami oda bekerül. Néha azért, mert elsiklik a figyelmük fölötte, gyakran viszont azért, mert a válaszok aránya miatt nem érzik specnek és bent hagyják.
Pontszám: 7.61
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3272. hozzászólás - 2012.05.14. 12:06:30 (Válasz Craslorg #3271 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.05.14. 11:52:53
... mert a válaszok aránya miatt nem érzik specnek és bent hagyják.


Na mondjuk a valaszok aranyat meg ugyis a scriptelok hatarozzak meg.
Pontszám: 6.93
kedvelt tagBreaksosFérfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3273. hozzászólás - 2012.05.14. 12:15:54
Melyik állatok nem pókszabásúak? 57.42%

Ez az Én kérdésem, és úgy látom, kifogott pár emberen! De még bent van, nemrég kapta ki a szövitársam.
Ő sem tudta.
Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az előbb-utóbb a lábadból is fog!

Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm, Uram, hogy legalább nem hullámzik!"
Pontszám: 6.92
kedvencTboyultFérfi
Végzetúr tehetség
133 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3274. hozzászólás - 2012.06.08. 06:07:46
Melyik címbe nem illik a néma szó?

Kányádi Sándor:A ... tulipán
Jack London: A ... vadon
Heltai Jenő:A ... levente
Rejtő Jenő: A ...revolverek városa

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
mi a hiba??
kérlek írd meg!
A hozzászólást Tboyult módosította 2012.06.08. 06:08:59-kor
v5 Tboyult
v2 Malőr
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3275. hozzászólás - 2012.06.08. 08:53:25 (Válasz Tboyult #3274 hozzászólására.)
Tippre a szóközök használatával vagy inkább nem használatával van a gond. Illetve Kányádi Sándor műve címének az elején nincs 'A' betű.
Pontszám: 7.63
kedvelt tagAbrak a DabraFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3276. hozzászólás - 2012.06.08. 09:00:27
A lexikális tudás megítélése valóban szubjektív. Szerintem a kvízre szükség van, ismeretet terjeszt, még ha sokszor lexikálisat is.
Ha senki más nem olvassa csak az elbíráló admin, akkor is van esély rá, hogy fény jelenik meg nála a sötétségben (Bocss)
Én sorozatba küldöm a magyar koronával kapcsolatos kérdéseket, amiket visszadobnak, de nem adom fel
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3277. hozzászólás - 2012.06.08. 09:07:06 (Válasz Abrak a Dabra #3276 hozzászólására.)
Arra vigyázz, hogy ha folyamatosan ugyanarra a témára küldesz be kérdéseket és esetleg már harmadszor is specet kapsz rá vagy lexikálist, akkor a következőnél pihire küldenek. Van rá megfelelő topic, ahol beküldés előtt véleményeztetheted a játékosokkal a feltenni kívánt kérdésedet. A koronával kapcsolatban nem tudom milyen kérdést tehettél fel, amit visszadobtak, de valószínűleg, ami elfogadható volt, az már korábban bekerült, onnantól nehéz olyat feltenni, ami ne lenne spec.
Pontszám: 7.63
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3278. hozzászólás - 2012.06.08. 09:18:57 (Válasz Craslorg #3275 hozzászólására.)
Azért valljuk meg, ez elég szőrösszívű értékelés volt. Vagy így nem vesztette el a kérdésfeltevési lehetőségét?
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2012.06.08. 09:19:12-kor
Pontszám: 8.49
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3279. hozzászólás - 2012.06.08. 09:37:50 (Válasz Bpetya75 #3278 hozzászólására.)
Helyesírási hibánál és már szerepeltnél nem veszít kérdésfeltevési jogot. Előbbi esetben ki tudja javítani, utóbbi esetben pedig feltehet másik kérdést, de egyik esetben se kell várnia újabb 100 helyes válaszra, hogy feltehessen kérdést.
Pontszám: 7.63
közkedveltWoockey69Férfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3280. hozzászólás - 2012.06.09. 10:18:31
Miért van az,hogy a kérdéseim re gyakran "rossz kérdés,már szerepelt az adatbázisban" válasz érkezik, és mégsem találom az adatbázisban? Már többször is előfordult sajnos....
Másik kérdésem: Ha visszajön helyesírási hibával a kérdésem pl nincs az elején névelő/vagy van...,akkor miért vannak bent olyan kérdések,amikben a hosszú-rövid magánhangzók ill mássalhangzók szerepelnek?

Tudom,hogy ezt a játékot nagyon sokat játszák és egy iskolásnak nem feltétlenül kell tudnia,hogy mondjuk Kuala Lumpur minek a fővárosa,de azért ha már Csehország fővárosa jön vissza lexikális tudással az kicsit gáz......

Nagyon jó.hogy vannak a kvízkérdések,hiszen segítik az általános tudás bővítését,de szerintem kicsit objektíven kellene kezelni ezeket a dolgokat,mivel nem vagyunk egyformák és bárminek utána lehet nézni a Neten:D:D

Üdv mindenkinek és várom a választ, Silver Lord

Köszönöm a választ.
A hozzászólást Woockey69 módosította 2012.06.09. 10:28:57-kor
Pontszám: 6
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője