Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2921. hozzászólás - 2011.07.10. 13:37:48 (Válasz Cukormackó #2920 hozzászólására.)
A két kérdésben annyi a közös, hogy harcművészetekről szólnak. Míg az egyik egy harcművészeti stílus eredetésről szól, addig a másik egy harcművészeti stílus megalkotójának a születési helyéről, aminek nem feltétlenül van köze a stílus eredetéhez, pláne, hogy az alapítója, kitalálója Izraelben élt, maga a stílus meg nem tradicionális harcművészet, mint a karate, judo, amelyeknek már van történelme.

Bármely személy születési/halálozási ideje/helye az esetek 99 %-ában lexikális adat.
Pontszám: 7.41
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2922. hozzászólás - 2011.07.10. 13:55:52 (Válasz Cukormackó #2920 hozzászólására.)
Nem beszélve arról, hogy "én" Babitsom születési helye is lexikális akkor szerinted tied? Mindamellett nekem minden ami magyar jöhet!


3.44 ? Tedd fel kezed és...
A hozzászólást SuperEgo23 módosította 2011.07.10. 16:16:51-kor
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 3.44
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2923. hozzászólás - 2011.07.10. 22:18:27
sziasztok! először is még elég új vagyok itt, és lehet nem olvastam még végig minden eddigi fórumhozzászólást, ezért előre is elnézést, ha olyat kérdezek, amire már volt válasz.
szóval, persze az én kérdésemet is visszadobtátok azzal, hogy hibás kérdés, mivel "Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel". nos, ebben az esetben, vagy ha például kisebb helyesírási hiba lenne benne, akkor kérdezném, hogy miért nem lehet utólagos javítást lehetővé téve elfogadtatni a kérdést? vagy helytakarékossági szempontból nem cél, hogy több kérdés kerüljön az adatbázisba és ezért szűrtök szigorúan? csak azért vagyok kicsit kiakadva, mert ma két kvízkérdés összeállításával is próbálkoztam (ugye a másodikat felajánlotta a rendszer második lehetőségként), az egyik kicsit gagyibb harry potteres kérdés volt, ami már elvileg benne volt a rendszerben, a másik pedig a következő:

"Melyik alkotás nem illik a felsorolásba?

Róma, Szent Péter tér
Bécs, Belvedere
Eger, egykori minorita templom
Chambord, kastély"

azért ezeket választottam, mert elkülönülnek helyileg is, és az alkotás témája szerint is, így gondoltam marad a művészeti stílusjegyek irányába történő gondolkodás. ezek szerint ez nem elfogadható, őszintén sajnálom. én pedig a scifi regényekkel és a borászattal állok hadilábon.
szóval ok, hogy ha nem esik le, hogy egy kivétellel mind a barokk kor alkotása. viszont szerintem ez inkább lefedi az általános műveltség területeit, nem úgy, mint amilyen kérdésekkel az adatbázis tele van (és bizony abban is van néhány pontatlan, nehezen értelmezhető kérdés, már bocs).
szóval kicsit nehézkesnek és igazságtalannak érzem ezt a helyzetet, még akkor is, ha ragaszkodtok a szigorú szűréshez.
A hozzászólást Lavender módosította 2011.07.10. 22:27:59-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 5
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2924. hozzászólás - 2011.07.10. 22:35:26
"
Melyik alkotás nem illik a felsorolásba?

Róma, Szent Péter tér
Bécs, Belvedere
Eger, egykori minorita templom
Chambord, kastély"


Szia!

Nem te rád pikkelnek, nyugi. Én meglátásom miért is kaphattad ezt:

1: kérdésed sokkal szebben és direktebben tehetted volna fel.pl.:

Melyik építészeti remekmű tér el építési stílusában a többitől?

-Mindjárt jobban hangzik! Nem de? Ám ez még nem zárja ki azt a tényt, hogy ilyen kérdésből jó pár van adatbázisban. Ami miatt viszont értelmezhetetlen szerintem: A Szent Péter tér egy épület komplexum és (bár nem jártam ott) gondolom magát a teret is így hívják, tehát ha innen nézzük már is kilóg a többitől. A másik és ehet csak én vagyok tudatlan, de az osztrák Belvedere a wiki nem hajlandó legalább 2 mondatot írni róla, legalábbis magyarul nem igazán. Most ez mi valamilyen galéria? Bocs ez tényleg lehet, hogy én tudatlanságom. Mindenesetre sokkal ismertebb épülettel, sokkal több esélyed lesz.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.67
népszerűCukormackóNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2925. hozzászólás - 2011.07.10. 23:03:51 (Válasz Craslorg #2921 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2011.07.10. 13:37:48
A két kérdésben annyi a közös, hogy harcművészetekről szólnak. Míg az egyik egy harcművészeti stílus eredetésről szól, addig a másik egy harcművészeti stílus megalkotójának a születési helyéről, aminek nem feltétlenül van köze a stílus eredetéhez, pláne, hogy az alapítója, kitalálója Izraelben élt, maga a stílus meg nem tradicionális harcművészet, mint a karate, judo, amelyeknek már van történelme.

Bármely személy születési/halálozási ideje/helye az esetek 99 %-ában lexikális adat.


Ahogy nézem a VU kérdéseinek 99 százaléka lexikális adat (nyilván túlzok csak dühít). Valahogy úgy érzem a ninjutsu sem az a tipische magyar által ismert harcművészet, a populáció nagy százaléka nem tudna mit kezdeni a kérdéssel... egy karate, egy kung-fu ehhez képest populáris tömegsport!

Mindegy, ettől nem leszek boldogabb. :/
Pontszám: 5
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2926. hozzászólás - 2011.07.10. 23:44:07 (Válasz SuperEgo23 #2924 hozzászólására.)
Kedves SuperEgo23!
köszönöm a gyors választ. mondjuk én sem lettem boldogabb tőle. ha túl konkrétan írok le egy kérdést, úgy a válasz is túl egyszerű, és egyszerű lehet a kinyomozása is. ha például egy festményt is közéjük tennék, akkor nyilván megint máshogy kéne a kérdést megfogalmazni, aláírom, pedig először azt is akartam (és direkt nem választottam csak szakrális épületeket sem). mellesleg szerintem mindhárom alkotás üvölti, hogy barokk.
legközelebb igyekszem árnyalni a kérdésemet, de fenntartom, hogy némi beugratós-elgondolkodtatós mélységet engedhetnétek, mert egy kérdésnek szerintem nem attól kéne nehéznek lennie, hogy 10000 emberből csak egyvalaki hallott róla, hanem hogy elolvasáskor egy pillanatig el lehessen gondolkodni rajta. ne az legyen a reakció, hogy például beütöm a gugliba hogy mi az a sajttekercs, és utána csak bejelölöm a megfelelő pöttyöt.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2927. hozzászólás - 2011.07.11. 09:27:45 (Válasz Lavender #2923 hozzászólására.)
Ezzel a kérdéssel egy gond van, a válaszoló nem tudja, hogy te mi alapján keresed azt, ami nem illik a sorba. Építészeti stílus mellett még sok egyéb összehasonlítási lehetőség van, amiben nem ugyanaz a helye4s válasz. Azaz ez tipikus kakukktojás kérdés, csak nem lehet tudni a kérdésfeltevő szándékát. Ilyenkor mindig írd oda, hogy mi alapján döntsön a válaszoló! Ezzel a kérdéssel nem lett volna gond, ha hasonlóan teszed fel, mint ahogy Ego jelezte, nagyjából még ismertebb épületek is.
Pontszám: 7.41
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2928. hozzászólás - 2011.07.11. 10:07:47 (Válasz Craslorg #2927 hozzászólására.)
OK, okultam.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 5
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2929. hozzászólás - 2011.07.18. 13:58:08
Hol helyezték örök nyugalomba Habsburg Ottó szívét?

Esztergomban a Nagyboldogasszony és Szent Adalbert prímási főszékesegyházban
a Pannonhalmi Főapátság altemplomában*
Budapesten a Szent István-bazilikában
a Pécsi Szent Péter és Szent Pál Székesegyházban


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Sziasztok!

Ezt a kérdést teem fel, ésezt a választ kaptam. Miért? Szerintem könnyű. nem pedig spec. Tele van vele minden hír, újság.

Köszi a választ: Kyara
A hozzászólást Kyara60 módosította 2011.07.18. 13:59:11-kor
Pontszám: 4.59
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2930. hozzászólás - 2011.07.18. 14:52:45
sziasztok!
nekem is egymás után két kérdésemre írtátok rá, hogy azért nem fogadjátok el, mert:
"Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."
eddigi két így el nem fogadott kérdésem:

1. Az Apocalyptica 1993-as megalakulásakor ki nem volt még a banda tagja?

Eicca Toppinen
Paavo Lötjönen
Perttu Kivilaakso
Max Lilja

(ezt még alá is írom, bár megjegyzem wikiből ez is kiderül)

2. Mit takar a kifejezés: Pisum sativum?

az emberiség egyik legrégebbi zöldségféléjének latin neve
a Harry Potter-regényekből ismerhető varázsigék egyike
egy emberi belső szerv latin neve
egy ismert gyógynövény latin neve

bocsi, ez viszont emlékeim szerint gimis tananyag, mi legalábbis tanultuk még vagy 10éve. és mellesleg ez is kiderül gugliból egyből, ha beírjátok.
viszont hol van a szigor, amikor tényleg olyan durva kérdések vannak, amikre tényleg csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ? komolyan, ezek után azokat a kérdéseket is lehetne gyűjteni, amiket "szerinted miért fogadtak el?"

remélem nem lesz következménye annak, ha sorra bukom a feltett kérdéseimet, mert nem az a célom. így is elég azt kideríteni, feltette-e már valaki a kérdést, mert a legelején abba buktam bele. eddig csak egy tök bárgyú kérdést fogadtatok el, nos vagy én vagyok túl hülye, vagy a többség nem túl speciális.

mindenkitől bocsi a kirohanást, erre sem fogok a továbbiakban sort keríteni. 5-ből egy elfogadott kérdéssel lehet inkább a lélekenergiát fogadom el egyből.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 5
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2931. hozzászólás - 2011.07.18. 15:08:23
De jó is lett volna ezt a hérdést kapni!
Pontszám: 4.59
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2932. hozzászólás - 2011.07.18. 16:01:50
Sziaszok!

Az egyik nap ezt a kérdést kaptam.

Melyik nem virág?

1. jégvirág*
2. hóvirág
3. körömvirág
4. gyöngyvirág

Akkor a jégvirágról ennyit:

, Jégvirág (Euphorbia marginata) Magassága: max. 60 cm; virága: fehér, jelentéktelen, virágzati fellevele díszít; (júliustól októberig); ...
Ugye a jégvirág növény is lehet.

Üdv: Kyara
Pontszám: 6.39
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2933. hozzászólás - 2011.07.18. 16:11:35 (Válasz Lavender #2930 hozzászólására.)
Idézet: Lavender - 2011.07.18. 14:52:45
1. Az Apocalyptica 1993-as megalakulásakor ki nem volt még a banda tagja?

Eicca Toppinen
Paavo Lötjönen
Perttu Kivilaakso
Max Lilja

(ezt még alá is írom, bár megjegyzem wikiből ez is kiderül)

2. Mit takar a kifejezés: Pisum sativum?

az emberiség egyik legrégebbi zöldségféléjének latin neve
a Harry Potter-regényekből ismerhető varázsigék egyike
egy emberi belső szerv latin neve
egy ismert gyógynövény latin neve

Az elsőt meg is válaszoltad magadnak, egy nem olyan ismert zenekar (bár nekem tetszik a zenéjük, de valljuk be, sokan nem ismerik őket, név szerint meg pláne) még annyira is ismeretlen tagjairól kérdezel, ami valóban spec.

A második egy latin kifejezés, a latin pedig nem sok helyen kötelező. Maga a növény lehetett a tanulmányok része, de a növények, állatok latin elnevezésének a botanikusok és zoológusok körébe tartozik, mint ahogy az emberi testrészek latin nevének ismerete (1-2 kivételtől eltekintve) az orvosok sajátja.
A gugliban mindenre magtalálod a választ vagy majdnem mindenre, nem az a mérvadó. Latinul néhány mondást kell/illik ismerni, 1-2 innen-onnan ismertebb élőlényt: farkas például, de a többit nem.
Pontszám: 7.39
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2934. hozzászólás - 2011.07.19. 11:01:12 (Válasz Craslorg #2933 hozzászólására.)
ok. utsó szárnycsapkodásként engedd meg, hogy elmondjam, hogy én sem tanultam latinul, sőt. vidéki gimibe jártam, nem is pösti speckó elit suliba. a borsó latin nevét sima biosz órán vettük, nagyon nem is tanultunk latinul semmi mást, kb két-három növényt max, viszont ez totál megmaradt bennem. igazad lehet, ez se tartozik hozzá szigorúan az általános műveltséghez, egyéni "tudomány", hogy ez valahogy megmaradt bennem annak ellenére, hogy ezt az emberiség legrégebbi (wiki szerint) kultúrnövénye dolgot bevallom már én is csak ott olvastam, így viszont elgondolkodtató, hogy tán alulbecsüljük ezt az ismeretet.
a lényeg, hogy nem egy elfogadott kérdéssel találkoztam viszont, ami már bőven túllépte azt a szintet, amit általában illik tudni. nehéz lehet behatárolni, hogy melyik kérdés tartozik csak a speciális érdeklődésűek ismeretanyagába. nem tudom, hogy zajlik ez az értékelés, nem is kell tudom, de remélem fair eléggé, és minden területen hasonlóan szigorú. üdv
A hozzászólást Lavender módosította 2011.07.19. 11:06:30-kor
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 5
irritálóBorsalinoFérfi
Végzetúr tanonc
36 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2935. hozzászólás - 2011.07.20. 09:15:11
Mikor találták fel az elektromos kenyérpiritót?

1893
1920
1945
1960

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Az,hogy pl.valamelyik ostoba rajzfilmnek ki a szereplője az viszont nem érdektelen mi?
Egyébként a kérdésemhez nem lexikális tudás hanem csak egy kis logika kell. Ja,hogy az már bonyolult....
Pontszám: 3.06
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2936. hozzászólás - 2011.07.20. 09:47:26 (Válasz Borsalino #2935 hozzászólására.)
Én most kapásból 3 dátumot is találtam a neten. 1893, amikor bemutatták, de az még nem volt automata, ott kellett állni mellette és csak a kenyér egyik oldalát pirította. Emellett találtam 1906-ot és 1909-et is, mint dátumok. Nem mindegy, mikor találták fel és mikor szabadalmaztatták? Emellett az 1920 is még bőven beleférős lehetne. Mindezek ellenére egy dátum ismeretéd kérdezted egy használati felfedezéséről/szabadalmaztatásáról, ami lexikális adat, mint a dátumok nagy része. (Kb. senkit sem érdekel, hogy mikor fedezték fel.) Ettől még lehetett volna akár jó is a kérdéses, ha mondjuk nem egy dátumra, hanem valamilyen extra információra kérdezel rá a kenyérpirítóval kapcsolatban.
Pl. Mióta ismert a kenyérpirítás?
- ókorban a rómaiak ideje óta
- 15-16. század óta, a nagy felfedezések idején
- 18. század vége, a francia forradalom óta
- 20. század eleje, a világháború óta
Vagy valami hasonló, ahol nem fix dátumra, hanem egy eseményhez köthető lazább dátumra kérdez rá és valószínűleg nem mindenki gondol rá, hoyg a kenyérpirítást már az ókorban is végezték.
Pontszám: 7.40
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2937. hozzászólás - 2011.07.20. 16:56:47
Sziasztok!

Ezt a kérdést tettem fel:
Hol helyezték örök nyugalomba Habsburg Ottó szívét?

Esztergomban a Nagyboldogasszony és Szent Adalbert prímási főszékesegyházban
a Pannonhalmi Főapátság altemplomában*
Budapesten a Szent István-bazilikában
a Pécsi Szent Péter és Szent Pál Székesegyházban


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Miért speciális. Aki olvasni tud, egyszer is hallgatott mostanában híreket vagy nézett hiradót hallotta elégszer. Szerintem Habsburg Ottó van olyan ismert, híres, eredményes, mint egy zenész vagy sztár.
Szerintem csak egy speciális réteg nem tudja ezt.

Egyébként a kereső rögtön kidobja. A 7 éves kisfiamtól megkérdeztem azonnal válaszolt rá.
Köszönön a választ: Felicia
Pontszám: 5.80
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2938. hozzászólás - 2011.07.20. 18:58:06 (Válasz Felicia #2937 hozzászólására.)
Valóban nem speciális. Jelen formában egy érdektelen lexikális adat, ami most napi hír, pár hét múlva meg a kutyát nem fogja érdekelni. Nem az a fontos, hogy hova temették, hanem hogy miért!
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 4.95
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2939. hozzászólás - 2011.07.20. 19:10:11
Ott is volt, hogy saját kérésére.

De azért az egy kicsit erős , hogy egy ilyen értékes embert pár nap múlva a "kutyát sem érdekel" Már bocsánat.
Pontszám: 5.80
fórumozóFeliciaNő
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2940. hozzászólás - 2011.07.20. 19:58:21
Sokat tett az Európai Unió bővítéséért, ennek keretében Magyarország csatlakozásáért. Szerette a magyarokat. Sokszor hallotam beszédében, hogy "mi magyarok".
Habsburg Ottót diákkorában bencés szerzetes tanárok oktatták, a rendhez fűződő bensőséges kapcsolatát jelezte többszöri pannonhalmi látogatása.
Ez völt a végakarata. Ütt vot a kérdésben.

Csak egy kis kiegészítés.
Pontszám: 5.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője