Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűZsurepiFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3821. hozzászólás - 2015.01.23. 18:32:07 (Válasz Hanspeter #3820 hozzászólására.)
Akkor vajon miért van kb. 600 olyan kérdés ami évszámhoz kötött. Többek között a mai napon kétszer is találkoztam Napóleon halála idejével. Kicsit zavaró ez az ellentmondás nem? Vagy ez nem kíván lexikális tudást?

Hány éves volt Napoleon amikor meghlt?

61
71
41
51*

Két helyesírási hiba, illetve ezt mindenki tudja. Illetve melyik Napóleonról van szó?
Pontszám: 7.22
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3822. hozzászólás - 2015.01.23. 23:05:33 (Válasz Zsurepi #3821 hozzászólására.)
Bármennyire becsülöm a magyar művészetet, Tinódi és Napóleon azért nem egészen egy kategória. Meg jóval könnyebb is a kérdés, mint a tiéd, mert nem azok a válasz lehetőségek, hogy 49, 50, 51, 52.
Valamint az egyébként valóban lexikális adat pontos ismerete nélkül, az egyetemes történelem általános ismeretével bizony kilogikázható. Két fontos évszámot ugyanis biztosan tudunk, (nem, nem Napóleon születési és halálozási idejét, bár azzal jóval egyszerűbb a képlet).

1789. a Nagy Francia Forradalom kirobbanása, Napóleon ebben az időszakban tűnik fel mint fiatal, törtető katonatiszt. És a másik 1815. a waterloo-i csata, ahol végérvényesen legyőzték őt, és ami után nem sokkal később bekövetkező haláláig Szent Ilona szigetén élt.
Vagyis tudjuk róla hogy fiatal tisztként került be történelem sodrásába, és utána durván harminc éven keresztül állt a középpontban. Vagyis mind a 41, a 61 és a 71 válaszok is kizárhatóak, mert 11 évesen világos hogy nem lehetett katonatiszt, a 31 ill 41 éves kor pedig nem tekinthető fiatalnak egy olyan korban ahol átlagosan alig 40-50 éves korig éltek az emberek.

Ja, és attól hogy van a rendszerben rossz kérdés, az nem indok arra hogy a tiédet is elfogadják.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.54
kedvencKárókatonaFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3823. hozzászólás - 2015.01.24. 16:25:02
Akkor nem értetted az első hozzászólásomat. Amikor feltettem a kérdést akkor elfogadták, és jónak ítélték. Majd kb.1 hét után 45 jó 21 rossz válasz arány után egyszerűen "rossz hibás kérdés"-re változtatták.
Pontszám: 6.80
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3824. hozzászólás - 2015.01.24. 18:04:47 (Válasz Kárókatona #3823 hozzászólására.)
Az egyik admin egyszerűen felülbírálta a másikat. Van ilyen, ez teljesen hétköznapi esemény. Az meg hogy 41:26 arányban jó válasz érkezett rá, nem jelent semmit. Vagy pontosabban semmi jót nem jelent, mert a játékosok jelentős része scriptet használ a vadászatra, ami biztosítja a jó választ. Ellenben a majd 40%-os rossz válasz azt jelenti, hogy aki nem scriptet használ, az többségében elrontotta, mert valamiért nem volt jó a kérdés.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.53
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3825. hozzászólás - 2015.02.21. 17:34:07
Ki volt a női főszereplő az 1972-es La Mancha lovagja című filmben?

Sophia Loren
Marilyn Monroe
Audrey Hepburn
Dobó Kata

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Esetleg elfogadom, hogy a kérdésre csak egy speciális réteg tudhatja a választ...
De könyörgöm, melyik válaszlehetőség nem egyértelmű vagy rossz??
Pontszám: 7.50
fórumozóMercedeszNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3826. hozzászólás - 2015.02.21. 19:27:27
Szerintem ez egy teljesen korrekt kérdés. Nem értem mi volt a gondja vele az értékelőnek...
Pontszám: 7
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3827. hozzászólás - 2015.02.21. 21:44:59
Első ránézésre ami gond, hogy egy 1972-es külföldi filmhez egy 74-ben született magyar színésznő az egyik válaszlehetőség. Pont annyira ordítóan színvonal alatti rossz válasz, mintha mondjuk Bruce Willis lenne a negyedik válaszlehetőség.

Emellett egy teljesen átlagos tucatkérdésről van szó, ami szerintem egyébként sem kapott volna jobb értékelést egy már szerepeltnél.
Kiképző - v3
Pontszám: 7.42
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3828. hozzászólás - 2015.02.21. 22:36:36
Továbbá van ott egy akkor már 10 éve halott színésznő is, ha jobban megnézed.
Nem az a kvíz lényege, hogy aki nem ismeri a filmet, annak is legyen lehetősége kitalálni a választ? Ha már kettőt ki tud zárni valaki, csak nőnek az esélyei.
Számomra az indoklásod elfogadhatatlan, nem mellékesen ez esetben kb. a kérdések negyede mehetne a kukába.
Pontszám: 8.89
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3829. hozzászólás - 2015.02.22. 00:25:07 (Válasz mist #3828 hozzászólására.)
Lehet hogy számodra elfogadhatatlan, de Hans régi motoros, aki évek óta foglalkozik amatőr szinten a kvízzel, és azon kevés, még játszó ember közé tartozik, aki személyesen ismert több admint is míg játszottak, így a véleménye, tanácsai általában helytállóak, még ha a kérdezőnek ezt nehéz is megemészteni.

Tetszik vagy sem, Dobó Kata szerepeltetése tényleg nagyon kiugró válaszlehetőség, márpedig vagyunk még jónéhányan akik nem szeretjük ha hülyének néznek minket olyan válaszokkal, amiről ordít hogy rossz válasz. Monroe-t speciel személy szerint én nem érzem ilyen szinten rossz válasznak, mert nem tartozik az általános műveltségbe tudni azt hogy pontosan mikor halt meg. Nagyon sok játékos még messze nem élt abban az időben, és 50 év távlatából +/-10 év már nem olyan nagy távolság.
Katáról sem kell tudni hogy mikor született, ellenben róla tudjuk, hogy ma is egy "fiatal", gyönyörű színésznő, ergo lehetetlen hogy 72-ben főszerepet kapott volna bármiben.

Idézet: mist - 2015.02.21. 22:36:36

Nem az a kvíz lényege, hogy aki nem ismeri a filmet, annak is legyen lehetősége kitalálni a választ? Ha már kettőt ki tud zárni valaki, csak nőnek az esélyei.

Nem mindegy hogy kettőt logikai úton tud kizárni valaki, vagy annyira egyértelműen rossz, mintha ott se lenne.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.53
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3830. hozzászólás - 2015.02.22. 00:49:48
Hans, Lan, most nincs igazatok. Nem az évszázad kérdése, de teljes mértékben elfogadható. Az érveitek valójában hasogatott szőrszálak. Időnként elfeledkeztek róla, hogy nem egy elit kvízkérdésíró versenyen vagyunk. Nem érzem úgy, hülyének néznének, csak mert kapok egy nyilvánvalóan helytelen választ, a négy közé. Nem kellett volna visszadobni a kérdést, és nem kell mindenáron védeni egy rossz döntést.
Báró Samedi
Pontszám: 9.40
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3831. hozzászólás - 2015.02.22. 13:00:59 (Válasz Azazel #3830 hozzászólására.)
Tévedsz Azazel, én nem szőrszálhasogatok, nem egy elfogadott kérdést kritizálok, csak mert nincs jobb dolgom. Elmagyaráztam a kérdés, és az elutasítás indokának ismeretében, hogy miért dönthetett úgy az admin, ahogy. Be lehet engem gonosznak állítani, de mindegy hogy mi itt mit mondunk pro és kontra, akkor is az adminnak van igaza. Wikin anno Kócos elég részletesen összeírta az egységes irányelveket ami alapján az admincsapat értékelt, és bár azóta a csapat tagjainak kihullásával jelentősen romlott a színvonal, tetszik vagy sem, még mindig van olyan admin, akinél elvárás a négy hihető válaszlehetőség.
Kiképző - v3
Pontszám: 6.77
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3832. hozzászólás - 2015.02.22. 14:31:59
Köszönöm a hozzászólásaitokat, és természetesen elfogadom, hogy a választ hibásnak ítélték, mást úgysem tehetek.
Ha, tételezzük fel, négy teljesen odaillő válaszlehetőséget adok meg, akkor nem lehet, hogy esetleg azért dobják vissza a kérdést, mert túl nehéz?? Jártam már így... (Ez egy kicsit 22-es csapdájának tűnik nekem...)

Ez egy játék, de azért nem ártana egységes rendszert bevezetni, illetőleg betartani.
Ha valaki ma válaszolt mondjuk legalább tíz kérdésre, és nem találkozott az enyémnél "kiugróbb" válaszlehetőséggel, akkor szerintem szerencsésnek érezheti magát.
Ezt nem a kérdésem védelmében mondom...

És hagy jegyezzem meg, hogy senkiről sem feltételezem, hogy hülye, azzal, hogy egy (-két) nyilvánvalóan hibás válaszlehetőséget adtam meg, csak a válaszadók dolgán kívántam könnyíteni, hiszen nagy százalékuk nem láthatta a filmet.
Nem is értem, hogyan feltételezhet ilyet valaki arról, aki segíteni akar mások szórakoztatásában.
Pontszám: 9.50
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3833. hozzászólás - 2015.02.22. 19:46:41 (Válasz Hanspeter #3831 hozzászólására.)
Nem vagy te gonosz, nem állítottam, sugalltam ilyet...csak néha elragad a magad "egyedi...őőő...frazeológiája." (by Gyalog-galopp)
Báró Samedi
Pontszám: 8.20
népszerűLostmindFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3834. hozzászólás - 2015.06.08. 23:06:01 (Válasz Awenhai #3558 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2013.04.16. 06:43:54
Szervusztok!

Lostmind: A kérdéseid lexikálisak. Arany Lászlóról nem tanítanak semmit, csupán Arany János fiaként említik. Emellett a születési és halálozási idő csupán egy adat. Ha egy ismertebb művéről kérdeznél, beférhetne. A küldetésed meg valószínűleg teljesülne is.

Kim Dzsong Un pedig most ismert, mert igen feszült arrafelé a helyzet, épp az ő keménykedése miatt. Ha azonban nem lesz belőle háború, akkor két év múlva a kutya sem fog emlékezni arra, hogy kiről is van szó.


Eltelt a két év. Nem volt háború. És emlékszünk rá.
Csak azért jegyeztem meg mert persze a 2012-es BL döntőjére biztos mindenki emlékszik...
A hozzászólást Lostmind módosította 2015.06.08. 23:06:56-kor
Pontszám: 8.33
mindenki kedvencexcaza2Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3835. hozzászólás - 2015.11.21. 16:34:26
Ki alakítót a tizedik doktor a Ki vagy Doki? (Doctor who?) című sorozatba?

Christopher Eccleston
David Tennant
Matt Smith
Tom Baker

Miért rossz a kérdés?
UI. előre is köszi a választ ^^
A hozzászólást xcaza2 módosította 2015.11.21. 16:35:46-kor
---
Pontszám: 5
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3836. hozzászólás - 2015.11.21. 17:51:15 (Válasz xcaza2 #3835 hozzászólására.)
Talán mert helyes írási és egyébb nyelvtani hibákkal tarkított a kérdés, majdnem hogy értelmezhetetlen, az egy másik dolog hogy kicsit speciális, de szerintem az előbbi a gond.
Próbáld meg így:
Ki alakította a tizedik doktort, a "Ki vagy Doki?" (Doctor who?) című sorozatban?
A hozzászólást Mortal55 módosította 2015.11.21. 17:56:03-kor
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 9.42
mindenki kedvencexcaza2Nő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3837. hozzászólás - 2015.11.21. 20:12:13 (Válasz Mortal55 #3836 hozzászólására.)
Rendben értem köszi a választ
---
Pontszám: 5
mindenki kedvenceSztekkoFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3838. hozzászólás - 2016.01.19. 22:26:29
Ha ezt a Doctor Who-s kérdést elfogadják, akkor felteszem a kérdést, hogy anno beküldtem:

Pókember "Atyja", a Marvel képregény univerzum megalapítója és a 2000-es évekbeli összes marvel film adaptációban, mint mellékszereplő megjelenik, ki ő?

Jerry Lee
Stan Lee
Bruce Lee
Christopher Lee

Rossz kérdés, mert lexikális tudást igényel?? Ezt miért nem?
---
Pontszám: 6.67
fórumozóaandiNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3839. hozzászólás - 2018.09.24. 18:29:02
Én azt hiszem lassan feladom a kérdéseket amikor egymás után 3-at sem fogadtak el.... A kvízkérdéseknél meg olyanokkal találkozom, hogy még a kérdést sem értem sokszor.

Mikor született Morgan Freeman?

1937.07.01.
1935.05.01.
1937.06.01.
1936.08.01.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Melyik üzlet székhelye NEM Német országban található?

Lidl
Penny Market
Spar
Aldi

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Őskőért mit NEM lehet venni a játékban?

Relikviát
Felszerelést
Kiégett őskövet
Gyógyitalt

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
---
Pontszám: 5
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3840. hozzászólás - 2018.09.24. 18:42:17 (Válasz aandi #3839 hozzászólására.)
Az utolsó kérdés valóban hibás mivel lehet őskőért kiégettet venni, mégpedig napi ajánlatból 30 kiégettet 15 őskőért, bár sok értelme nincs ennek az ajánlatnak de létezik.
A hozzászólást Mortal55 módosította 2018.09.24. 18:46:17-kor
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 7.23
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője