Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3541. hozzászólás - 2013.04.04. 08:22:51 (Válasz LordRydel #3540 hozzászólására.)
Ezt a topicot javaslom neked.
Pontszám: 7.74
kedvelt tagSomeGodFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3542. hozzászólás - 2013.04.04. 08:23:07
Ennyi erővel a kvíz adatbázis jelentős részét ki lehet dobni a fenébe, úgy, ahogy van. Ld. a pár napja megjelent kérdést, hogy melyik volt az első iszlám ország, ahol kikiáltották a köztársaságot...
Én is tisztában voltam vele, hogy lexikális tudás veszélye forog fenn, épp ezért olyan válaszlehetőségeket adtam meg, amiből ki lehet következtetni, hogy mi a helyes (Szaúd-Arábia közismerten olajban utazik, Iránnak csak az atomprogramjától van tele a sajtó, az USA pedig mára elég kevés ásványi anyag kitermelésében világelső, ráadásul kvízek között sok olyan kérdés van, amik kimondottan az ilyen elfeledett országokra kérdeznek rá)
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3543. hozzászólás - 2013.04.04. 09:22:41 (Válasz SomeGod #3542 hozzászólására.)
Az általad valamely okból hibásnak vélt bent lévő kérdéseket ide másold be rövid indoklással a hibát illetően.
Pontszám: 7.74
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3544. hozzászólás - 2013.04.05. 18:15:11
Hogy hívták azt a magyar felfedezőt,aki először tárta fel a Selyemút leghosszabb szakaszát?

Stein Aurél *
Körösi Csoma Sándor
Baktay Ervin
Förster Aurél

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Egy rövid magyarázatot szeretnék , ebben mi a rossz illetve mi nem egyértelmű válasz???

Volt még két kérdésem amikre pedig már szerepeltet kaptam , de megnéztem rákerestem és egyik sincs benne semmilyen formában a kvíz adatbázisban

Hát ennyit az értékelőkről ismét ..

azt hiszem ujabb pár hónapig pihentetem ezt a dolgot ismét
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2013.04.05. 18:16:25-kor
Pontszám: 8.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3545. hozzászólás - 2013.04.05. 18:35:57 (Válasz Fsanyi82 #3544 hozzászólására.)
Baktay Ervin egészen biztos nem felfedező és Förster Aurélra keresve, nála se találok semmi ilyen kitételt, így a kérdés nincs összhangban a válaszokkal.

Nem csak akkor kapsz már szerepeltet, ha a konkrét kérdés szerepelt (bár nem derült ki, miről kérdeztél), hanem ha az adott típusú kérdésből sok van már bent az adatbázisban és az új kérdésben nincs semmi olyan extra különlegesség, ami miatt eltérne a korábbi hasonlóktól.
Pontszám: 6.83
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3546. hozzászólás - 2013.04.05. 19:10:20 (Válasz Craslorg #3545 hozzászólására.)
De miért is kellene nekem négy felfedezőt írni válaszul?

Pont így lenne jó szerintem , mert a 4ből ki lehet zárni a te álláspontod szerint kettőt .
A kvízeknél szerintem nem az a lényeg ,hogy nehezen megválaszolható kérdéseket gyártsunk, de azért túl egyszerű se legyen ,

Na mindegy , továbbra is meghagyom másoknak a játék ezen részét .

én meg bosszankodok mikor olyan spec kérdéseket kapok amiről életemben nem hallottam ,nem olvastam , vagy olyan butyuta kérdést kapok, hogy milyen színű a kék bicikli

A már szerepeltet kapott kérdéseim ételek kategória volt de ha azzal az indokkal kapott szerepeltet,hogy már sok olyan kérdés van bent akkor ilyen érvekkel , egy új kérdés sem írható már .

Kár,hogy nap, mint nap vannak beengedve ezeknél sokkal silányabb kérdések .

További szép estét!
Pontszám: 8.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3547. hozzászólás - 2013.04.05. 19:51:29 (Válasz Fsanyi82 #3546 hozzászólására.)
De könyörgöm, miért nem kérdezted akkor úgy, hogy "Ki volt az, aki először tárta fel a Selyemút leghosszabb szakaszát?"
Máris nincs gond a válaszokkal és elég 1 felfedező is közéjük.

Ha meg ilyeneket kapsz:
Idézet: Fsanyi82 - 2013.04.05. 19:10:20
...én meg bosszankodok mikor olyan spec kérdéseket kapok amiről életemben nem hallottam ,nem olvastam , vagy olyan butyuta kérdést kapok, hogy milyen színű a kék bicikli ...

írd be a kvíz 5 topicba (ami lassan kvíz 6 lesz majd szerintem), hogy baromi spec vagy éppen túl egyszerű.
Pontszám: 6.83
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3548. hozzászólás - 2013.04.05. 23:21:45 (Válasz Fsanyi82 #3546 hozzászólására.)
Ha kikötöd a kérdésben, hogy felfedezőt keresel, akkor igenis négy felfedező legyen a válaszlehetőség, ne egy felfedező (a helyes válasz), egy focista, egy költő meg egy celeb... (a példák szemléltető jelleggel direkt túlzóak...)

Jelen kérdés szerintem baromi jó lenne:
a, Craslorg féle verzióban, vagyis nincs kikötve hogy felfedezőt keresel
b, jelen formájában a két kifogásolt válasz helyén pl gróf Benyovszky Móriccal, és gróf Teleki Sámuellel, két közismert magyar utazó-felfedezővel, akikről viszont tudható hogy más földrészen tett utazásaik tették őket híressé
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.34
népszerűLordRydelFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3549. hozzászólás - 2013.04.06. 14:41:53
Hol halt meg Wolfgang Amadeus Mozart?

Prága
Bécs
Salzburg
Augsburg

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.



Na most már tényleg marhára elég..ennél hülyébb kérdést még feltenni is nehéz...még che guevarát akartam kérdezni..szerencsére nem tettem. Most komolyan , olyan nehéz?lexikális? mi nem az? totálisan tele van az oldal olyan kérdésekkel mégis átmentek..sőt új kérdések is! Magyarázatot kérek!!! Zeneelmélet..a VILÁG egyik leghíresebb zeneszerzőjéről
nevetséges... legalább azt a küdletést emgadná végre... wikipédia,google mindenhol le van írva ez a válasz.
Pontszám: 7.50
népszerűPsyChoTickTackFérfi
Végzetúr tehetség
224 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3550. hozzászólás - 2013.04.06. 14:49:00 (Válasz LordRydel #3549 hozzászólására.)
Az alábbiak közül melyik nem főisten?

Jupiter
Zeusz
Odin
Anubisz
tegyél fel ilyet ez nem lexikális!! :DDD vicc az egész...
Pontszám: 6.25
népszerűPsyChoTickTackFérfi
Végzetúr tehetség
224 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3551. hozzászólás - 2013.04.06. 14:49:26 (Válasz PsyChoTickTack #3550 hozzászólására.)
Melyik országhoz tartoznak az Azori-szigetek?

Franciaország
Spanyolország
Egyesült Királyság
Portugália

még jobb
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3552. hozzászólás - 2013.04.06. 15:34:19 (Válasz LordRydel #3549 hozzászólására.)
Születési/halálozási dátumok/helyszínek alapesetben lexikálisak. Mozartnál a születési hely a kivétel kategória, mert eléggé összenőtt Salzburggal a neve. A halálozási helye már az előző kategória.

Psycho: az a két kérdés pont a könnyű, de nem 1+1 típusú és ezzel együtt valóban a jó kategória, így nem túl jó példákkal jöttél elő.
Pontszám: 6.37
népszerűPsyChoTickTackFérfi
Végzetúr tehetség
224 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3553. hozzászólás - 2013.04.06. 16:39:11 (Válasz Craslorg #3552 hozzászólására.)
szerintem ebbe ne menjünk bele
Pontszám: 7.48
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3554. hozzászólás - 2013.04.06. 18:50:30 (Válasz Craslorg #3547 hozzászólására.)
Köszi a tippet ,most beküldtem így a kérdést mégegyszer

Idézet: Lanmandragoran - 2013.04.05. 23:21:45
Ha kikötöd a kérdésben, hogy felfedezőt keresel, akkor igenis négy felfedező legyen a válaszlehetőség, ne egy felfedező (a helyes válasz), egy focista, egy költő meg egy celeb... (a példák szemléltető jelleggel direkt túlzóak...)

Jelen kérdés szerintem baromi jó lenne:
a, Craslorg féle verzióban, vagyis nincs kikötve hogy felfedezőt keresel
b, jelen formájában a két kifogásolt válasz helyén pl gróf Benyovszky Móriccal, és gróf Teleki Sámuellel, két közismert magyar utazó-felfedezővel, akikről viszont tudható hogy más földrészen tett utazásaik tették őket híressé


és beleírtam a két kifogásolt név helyett az általad ajánlottakat

Meglátjuk most milyen értékelést kap

Ma, 18:55 A feltett kvízkérdésed "Jó kérdés" értékelést kapott, ezen az oldalon átveheted a jutalmadat! köszöntem
A hozzászólást Fsanyi82 módosította 2013.04.06. 19:06:30-kor
Pontszám: 6.73
fórumozóFlRoFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3555. hozzászólás - 2013.04.08. 23:56:04
Ha van 15 jégkrémed, és minden 3 pálcáért egy újabbat kapsz ajándékba. Hány jégkrémet ehetsz meg?

20
23
15
22

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.

Szerintem ez se nem túl könnyű, se nem számtan feladat. Ez logikai feladat és meglepően sok átlagembertől kaptám már a 20-t vissza válasznak.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3556. hozzászólás - 2013.04.09. 00:25:27 (Válasz FlRo #3555 hozzászólására.)
Idézet: FlRo - 2013.04.08. 23:56:04
Ez logikai feladat


Tehát szerinted sem kvízkérdés.
Pontszám: 7.08
népszerűLostmindFérfi
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3557. hozzászólás - 2013.04.16. 06:30:00
"Hogy hívják Kim Ir Szen unokáját, Észak-Korea jelenlegi diktátorát (2013) ?

Kim Dzsong Il
Kim Dzsong Un
Kim Itt Ud
Kim Ir Dzsong

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban."

Nos, nem szerepelt. Még hasonló sem. Utánajártam, leellenőriztem, mielőtt beküldtem. Na persze miután be lett küldve mindjárt szerepelt... Én ezt nem értem, nem is akarom érteni, de az bizonyos hogy volt már ilyen, Arany Lászlóval kapcsolatos kérdésem:
"Mikor született Arany László költő, népmesegyűjtő, Arany János fia?

1817
1844
1850
1882

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Ez a kérdés már szerepelt az adatbázisban."

Ez is ugyanaz, Arany Lászlóról összvissz 4 kérdés szerepelt beküldésem előtt az adatbázisban, csak a műveiről, illetve egy a családi kapcsolatáról Arany Jánossal.
Nem tudjátok megmagyarázni az értékelést. De az ember kedvét alaposan lerongáljátok. Legalább a küldim lenne meg velük, de még azt sem hagyjátok...
A hozzászólást Lostmind módosította 2013.04.16. 06:31:18-kor
Pontszám: 8.33
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3558. hozzászólás - 2013.04.16. 06:43:54 (Válasz Lostmind #3557 hozzászólására.)
Szervusztok!

Lostmind: A kérdéseid lexikálisak. Arany Lászlóról nem tanítanak semmit, csupán Arany János fiaként említik. Emellett a születési és halálozási idő csupán egy adat. Ha egy ismertebb művéről kérdeznél, beférhetne. A küldetésed meg valószínűleg teljesülne is.

Kim Dzsong Un pedig most ismert, mert igen feszült arrafelé a helyzet, épp az ő keménykedése miatt. Ha azonban nem lesz belőle háború, akkor két év múlva a kutya sem fog emlékezni arra, hogy kiről is van szó.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.66
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3559. hozzászólás - 2013.04.16. 07:24:46
Az első kérdésre rosszul feltett kérdés is lehetett volna az értékelés, mert 2013 még nem ért véget, szerintem jól jártál, hogy nem volt mellé bünti. A második lexikális, ahogy Awenhai is írja, ott is örülhetsz, hogy nem ez lett az értékelés (valószínáleg a dátumok távoliságának köszönhetően.
Pontszám: 7.75
fórumozóDAREUSFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3560. hozzászólás - 2013.04.27. 22:48:08
ez az egész vicc.de inkább azok akik ott ülnek,és eldöntik,na ennek a hülyének megadjuk,vagy ne adjuk.ez is egy olyan vissza élés szerű dolog.jót mosolyog esetleg azon,na ez a szerencsétlen 17 szer próbálkozik,szívassuk meg 18 szor is.AZ EGÉSZ AHOGY VAN VICC.és ez még szerény vélemény volt annak,aki eldönti ezeket a kérdéseket.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője