Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
fórumozóHoGoFérfi
Végzetúr tehetség
109 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
701. hozzászólás - 2010.02.17. 21:55:47 (Válasz Izdubar #699 hozzászólására.)
Akkor beírnád ide az én IP címemet is légyszives? Az utolsó hozzászólásodat pontoztam le...
A hozzászólást HoGo módosította 2010.02.17. 21:56:38-kor
Nem érdekel a pontozás!
Ne csináld már, erre most miért kellett egyet adni ...
Pontszám: 3.95
kedvelt tagYaffaFérfi
Végzetúr mester
279 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
702. hozzászólás - 2010.02.17. 22:12:32 (Válasz Sam hawkins #700 hozzászólására.)
Ahoy.

Volt olyan nap, hogy öt kérdést tettem fel egymás után. Mind átment.
Volt, hogy néha elnézték, de némi javítás után átment az is.
Kérdezni tudni kell. De ha a hozzászólásodból indulok ki a szóközökkel és a vesszőkkel lesznek gondok.
Van egy topik, ahol előre meg tudod érdeklődni, hogy át fog-e menni a kérdésed. Tapasztalt játékosok (is) olvassák, még kijavítani is segítenek.
Azt javaslom inkább mint a kiabálást és bizonyítványmagyarázást. A bent lévő rossz kérdéseket meg remélem még mindig takarítja valaki.
Fegyvertelen emberrel nem vívok szellemi csatát.

Kaland:
- Tolvajtól lopni
Pontszám: 7.68
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
703. hozzászólás - 2010.02.18. 07:14:42 (Válasz Izdubar #697 hozzászólására.)
Nézd, nehogy azt merd állítani, hogy az említett 4 mű alapfilm!
De ez nem jelenti azt, hogy ne tarthasd nagyra és tetszhessen neked.
Senki nem az jó ízlésed vagy a személyed kétségbe vonásaként értékelte úgy, hogy ez egy rossz kérdés.
De lásd be, az egyik pölö annyira nem alap, hogy gyakorlatilag nem is forgalmazták idehaza [ha jól értelmezem].
Ez a kérdés annyira nehéz, hogy még akkor sem ment volna el, ha konkrétan arra kérdezel, melyik nem horror.

Egyébként jó kérdést írni marhakönnyű, komolyan.
Három dolgot igényel:
1.) elolvasni először figyelmesen az értékelési feltételeket;
2.) valami jó kérdésötlettel előállni, meggondolni, hogy olyan témájú/nehézségű-e, amit el is fognak fogadni;
3.) beírni a http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.1040#hsz1053 topikba, megvárni az értékeléseket, esetleg javítani;

vagy

1.) belátni, hogy neked ez nem megy
2.) választani helyette az LE-t.
Pontszám: 8.62
irritálóSam hawkinsFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
704. hozzászólás - 2010.02.18. 07:15:22
Jgazad van. Ha királykodni akarnak , tegyék. Úgyis mostanában jövök rá, hogy unfair ez a játék. Nézek jobbat.
Pontszám: 1
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
705. hozzászólás - 2010.02.18. 07:25:48 (Válasz Sam hawkins #704 hozzászólására.)
Mutass párat, mi nem ment át, kijavítjuk, amit lehet.
Pontszám: 7.94
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
706. hozzászólás - 2010.02.18. 09:13:56 (Válasz Sam hawkins #700 hozzászólására.)
Idézet: Sam hawkins - 2010.02.17. 21:22:11
Kb. 10 kérdést irtam, egy sem lett jó , sokat helyesirási hiba miatt utasitottak el. NEM VOLT BENNÜK, a végén pedig rossz minősítést kaptam lexikális tudás miatt. Szerintem a kérdés minősitők nevetségesek,de nem kicsit. amilyen kérdéseket kapok néha...


Ha 10-ből 10 rossz volt, akkor nem az értékelőben van a hiba...
Pontszám: 5.69
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
707. hozzászólás - 2010.02.18. 09:14:13 (Válasz Sam hawkins #704 hozzászólására.)
Rendben.
Pontszám: 8.03
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
708. hozzászólás - 2010.02.18. 09:39:14 (Válasz Izdubar #697 hozzászólására.)
Idézet: Izdubar - 2010.02.17. 21:07:55
Idézet: Craslorg - 2010.02.17. 16:01:45
Egy műfajt nem lehet egzakt módon megállapítani. Hol így írják, hol úgy, pláne, ha a filme mind a két oldalra igaz lehet. A "nem illik" típusú kérdések emiatt sem jók, bár itt adtál támpontot, ami pozitív, de a filmek között ez messze nem egyértelmű.



Igen, szándékosan adtam támpontot(müfaj), h a kérdéstipusba ne lehessen belekötni, de a buzi mégis belekötött, mert rosszindulatú, végig se gondolja, csak rutinból csinálja...én meg kezdem elveszteni a fejem . Ez a 3. ilyen eset!!!

Ja és mint írtam a Báthory NEM horror, hanem történelmi dráma, a filmkatalógus annyira sem hiteles, mint a wikipédia.
S azért igazán jó a kérdés, mert becsapós kicsit, a véres legenda miatt, illetve a Grófnő c. film miatt, ami horror. Direkt ez is.

Úgy látszik túlértékeltem az értékelőket, újfent.

Csak azt szeretném ha legalább 1x ideírna az ilyen, h bocs fain volt a kérdés, én értékeltem rosszul. Sztem ilyen nem lesz. 2 gladiatusos ismerősöm pl a hülye értékelők miatt hagyta abba a játékot...amúgy mindegyik diplomás, egyikük tanár...

Nem bírom az igazságtalanságot, ilyenkor becsavarodok.


Madárijesztők
- port.hu: nincs fenn
- filmkatalógus.hu: horror (3.29 pont - 7 szavazat)
- imdb.com: horror (5.9 pont - 1285 szavazat))
1 jelölés
Emellet van egy 1973-as film Gene Hackmannel és Al Pacinoval, hasonló néven, csak ott egy darab "Madárijesztő" van. Ez a film, már csak a színészek miatt is ismertebb lehet, bár ez is elég nézetlen.

Az édeni tó, magyarul nem jelent meg (Eden Lake)
- port.hu: nincs fenn
- filmkatalógus.hu: horror (4.17 pont - 103 szavazat)
- imdb.com: horror, thriller (7 pont - 12193 szavazat))
4 díj, 5 jelölés

Báthory
- port.hu: filmdráma (6.8 pont - 99 szavazat)
- filmkatalógus.hu: történelmi, horror, dráma (3.91 pont - 215 szavazat)
- imdb.com: drama, fantasy, hystory(6.3 pont - 1210 szavazat)) 2 díj, 2 jelölés

Az árva
- port.hu: thriller (8.6 pont - 143 szavazat)
- filmkatalógus.hu: horror, misztikum (4.43 pont - 392 szavazat)
- imdb.com: dráma, horror, thriller (7.2 pont - 20196 szavazat)) 1 jelölés

Amit leszűrtem, hogy a 4 film ből talán a 4. az, ami ismertebb a nagyvilágban, emellett a Báthory kapott most nagy reklámot idehaza.
A Báthorynak az imdb.com szerint nincs a műfajában a horror, de benne van a dráma, ami Az árvának is, tehát itt már nem alkot külön halmazt. Filmkatalógus szerint mindegyikben van horror, tehát itt sem külön halmaz se az, se a többi. A port.hu említést sem tesz az első kettőről, lévén itthon nem igazán ismertek, illetve a mozikban sem voltak.
Az értékelés jó, ezek alapján nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy melyik film lóg ki a többi közül műfaját tekintve. Ráadásul ez sok filmmel így van, hiszen szubjektív, hogy te vagy más, hogy látja a filmet, neki mit hozott. Ami másnak horror, nekem csak thriller. Ami másnak vígjáték, nekem romantikus hülyeség, stb.
Filmekkel kapcsolatban javaslom azt a nézőpontot, hogy imdb.comon legyen Top 250-es, legyen a 3 nagy díj valamelyikének tulajdonosa (Oscar, Golden Globe, Cannes - én ez utóbbit tartom a legtöbbre). Ha ezek nincsenek meg, akkor viszont nagyon nézette legyen, azaz az értékelések száma elérjen egy bizonyos határt (40-50ezer). Pl. egy Rambo vagy Rocky, esetleg Terminator, és hasonló népszerű filmek kis eséllyel visznek el A kategóriás díjakat a fentebb említett filmes díjakból, viszont igen sokan látták őket.
Emellett filmekkel (könyvekkel, irodalmi művekkel) kapcsolatban csak a főbb szerepekre, szereplőkre való kérdezést szokták átengedni, a részleteibe való kérdéseket nem. Lehetőleg olyat kérdezz, ami adott és nem lehet semmi módon belekötni. Tedd fel magadban a kérdés, hogy Vágó műsorban ez ilyettén formán szerepelne-e? Műfaji összehasonlítást még sosem láttam Vágó műsorban.

A stílusodon pedig csiszolj, mert ha nem vagy képes anyázás nélkül itt lenni, akkor inkább ne is legyél itt, nem kíváncsi rá senki.
Pontszám: 7.41
irritálóFieraFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
709. hozzászólás - 2010.02.18. 11:45:20
Kérdésem az lenne, hogy milyen kritériumok szerint bírálják el, hogy helyes-e egy kérdés. Feltettem egy kérdést, hogy ki a szerzőjye egy ifjúsági regénynek, ami egyértelmű volt, és megadtam a helyes választ, a másik 3 helytelennel együtt. Segítséget kérek, a kvízkérdésekel kapcsolatban, mert nem tudom teljesíteni a küldetést emiatt. Tegyem fel, mennyi 1+1?
Pontszám: 3
népszerűtlenBiomechanikaFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
710. hozzászólás - 2010.02.18. 11:59:34
Sziasztok erre vaj miért ilyen értékelés érkezett
1 a játékkal kapcsolatos vagy aki értékel nincs képben

íme a kérdés

Milyen szakértelem szükséges egy állat gyógyításához?

Idomítás
Sebgyógyítás
Csapdakészítés
Varázslat

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Pontszám: 6.67
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
711. hozzászólás - 2010.02.18. 12:04:18 (Válasz Biomechanika #710 hozzászólására.)
Azért utasították el, mert aki 4.-esnél alacsonyabb szintű, az nem tudhatja a választ. Általában a szakértelmes, és olyan kérdéseket, amik csak bizonyos szint felett megjelenő dolgokról szólnak, elutasítják.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.84
népszerűZoltanszonFérfi
Végzetúr mester
1315 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
712. hozzászólás - 2010.02.18. 12:13:19 (Válasz Pietrus #711 hozzászólására.)
Hogy pontosak legyunk a Vegzeturbol csak azokat fogadjak el, amit egy firssen regisztralt elso szintu, szovetsegen kivuli jatekos is tudhat. Azok meg mar 99.99%ban meg lettek kerdezve... Szerintem a Vegzteurat inkabb hagyd. Mar ami a kerdezest illeti.
Engem nem lehet elképzelni... Engem ki kell próbálni...
Kvízkérdés feltevése előtt ajánlott végigolvasni ezt.
Pontszám: 7.23
népszerűtlenBiomechanikaFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
713. hozzászólás - 2010.02.18. 12:15:03 (Válasz Pietrus #711 hozzászólására.)
átunna kell olvasni és ennyi az egész de az nem speciális igaz hogy xy papa meg évszámos marhaságokra tudnom kellene a választ egyszer elfogadtak hogy példálózzak azt hogy hol található egy varos a következőnél mar speciális értékelést kapott hogy lehet ez ? ha valaki egy online böngészős játékkal játszik akkor ne csak bámuljon hanem olvasson utána mi merre hány méter de köszönöm a válaszodat csak kicsit felháborító hogy leoffolnak minden kérdést ami nekik nem tetszik vagy nem tudjak rá a választ

Logikus gyógyítani csak sebgyógyítással lehet benne van válasz is gyógyítás

A barátnőm egy egyszerű kérdést tett fel amire szinten speciális válasz elutasítás érkezett érdekesség tesóm 7 evés kislánya tudta rá a választ hm pedig nincs értségije és 7 éves
Pontszám: 3.83
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
714. hozzászólás - 2010.02.18. 12:24:15 (Válasz Fiera #709 hozzászólására.)
http://vegzetur.wikidot.com/kerdezes
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 4.13
népszerűtlenBiomechanikaFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
715. hozzászólás - 2010.02.18. 12:31:01 (Válasz Psych #714 hozzászólására.)
ez mind szép de nem idegelem magam vele tovább

és ismétlem 7 evés választ ad a kérdésemre egy felnőtt meg nem tudja, pszichoknak nem kell játszani akkor akinek a nyála csorog csak, agya meg o
Pontszám: 3.83
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
716. hozzászólás - 2010.02.18. 13:11:44 (Válasz Biomechanika #715 hozzászólására.)
Gondolkoztam mindenféle frappáns válaszon.
Azt kell mondjam, ezzel a hozzáállással, ilyen helyesírással és okulás helyetti csökönyösséggel nincs esélyed elfogadható kérdést föltenni.
Válaszd az LE-t, és kész.
Ha majd küldetéshez kell egy kérdés, amit elfogadnak, kérj, és küldök priviben.

Szép napot!
Pontszám: 7.95
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
717. hozzászólás - 2010.02.18. 13:15:00 (Válasz Fiera #709 hozzászólására.)
Ne tedd fel, mert azonnal törölnit kapsz rá. Emellett a kérdés, a válaszok és az indoklás pontos ismerete nélkül nem tudunk ötletelni, segíteni. Ha az értékelés "már szerepelt", az azért van, mert a kérdésed ... már szerepelt vagy az adott típusú kérdésből már rengeteg van. Ha "rossz válaszok", akkor a válaszaiddal volt a gond (nagyon oda nem illő válasz, tagadó válasz, baromság, stb...). Amennyiben "speciális", akkor a mű egy nagyon ismeretlen mű, ami nem része az általános műveltségnek, de esetleg emellett még egy nagyon nem ismert szerző könyve (ilyen értékelés erre a típusra elég ritkán van már).
Pontszám: 8.03
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
718. hozzászólás - 2010.02.18. 13:17:27 (Válasz Biomechanika #710 hozzászólására.)
Végzeturas kérdést már nem fognak elfogadni. Amennyiben egy első szintű nem szövetségi tag az első vadászata során ismerheti/megtalálhatja rá a választ a Végzetúr hivatalos információi között (a wikidot és fórum nem ide tartozik), akkor "már szerepelt", ha nem lelhető meg, csak tapasztalat útján, szintlépésekkel, szövetségbe való belépéssel (épületek, szakértelmek, nem első szintű tárgyak, stb), akkor pedig "speciálist" kap értékelésre.
Pontszám: 8.03
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
719. hozzászólás - 2010.02.18. 13:19:36 (Válasz Biomechanika #713 hozzászólására.)
A 7 éves kislánytól vegyél nyelvtan órát is, hidd el segíteni fog neked. Értelmezhetetlen a hozzászólásod nagy része, valószínűleg a kérdésed is hibáktól hemzseghet, jogos, hogy visszautasítják. Egy bizonyos mennyiség felett pedig már nem "helyesírási hibával" hanem súlyosabb szankciókkal.
Pontszám: 8.69
népszerűtlenHengst1979Férfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
720. hozzászólás - 2010.02.18. 13:44:18
SEGÍTSEN MÁR VALAKI!!!!!!!

mÁR A 4. KÉRDÉSEMET UTASÍTOTTÁK EL!!!!!! vALAKI MONDJAON EGY KÉRDÉST AMIT VÉGRE ELFOGADNAK MERT HARAKIRIT KÖVETEK EL!!!!!
Pontszám: 2.28
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!