Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
irritálóBorsalinoFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1861. hozzászólás - 2010.09.24. 08:46:02 (Válasz Craslorg #1860 hozzászólására.)
Ok, igy már értem.Kösz.
Pontszám: 3.25
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1862. hozzászólás - 2010.09.24. 17:57:19
Mi az a "pürrhoszi győzelem"?

Elsöprő győzelem
A győztes többet veszít, mint a vesztes
Ironikus győzelem, valójában vereség
Mindkét fél elbukik

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Minden tisztelem azok embereké, akik veszik a fáradságot, hogy felmennek különböző kvízoldalakra, és onnan másolnak ki kérdéseket. Én nem ezt tettem, mert találtam egy jó dolgot ami kérdésnek szerintem tökéletesen megfelelő lenne. Történelmi eredetű és egyben érdekes is szerintem. A válaszaim 4 külön értelmű válasz egyértelműek, és rosszak meg végkép nem lehettek, mert utána jártam a helyes válasznak. A kérdésem adott! Miért?
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 4.27
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1863. hozzászólás - 2010.09.24. 18:06:51 (Válasz Rammstein #1862 hozzászólására.)
A második és a harmadik válasz közti különbséget nem érezhette ez értékelő elég élesnek. És még a negyedik is hasonló.

Mondjuk:
Olyan győzelem, melynek során a győztes fél érvényre juttatja többszörös fölényét
Olyan győzelem, melynek során az esélyes fél többszörös fölénye ellénére is elbukik
Olyan győzelem, melynek során a győztes fél is jelentős károkat szenved
Diplomáciai úton, csata nélkül lezajló győzelem

(És ha még egy megjegyzést elfogadsz: idézőjel helyett szerintem szebb, ha a kifejezés szót használod.)
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.09.24. 18:15:57-kor
Pontszám: 8.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1864. hozzászólás - 2010.09.24. 18:26:09 (Válasz Semelyik #1863 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2010.09.24. 18:06:51
(És ha még egy megjegyzést elfogadsz: idézőjel helyett szerintem szebb, ha a kifejezés szót használod.)


Hat ha meg az "az" szot "takar"-ra is cserelned az maga lenne a tomor gyonyor.
Pontszám: 7.93
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1865. hozzászólás - 2010.09.24. 18:30:50 (Válasz Semelyik #1863 hozzászólására.)
Véleményem szerint egy minimális műveltséggel, komoly különbségek vehetők részt, de elismerem hogy a válaszok ezen formái tényleg megnyerőbbek.
Elsöprő győzelem az, amikor az ellenségből semmi nem marad, és a győztes vagy minimális, vagy semmilyen kárt nem szenved.
A másodiknál egyértelmű, hogy győzedelmeskedett a fél, de elég komoly árat fizetett érte.
Ironikus győzelemhez már kell egy minimális műveltség, tisztában kellene lenni az irónia fogalmával.
A negyediknél egyértelmű, de a te lehetőséged sokkal jobb
A kifejezés tényleg jobban hangzik
Mellesleg megjegyzem, ha én találkoztam volna ezzel a kérdéssel, én tuti jóra értékeltem volna, és nem azért mert én írtam, hanem azért mert látszik rajta, hogy nem lopott ötlet, és ettől már sokkal rosszabb kérdésekkel is találkoztam. A rosszakat már nem is írom a topikba, mert semmi nem történik velük sajna Őszintén szólva, belefáradtam kicsit. De ez már nem ide tartozik
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 7.10
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1866. hozzászólás - 2010.09.24. 18:37:18 (Válasz Rammstein #1865 hozzászólására.)
Ebben most nem értünk egyet. A megadott válaszlehetőségeid sajnos nem voltak egyértelműek, egy csata vagy egy esemény eredményessége nem mérhető úgy, hogy "kicsit jobban nyert valaki".* Ezért is éreztem, hogy kell egy új ötlet: mert a győzelem-vereség skálán szóban ennél több árnyalatot érzékeltetni nem nagyon lehet/szabad.

És a dologhoz még az is hozzátartozik, hogy az elsőt csak azért írtam át, hogy ne legyen túl rövid.





PS
* Ha lesz ingerenciám, írok egy tökmás kérdést hasonló hibával, ahol jobban érezni, mit gondolok.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.09.24. 18:38:10-kor
Pontszám: 7.53
fórumozóRammsteinFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1867. hozzászólás - 2010.09.24. 18:49:58
Rendben! Megbeszéltük!
A helyes válasz amúgy a második, és ha érdekel a sztori, ezen az oldalon megtalálod:
http://crowland.uw.hu/erdekes.html
Kíváncsian várom majd!
De most megyek, mert péntek van, és haverok
Minden jót!
Gyönyörű,szép, kedves, aranyos, csodálatos,erős, inteligens ember vagyok,és a szerénységem a fő erényem...
Pontszám: 4.10
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1868. hozzászólás - 2010.09.24. 18:53:32 (Válasz Rammstein #1867 hozzászólására.)
Én itt olvastam utána:
http://hu.wikipedia.org/wiki/I._P%C3%BCrrhosz_%C3%A9peiroszi_kir%C3%A1ly
Háttér nélkül nem okoskodok.


De most megyek, mert péntek van, és barátnő
Minden jót!
Pontszám: 5.20
népszerűtlenLeaderFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1869. hozzászólás - 2010.09.25. 08:08:54
Melyik nem sorevezős hajótípus?

Birema
Trirema
Corbita
Libuma

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
-------------------------------------------------------------------------------
Egyszerű a kérdésem. Miért?
Ugyanis nem csak általános, de gimnázium, szakközép vagy egyéb szakiskolákban is tanítják mind a görög, mind a római birodalom történetét. (Pl. pun-háborúk, vagy kr.e. 31-ben az actiumi csata)
Egy kis emlékezőtehetséggel a kérdés igen könnyen megoldható. Hiszen a háromsorevezősre (trimera) és az egysorosra (libuma) ezekből a csatákból mindenkinek "kötelező" lenne emlékeznie. Következtetésképpen melyik az a speciális érdeklődésű réteg, amelyik tanult, figyelt és emlékezett?
Pontszám: 3.40
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1870. hozzászólás - 2010.09.25. 09:52:52 (Válasz Leader #1869 hozzászólására.)
Ez annyira speciális, hogy nehéz rá szavakat találni. Nem is igazán értem, min csodálkozol.
Abszolúte nem részei a kötelező iskolai tananyagnak. Az általános műveltségnek mégannyira.
Legközelebb teszteltess néhány kérdést a linken. A beírt dolgok igényessége alapján valószínűleg a jövőben sok elfogadott kérdésed lesz/lehet.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0
Pontszám: 8.15
népszerűtlenLeaderFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1871. hozzászólás - 2010.09.25. 10:38:56 (Válasz Semelyik #1870 hozzászólására.)
Pedig részei, hiszen tanítják ezeket mind a görög-perzsa, mind a pun háborúk során:)
Legalábbis sokkal általánosabb, mint pl. Gönz Árpi köztársasági elnökségének megválasztása, vagy a kvintett, kvartettes kérdés:)
De a meglátásom szerint kb. a kvízkérdések 99%-a ezzel az erővel speciális lenne:) Ez maximum nehezebb az átlagnál, de nem hinném, hogy spec:)
Pontszám: 1
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1872. hozzászólás - 2010.09.25. 10:41:55 (Válasz Leader #1871 hozzászólására.)
Idézet: Leader - 2010.09.25. 10:38:56
Legalábbis sokkal általánosabb, mint pl. Gönz Árpi köztársasági elnökségének megválasztása, vagy a kvintett, kvartettes kérdés:)


Valahol nagyon eltevedtel. Lehet, hogy aprobetus reszben erdekessegkepp meg vannak emlitve a Pun haboruk tortenelemora soran, de ez ettol meg nem lesz altalanos muvetseg sot. Roppant tavol all tole.
Ellenben az altalad hozott peldak pont mind az altalanos muveltseg korebe tartoznak.
Pontszám: 6.18
népszerűtlenLeaderFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1873. hozzászólás - 2010.09.25. 10:53:22 (Válasz Kocos #1872 hozzászólására.)
Bocsi, de ha a politika egyáltalán nem érdekel, akkor sem gondolom, hogy GÁ megválasztásának napra pontos dátuma általános. Ha szimplán csak év lenne, az elfogadható szerintem, de napra pontosan már nem általános. Ugyanez a zenei kérdésnél. Akit nem érdekel, annál a szóló, duó, trió még általános, de a több fős egyáltalán nem:)
Egyébként pedig nem érdekességképpen vannak megemlítve, hanem tényként, hiszen több esetben is a könnyebben manőverezhető egysorosok diadalt arattak a háromsorosok ellen.

De említhetnék számtalan főszereplős fimlkérdést is, ami egyáltalán nem általános:) Főleg olyannak nem, aki nem hülyíti magát tv-vel és filmekkel:)
Pontszám: 2
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1874. hozzászólás - 2010.09.26. 06:13:06
Szervusztok!

Leader: Abban igazad van, hogy a pun háborúk iskolai anyag, de abban tévedsz, hogy a hajótípusok latin neveit tudni kell. A három evezősoros hajók, meg az egy evezősoros hajók létezését elmondják, de a nevüket csak később találtam meg egy, a hajózás történetével is foglalkozó könyvben.

A kvintett, kvartett szintén kötelező anyag, csak az énekóra nehézségének okán a gyerekek fütyülnek megtanulni. A stáblistás kérdések pedig olyanok, hogy a legtöbb könnyen guglizható, bár felesleges, a legtöbb ember nem a stáblistát nézi meg, hanem a filmet. A stáblistánál már mindenki kifele tart a moziból, csak azok nézik végig, akiket valami ottragaszt, érdekli őket valami, vagy a filmzenét hallgatnak.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.00
népszerűtlenMedium84Férfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1875. hozzászólás - 2010.09.26. 16:18:28
Kiváncsi lennék ki az a barom, akinek érdektelen infó a PayPal és a Youtube...
Pontszám: 3.83
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1876. hozzászólás - 2010.09.26. 16:39:47 (Válasz Medium84 #1875 hozzászólására.)
Mi volt a kérdés? Bár ezek mind reklámnak is minősülnek, úgyhogy ha törölték, illetve nem fogadták el az ezzel kapcsolatos kérdésedet, nagyon helyesen tették.
Pontszám: 8.43
népszerűtlenMedium84Férfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1877. hozzászólás - 2010.09.26. 16:45:45 (Válasz Craslorg #1876 hozzászólására.)
A YouTube-ot 2005 februárjában alapította három férfi, 2006 novemberében felvásárolta a Google. Mennyit fizetett érte?
A három férfi mellesleg a PayPal alkalmazottja volt.
Ha már tilos reklámozni, akkor könyvcímeket meg filemeket, meg semmit sem lehetne írni....
Pontszám: 3.43
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1878. hozzászólás - 2010.09.26. 19:57:20 (Válasz Medium84 #1877 hozzászólására.)
Igen, ez így abszolút érdektelen információ. Tényleg jogos az értékelés.
Egy mű címe nem reklám, ne keverd a fogalmakat. Cégnevek, márkanevek, típusnevek (pl. autók) említése bármilyen kérdésben az esetek 99.99%-ában reklám. Nagyon kevés olyan kérdés van, ami valamely céggel, márkával, típussal kapcsolatos és nem reklám.
Pontszám: 7.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1879. hozzászólás - 2010.09.26. 20:32:21 (Válasz Leader #1873 hozzászólására.)
Idézet: Leader - 2010.09.25. 10:53:22
Bocsi, de ha a politika egyáltalán nem érdekel, akkor sem gondolom, hogy GÁ megválasztásának napra pontos dátuma általános.


Ja azt nem mondtad, hogy napra pontos. Azzal egyetertek. Felteve, hogy az evek amugy egyezoek.

Ha szimplán csak év lenne, az elfogadható szerintem, de napra pontosan már nem általános.


Egyetertunk.

Ugyanez a zenei kérdésnél. Akit nem érdekel, annál a szóló, duó, trió még általános, de a több fős egyáltalán nem:)


"Buszken" allithatom, hogy soha nem reszesultem kulonosebb zenei kepzesben, ezt megis teljesen alap dolognak erzem. Majd megkerdezek par embert.

De említhetnék számtalan főszereplős fimlkérdést is, ami egyáltalán nem általános:) Főleg olyannak nem, aki nem hülyíti magát tv-vel és filmekkel:)


Ebben is egyetertek, van bent jopar olyan ami nem resze az altalanos muveltsegnek. Ez persze nem azon dol el, hogy te nezel-e filmeket, hanem a szinvonalon. Vannak olyan filmek amik a muveltseg temakorebe tartoznak, mig a tobbsege nyilvan egyszeru szorakoztatoipari termek.
Pontszám: 4.14
népszerűtlenMedium84Férfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1880. hozzászólás - 2010.09.26. 23:04:15 (Válasz Craslorg #1878 hozzászólására.)
Hát érdekes, ha mondjuk az a kérdés hogy a norbi update 3-ból mennyi fogyott, akkor az sztem ugyanolyan reklám, sőt. Uis. egy könyvért fizetni kell, ELLENTÉTBEN pl. a YouTube vagy a PayPal használatáért. Már ha tudja az illető, aki lefitymálta a kérdésemet, hogy mik is ezek...
De persze az, hogy hogyan folytatódik a süss fel nap, az érdemi információ...szánalmas.
A hozzászólást Medium84 módosította 2010.09.27. 23:13:14-kor
Pontszám: 2.13
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!