Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3381. hozzászólás - 2012.10.31. 08:58:34 (Válasz Dzsordzso #3379 hozzászólására.)
Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 08:49:51
Most komolyan példákat kell felhoznom olyan kérdésekre amelyek sokkal szélsőségesebb dolgokra kérdeznek rá?


Igen, kvíz 5 topicba vele. (Kérdés + a válaszok + véleményed szerint a hiba oka röviden.)
Pontszám: 7.68
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3382. hozzászólás - 2012.10.31. 09:07:01 (Válasz Craslorg #3381 hozzászólására.)
Nincs olyan kérdés ami mindenkinek tetszik, szerintem a nehéz kérdés a jó kérdés nem az amit mindenki tud, minek panaszkodjak rá? Csak az a problémám, hogy körülbelül értelmetlen ez a topic, mert úgy látom észérvekkel se lehet beismertetni valakivel, hogy hibázott. Ez bőven abban a kategóriában van, amit naprakésznek és fontosnak lehet nevezni, nem azért mert én írtam, hanem mert kicsi utánajárással bárki rádöbbenhet, hogy ú b..meg nem tudtam erről, pedig az orrom előtt van, de jó tanultam valami újat.
Pontszám: 5.30
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3383. hozzászólás - 2012.10.31. 09:18:33 (Válasz Dzsordzso #3382 hozzászólására.)
Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 09:07:01
Nincs olyan kérdés ami mindenkinek tetszik, szerintem a nehéz kérdés a jó kérdés nem az amit mindenki tud, minek panaszkodjak rá? Csak az a problémám, hogy körülbelül értelmetlen ez a topic, mert úgy látom észérvekkel se lehet beismertetni valakivel, hogy hibázott. Ez bőven abban a kategóriában van, amit naprakésznek és fontosnak lehet nevezni, nem azért mert én írtam, hanem mert kicsi utánajárással bárki rádöbbenhet, hogy ú b..meg nem tudtam erről, pedig az orrom előtt van, de jó tanultam valami újat.


Nem is minket kell meggyőznöd. Emellett az utolsó mondatodat kicsit módosítanám ezzel kapcsolatban:
...ú b..meg nem tudtam erről, pedig az orrom előtt van, de már el is felejtettem, mert baromira nem érdekel... (egy idegen szó, mikor arra általánosan egy magyar szót használ mindenki, amit már valóban illik ismerni: felnőttképzés).

Hidd el, sok olyan szakszó van, amit 1-1 kérdés erejéig, ha bekerülne, megnézi az ember mit jelent és 10 másodperc múlva el is felejti, mert ilyet nem akar tanulni, meghagyja az egyetemi oktatás és az idegen nyelvet tanulóknak, akiknek ez a specialitásuk. Vannak általánosan ismert(ebb) idegen szavak, amelyeket valóban ismerünk, pl. az általad említett kardiológia vagy arachnofóbia, mert ezeket a köznyelvben is használjuk, de az andragógiát még soha nem láttam használni akár hírdetett oktatások szintjén, hogy OKJ-s andragógia tortaszeletelés szakon.
Pontszám: 8.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3384. hozzászólás - 2012.10.31. 09:19:02 (Válasz Dzsordzso #3379 hozzászólására.)
Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 08:49:51
Most komolyan példákat kell felhoznom olyan kérdésekre amelyek sokkal szélsőségesebb dolgokra kérdeznek rá? Vicc az egész.


Most komolyan ki kell osztanom neked egy BB emlékérmet? Nem vicces ez, hanem sajnálatos.
Pontszám: 7.04
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3385. hozzászólás - 2012.10.31. 09:29:13
Úgy szeretem a kvízes topicokat olvasni, 2 hetente jön valaki, aki azzal példálózik, hogy milyen szar kérdések vannak bent, akkó az övé is jó.
Bocs Dzsordzso, nem ellened, de tényleg 5 oldalanként kezdődik minden elölről.
Az elején küldetésnek fel kell tenni az egy kötelező kérdést és utána messziről el kell kerülni az egészet. Szerintem ez a legjobb tanács.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.70
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3386. hozzászólás - 2012.10.31. 09:42:04 (Válasz Offsboy #3385 hozzászólására.)
Nem értek egyet Offs. Itt van ez a topik: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0
Engem kb félévente elönt a vágy, hogy írjak 1-2 kérdést. Megkérdezem a többieket, hogy szerintük jó lesz e, és eddig mindig igazuk lett. Nekem jó érzés, hogy néha belefutok ismerős kérdésbe.
A hozzászólást Bpetya75 módosította 2012.10.31. 09:42:27-kor
Pontszám: 8.71
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3387. hozzászólás - 2012.10.31. 09:51:11 (Válasz Bpetya75 #3386 hozzászólására.)
Én nem vagyok benne annyira biztos hogy nem értesz egyet velem
Ugyanis más kérdés ha előtte rákérdezel, hogy jó lesz-e, majd meggyőznek hogy miért nem; és megint más ha nem kérdezel rá, és jössz verni az asztalt hogy miért nem volt jó? Utólag már úgyis tök felesleges reklamálni, ráadásul a reklamálók nagy része nem meggyőzhető arról hogy valóban gond volt a kérdéssel (tisztelet a kivételnek!), nem sok értelme van a "már pedig akkor is" érveknek.
De az is lehet hogy én már túl függetlenítettem magam a kvíztől, így nem látok rá reálisan.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.70
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3388. hozzászólás - 2012.10.31. 09:54:27 (Válasz Bpetya75 #3386 hozzászólására.)
Idézet: Offsboy - 2012.10.31. 09:29:13
Az elején küldetésnek fel kell tenni az egy kötelező kérdést és utána messziről el kell kerülni az egészet.
Osztom Offs idézett véleményét + én a titkárnőmre bízom a kvízeket. Heléna nem csak szép, de okos is, így mióta alám dolgozik csak mosolygok a kvízeken is
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.98
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3389. hozzászólás - 2012.10.31. 09:56:11 (Válasz Offsboy #3387 hozzászólására.)
Márpedigakkorsenemértekegyet!

Legalábbis a Quell által idézett résszel. Csak én dög voltam idézni
Pontszám: 8.71
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3390. hozzászólás - 2012.10.31. 10:03:05 (Válasz Bpetya75 #3389 hozzászólására.)
Idő és türelem kérdése. Akinek van hozzá mindkettő az csinálja, hisz dupla LE-t kap azokkal szemben akik csak lemondanak róla. Inkább sütögetem a kutat.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.47
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3391. hozzászólás - 2012.10.31. 10:20:01 (Válasz Quellon #3390 hozzászólására.)
Meg ötleté is. Minden elismerésem azoké (nem tudom van e ilyen játékos), akik szakmányban szülik a jó kérdéseket. Nekem eddig három elfogadhatót sikerült kreálnom két év alatt.
Pontszám: 8.71
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3392. hozzászólás - 2012.10.31. 11:08:48
Én kínlódtam vele, eddig 5 jó 5 rossz az arány, az 5 jóból olyan ordító hülyeségek is vannak, amit kínomban írtam, az 5 rosszban pedig volt olyan, ami valóban kreatív volt, nem is szerepelt mégsem fogadták el....

Egyebekben osztom az előttem szólók véleményét, aki akarja játszon vele, én megelégszem a fele Le-vel is....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.00
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3393. hozzászólás - 2012.10.31. 11:30:16 (Válasz Kocos #3384 hozzászólására.)
Sajnálatos, hogy van egy ilyen topic és rendeltetés szerűen használom? Most mire jó a fenyegetés? Normálisan írtam egy panaszt, minek van ilyen topic ha nem erre? Az indoklást meg nem fogadtam el, mivel lekezelő volt és felszínes. Szerintem egy utánajárást megérdemelne a dolog. Ezért megy el a kedve az embernek a játéktól. Kérdés hogy te kvíz admin vagy? Vagy csak beszélek valakivel, akinek amúgy nem sok köze lenne a témához?

Carslorg: Az Andragógia egy tudományág, a felnőttképzés ennek egy része, szelete. Tehát nem mindenki a magyar szót használja a külföldi helyett.

A pedagógia gyermekkori tanulás az andragógia a felnőtt kori. Egyiknek van hagyománya kicsiny hazánkban másiknak nincs. De egymástól elválasztani a kettőt nem lehet, létjogosultsága mind a kettőnek van, és egyenértékűek. Az élethosszig tartó tanulásról gondolom hallottatok. Ebből a két fejezetből áll.

A célom nekem nem az, hogy panaszkodjak amiért rossz a kérdés és követeljem vissza az LE-t, az lenne a lényeg, hogy legközelebb legalább nézzetek kicsit körül mire mondjátok azt, hogy speciális érdeklődési körhöz tartozik. Attól, hogy egy értékelőnek nem ez az érdeklődési köre, sok helyen sokszor találkozik vele az ember, a nyelviskolák is andragógiával foglalkoznak, minden továbbképzés alapja ez, összefoglaló neve minden újnak, amit megtanulsz az iskoláid után kivéve persze az autodidakta tanulást.

És ha valaki unja a munkáját nem kötelező csinálni, de ha csinálja akkor rendesen csinálja és ne fenyegetőzzön, ki lehet fejezni mi a probléma azzal amit írtam. Tudtommal az is része az itteni mestereknek, hiszen én még csak tanonc vagyok.
Pontszám: 5.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3394. hozzászólás - 2012.10.31. 14:20:26 (Válasz Dzsordzso #3393 hozzászólására.)
Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 11:30:16
Sajnálatos, hogy van egy ilyen topic és rendeltetés szerűen használom?


Inkabb olvasd el amit irtam, az a sajnalatos, hogy mas hibas kerdesevel akarsz takarozni.

Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 11:30:16
Most mire jó a fenyegetés?


Ilyen fenyegető lenne egy BB emlékérem?

Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 11:30:16
Vagy csak beszélek valakivel, akinek amúgy nem sok köze lenne a témához?


Elég régóta figyelem szemmel a kvíz működését ahhoz, hogy rálátásom legyen arra, hogy mit fogadnak el a kvízadminok és mit nem. Ennek ellenére én is futottam már bele olyanba, hogy lepattant egy dedós kérdésem.

Carslorg: Az Andragógia egy tudományág, a felnőttképzés ennek egy része, szelete. Tehát nem mindenki a magyar szót használja a külföldi helyett.


Egyrészt a két mondatod között a látszat ellenére nincs logikai összefüggés, másrészt a spec. értékelés nem azt jelenti, hogy senki nem tudja, hanem azt, hogy egy szűk speciális érdeklődésű ember. Ez egy tipikus szakszó, ami a köznyelvben nem található meg, íly módon a legteljesebb mértékben kimeríti a kapott értékelést.

A célom nekem nem az, hogy panaszkodjak amiért rossz a kérdés és követeljem vissza az LE-t, az lenne a lényeg, hogy legközelebb legalább nézzetek kicsit körül mire mondjátok azt, hogy speciális érdeklődési körhöz tartozik.


Nekünk se az a célunk, hogy beszóljunk neked. Az lenne a lényeg, hogy legalább nézz egy kicsit körül, mire mondod azt, hogy nem speciális kérdés. Meg főleg az, hogy lásd, egy hasonló kérdésre is specet fogsz kapni legközelebb.

Attól, hogy egy értékelőnek nem ez az érdeklődési köre


Hát az az értékelő, aki saját érdeklődési köre alapján itéli meg a kérdéseket, az már rég el lett volna zavarva szerintem. Az értékelés lényege pont az, amit te nem tudsz megtenni a saját kérdéseddel: az objektív itélet.

Tudtommal az is része az itteni mestereknek, hiszen én még csak tanonc vagyok.


Ahhoz viszont elég értelmesnek tűnsz, hogy rájöjj, attól, hogy van bent egy szar kérdés (és nem egy van bent olyan) a tied még nem válik jobbá.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.10.31. 14:32:07-kor
Pontszám: 7.04
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3395. hozzászólás - 2012.10.31. 14:38:06 (Válasz Quellon #3390 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.10.31. 10:03:05
Idő és türelem kérdése. Akinek van hozzá mindkettő az csinálja, hisz dupla LE-t kap azokkal szemben akik csak lemondanak róla. Inkább sütögetem a kutat.


Én csak a mostani karakteremmel 49000 kvízválasz felett járok, azaz 491 kérdést tehetnék fel. Ehhez képest 24 kérdést sikerült feltennem, amiből minimum 4 nem ment át. Lehetetlen annyi kérdést jól feltenni, amennyi kérdés lehetőség van, az eltérés minimális lesz LE-ben ha foglalkozol vele, meg ha nem. Tulajdonképpen és is csak azoknal javaslom a kérdésfeltevést, akik örömüket lelik benne.

Nekem például komoly sikerélmény, amikor átmegy egy kérdésem.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.10.31. 14:39:17-kor
Pontszám: 7.04
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3396. hozzászólás - 2012.10.31. 19:30:50 (Válasz Dzsordzso #3393 hozzászólására.)
Idézet: Bpetya75 - 2012.10.31. 09:42:04
Itt van ez a topik: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0
Engem kb félévente elönt a vágy, hogy írjak 1-2 kérdést. Megkérdezem a többieket, hogy szerintük jó lesz e, és eddig mindig igazuk lett.


Hülye dolog magamat idézni, de ha tényleg az a célod, hogy átmenjen a szűrőn a kérdésed, akkor használd ezt a topikot. Sok idegeskedéstől és felesleges szájtépéstől kímélheted meg magadat.
Pontszám: 8.71
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3397. hozzászólás - 2012.10.31. 20:05:17 (Válasz Kocos #3395 hozzászólására.)
Ez megnyugtató Mármint, hogy emiatt nem igazán kerülök számottevő hátrányba.
Örülök, hogy van aki élvezi és sok sikert kívánok neked (és a többi elszánt kvízmesternek is) a kérdésfeltevés terén is!
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.47
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3398. hozzászólás - 2012.11.01. 19:27:51
Az alábbiak közül melyik pontozott helyre nem illik a NAP szó?

Héliosz a ... istene a görög mitológiában.
Ikarosz a ... miatt zuhant bele a tengerbe és fulladt meg.
A ... a föld és a Jupiter közt helyezkedik el.
A ,,VV Cephei'' nevű csillag hozzávetőlegesen több mint 2800szor nagyobb, mint a ...



Mit kellene javitanom rajta, hogy elfogadják? Ötletek?
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3399. hozzászólás - 2012.11.01. 20:05:32 (Válasz NEMESIS 13 #3398 hozzászólására.)
Melyik a jó válasz?

Én mindegyikhez be tudom helyettesíteni. Héliosz a napisten, Ikarosznál megolvadt a viasz, A föld (ami Föld) és Jupiter között ~évente van a Nap a bolygók keringési helyzetétől függően (na jó, inkább15-16 havonta).
Az utolsó viszont lexikális adat, gőzöm nincs, hányszorosa a Napnak, így ez lehetne rossz egy laikusnak. (Wiki szerint 1800-2100-szorosa az átmérője, de nem egyértelmű, az angol nyelvűnél egyéb adatok vannak és nem fix az sem, hogy ez az átmérőjére vagy tömegére vonatkozik-e).

A fentiek alapján mind a 4 válaszba beleillik vagy 2 jó válasz van.
Pontszám: 7.68
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3400. hozzászólás - 2012.11.02. 05:48:59 (Válasz Craslorg #3399 hozzászólására.)
Szervusztok!

Cras: Logikusan gondolkodva a harmadik válaszba a Mars a beleillő. Alaphelyzetben nem a szembenállási pozíciót szokták tekinteni az emberek. Az utolsóhoz meg elegendő annyit tudni, hogy a csillagok méretét a Naphoz viszonyítják. A számadat nem kérdés.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.65
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője