Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóNdlkatanaNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1361. hozzászólás - 2010.06.28. 20:42:24 (Válasz Byzon #1360 hozzászólására.)
Rendben. Elfogadom az érvelésedet. Csak akkor azt mond meg nekem, hogy a következő pár kérdés, amit a legutóbbi kvíz során kimásoltam, mitől "közkeletű (vagy fontos) a mai fiataloknak".

Mi volt Telly Savalas eredeti neve? (Ugye 16 élve halott)

George "Telly" Savalas
Manfred Savalas
Aristotelis "Telly" Savalas
Nick Savalas

Oké, Woody él és virul, de akkor is. 70! éve hívja magát így. Az eredeti neve hogy közkeletű?
Melyik világhírű művész eredeti neve Allen Stewart Konigsberg?

James Stewart
Rod Stewart
Woody Allen
Tim Robbins


Mi a latin neve a rókának? (Ez mitől közkeletű és hasznos?)

Sus Scrofa
Cervus Dama Dama
Vulpes vulpes
Cervus Elaphus


A következő kérdésre pontosan illik a te mércéd: mostanság is játsszák még itt-ott talán a sorozatot, de a mai fiataloknak már semmiképpen nem közkeletű (vagy fontos) információ.

Igen, játszák még az eredeti sorozatot, az AXN-en, mint ahogy az Angyalbőrbent is, az M2-n.

A Star Trek sorozatban ki játssza Kirk kapitány szerepét?

William Shatner
Ron Livingston
Billy Crystal
Thomas Gibson


Tehát ne haragudjatok meg, ha ezek után egyszerűen nem érem fel ésszel, hogy nálatok mitől jó egy kérdés, és mitől nem.
Pontszám: 5
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1362. hozzászólás - 2010.06.28. 21:01:59 (Válasz Ndlkatana #1361 hozzászólására.)
Idézet: Ndlkatana - 2010.06.28. 20:42:24
Tehát ne haragudjatok meg, ha ezek után egyszerűen nem érem fel ésszel, hogy nálatok mitől jó egy kérdés, és mitől nem.


Attól, hogy egy kérdés szerepel az aktív kérdések között, még nem feltétlenül felel meg a jelenlegi kvíz értékelési rendszernek.
Mielőtt reklamálsz légy oly kedves és nézz utána a dolgoknak.
Amenyibben találsz olyan kérdést, ami szerinted nem megfelelő, használd az erre kijelölt topikot (most éppen talán a kvíz5 az).
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.41
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1363. hozzászólás - 2010.06.28. 22:10:22 (Válasz Ndlkatana #1359 hozzászólására.)
Max admin tudja megváltoztatni, de nem fogja, hiába szeretnéd. A vélemény az én véleményem volt a kérdéseddel kapcsolatban és azt is írtam, hogy kérdéses, el is lehet utasítani.

Az általad hibásnak vélt kérdéseket pedig indoklással a kvíz 5 topicba írd! Itt a fő kvízadmin, Hatsepsut törli a véleménye szerint is rossz kérdéseket, de ha úgy látja, akkor nem törli, mert ő más szempontokat is figyelembe vesz.
Pontszám: 7.73
fórumozóNdlkatanaNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1364. hozzászólás - 2010.06.29. 00:06:59
Nézzétek. Én mindössze megkérdeztem, hogy miért nem jó a kérdés, amit feltettem.

Erre Craslord jrta vissza, hogy "(Már szerepelttel kapod vissza.)". Ebből én kis naív azt gondoltam, hogy az értékelést Craslord meg fogja változtatni. Mea culpa.

És eszem ágában sincsen azért "reklamálni", mert valamelyik kérdés szerintem rossz lenne. Majd az időmilliomosok kijavítgatják.
Nekem egyszerűbb felguglizni őket. Mindössze összehasonlításképpen másoltam be őket.

És végül a véleményem: ezek után írogasson kvízkérdést az, aki megkülönbözteti az egypúpú tevét a kétpúpú tevétől.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1365. hozzászólás - 2010.06.29. 04:42:56 (Válasz Ndlkatana #1361 hozzászólására.)
Szia.

Itt mindig van egy téveszme, amit el kell felejtenie annak, aki kvízkérdést tesz föl.
Nem attól jó egy kérdés, mert neked tetszik, és az lett, amit terveztél: nem a saját igényeidnek kell megfelelnie, illetve nem szabad azt gondolni, hogy ezen múlik bármi; egy másik személynek kell minden szempontól megfelelőnek lennie.
Szinte minden kérdésem elfogadták eddig, mert úgy húztam meg a fejemben az igényesség határát, hogy az a leírtaknak is megfeleljen, és igenis, nagyon sok kidobott ötletemnek kellett lennie közben (ami nem biztos, hogy átmegy, nem írom be - ez a követhető/követendő elv).
Ha pedig föl is sorolsz valamit, ami szerinted rossz kérdés, vagy épp csak szerinted nem az alapműveltség része, az sajnos a rossz kérdésed megítélését nem változtatja meg.
De elkeseredésre vagy idő előtti feladásra semmi ok!
Tervezzünk meg együtt pár kérdést, írd be a http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.1180#hsz1181 topikba, vagy beszéljük meg privátban, nagyon szívesen segítenek itt sokan, néhány elfogadott kérdés után könnyű ráérezni az ízére; és mindenképpen azt gondolom a leírt mondataid alapján: ez Neked könnyen megy majd a jövőben.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.06.29. 05:50:59-kor
Pontszám: 6.85
fórumozóNdlkatanaNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1366. hozzászólás - 2010.06.29. 14:10:54 (Válasz Semelyik #1365 hozzászólására.)
Szia. Nagyon kedves vagy, hogy felajánlottad a segítséged.
Viszont a 3 előtted hozzászóló számomra egyértelműen bebizonyította, hogy a kvízkérdések megítélése igencsak szubjektív, és sajnos nem egységes.

Számomra ennyi elég ahhoz, hogy meghagyjam a kvizkérdések feltevésének lehetőséget a gondolatolvasóknak és egyéb paranormális képességekkel rendelkezőknek, akik ki tudják találni, hogy aznam a kvízmesteren milyen színű sapka van.

A továbbiakban a játék eme részével nem foglalkozom.

Még egyszer köszönöm a segítő szándékot.
Pontszám: 5.50
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1367. hozzászólás - 2010.06.29. 16:09:32 (Válasz Ndlkatana #1366 hozzászólására.)
Kár, hogy így "föladod".
Még egy vonzatában nem beszéltünk a dologról.
Nyilván több okból úgy találta ki a Beholder, hogy ekkora kérdésbázist ne kelljen kialakítania, ezért gyárthatunk mi kérdéseket. Hogy ez mennyire jó így, nem ennek a fórumnak a tárgya, mindegy; tegyük fel, hogy ez így jó.
Nyilván az elején dőltek be a kérdések, mindenki írta, nem mondom, hogy kontroll nélkül, de jóval alacsonyabb ingerküszöbnél. Aztán mikor arányaiban túl sok lett a rossz kérdés, és muszáj lett gyomlálni, továbbá természetesen együtt járt ez a frissen bekerülő kérdések erősebb szelektálásával. Ezért is nem érdemes mások kérdéseit előszedni: senki sem állította, hogy ezek a kérdések ma is elfogadásra kerülnének. Remélem, egy ilyen megvilágítás enyhíthet a bajon.
És igenis, ebbe kell szubjektivitás; ez nem labda a gólvonalon, hogy vagy bent van vagy nincs [hogy hú, de időszerű legyek ], nem mérhető össze gyakorlatilag semelyik két kérdés.
Én azt gondolom, hogy az uszticsos kérdés épp a határon mozgott, és úgy vélem, lett volna olyan megfogalmazása, amiben elfogadásra került volna. Mondjuk, hogy miről vált ismertté, vagy nemtudom.
Mindegy nem győzködlek. Ha nem, nem. Pont.
Pontszám: 6.85
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1368. hozzászólás - 2010.06.30. 14:32:03
Mi a különbség a Hacker és a Cracker között?

A Hacker öreg a Cracker fiatal
A Hacker fiú a Cracker lány
A Hacker hosszú hajú a Cracker rövid hajú
A Hacker épít a Cracker rombol *


Ez nem az én kérdésem, csak most találkoztam vele, a témában nem vagyok otthon, ezért kérdezném, hogy ez tényleg így van?
Nekem eddig más fogalmam volt erről a két megnevezésről.
Pontszám: 4.71
népszerűtlenMeTaTrOnNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1369. hozzászólás - 2010.06.30. 16:58:14
Rohadtul vissza fogom magam hogy ne kezdjek durván anyázni
annyi barom kérdést berakni törölni kéne felét legalább gagyi az egész,vagy ki az a nagyokos aki ezért felel őt kéne lapátra tenni.
az egész kviz adatbázisotokat lehetne törölni az alapján amilyen indok alapján vissza dobáljátok a kérdéseimet,egymás után négyszer és ráadásul el is vettétek a lehetőséget csak a küldetés miatt irtam.ha még sok ilyen lesz törölni fogom a karaktert.tudtommal ti szolgáltattok mi fizetünk,de ezt inkább kiszolgáltatottságnak tűnik
Pontszám: 4.40
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1370. hozzászólás - 2010.06.30. 17:22:12 (Válasz MeTaTrOn #1369 hozzászólására.)
Segíteni szeretnék, ha hagyod.
Ha még érdekel, megbeszélem veled szívesen a kérdéseid.
Pontszám: 6.92
irritálóWhisky01Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1371. hozzászólás - 2010.06.30. 17:47:30
Sziasztok!

Az iránt érdeklődnék, miért csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ arra a kérdésre, hogy melyik csapat lett a legutóbbi NBA-bajnok!
Azt hiszem, a kosárlabda nem népszerűtlen sportág itthon sem. Aki olvas újságot, olvashatta (1 hónapja sem volt), aki hallgat rádiót, hallhatta (a sporthírekben bemondták...), aki néz sportadót, láthatta ( volt "emberi" időpontban ismétlés, nem kellett éjjel kettőkor vagy háromkor felkelni).

Illetve oké, legyen, hogy csak speciális érdeklődésű réteg tudhatja. Viszont akkor miért kapok olyan kérdést (pont ma), hogy Lance Armstrong hányszor nyert egyhuzamban Tourt? Úgy érzem, hasonlóan specifikus kérdés...
Illetve tegnap, hogy mennyi alaptőke kell egy "Részvény Társaság" (szó szerint így írta a részvénytársaságot...) alapításához. Ez nem spéci kérdés???
Pontszám: 3.67
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1372. hozzászólás - 2010.06.30. 18:01:04 (Válasz Whisky01 #1371 hozzászólására.)
Szia!

Nem fogom tudni 100%-osan megvédeni a bent levőt és kizárni az elutasítottat, de talán azért sem, mert nincs pontos és éles határvonal.
Az NBA-ben minden évben nyer valaki, de nem elvárható, hogy valaki telefonkönyv módjára ezt évről évre tudja. Az armstrongos kérdés a maga nemében egyedülálló lehet, ha ezt kiemelte a kérdés, és ez tényleg akkora megismételhetetlen sportesemény [mindent nem tudok a kerékpársportról, hogy ezt igazán a helyén kezeljem], akkor el tudok képzelni ezek között egy kis minőségbeli lépcsőt.
[Mj: remélem, évvel írtad, nem legutóbb időhatározóval.]
Egyébként pedig a kvízrendszer sokat szigorodott, senki sem állítja, hogy minden bent levő kérdések mindegyike ma is átmenne a már jóval sűrűbb szitán.
Az jogi kérdés szerintem is túlzás, esetleg jelezd a megfelelő fórumban.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.06.30. 18:03:22-kor
Pontszám: 6.92
irritálóWhisky01Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1373. hozzászólás - 2010.06.30. 18:28:44
Szia!

Igen, évvel írtam (2010-es NBA-nagydöntő).
A maga nemében valóban egyedülálló Lance teljesítménye, de úgy érzem, a profi kosárlabdát többen követik figyelemmel Magyarországon, mint a profi kerékpársportot. Úgy értem, talán többen tudják, ki az a Kobe Bryant, mint Lance Armstrong. Vagy esetleg Bodrogi László.

wh
Pontszám: 1
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1374. hozzászólás - 2010.06.30. 18:35:58 (Válasz MeTaTrOn #1369 hozzászólására.)
Ha 4-szer egymás után visszadobták azzal, hogy rossz, akkor valószínűleg tényleg rosszak voltak a kérdések. Manapság már elég ritkán dobnak vissza olyan kérdést, ami egyébként bennmaradhatna.
Pontszám: 7.73
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1375. hozzászólás - 2010.06.30. 18:39:55 (Válasz Whisky01 #1371 hozzászólására.)
Lance Armstrong sokáig megismételhetetlen bravúrt hajtott végre, amit illik tudni (valószínűleg a következő 20 évben nem is fog megdőlni a rekordja). Az NBA bajnokának a nevét adott évben az NBA-t szeretők tudják, de azt pl, hogy ki volt 2-3-4 éve, lehet hirtelen már ők sem. Pláne, hogy 2-3 év múlva se fog minden NBA-t szerető kapásból emlékezni, hogy idén ki nyerte. Aki meg nincs oda a sportért, vagy az NBA-ért, azt pedig nem fogja érdekelni. Az NBA-ről talán azokat lehet tudni, hogy ki szerezte a legtöbb pontott összesen (Jabbar), egy meccsen (Chamberlain), Ki volt a Chicago vezérbikája, a 23-as szám tulajdonosa, aki szinte minden létező rekordot megdöntött a 90-es években (Jordan). Esetleg a legtöbbszörös bajnokot, de az már inkább a lexikális felé húz.
Pontszám: 7.73
irritálóWhisky01Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1376. hozzászólás - 2010.06.30. 19:02:51
Oké, nem azért harcolok már, hogy "elfogadtassam" a kérdésem, csak továbbra is hasonlóan specifikusnak érzem a másik kérdést. (Ezzel nem amellett érvelek, hogy kikerüljön a listából!!!)
Valóban valószínűleg megismételhetetlen lesz Lance rekordja, mindössze a két sportág népszerűségéből, ismertségéből adódóan hoztam fel ezt a példát (úgy érzem a kosár javára).
Mert nem tudom, kinek mennyit mond például Indurain neve, pedig ő sem tekert rosszul, míg egy Bird vagy Magic Johnson talán ismertebb a kortársak közül.
Pontszám: 1
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1377. hozzászólás - 2010.06.30. 19:47:26 (Válasz Whisky01 #1376 hozzászólására.)
Nyertél egy BB értem, a pénztárnál át is veheted
Pontszám: 2.48
közellenségGabeenFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1378. hozzászólás - 2010.07.03. 13:54:06
volt egy ilyen kérdésem:
Melyik sport kiválósága Kobe Bryant?
1.Jégkorong
2.Kosárlabda
3.Labdarúgás
4.Baseball
visszaírták hogy ezt csak egy bizonyos érdeklődésű réteg tudhatja a választ!
(a GOOGLE a barátod!!!!)
Pontszám: 5
közellenségGabeenFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1379. hozzászólás - 2010.07.03. 14:01:38
azért aki nem tudná ki az a Kobe, (mert ugye Lance Amstromgot mindenki ismeri)annak itt egy pár eredmény tőle hogy mitől híres!
* 11-szeres All-Star válogatott
* 6 alkalommal a liga legjobb ötösének a tagja
* 6 alkalommal a liga legjobban védekező ötösének a tagja
* 3-szoros NBA All-Star gála MVP (Most Valuable Player – Legértékesebb Játékos)
* 2-szeres NBA gólkirály (2006, 2007)
* 1997-es év NBA zsákolóbajnoka
* 1996-ban az év középiskolai kosárlabdázója
* 1996–1997 az NBA második újonc ötösének a tagja
* 5-szörös NBA bajnok (2000, 2001, 2002, 2009, 2010)
* 2-szeres NBA FINALS MVP (2009, 2010)
* 2007–2008-ban az NBA alapszakasz MVP-je
* Olimpiai bajnok (2008)
* Egy mérkőzésen való második legtöbb dobott pont (81 pont)
* Egy mérkőzésen való legtöbb dobott hárompontos (12)
Pontszám: 5
közellenségGabeenFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1380. hozzászólás - 2010.07.03. 14:03:28 (Válasz Craslorg #1375 hozzászólására.)
Ja és nem akarok köcsög lenni de ezt te is szerintem egy jó kis Google segítségével találtad!
Pontszám: 3.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!