Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűTomsojer04Férfi
Végzetúr tanonc
10 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1641. hozzászólás - 2010.08.18. 11:28:19 (Válasz Kocos #1640 hozzászólására.)
Viszont ezek nem engedélyezettek Megnéztem! A lényeg, úgy is az, arra nem jött rá az értékelő, hogy ez csak poén! Amúgy a dolog eredete az, hogy Pstacia (Ani) anno az RTL Klub Fókusz szerkesztőségi ülésén bedobta ezt a témát és mindenkit érdekelt a dolog, vajon miért akar valaki így elnevezni egy gyereket. Ott sem tűnt fel, hogy csak poén az egész! Mindegy Tanulságos volt/van
Pontszám: 7.75
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1642. hozzászólás - 2010.08.18. 12:33:57 (Válasz Semelyik #1636 hozzászólására.)
Idézet: Semelyik - 2010.08.18. 09:22:17
Azóta megnéztem a filmjeit. A legismertebb szerepe egy sorozat. Színésznőként sem elég elismert. Nem lenne 60. Nagyon lebeszéltelek volna róla.


Pont azért mertem ezt a kérdést feltenni, mert egy új, Magyarországon is eléggé népszerű sorozatról van szó, tehát jó eséllyel épp elég ember ismeri. És ez egy kuriózum, hogy énekel is. (mellesleg nem is rosszul) Ha egy Barbara Streisand lenne, akkor a kérdés túl könnyű lenne, és amúgy se lenne érdekes. Olyan dolgokra, amiket mindenki kapásból tud, nem látom érdemesnek kérdést gyártani. Mondjuk nem is foglalkozom már jó ideje kérdések feltevésével, de hát az a hülye küldetés ott van még mindig, ugyebár...

Na és szerinted Kevin Bacon, esetleg Kevin Costner eléggé ismertek-e? Velük kapcsolatban is tudnék hasonló kérdést feltenni. Vagy színészekkel kapcsolatban csak azok az általánosan elfogadott kérdések, hogy ki melyik filmben szerepelt vagy melyik filmben mit mondott/tett? Csak hogy tisztázzuk a dolgot, mert akkor nem erőlködöm tovább ezzel a témával.
A hozzászólást Quint módosította 2010.08.18. 12:34:48-kor
Pontszám: 6.04
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1643. hozzászólás - 2010.08.18. 13:52:05 (Válasz Tomsojer04 #1641 hozzászólására.)
Idézet: Tomsojer04 - 2010.08.18. 11:28:19
Viszont ezek nem engedélyezettek Megnéztem! A lényeg, úgy is az, arra nem jött rá az értékelő, hogy ez csak poén! Amúgy a dolog eredete az, hogy Pstacia (Ani) anno az RTL Klub Fókusz szerkesztőségi ülésén bedobta ezt a témát és mindenkit érdekelt a dolog, vajon miért akar valaki így elnevezni egy gyereket. Ott sem tűnt fel, hogy csak poén az egész! Mindegy Tanulságos volt/van


Nyilvan azert, mert sokminden erdekes nevet engedelyeznek.
Amugy hol nezted meg, hogy nem engedelyezettek?
Pontszám: 6.82
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1644. hozzászólás - 2010.08.18. 13:54:30 (Válasz Quint #1642 hozzászólására.)
Idézet: Quint - 2010.08.18. 12:33:57
Olyan dolgokra, amiket mindenki kapásból tud, nem látom érdemesnek kérdést gyártani.


Probald ki. Barbara Streisand pont jo felutes. Meg fogsz lepodni a %-okon.
Pontszám: 6.82
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1645. hozzászólás - 2010.08.18. 14:22:15 (Válasz Tomsojer04 #1641 hozzászólására.)
Konkrétan eddig senki nem kérte az engedélyezésüket, de hidd el, ha valaki kérné, bőven esélyes, hogy megkapná. Meglepődtem én is, de két ismerősöm is eleddig nem engedélyezett nevet szeretett volna adni született gyermekeinek (nem rossz nevek) és az előírt hivatali időn belül megengedték mindkettőt, baromi hamar. Ők is meg voltak róla győződve, hogy nem engedélyezik, és elhúzódik az ügy, ehelyett pikk-pakk megvolt, ráadásul ilyen esetben az engedélyt kérő határozhatja meg a névnapot is.
Pontszám: 7.72
utáltCyrano De BergeracFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1646. hozzászólás - 2010.08.18. 15:40:19
Hmm...

Melyik NEM Alfred Hitchcock filmje az alábbiak közül?

Szédülés
Jamaica fogadó
Hátsó ablak
Vihar

Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Nos, azt gondolom, ezeddig igen értelmes és jó (4) kérdéseket tettem fől, ennél viszont nem igazán értem miért kaptam a fenti választ? Szerintem Alfred Hitchcock nem éppen 'speciális' érdeklődési kör, hanem a filmtörténet egyik (ha nem a) legnagyobb alakja.

Talán azt kellett volna kérdeznem, hogy 'Melyiknek magasabb az olvadáspontja?' vagy 'Melyik földtörténeti korszakban volt...?' etc.

Ejj, kissé szubjektív ez az értékelés, nincs igazam Kedves Adminisztrátor Urak?

További szép napot!

ui: remélem a 'Mennyi a magyar igazság?' kérdésem át megyen majd a rostán?!

Drachus
'Nem baj hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk !'

'...talán ezért tart itt ez az ország!'
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1647. hozzászólás - 2010.08.18. 15:51:11 (Válasz Cyrano De Bergerac #1646 hozzászólására.)
Alfred Hitchcock valóban egy nagyszerű, brilliáns rendező. Le a kalappal előtte. 5 Oscart nem adnak a semmire. Ettől függetlenül egyetlen rendezőnek sem kell ismerni a munkásságát ilyen részletesen, neki se kell ismerni mind a 67 filmjét. Vannak nagyszerű alkotásai, amelyeket illik ismerni, de az összes filmjének a címe már lexikális adat. Ugyanez igaz az összes nagyszerű rendezőre.

A "Mennyi a magyar igazság?" kérdésed "már szerepelt" értékelést fog kapni, ha felteszed.
Pontszám: 7.72
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1648. hozzászólás - 2010.08.18. 15:58:56 (Válasz Quint #1642 hozzászólására.)
mutatok példát, nekem mi ment át
személyre érdemes kidolgozottabb kérdést föltenni, hogy biztosan egyértelmű legyen [vö: valószínűleg minden színésznő képes énekelni - tudom, most sarkítottam, de értsd a lényeget]; egyúttal több adatból több oldalról rá lehet jönni, ki is a keresett személy
persze, ez igényel némi kutatómunkát, néha meg meg kell húzni a karakterkorlát miatt, de eddig minden ilyen próbálkozásom siker koronázta
tegyük hozzá, fontos, hogy a célszemély elég [el]ismert legyen, és a válaszlehetőségek is átgondolta legyenek
példák [a csillagosak tippek, nem mindenre emlékszem ]:

1969-ben született, lovagkereszttel is kitüntetett színésznő, szólóénekesnő; tagja volt a Krétakör társulatának és az Amorf Ördögök zenekarnak. Ki ő?

Péterfy Bori
Palya Bea
Csákányi Eszter
Kiss Erzsi


Angol–holland származású Oscar-díjas színésznő. Legismertebb filmjei a Római vakáció, az Álom luxuskivitelben és a My Fair Lady. Ki ő?

Mia Farrow
Audrie Hepburn
Liz Taylor*
Liza Minelli*


picit más:
XX. századi amerikai dzsessztrombitás, énekes; a dzsessztörténet egyik legnagyobb alakja. Legismertebb dala a What a Wonderful World. Ki ő?

Neil Armstrong
Lance Armstrong
Louis Armstrong
Billie Joe Armstrong
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.08.18. 16:48:32-kor
Pontszám: 8.80
utáltCyrano De BergeracFérfi
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1649. hozzászólás - 2010.08.18. 16:08:24 (Válasz Craslorg #1647 hozzászólására.)
Köszönöm a gyors választ!

Igazat is adok ebben, csak kissé igazságtalannak érzem, hogy végeláthatatlan 'baromságokra' kell válaszolnom (pl. 'Mennyi a magyar igazság?'), míg az értelmes kérdésekre Rossz értékelést kapok. És lexikális tudást ez kevésbé igényel (lsd. Wikipedia), mint mondjuk megmondani, ki volt az utolsó Erdélyi Fejedelem, ki repülte át az óceánt először, vagy éppen melyik anyagnak nagyobb a sűrűsége, etc.

DE: Édesanyám gyermekkoromban arra a kérdésemre, miért kapok büntetést, ha az egész osztály (beleértve engem is) 1-est kapott adott tantárgyból, azt válaszolta, hogy 'Attól még hogy más hülye Fiam, neked nem kell annak lenned!'

Egy picit itt is ezt érzem...az 'intelligensebb' játékosoknál mintha nagyobb lenne a szűrés, mint az (elnézést a kifejezésért) idióta kérdéseket generálóknál.

Szóval, akkor én maradok 'szinten' és folytatom elkeseredett próbálkozásomat az értelem és az ész útján

Hátha........
'Nem baj hogy lassan haladunk, mert nem biztos, hogy jó irányba megyünk !'

'...talán ezért tart itt ez az ország!'
Pontszám: 5.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1650. hozzászólás - 2010.08.18. 16:42:19 (Válasz Cyrano De Bergerac #1649 hozzászólására.)
Hozzáteszem, szerintem egy "szerepelt" elég lett volna rá talán, bár a felsorolt 3 filmjéből igazán csak 2 ismertebb.
Pontszám: 7.72
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1651. hozzászólás - 2010.08.18. 16:58:15 (Válasz Semelyik #1648 hozzászólására.)
Köszönöm, rendes tőled hogy ennyi időt töltöttél azzal, hogy segíts. Igaz, időközben sikerült megcsinálni a küldetést ("Az alábbi gázok közül melyik alkotja a Mars déli sarkát borító jégtakaró egyik rétegét?" volt a nyerő kérdés), de a jövőre vonatkozóan és mások okulására is hasznosak a példáid.
Pontszám: 7.02
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1652. hozzászólás - 2010.08.18. 20:51:36
Ki nem szerepelt Gárdonyi Géza, az "Egyi csillagok" című regényéből 1968-ban azonos címmel készült filmben?

Sinkovits Imre
Bárdi György
Gobbi Hilda
Kern András

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Ha a kérdésben van a helyesírási hiba, akkor tudom mi az, viszont ha a 2. válaszlehetőség miatt lett elutasítva a kérdés, akkor segítséget kérek tőletek.
Tisztában vagyok vele, hogy BárdY Györgyként ismerjük kiváló színészünket, ám a kérdésben foglalt film elején pontos "i"-vel van kiírva a neve. Én ezt vettem alapul. Aki akarja, a műsoridő 57. másodpercénél megtalálja, ellenőrizheti. Én is ezt tettem, leellenőrizendő emlékezetemet.
Ilyen esetekben melyik a helyes variáció? Kérdezem ezt azért, mert egy ilyen (számomra) szép kérdést úgy szeretnék feltenni, hogy a leendő válaszadók minél nagyobb mennyiségű helyes információval gyarapodhassanak.
Illetve ha valaki tud pontosat az "i" és az "y" végződés történetével kapcsolatban, akkor az világosítsa fel e téren tudatlan elmémet (akár privát üzenetben is).
Előre is köszönöm a válaszokat.


*** Megkövetem magam. Valójában nincs helyes válasz a felsoroltak között. Kern András lett volna az, akire én gondoltam. Végignéztem a szereplőlistát, és ő is szerepel a filmben, amiért én nem emlékeztem ár és nem ismertem fel. Ha visszakapom a kérdésfeltevés jogát, azt megköszönöm, de nem hiszem, hogy megérdemlem, ezért szimplán minősítsétek rossz,hibás kérdésnek. Következő alkalommal igyekszem teljesen helyesen feltenni a kérdést.
Ennek ellenére a fentebbi kérdésre kérlek válaszoljatok..
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2010.08.18. 20:56:06-kor
Pontszám: 6.98
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1653. hozzászólás - 2010.08.18. 20:53:10 (Válasz Ywgarrd #1652 hozzászólására.)
"Egri csillagok", de inkább Egri csillagok
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.08.18. 20:53:35-kor
Pontszám: 7.03
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1654. hozzászólás - 2010.08.18. 20:57:05 (Válasz Semelyik #1653 hozzászólására.)
Köszönöm, ezt észre sem vettem...
Pontszám: 6.98
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1655. hozzászólás - 2010.08.18. 21:10:32 (Válasz Ywgarrd #1652 hozzászólására.)
Ennyit találtam:
"Bárdy György
Egyéb művésznevek: Bárdi György"

Mivel pont ebben a filmben ezen a muveszneven szerepel, igy ezt en nem tekintenem hibanak, ugyanakkor mi az eselye, hogy ezt az ertekelo tudja? Igy azert praktikusabb az igazi nevet irni.
Pontszám: 6.82
fórumozóDanakosFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1656. hozzászólás - 2010.08.18. 21:33:02
Melyik országban kerülendő öltözködésben a sárga szín?

Ukrajnában
Japánban
Németországban
Egyiptomban

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Még soha nem érdeklődtem aziránt miért nem fogadják el a kérdéseimet, de most nagyon kíváncsi lennék rá, mi a helyesírási hiba.

Egyébként teljesen egyetértek veled Cyrano De Bergerac
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1657. hozzászólás - 2010.08.18. 22:52:21 (Válasz Danakos #1656 hozzászólására.)
Tippre kicsit magyartalan a kérdés, illetve hiányzik olyan plusz info, hogy miért? viszont a kérdést az értékelő jónak találhatta, csak szeretné, ha kiegészítenéd. A helyesírási hiba ilyen gondot is jelenthet, de nem tudják máshogy jelezni.
Pontszám: 7.72
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1658. hozzászólás - 2010.08.18. 23:45:45 (Válasz Craslorg #1657 hozzászólására.)
Viszont a miértjével már van kérdés, én már megkaptam.
Pontszám: 7.04
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1659. hozzászólás - 2010.08.18. 23:56:32
csak tudni kell fogalmazni, és értelmes válasz lehetőségeket megadni

Ma, 23:50 A feltett kvízkérdésed "Jó kérdés" értékelést kapott,
Ma, 23:35 A feltett kvízkérdésed "Jó kérdés" értékelést kapott,
Ma, 22:51 A feltett kvízkérdésed "Jó kérdés" értékelést kapott,
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 7.71
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1660. hozzászólás - 2010.08.19. 08:45:40 (Válasz Tony Ramirez #1659 hozzászólására.)
Na, hallom: beindultál.
Örülök.
Pontszám: 7.04
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője