Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóKargilFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2741. hozzászólás - 2011.04.12. 10:20:21 (Válasz Craslorg #2740 hozzászólására.)
Köszönöm a választ, bár szerintem egyáltalán nem mindegy, hogy egy történelmi alaknak az anyjára, az apjára, vagy akár a nagyapjára kérdezek rá. A kérdést meg azért tettem fel másodszorra is, mert szerintem először is jó volt, de abban a formában tényleg keverhető volt az anyára vonatkozó kérdéssel, ha valaki nem nézte meg a lehetséges válaszokat. Erőltetni viszont nem akarom.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2742. hozzászólás - 2011.04.12. 10:37:46 (Válasz Kargil #2741 hozzászólására.)
Félreértesz. Nem konkrétan Csaba királyfival kapcsolatban írtam, hanem a valakinek a valamije típusú kérdésekből van sok már és ezen belül volt szó Csaba királyfiról is, függetlenül attól, hogy milyen rokoni szálakról kérdeztek.
Pontszám: 7.38
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2743. hozzászólás - 2011.04.15. 22:58:09
Sziasztok!

Ki képviseli Magyarországot 2011-ben az Eurovíziós Dalfesztiválon?

Miért csak egy speciális réteg tudhatja ezt?

Köszönöma választ.
Pontszám: 4.59
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2744. hozzászólás - 2011.04.16. 00:00:55 (Válasz Kyara60 #2743 hozzászólására.)
A speciális értékeléssel nem értek egyet; ha napi hírként nézzük túl könnyű, ha hosszú távra vetítve, akkor lexikális. Egy fix, hogy nem jó.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
népszerűMagisterFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2745. hozzászólás - 2011.04.22. 21:16:26
Kérdésem a "Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ." értékelést kapta. Az általam feltett kérdés (Hány csapat alkotja az Amerikai Football Ligát? (NFL)? )semmivel sem specifikusabb mint amit az előbb kaptam:

Melyik focicsapat nyerte meg az Olasz Szuperkupát 2008-ban?

Ezt csak a foci drukkerek tudhatják fejből, a többiek google-t használnak. Mondjuk ezt az én kérdésemnél is megtehetnék. De a fentihez nagyon hasonló ez a kérdés is (bocs csak fejből, de a lényeg nem változik): Ki írta a ... című MAGUS regényt? Erre is csak speciális érdeklődésűek tudhatják a választ, akik foglalkoznak a MAGUS világával...
Cthulhu Fthagn! Phnglui mglwnfah Cthulhu Rlyeh wgahnagl Fhtagn!
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2746. hozzászólás - 2011.04.22. 21:42:24 (Válasz Magister #2745 hozzászólására.)
Gratulálok a Bezzeg Béla érdeméremhez.

Mindkettő hót spec, a másikat jelezd a Kvíz akárhányban és remélhetőleg mihamarabb törlik.

Pontszám: 3.67
népszerűMagisterFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2747. hozzászólás - 2011.04.22. 21:59:22 (Válasz Piciklon #2746 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2011.04.22. 21:42:24
Gratulálok a Bezzeg Béla érdeméremhez.

Mindkettő hót spec, a másikat jelezd a Kvíz akárhányban és remélhetőleg mihamarabb törlik.


Kösz a választ. A beugatástól megkímélhettél volna, a kérdéseket nem "bezzeg" alapon hoztam. Nem vártam, hogy ezek után elfogadják, a példákat sem azért írtam.

Ilyen alapon a kérdések felét ki lehetne szórni, pl a vallási kérdések, speciális sport kérdések, biológiai kérdések és minden egyéb ami nem az általános műveltséghez tartozik.

Amire kiváncsi lettem volna, az az, hogy egy kérdés mitől specifikus és mitől nem az...
A hozzászólást Magister módosította 2011.04.22. 22:11:26-kor
Cthulhu Fthagn! Phnglui mglwnfah Cthulhu Rlyeh wgahnagl Fhtagn!
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2748. hozzászólás - 2011.04.22. 22:28:27 (Válasz Magister #2747 hozzászólására.)
Akkor beugattam...értelmezd így, ha neked ettől jobb. Amúgy Miklós anno leírta.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
A kvíz elsődleges célja, hogy olyan kérdéseket adjunk fel, amelyeket egy művelt, intelligens ember ismerhet. Szinte bárki. Tehát nem szükséges hozzá túlspecializált szakismeret. Persze lehet mondani, hogy a válasz a gugliban 1 perc alatt megtalálható, de nem az a cél, hogy minden egyes kérdésre a választ keresőprogramokkal kelljen megtalálni. A kérdések egy része olyan legyen, hogy gondolkodsz rajta, és vagy tudod a választ, vagy kizárásos alapon le tudod szűkíteni a lehetőségeket, de legalábbis van egy elképzelésed, tudsz tippelni.

De akkor is választ kaptál volna, ha visszaolvasol, akár itt.

Márpedig "bezzeg" hoztál...az "én kérdésemet nem fogadták el a csúnya adminok, bezzeg korábban kaptam hasonlót"
Ez mindössze az előző HSZ-ed fordítása.

Pontszám: 3.13
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2749. hozzászólás - 2011.04.22. 22:44:49 (Válasz Magister #2745 hozzászólására.)
De, igen, sokkal specifikusabb.
Ez ugyanis egy európai, fantasy alapokon nyugvó online játék, ahol a régen feltett és elfogadott kérdések arányaiból már kb két éve kitűnt, hogy a játékosok többsége mind a focit (az európait), mind a fantasy/sci-fi/szerepjáték regényeket igencsak kedveli. Ezzel szemben az amerikai foci, pontosabban a Magyarországon játszott rögbi sokkal kevésbé elterjedt, jóval szűkebb rétegben ismert csapatsport, aminek még ugyebár a szabályozása is más, mint az amerikai focinak.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5.71
népszerűMagisterFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2750. hozzászólás - 2011.04.22. 22:56:58 (Válasz Piciklon #2748 hozzászólására.)
Idézet: Piciklon - 2011.04.22. 22:28:27
Akkor beugattam...értelmezd így, ha neked ettől jobb. Amúgy Miklós anno leírta.
Idézet: Miklós - 2008.10.01. 13:16:43
A kvíz elsődleges célja, hogy olyan kérdéseket adjunk fel, amelyeket egy művelt, intelligens ember ismerhet. Szinte bárki. Tehát nem szükséges hozzá túlspecializált szakismeret. Persze lehet mondani, hogy a válasz a gugliban 1 perc alatt megtalálható, de nem az a cél, hogy minden egyes kérdésre a választ keresőprogramokkal kelljen megtalálni. A kérdések egy része olyan legyen, hogy gondolkodsz rajta, és vagy tudod a választ, vagy kizárásos alapon le tudod szűkíteni a lehetőségeket, de legalábbis van egy elképzelésed, tudsz tippelni.

De akkor is választ kaptál volna, ha visszaolvasol, akár itt.

Márpedig "bezzeg" hoztál...az "én kérdésemet nem fogadták el a csúnya adminok, bezzeg korábban kaptam hasonlót"
Ez mindössze az előző HSZ-ed fordítása.


Nem tartom magam műveletlen embernek, széles érdeklődési körrel rendelkezem, de kérdések egy jelentős részéhez google-t használok, mert SPECIÁLIS. Lehet emlegetni, a soha nem hallott írókat vagy vallási irányzatokat, sportokat és még sorolhatnám. Ezek egyike sem következtethető ki, vagy tudod vagy nem. Ezek szerint ezek a kérdések törlendők?

Azért, hogy 138 oldalnyi hozzászólást nem olvastam végig én kérek elnézést.

A HSZ-emet pedig kérlek ne fordítgasd, csak olvasd. Lehet, hogy te úgy értelmezted mint írtad, de én sehol nem utaltam "csúnya adminokra" és fent tartom ,hogy nem "bezzeg" alapon írtam amit írtam, csupán értetlenségemnek adtam hangot. Lehet (sőt biztos) hogy nem a legjobban sikerült hozzászólásom (nem csak ezen a fórumon írogatok) és jobban is megfogalmazhattam volna, de azért belemagyarázni dolgokat nem kellene. Tudom, hogy sokan sok munkát ölnek a játékba, játékokba, azért, hogy mi szórakozzunk ezért soha egyetlen adminra sem mondtam rosszat, sem itt sem másutt.

Részemről a témát lezártnak tekintem, bár a kérdésemre nem választ, hanem kioktatást kaptam...
A hozzászólást Magister módosította 2011.04.22. 22:59:24-kor
Cthulhu Fthagn! Phnglui mglwnfah Cthulhu Rlyeh wgahnagl Fhtagn!
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2751. hozzászólás - 2011.04.23. 06:48:44 (Válasz Magister #2750 hozzászólására.)
Pont előtted, Lantól kaptál szép szájbarágós választ.

Pontszám: 3.67
kedvelt tagPifuFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2752. hozzászólás - 2011.04.27. 10:11:08
Sziasztok!

Normális dolog az, hogy felteszek egy kvíz kérdést és 20-24 órán keresztül semmi reakció. Aztán 30 órán belül adja a rendszer, hogy már szerepel az adatbázisban . . . nem először fordult elő.

Pifu
Pontszám: 5.08
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2753. hozzászólás - 2011.04.27. 10:24:30 (Válasz Pifu #2752 hozzászólására.)
Hali!

Normális. Az értékelendő kérdéseket az adminok ugyanúgy vadászat alatt kapják, mint anno, amikor mindenki értékelhetett. A válasz így roppant egyszerű, az event miatt valószínű, hogy nem sok admin vadászott

Pontszám: 4.53
kedvelt tagPifuFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2754. hozzászólás - 2011.04.27. 10:44:01
Bocs de nem egészen értem . . . 2 hete megy az event? Mert nálam 2 hete csinálja ezt. . .
Pontszám: 5.08
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2755. hozzászólás - 2011.04.27. 10:56:38 (Válasz Pifu #2754 hozzászólására.)
Nem csak event idején hanyagolják néha a vadászatot, ugyanúgy, mint bárki más, gondolom hétvégén lazítanak, ünnepek alatt utazgatnak, stb. Máskor meg pár perc alatt el van bírálva, ha épp génél ülnek és vadásznak.
Pontszám: 7.39
kedvelt tagPifuFérfi
Végzetúr tehetség
113 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2756. hozzászólás - 2011.04.27. 10:59:18
Hol található a 415 méter magas Szent György-hegy?

Móri-árok
Tapolcai-medence
Dunazug-hegyvidék (Dunazug-hegység)
Zsámbéki-medence

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.


Senkit nem akarok megbántani de nem egészen értem.
Magyarország legjelentősebb tanúhegyét és úgy mond többször lefestett megformázott képzőművészeti alkotások tömegében szereplő dolgot . . . apropó a Magyarországot népszerűsítő filmekben is szinte 7-8 másodpercet kap. Továbbá Borvidéki jelkép, ráadásul ha valaki a Balaton nyugati részén bóklászik akkor kiszúrja a szemét . . . senkit nem érdekel mi a neve egyáltalán ami a szeme előtt van ???
Csak ennyi, hogy : lexikális tudásra hivatkozott . . .
Tudtommal általános iskolában tudni kell vagy kellett melyik a legnagyobb tanúhegy és hol található . . .
Pontszám: 5.08
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2757. hozzászólás - 2011.04.27. 11:30:14 (Válasz Pifu #2756 hozzászólására.)
A legismertebb tanúhegy a Badacsony. Ez látható a Balaton másik oldaláról is, az M7-esről is. A Szent György-hegy ugyan másik tanúhegy, amit még tudhat is az ember, hol van, ha oda van mellé írva, hogy tanúhegy. Így egyike sokak számára Magyarország több száz hegycsúcsának, amit nyilván nem kell ismerni, hogy melyik hol található, csak a legfontosabbakat, legismertebbeket: Kékes-tető, Istállós-kő, János-hegy, Badacsony, Zengő, stb... Én nem emlékszem arra, hogy pontosan tudni kellett, melyik és hol található, csak annyit, hogy a tanúhegyek hol találhatóak, amiből nekem is a Badacsony maradt meg, mint ismert hegy. Igaz, már több évtizede voltak ezen tanulmányaim, így lehet, hogy csak a jótékony homály rám telepedő légmentesen záró búrája miatt nem ugrott be névről, hogy a Szent György-hegy mi a fene és hol van.
Pontszám: 7.39
népszerűMagisterFérfi
Végzetúr
90 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2758. hozzászólás - 2011.04.28. 10:17:07 (Válasz Lanmandragoran #2749 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2011.04.22. 22:44:49
De, igen, sokkal specifikusabb.
Ez ugyanis egy európai, fantasy alapokon nyugvó online játék, ahol a régen feltett és elfogadott kérdések arányaiból már kb két éve kitűnt, hogy a játékosok többsége mind a focit (az európait), mind a fantasy/sci-fi/szerepjáték regényeket igencsak kedveli. Ezzel szemben az amerikai foci, pontosabban a Magyarországon játszott rögbi sokkal kevésbé elterjedt, jóval szűkebb rétegben ismert csapatsport, aminek még ugyebár a szabályozása is más, mint az amerikai focinak.


Üdv!

Kösz a választ (úgy látszik lehet ezt kioktatás és beugatás nélkül is).

Egy dolog azonban megjegyeznék: az amerikai foci egyre népszerűbb és jópár csapat játsza is, nemcsak a rögbit. Ettől a válaszod még jogos!
A hozzászólást Magister módosította 2011.04.28. 10:20:36-kor
Cthulhu Fthagn! Phnglui mglwnfah Cthulhu Rlyeh wgahnagl Fhtagn!
Pontszám: 3.67
népszerűtlenHFerryFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2759. hozzászólás - 2011.05.04. 12:31:26
Az az egyszerű igazság, hogy szánt szándékkal nem fogadják el a kérdéseket az esetek nagyon nagy százalékában. Egyszerűen hibás ez az egész. Igenis hiba, hogy játékosok értékelik a kérdést, mert ha tetszik neki elfogadja, ha nem tetszik nem fogadja. Csak pusztán szimpátián múlik az egész. S ahogy elnézem többen vannak akiket ez zavar. Egyéni véleményem szerint, oltári hiba egy ilyen színvonalas játéktól ez a kvíz rendszer...
Pontszám: 2
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2760. hozzászólás - 2011.05.04. 12:34:27 (Válasz HFerry #2759 hozzászólására.)
Nem a játékosok értékelnek elég rég óta, hanem kinevezett adminok. Innentől valóban igazad van, szánt szándékkal utasítanak el kérdéseket. Amennyiben ideírod, hogy melyik kérdésedet és milyen indokkal utasították el, választ is kaphatsz a problémádra, hogy mi benne a rossz. (Másold be a kérdést a válaszokkal és indoklással együtt.)
Pontszám: 7.41
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!