Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1901. hozzászólás - 2010.09.29. 13:39:14 (Válasz Becksim #1900 hozzászólására.)
Nem tudok veled egyetérteni. Bármilyen gyógyszer mellékhatása azok számára ismert, akik az adott gyógyszert szedik, hovatovább rendszeresen. Az aszpirin valóban igen ismert szer, ettől még a betegtájékoztatók ismerete messze nem általános műveltség. Azt is remélem, hogy minél kevesebb embernek van szüksége ezen ismeretekre, azaz nem lesz szükségük az adott kemikáliára. Arról nem is beszélve, hogy van sok más recept nélkül is kapható fájdalomcsillapító szer, amely más alapanyagokat tartalmaz, így bizony az Aszpirim név ismerete bár széleskörű, de a használata arányaiban jóval kisebb. Én például a paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót használom, ha nagyon ritkán szükségem van rá (szerencsére tényleg ritka) és annak se ismerem a mellékhatásait, mert a fájdalom csillapításán kívül még nem éreztem semmilyen más hatást. Másrészt meg nem is érdekel, milyen mellékhatásai vannak egy évente 2-3 alkalommal szedett szernek.
Sajnálatos, ha valakinek napi szinten kell szednie vagy többféle gyógyszert kell rendszeresen szednie, emiatt oda kell figyelnie az összetevőkre, a mellékhatásokra, de szerencsére ők vannak kevesebben és remélem nekik is csak egy ideig szükséges, és abbahagyhatják.
Szóval az admini értékelés véleményem szerint teljesen helytálló.
Pontszám: 7.56
kedvencBecksimFérfi
Végzetúr tehetség
202 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1902. hozzászólás - 2010.09.29. 14:15:00 (Válasz Craslorg #1901 hozzászólására.)
"Bármilyen gyógyszer mellékhatása azok számára ismert, akik az adott gyógyszert szedik, hovatovább rendszeresen."
Lehet hogy tényleg így van, de ez nem jelenti azt, hogy nem lenne szükséges az ismeret, ugyanis a gyomorfájáshoz és az asztmás rohamhoz bőven elegendő egy szem aszpirin. Sokan gyomorfájásra szednek aszpirint, ami kb. olyan mintha benzinnel oltanánk tüzet.

"Azt is remélem, hogy minél kevesebb embernek van szüksége ezen ismeretekre, azaz nem lesz szükségük az adott kemikáliára."
Ezt én is remélem, nem is propagandának írtam, de a minden reményünk ellenére az a tény, hogy előbb-utóbb az emberek 95%-a találkozik valamilyen recept nélkül kapható (nem szteroid) fájdalom és lázcsillapítóval. (2000-ben Magyarországon kb. 10 millió doboz NSAID gyógyszer került forgalomba! Egy éveben (!), ez ugye kb 150 millió szem!)

"Arról nem is beszélve, hogy van sok más recept nélkül is kapható fájdalomcsillapító szer, amely más alapanyagokat tartalmaz, így bizony az Aszpirim név ismerete bár széleskörű, de a használata arányaiban jóval kisebb."
Azért választottam egy konkrét gyógyszert, hogy a kérdés egyértelmű legyen, és azért az aszpirint, mert az a világ leggyakrabban használt gyógyszere. Azért használtam a gyári nevet, mert egy átlagember így találkozik vele, valóban nem lenne helyes feltételezni, hogy tudja mi az az acetil-szalicilsav. Egyébként Magyarországon abszolút domináns a bayer ennél a hatóanyagnál.

"Én például a paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítót használom, ha nagyon ritkán szükségem van rá (szerencsére tényleg ritka) és annak se ismerem a mellékhatásait, mert a fájdalom csillapításán kívül még nem éreztem semmilyen más hatást. Másrészt meg nem is érdekel, milyen mellékhatásai vannak egy évente 2-3 alkalommal szedett szernek."

Ezzel kapcsolatban csak egy személyes jó tanács: a paracetamol legveszélyesebb mellékhatása a májkárosítás, ami olyan jól működik, hogy Angliában a paracetamol az egyik legkedveltebb öngyilkossági eszköz. Magyarországon 50 körül szokott lenni éves szinten a maradandó májkárosodás, és leginkább azért fordul elő, mert rengeteg különböző néven forgalmazzák a paracetamolt, és az emberek rendszeresen összeszedik a neocitránt a rubofennel, és már meg is van a baj. De ha az ember egyféle szert szed, akkor a paracetamol valóban 100x jobb választás, mint az aszpirin.
Pontszám: 5
kedvelt tagTexexFérfi
Végzetúr mester
481 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1903. hozzászólás - 2010.09.30. 18:56:01
Melyik hónapra igaz? Ősi magyar nevén Földanya hava.A népi kalendárium Szent Mihály havának nevezi.A 18. századi nyelvújítók szerint gyümölcsönös.

Szeptember
Augusztus
Május
Június


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Melyik hónapra igaz? Ősi magyar nevén Magvető hava, a népi kalendáriumban Mindszent havának nevezik. 18. századi nyelvújítók mustonosnak akarták hívni.

Szeptember
Október
Május
Március

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Szokás szerint vak vagyok és nem látom a hibát.
Nem töröm tovább a fejem se kérdésen, se a játékon.
Fölösleges.Persze úgy se tudom megállni.
Pontszám: 6.74
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1904. hozzászólás - 2010.09.30. 19:15:00 (Válasz Texex #1903 hozzászólására.)
Amire tippelni tudok, hogy a századokat római számmal várták volna, illetve van szóközhiba. Emellett sokkal elegánsabb lenne, ha egy mondatban lenne, vesszővel elválasztva, bár ettől még átmehetett volna (ha jól látom, a wikipediából van - ami nem baj, csak ott is így szerepelnek).
Még talán az, hogy a válaszok ugye nem mondatok, csak egyszavasok és így elég a kisbetűs, de megvallom énszerintem ettől is simán átmehetett volna.
Összességében gőzöm nincs
Pontszám: 8.41
közkedveltSir calvinFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1905. hozzászólás - 2010.09.30. 21:10:48
ez miért kapott rossz besorolást?
Mit jelent a prémium szó eredetileg?

állatbunda
szakmai szervezet
felár, jutalom
ijesztő elem a periódusos rendszerben
Pontszám: 6.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1906. hozzászólás - 2010.09.30. 21:21:20 (Válasz Sir calvin #1905 hozzászólására.)
Milyen indoklást kapott? Mert a "mit jelent..." kérdéseket általában már szerepelttel dobálják vissza, ugyanis van már belőle bőven az adatbázisban.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.95
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1907. hozzászólás - 2010.09.30. 21:26:31 (Válasz Sir calvin #1905 hozzászólására.)
Milyen indoklással?

A prémium szó jelentése:
- jutalom, jutalomdíj, elismerés
- jutalék, járulék, osztalék

Nem tudom, melyiket gondoltad helyes válasznak, gondolom a 3.-at. Ott viszont a felár szónak semmilyen kapcsolatát nem találtam a prémium szóval. Ez lehetett gond, ha a válaszokkal volt gond vagy specnek minősítették.
Pontszám: 8.41
kedvelt tagBernardoFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1908. hozzászólás - 2010.09.30. 21:39:03
Mikor nyilt meg a Nyugati Pályaudvar?

1877. október 28.
1888. szeptember 09.
2000. augusztus 20 .
1976 . október 08.

A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Kérdésed kiértékelésre került.

Egy dátumban mi nem egyértelmű
és mi benne a rossz !!!!!!!???????
Pontszám: 8
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1909. hozzászólás - 2010.09.30. 22:04:50 (Válasz Bernardo #1908 hozzászólására.)
Mi benne a rossz? Mondjuk a 2000-es megnyitási dátum a főváros legrégebbi főpályaudvarának mint válaszlehetőség. Egyértelműnek meg egyértelmű. Egyértelműen rossz.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.93
kedvelt tagBernardoFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1910. hozzászólás - 2010.10.01. 05:41:55 (Válasz Lanmandragoran #1909 hozzászólására.)
igen mert nem találkoztál még olyan kérdéssel amiben voltak egyértelműen rossz válaszok ?
Pontszám: 5.67
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1911. hozzászólás - 2010.10.01. 07:05:25
Szervusztok!

Bernardo: A nem budapestiek számára még az év is éppencsak tudható. Én a kvízadmin helyében lexikális adatként küldtem volna vissza, mert az év esetleg tudható, de a nap nem lényeges. Amellett egy darab adatra kérdezel, amit vagy tud a játékos, vagy nem. Ha azt kérdezed, hogy melyik a legrégebbi pályaudvar, és megadsz mellé három másikat, az inkább működhetett volna, de gyanús, hogy volt már.

Az ennyire egyértelműen rossz válaszok már a kérdés tagadásával, illetve a vonalkával, avagy üres válaszsorral egyenértékűen rosszak. Azokat meg azonnal törlik, tehát még jószívű is volt az értékelő.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.01
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1912. hozzászólás - 2010.10.01. 07:05:44 (Válasz Bernardo #1910 hozzászólására.)
A rossz válasznak is illeszkedni kell a kérdéshez.

Pl.: Mikor járt az első ember a világűrben?
1961
970
1969
1450
Ordít, hogy két igazán rossz válasz van, helyettük mehetett volna az 1957 és 1945, így a 3 rossz válaszból kettő is kapcsolódik az űrutazáshoz, a 3. pedig a világháború folytán neves dátum.

A Nyugati pályaudvar megnyitási éveiről is nagyon szépen lehetett volna válaszokat létrehozni:
1846, az első magyarországi vasútvonal (Pest - Vác) megnyitása miatt.
1877, a megnövekedett vasúti forgalom miatt a Pesti Indóház már nem tudta ellátni a vasútállomási feladatait.
1896, a milleniumi ünnepségekre várt több külföldi fogadására.
1870, Erzsébet királyné tiszteletére elnevezett Pesterzsébet mellett a királyné méltó fogadására.

Remélem érezhető a különbség, de ha nem is írsz mellé érdekességeket (amelyek persze hamisak), akkor is jobb közelebbi dátumokat találni. Persze a ló másik oldalára sem kell átesni és 1-2 éves eltérésű évszámokat megadni
1846 - 1877 - 1896 - 1914 is megfelelő 4 válasz lehetett volna.

Az, hogy vannak benn hasonlóan csapnivaló rossz válaszokkal kérdések, nem javítja meg a te kérdésedet. Ezek szűrése folyamatos (1 éve sokkal förtelmesebb volt a helyzet).
Pontszám: 8.41
kedvelt tagBernardoFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1913. hozzászólás - 2010.10.01. 17:40:43
Rendben meghajlok előttetek és nem érdekel tovább ez a küldi .
Bár nekem egyszerű embernek egyértelmű kérdésnek tünt .
Pontszám: 6.25
kedvelt tagBernardoFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1914. hozzászólás - 2010.10.01. 17:44:15 (Válasz Awenhai #1911 hozzászólására.)
Lexikális tudás hm !!!
Szerintem akkor minden évszámra rá lehet mondani ezt .
Kicsit utána kell nézni és kész a google a mi barátunk!
Pontszám: 6.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1915. hozzászólás - 2010.10.01. 18:05:37 (Válasz Bernardo #1913 hozzászólására.)
Idézet: Bernardo - 2010.10.01. 17:40:43
Rendben meghajlok előttetek és nem érdekel tovább ez a küldi .
Bár nekem egyszerű embernek egyértelmű kérdésnek tünt .

Van egy topic, a "VAjon elfogadják-e" kezdetű. Itt ELŐRE tudod véleményeztetni a kérdésedet. Elmondhatom, hogy aki ott kért segítséget 99.9%-ban sikeresen tett fel kérdést. A topic első hozzászólásában többen privát úton is szívesen segítenek, ha elküldöd nekik a kérdésötletedet.
Idézet: Bernardo - 2010.10.01. 17:44:15
Lexikális tudás hm !!!
Szerintem akkor minden évszámra rá lehet mondani ezt .
Kicsit utána kell nézni és kész a google a mi barátunk!

Nem minden évszám lexikális, csak nagyon nagy részük.
A googleben a kérdések 99.9%-ra meg lehet találni 30 másodperc alatt a választ, mint ahogy egy lexikonban is kicsit több idő alatt, ettől még nem megfelelő sok évszámos kérdés (ki-mikor született, stb) illetve sok száraz adatra vonatkozó kérdés.
Pontszám: 7.62
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1916. hozzászólás - 2010.10.02. 06:11:32
Szervusztok!

Bernardo: Már Cras is elmondta, de én is kiemelem: a lexikális tudás nem azt jelenti, hogy a válaszoló nem tudja a kérdésedre a választ, hanem azt, hogy egy olyan adat, hangsúlyozom: adat, ami a legtöbb ember számára lényegtelen, a gugli meg a lexikon tudja pontosan, ha mindenképpen szükség van rá, mert a kerek évforduló megünneplését tervezi valaki.

Addig bőven elegendő általános ismeretnek, hogy az a legrégebbi, de ez is inkább csak budapesti játékosok esetében. Egy vidéki ezt akkor tudja, ha valamilyen okból (munka, rendszeres utazás, avagy hobbi miatt) kötődik a vasúthoz.

Abban viszont igazad van, hogy szinte minden évszámos kérdésre rá lehet mondani, hogy lexikális, ámbár akadnak illik tudni címkéjű évszámok, amelyek 99%-át történelemórán az általános iskolában tanítják, a többit a középiskolában.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.52
kedvelt tagBernardoFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1917. hozzászólás - 2010.10.02. 09:09:03
Értem és köszönöm de mint emlitettem nem foglalkozom vele tovább .
De tudod azért van egy pár olyan kérdés amire rá lehetne mondani ugyanezt és mégis elfogadták .
Nem veszekedni akarok és nem akarok összeveszni senkivel isten ments attol jobban tetszik ez a játék és nem akarom elrontani senki kedvét tőle mégegyszer elnézést mindenkitől !
további jó játékot
Pontszám: 7.50
utáltBountiFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1918. hozzászólás - 2010.10.03. 17:44:31
Feltettem ezt a kérdést:

Milyen típusú szállítógépek állomásoznak a pápai repülőtéren?

A Válaszok:

C-130 'Hercules'
C-5 'Galaxy'
C-17 'Globemaster III' (A helyes válasz)
C-137 'Stratoliner'

Az értékelés

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nos a hazai sajtó (sőt a nemzetközi is) tele volt ezzel a hírrel egy időben (nem is olyan régen). Azt még érteném, ha valamilyen műszaki adatra kérdeznék rá, hogy rossz értékelést kapnék. De ez téma volt a nyomtatott és internetes sajtóban, és több tévétársaság híradójában is. Megmagyarázná nekem valaki, hogy mitől speciális érdeklődésű réteg az aki tv-t néz, vagy újságot olvas?

Valószínűleg az zavarhatta meg a kedves értékelőt (értékelőket), hogy a válaszok tartalmazzák a gépek számán kívül a NATO kódnevüket is. Ezt mintegy segítségként írtam be, mert hátha ez ragadt meg a kedves speciális érdeklődésű játékosban.
A hozzászólást Bounti módosította 2010.10.03. 17:45:15-kor
Pontszám: 3.67
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1919. hozzászólás - 2010.10.03. 18:06:04 (Válasz Bounti #1918 hozzászólására.)
Attól hogy valami időszakos jelleggel aktuális hír, még nem általános műveltség. Oké, tudhatja mindenki hogy Pápán a NATO kötelékében amerikai katonai teherszállító gépek állomásoznak, de a pontos típus kiválasztása négy amerikai katonai teherszállító gép közül már elég speciális információ, ami az átlagembernek kínai, még akkor is ha valamikor x hónappal ezelőtt emlegették a tv-ben.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 7.95
utáltBountiFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1920. hozzászólás - 2010.10.03. 18:20:16 (Válasz Lanmandragoran #1919 hozzászólására.)
de a pontos típus kiválasztása négy amerikai katonai teherszállító gép közül már elég speciális információ


Márpedíg 2 típúst nem adhattam meg 4 helyett.

valami időszakos jelleggel aktuális hír
valamikor x hónappal ezelőtt emlegették a tv-ben


Azért elég sokat foglalkoztak a kérdéssel, sőt említsük meg akkor a Grippenek körüli felhajtást. A Légierővel kapcsolatban nem is szerepelt nagyon más hír ezeken kívül.
Nézzük csak meg az ezelőtti kérdésemet amire OK-t kaptam: "Ki volt Lilith a legenda szerint?"
No és ez hányszor szerepelhetett a TV-ben x hónappal ezelőtt, vagy ez talán nem tartozik egy speciális réteg érdeklődési körébe? Mégis el lett fogadva.

Szerintem az általános műveltséghez igenis hozzátartozik az, hogy valaki figyeli a napi híreket, az lehet, hogy fejből nem fogja nyomni hogy melyik a helyes válasz, de valami csak megmozdul a fejében.... Szerintem...
Pontszám: 3.67
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője