Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
irritálóMucikaNő
Végzetúr mester
498 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1421. hozzászólás - 2010.07.15. 21:40:14
Legutoljára feltett kérdésed

Van-e különbség a méh és a darázs csípése között?

nincs; mindkettőnek savas a mérge
van; a méh csípése savas mérgű, a darázsé lúgos
nincs; mindkettőnek lúgos a mérge
van; a méh csípése lúgos mérgű, a darázsé savas

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Ez mitől lenne speciális??? Szerintem tök evidens dolog, hogy a darázscsípés "kezelésére" ecetet vagy citromot használnak (amiből magától értetődik a lúgos méreg), ami viszont a méhcsípés "fájdalmait" csak fokozza (mivel az savas, ezért az nem kezelendő egy másik savas cuccal).
Pontszám: 4.10
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1422. hozzászólás - 2010.07.15. 21:54:07 (Válasz Mucika #1421 hozzászólására.)
Bevallom, nagyon érdemben nem tudok nyilatkozni.
Én úgy tudom/gondolom, hogy mint minden (illetve a legtöbb) allergiás/immunválasszal járó külső behatást testidegen fehérjék váltanak ki, így a kémhatásra fogni nekem első nekifutásra meglepő.

Az első 20 gugli-találatban nem találtam erre utalást, sőt, mindent petrezselyemmel vagy hagymaszelettel kenegettetnek.
Ez persze nyilván nem perdöntő, de a szememben van súlya.

Mire alapoztad ezen ismereteidet?
És ha ennyire nem adja a kereső, akkor ez bizony spec lesz, mégha helytálló is!
Ráadásul eldöntendőszagú.
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.07.15. 21:55:20-kor
Pontszám: 4.93
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1423. hozzászólás - 2010.07.15. 21:54:11 (Válasz Mucika #1421 hozzászólására.)
Alapvetően hibás egy eldöntendő kérdés válaszait 4 részre erőltetni.
Van-e különbség...? Igen/nem
Általánosságban tudja az ember, hogy van különbség, hogy azon belül épp melyik milyen "PH"-val rendelkezik, nem vagyok biztos benne, hogy ez annyira közismert, pláne, akit még egyik sem csípett meg, de akit meg is csípett valamelyik, azt se ez érdekelte, csak, hogy valamilyen kencével segítsenek rajta. Emellett a népies gyógymód még kisebb réteg által ismert.
Pontszám: 5.49
fórumozóJoelyNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1424. hozzászólás - 2010.07.20. 08:43:21
Szeretném megtudni,miért speciális réteget érint az a kérdésem:
Hol van Magyarországon pisztrángtenyészet?
Igaz,hogy az előző évszázadban születtem,de akkoriban még az általános iskolai földrajzkönyvek tartalmaztak ilyen egyszerű ,az általános magyar műveltséghez tartozó információkat!
Ha összehasonlítom azzal,hogy a motorversenyző"Rossi"hányszor volt világbajnok.Ami természetesen nem speciális kört érintő kérdés...akkor kicsit elszomorodom.
A kérdéseim 75%-át hasonló indokok alapján nem fogadják el. Közben idétlenebbnél idétlenebbkérdésekre válaszolok,speciális területeken.Néha felül kellene vizsgálni szegény játékosok érdemi döntéseit.!
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1425. hozzászólás - 2010.07.20. 08:59:34 (Válasz Joely #1424 hozzászólására.)
Ha a kérdéseid 3/4-e hasonló indokkal lett elutasítva, nem feltétlenül az értékelésekben van a hiba. Előfordul, hogy 1-1 kérdést túl szigorúan értékelnek, vagy épp átengednek olyat, amit lehet, hogy nem kéne, de ha valakinél sokszor is előfordul, akkor ott az értékelés nagyjából helyes.

Javaslom az alábbiakat olvasd át:
A kvíz értékelésének rendszeréről - Miklós általános tanácsai az első hozzászólásban. Kicsit már régi és azóta változott a kérdések megnövekedésével, de jó.
Az értékelésről - játékosok által tapasztalt szabályossságok, javaslatok. Ez sem a legfrissebb, de nagyon jó támpont.

A kérdésed feltevése előtt javaslom ezt a topicot:
Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha fölteszem? - Itt a játékosok segítenek, ha beírod a kérdésed (válaszokkal), hogy szerintük elfogadható-e, vagy mit kéne javítani rajta. Itt azok neveit is megtalálod, akiket privát üzenetben is megkereshetsz itt a fórumon.
Pontszám: 7.74
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1426. hozzászólás - 2010.07.20. 09:01:10 (Válasz Joely #1424 hozzászólására.)
Hogy a kérdésedre is válaszoljak, számomra is ismeretlen volt bő 1 héttel ezelőttig ez az infó, de akkor épp arra jártam barlangot nézni és Istállós-kőre mászni, így pont tudom, de mély nyomot nem hagyott bennem.
Pontszám: 7.74
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1427. hozzászólás - 2010.07.20. 17:48:09 (Válasz Craslorg #1426 hozzászólására.)
Persze, mert nem tértél be a tenyészet büféjébe...
A hozzászólást Lanmandragoran módosította 2010.07.20. 17:48:43-kor
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
kedvelt tagDeicide666Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1428. hozzászólás - 2010.07.20. 20:01:14
Az alábbi hírességk közül kinek nem Pablo a kesresztneve?

Picasso; festőművész
Neruda; Nobel-díjas költő
(Che) Guevara de la Serna; forradalmár, politikus [×]
Montoya; autóversenyző

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Na ez most miért? Ha valamelyik Nagyrabecsült Értéklő olyan egyszerű, mint a barlangrajz és nem ismeri a fenti neveket, akkor kapásból szőnyeg alá kell söpörni a kérdést? Vagy tán Montoya nevében a Juan a keresztnév és a Pablo csak díszítőelem?
Mindhalálig Rock and Roll !

Homo loquax nonnumquam sapiens...Non cogitamus ergo nihil sumus...Reminiscere!
Pontszám: 1
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1429. hozzászólás - 2010.07.20. 20:07:55 (Válasz Deicide666 #1428 hozzászólására.)
Kapásból betű hiba: hírességk, hiányzik egy 'e' betű.
Szintén: kesresztneve, kicsit belegabalyodtál

Montoya-nak a keresztneve nem Pablo, hanem Juan Pablo. Igaz a Pablo szerepel benne, de nem pontos.

Pontszám: 7.09
kedvelt tagDeicide666Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1430. hozzászólás - 2010.07.20. 22:35:35 (Válasz Piciklon #1429 hozzászólására.)
Igazad van abban, hogy van egy-két elgépelés. Nem vagyok gyors-és gépíró és siettem. Ha helyesírásra hivatkozva dobták volna vissza, egy szót sem szólnék. Ellenben: NEM Juan-Pablo, hanem Juan Pablo. Ha kötőjellel írná a nevét, kerestem volna mást helyette. Ha ennyire szőrszálhasogató az elbírálás, akkor miért nem cserélik le a kérdések 63.82%-át? Inkompetens banda....
Mindhalálig Rock and Roll !

Homo loquax nonnumquam sapiens...Non cogitamus ergo nihil sumus...Reminiscere!
Pontszám: 1
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1431. hozzászólás - 2010.07.21. 03:59:35 (Válasz Deicide666 #1430 hozzászólására.)
Ne hőbörögj. Időnként tényleg olyanokba kötnek bele, hogy hajaj. A kérdések (általad említett) 63.82%-a még mindig a lazább vagy a játékosok értékelésének az időszaka alatt került be. Sajnos nem kevés idő, amíg ezeket szanálják/javítják.
(Személy szerint a hajamat a tépem a hatféleképpen feltett rendszerváltás utáni első köztársasági elnök személyét firtató kérdésektől. Bőven elég lenne belőle 2...még inkább 1. )

Pontszám: 7.07
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1432. hozzászólás - 2010.07.21. 07:26:47
Mi volt a címe az első magyar filmnek ami Oscar díjat kapott (Animációs rövidfilm kategóriában)?

A Légy (1981)
Mephisto (1982)
Magyar Vándor (2004)
A Csodacsatár (1956)

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

huh ez azért fájt
V3-Alíz
Pontszám: 4.13
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1433. hozzászólás - 2010.07.21. 07:47:27 (Válasz Dozer #1432 hozzászólására.)
Ne fájjon...animációs kategóriát kérdeztél, ebből 2 hasra ütésre nem az. Illetve 3 is.
Szerintem ha a kategóriát nem adod meg, nagyobb az esélyed. (Mellesleg a Magyar Vándort kissé túlzásnak érzem, mint válaszlehetőséget. )

Pontszám: 7.71
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1434. hozzászólás - 2010.07.21. 08:05:49 (Válasz Piciklon #1433 hozzászólására.)
pont úgy írtam hogy egy minimális gondolkodással kitalálható legyen a kérdés... google sem kell hozzá...
ez egy egyszerű kérdés, de ennél sokkal egyszerűbbekkel is találkoztam már...
V3-Alíz
Pontszám: 4.13
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1435. hozzászólás - 2010.07.21. 08:25:02 (Válasz Dozer #1434 hozzászólására.)
Azt vettem észre, lehet ez csak az én fejemben van, hogy a kvízadminok azt fogadják el, amelyik kérdésnél a válaszlehetőségek közül akármelyik lehetne a jó válasz. Ha írsz 4 db magyar animációs rövidfilmet, nagyobb eséllyel fogadják el, szerintem.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.78
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1436. hozzászólás - 2010.07.21. 08:26:03 (Válasz Dozer #1432 hozzászólására.)
Ha animációs rövidfilm kategóriát kérdezel, akkor a 3 rossz válasz ne legyen egész estés film.

Idézet: Dozer - 2010.07.21. 08:05:49
pont úgy írtam hogy egy minimális gondolkodással kitalálható legyen a kérdés... google sem kell hozzá...
ez egy egyszerű kérdés, de ennél sokkal egyszerűbbekkel is találkoztam már...


Nyugodtan írhattál volna másik 3 magyar animációs filmet (van belőlük), ugyanis A Légy győzelmét bizony nagyon illik tudni. Ugyanígy a Mephisto győzelmét is.

Viszont javítva ne tedd fel, mert akkor "már szerepeltet" kap.
Pontszám: 7.74
kedvelt tagGLAMOURNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1437. hozzászólás - 2010.07.29. 15:41:38
Ezt elmagyarázná valaki, hogy miért? Tudtommal magyarok vagyunk, ez alap... Ha egy francia tartományt kérdeztem volna, megértem, de így...

Melyik megyénkben található Albertirsa?

Pest
Tolna
Zala
Vas

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.
Pontszám: 6.67
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1438. hozzászólás - 2010.07.29. 15:49:22 (Válasz GLAMOUR #1437 hozzászólására.)
Egy nagyváros, megyeszékhely ismerete alap, de nem az ország 3000-nél is több kisebb-nagyobb településének helye. Ezeket az ott lakók ismerik és őket érdekli.
Amennyiben nagyváros, megyeszékhely a kérdés, akkor "már szerepeltet" kap, minden egyéb esetben "lexikálisnak minősül". Albertirsa talán határeset, de a maga 12ezer lakosával egy a sok közül, amit nyilván ismernek többen (inkább akik arról járnak Budapestre, vagy a Pest megyeiek), de ettől még nem általános tudás.
Egyébként kérték már Miklósék is, hogy ilyen típusú kérdést már nem fognak elfogadni, ezért nem szabad feltenni.
Pontszám: 7.73
kedvelt tagGLAMOURNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1439. hozzászólás - 2010.07.29. 15:52:41 (Válasz Craslorg #1438 hozzászólására.)
Akkor is butaságnak tartom. Ha valaki nem csak a saját környezetében járkál, hanem utazgat az országba, be tudja tájolni nagyjából mi merre van...
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.
Pontszám: 5.25
kedvelt tagZsanklodFérfi
Végzetúr tehetség
126 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1440. hozzászólás - 2010.07.29. 21:04:50
Sziasztok!


"Melyik bolygó az Alapítvány központja?

Terminus
Trantor
Anacreon
Kalgan
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Így igaz Gyerekek. Mégpedig az a speciális érdeklődés az olvasás. (Ja, és a guglin is fél perc alatt megtalálható.)
Először Raszkolnyikovról (Bűn és bűnhődés) akartam kérdést írni, de azt túl nehéznek gondoltam.


Itt egy elfogadott kérdés, ami nem spec, mert már megkaptam.:

"Melyik volt Laurell K. Hamilton Anita Blake sorozatának első része?
Égő áldozatok
Bűnös vágyak
Kárhozottak cirkusza
Véres csontok"


Utánanéztem, mi lehet ez?

("Anita Blake, nekro-manta és vámpírhóhér a világ előtt, szukkubus és vérpán a barátai és szeretői körében, most jó barátként kerül nehéz helyzetbe. Egyik legjobb barátja és egyben szeretője, Jason apja haldoklik. Anita elkíséri hát szülővárosába, hogy örökre elköszönhessen a goromba szülőjétől, aki mintha soha nem…”)

Ez már az általános műveltség része, és csak én vagyok nagyon öreg?
A hozzászólást Zsanklod módosította 2010.07.30. 08:24:46-kor
V5 Rats
Pontszám: 6
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője