Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1821. hozzászólás - 2010.09.16. 19:21:13 (Válasz Picok #1814 hozzászólására.)
Idézet: Picok - 2010.09.16. 17:17:02
Szerintem olvasd el alaposan, és látni fogod, hogy az eldöntendő kérdésre megfelelő válaszok vannak, indoklással kiegészítve, mint ez a kvízt értékelő játékvezető is helyesen észrevette. Ha nem így lenne, akkor nem helyesírási hibával, hanem az irreleváns válaszok miatt utasította volna el.


A helyesirasi indok azt hivatott jelezni, hogy a kerdes jo, de javitast igenyel. *
Jelen esetben Semelyikkel ertek egyet sztem is az eldontendo kerdest kene atfogalmazni nem eldontendore.

* Allitolag egyes kvizadminok a legpocsekabb helyesirasu de amugy sem megfelelo kerdeseket is helyesirassal utasitjak el, hogy felhivjak a kerdezo figyelmet, hogy elobb valami minimalis szintu helyesirast sajatitsanak el (vagy wordozzenek ossze) ahhoz, hogy normalis ertekelest kapjanak. Persze nincs ra bizonyitakom.
Pontszám: 6.83
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1822. hozzászólás - 2010.09.16. 19:30:37 (Válasz Picok #1817 hozzászólására.)
Az értékelő tuti nem volt vaskalapos és rugalmatlan, szóban a kérdésednél nem adsz meg 4 válaszlehetőséget. Írásban itt meg kell. Ha egy kérdés arról szól, hogy igen vagy nem, akkor nem lehet 4 normális választ a kérdéshez igazítani. Ha a 4 választ mindenképp oda akarod így írni, akkor a kérdést idomítsd hozzá. Semelyik teljesen korrekten megírta az indokot, innentől pampogni lehet, csak nem érdemes, max legközelebb szigorúbban dobják el, ha látják, hogy nem javítottál rajta.
Pontszám: 6.82
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1823. hozzászólás - 2010.09.16. 20:36:14
Picok kérdése szerintem teljesen jó, egyértelmű és érdekes volt. Természetesen bele lehet kötni, de teljesen felesleges. Aki akarta megértette volna, tudott volna választani, és még egy nyelvészt sem irritált volna.
Pont ilyenbe belekötni, amikor nyelvileg és tartalmilag is igénytelen kérdések tucatjai bukkannak fel még ma is, teljesen felesleges, ahogy ezt a gyakorlatot megvédeni is felesleges.
Pontszám: 5.93
népszerűstev97cFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1824. hozzászólás - 2010.09.16. 21:24:15 (Válasz Redy #1823 hozzászólására.)
Egyáltalán nem felesleges, pont a gyakorlat mutatja, hogy ezeket a kérdéseket mutatóba sem szabad beereszteni a kérdések közé. Részemről irtózatosan lágyszívűnek tartom az értékelőt, ez iskolapéldája a rosszul feltett kérdésnek, ráadásul még csak nem is egy különösebben ötletes kérdés, van már a rendszerben hasonló ananásszal, eperrel, meg még nem is tudom milyen gyümölcsökkel. Az már csak hab a tortán, hogy eldöntendő kérdésre illik legalább mutatóba kitalálni egy tagadó választ.
Ha az a kérdés lényege, hogy milyen magja van a gyümölcsnek, akkor nem azt kell megkérdezni, hogy van-e neki. Lehet lovagolni rajta, hogy de így is érthető, meg hogy biológia tesztben elférne. Ott lehet. De egy nyelvtan tesztben az idézett formában biztosan nem. Márpedig az adminok mércéje mindkét szempontot figyeli.
Pontszám: 5.38
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1825. hozzászólás - 2010.09.16. 21:35:01
Iskolapélda...
Azt hiszem te az a kategória vagy, aki nem akarta megérteni. Szerintem egy szöveg nyelvezetének értékelése nem egybites változókon múlik. A stílus, a hangulatok kifejezése apró, gyakran ironikusan használt "szabálytalanságokkal" történhet. Persze van akiből mindez dührohamot vált ki...
Az eper magjára (vagy bármilyen más szervére) vonatkozó kérdés amúgy miért zaklatta fel a lelkedet?
Lehet hogy kedvet kaptam néhány botanikai kérdéshez én is, ugyanis ez a szakmám. Te speciel tudtad a banán magját?
Pontszám: 5.88
kedvencPicokNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1826. hozzászólás - 2010.09.16. 21:53:20
Közkívánatra kipróbáltam kiegészítendő kérdésként is. Már csak szegény stev97c miatt aggódom, hogy megkapja és újra felidegesíti magát.
Amúgy egy "nincs is magja" válasszal nem égetném magam, fantáziátlan és átlátszó.
Pontszám: 6.34
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1827. hozzászólás - 2010.09.17. 00:47:22 (Válasz stev97c #1824 hozzászólására.)
Idézet: stev97c - 2010.09.16. 21:24:15
Egyáltalán nem felesleges, pont a gyakorlat mutatja, hogy ezeket a kérdéseket mutatóba sem szabad beereszteni a kérdések közé..


Vitatkoznék Az értelmes, egyedi, és jó stílusú kérdésfeltevőkre vigyázni kell, mint a hímes tojásra! Bizonyára te is látod az 1 hozzászólásos anyázókat, akik rendszerint ide járnak, és akik miatt huszonnyolcszor el kell ismételni hogy milyen kritériumoknak kell megfelelni a kérdéseknek ahhoz, hogy bekerülhessenek.
A probléma most is adott volt, viszont elsőre látszóan is értelmes és elkötelezett lédihölgytől Az ilyen attitűd oly ritka hogy igenis enyhíteni kell az adott esetben jogosnak tűnő visszaküldési indokon.
A kvízszabályok le vannak fektetve, igen, nem véletlenül - de én örülök hogy a kvízadminok figyelnek a nüanszokra is.

Redy: neked pedig felhívnám a figyelmed, ha nem is messzemenően hogy száraz és unalmas kőbe vésett szabályok szerint kell ezt a kvízfeltevősdit játszani. Jó okkal, noha kicsit eső-után-köpönyegesen, tekinve a többszázezres adatbázis jópár igénytelen bekerült kérdését.

Nem kell le-rugalmatlanozni vagy vaskalaposítani azt, aki ezt a melót végzi a szabadidejében. Ugyanígy semmi értelme lepontozni valakit, aki nélkül napokig itt árválkodhatott volna a kérdés. Szabályok vannak. Kész, passz. Semmi értelme vélt igazságérzet fedezékéből nekimenni azoknak, akik segíteni próbálnak az itt kérdezőknek, mert ők is ugyanúgy tisztában vannak azzal hogy a rendszer nem lesz feltétlenül tökéletes, sőt. De akkoris, minden jóval kiszorítasz valami rosszat.
Akiben megvan a potenciál az igényes kérdezésre, annak nem okoz gondot hogy bizonyos keretek közé szorítsa. És akkor mindenki boldog.
Pontszám: 9.56
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1828. hozzászólás - 2010.09.17. 08:32:16 (Válasz Picok #1826 hozzászólására.)
Kérlek, írd majd be a kérdés további sorsát. Szeretném követni.
Köszönöm.
Pontszám: 8.15
fórumozóKyara60Nő
Végzetúr
56 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1829. hozzászólás - 2010.09.18. 08:03:20
"Nézd: ilyen az ég estefelé ibolyakék ilyen az ég" Ki énekli az ismert dalt amelyikből az idézet való?

Zalatnay Sarolta
Kovács Kati
Koncz Zsuzsa*
Halász Judit


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Semmi magyarázat. Nincs magyarázat. A keresőben megnéztem az idézet is jól írtam.
Köszönöm a választ.

Legalább a lehetőséget ne vesztettem volna el.

Egyébként a kvíz olimpia sem működik a 3-as szerveren
Pontszám: 4.52
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1830. hozzászólás - 2010.09.18. 08:16:40 (Válasz Kyara60 #1829 hozzászólására.)
Szerintem csak lemaradt a "speciális" megjelölés, lévén - bár Koncz Zsuzsát kell ismerni, de - a dalszövegek ismerete már nem általános műveltség (kivéve 1-2 kiváló slágert, de a Színes ceruzák nem ilyen).
A dalszövegeket a jövőben sem javaslom, mert amit lehetett, azt már feltették, a többi szinte biztos, hogy nem fog átmenni.

A kvízolimpia tesztverzióban működik, Flash szükséges hozzá. Bármilyen hibát Baraty szívesen fogad vele kapcsolatban és ezért indított Új: Kvíz olimpia néven erre egy topicot. Ide írd be, hogy milyen böngészővel próbáltad, mi volt a gond, stb.
Pontszám: 7.63
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1831. hozzászólás - 2010.09.18. 08:22:37 (Válasz Kyara60 #1829 hozzászólására.)
Szia.
Két lehetséges verzióm van.
1. Koncz Zsuzsa Színes ceruzák című dalának két szállóigévé nem vált, jellegtelen sorára kérdeztél rá, ami az értékelő szerint nem ütötte meg a mércét. Ezt tartom valószínűbbnek. Bár ekkor a speciális/érdektelen értékeléssel egyértelműbb lett volna az értékelés.
2. Esetleg az idézet helyesírási hibáit olyan mennyiségűnek érezte, hogy nem akart esélyt adni a javításra.
Egy idézet helyesírása nem attól lesz helyes, hogy jól másoljuk-e ki egy dalszövegoldalról.
Itt rengeteg apró tagmondatocska van, melyek központozása legalább 3 helyen nem stimmel.

Mivel az első verziót érzem esélyesebbnek, ezzel a kérdéssel semmiképp ne próbálkozz újra szerintem.
Pontszám: 8.18
fórumozóZagamoon hírnökeFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1832. hozzászólás - 2010.09.18. 10:15:55
Bocsi emberek! Lenne egy kis gondom. Nem egészen értem hogy miért lett elutasítva a kérdésem, mely lényegében teljesen alapműveltség. A kérdés így szólt:
Melyik görög isten római megfelelője Jupiter?
Hádész
Árész X
Zeusz
Artemisz
Kérdem én, ki a kutya füle nem ismeri föl a hadistent, amit az ember 6-odikos korában biztos hogy tanul?
Pontszám: 5
fórumozóZagamoon hírnökeFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1833. hozzászólás - 2010.09.18. 10:17:08
Nem tudom kik értékelik a kérdéseket, de lehet le kéne cserélni a zsűrit.
Pontszám: 5
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1834. hozzászólás - 2010.09.18. 10:21:50 (Válasz Zagamoon hírnöke #1832 hozzászólására.)
Mi volt az indok?
Idézd, kérlek!
Amúgy meg Zeusz a főisten és a megfelelő.
A hadisten Mars.

(És ne próbáld meg a kérdést helyesen sem. Legalább 4-5 példányban bent van már.)
A hozzászólást Semelyik módosította 2010.09.18. 10:28:10-kor
Pontszám: 7.30
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1835. hozzászólás - 2010.09.18. 10:31:22 (Válasz Zagamoon hírnöke #1833 hozzászólására.)
Nem tudom kik értékelik a kérdéseket, de lehet le kéne cserélni a zsűrit.


Épp jól dolgoztak.
Pontszám: 7.30
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1836. hozzászólás - 2010.09.18. 19:11:28 (Válasz Zagamoon hírnöke #1832 hozzászólására.)
Mielőtt felteszel egy kérdést, te magad nézz utána, biztos helyesen gondolod-e a helyes választ! Jupiter megfelelője a görög mitológiában Zeusz, ők a főistenek.
Pontszám: 7.64
utáltGaboFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1837. hozzászólás - 2010.09.19. 15:36:00
Milyen típusú termékeket forgalmaz a New Balance cégcsoport?
Miért rossz értékelést kaptam?
Valamivel bővebben, ha lehet.
köszönöm
Pontszám: 1.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1838. hozzászólás - 2010.09.19. 15:40:54 (Válasz Gabo #1837 hozzászólására.)
Reklám -> Rossz kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
utáltGaboFérfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1839. hozzászólás - 2010.09.19. 15:43:05
Milyen típusú termékeket forgalmaz a New Balance cégcsoport?

sportcipőket
élelmiszert
navigációs készülékeket
barkács szerszámokat

Az előzőről lemaradtak a válaszok!
Tehát:miért kapott rossz értékelést a kérdés?
Pontszám: 1.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
1840. hozzászólás - 2010.09.19. 15:43:48 (Válasz Gabo #1839 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2010.09.19. 15:40:54
Reklám -> Rossz kérdés.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője