Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
141. hozzászólás - 2010.01.03. 09:06:39
Lehet, hogy a kvízadatbázis használata tilos, de akkor a wiki-t is tiltsuk le! Hogy miért? Mert elveszi a játékosok elől a felfedezés örömét, valamint azt az esélyt, hogy belefussanak egy olyan szituációba, ami előre nem látható következményeket hoz. (gyengébbek kedvéért: a TOP folyamatos előrerohanása, az új felfedezése) A középmezőny meg nem szeret sietni, inkább a kitapasztalt, leírt játékmódszert követi.
Na de most komolyan, ha valaki kedvtelésből összerak egy ilyen adatbázist (jelenleg csak egyről van szó), honnan tudjuk, hogy nincs még emellett 3-4 db, csak nem olyan ismert, népszerű. Visszatérve: a kvízadatbázis is olyan információt tartalmaz, ami megszerezhető, ha elég sok kvízt megcsináltál már. Akkor ezek összegyűjtése miért szabályellenes.

"Tilos a játékban olyan programot és mechanizmust használni, amely megváltoztatja és/vagy befolyásolja a program működését, automatizálja a játékot, terheli a szervert, "bot" tevékenységet folytat, vagy terheli a szervert."

Ha használom az adatbázist, akkor befolyásolom a program működését? Vagy talán botot futtatok? Nem! (Vagy csak én vagyok ilyen földhözragadt?) Akkor ezek szerint a gugli-t sem lehet használni a kérdések megválaszolására? Az is egy adatbázis! Vannak elvek, de akkor tényleg mindenkire vonatkozzanak!
Pontszám: 7.72
kedvencÁlomvirágNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
142. hozzászólás - 2010.01.03. 09:12:25
Awenhal: egy a játék tulajdonosa által jóváhagyott lehetőség használata nem ütközik szabályba, így a szívás inkább nálad jelentkezik.
Hogy kinek mi járna, azt ne itt tárgyaljuk meg.
Mellesleg kevered a fogalmakat. A játék kvízadatbázisát nem ismerjük, s nem is áll szándékunkban megismerni, csak a kapott kérdések alapján. Ez valóban titkos.
Az általam említett lehetőség létezése viszont nem hiszem, hogy titkos lenne, mivel elég sokan ismerik és használják, és semmilyen, a játékra hátrányosan ható felhasználása nem lehetséges. Ergo az említése (amire pusztán azért került sor, mivel már hackerkedés is felmerült), mondom említése mitől lenne büntetendő vagy csalás? Még az elérhetőségét sem említettem, mellesleg te is tudsz róla, épp itt írtad le, hogy létezik, tehát ha mégis tévednék, akkor egyformán vagyunk csalók és büntetendők.
Arra gondolni sem merek hogy amíg csak te ismered a létét, addig nem csalás, ha más is, akkor már igen.

Wuher és Yaksee megválaszolta a továbbiakat helyettem, öröm látni, hogy objektivitásra törekvő és főleg olvasni is tudó emberek is vannak itt.

Részemről ennyi.
A hozzászólást Álomvirág módosította 2010.01.03. 09:15:37-kor
A tigrist előbb gondolatban kell elejteni - a többi csak puszta formalitás.
(Konfuciusz)
V4.1 - Hegylakók - Álomvirág
V4.2 - Ájjatfajm - Álomvirág
V4.3 - Csak simán torony - Ziva - Csak simán szájtépőket kamrázó
Pontszám: 6
fórumozóFcsabi1987Férfi
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
143. hozzászólás - 2010.01.03. 16:30:18
Helló.
Feltettem a múltkorában egy kérdést, ami a ,,rossz" értékelést kapta, mert az értékelő véleménye szerint speciális. Ez egyébként motorkerépár típusokról szólt. Na mindegy, elfogadtam; annak ellenére, hogy sok hasonlóan speciális kérdéssel találkoztam; ez nem fért bele.
Ezért a következő kérdésem már sokkal általánosabb volt:

Melyek lehetnek a világon a legnagyobb mennyiségben termesztett gyümölcsfélék?

Almatermésűek: alma, körte, birs
Csonthéjasok: szilva, cseresznye, barack
Citrusfélék: citrom, banán, narancs ************
Bogyósgyümölcsűek: szőlő, szamóca, ribizli,

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Mert az enyém az, hogy mivel az interneten kerestem a kérdést, ezért ott a választ is meg lehet rá találni. Próbáltam olyan kérdést feltenni ami érdekes. Mivel ha egy valóban általános kérdést rakok fel, akkor félő, hogy már szerepel az adatbázisban.
Pontszám: 5
fórumozóKerkarFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
144. hozzászólás - 2010.01.03. 19:52:29
érdeklődnék hogy miért nem egyértelmű az évszám???? Mert feltettem azt a kérdést hogy mikor alakult az EDDA MŰVEK és ezt kaptam rá:A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
145. hozzászólás - 2010.01.03. 21:36:52 (Válasz Kerkar #144 hozzászólására.)
Évszámos kérdést NE tegyél fel, nem fogják elfogadni. Mivel nem írtad ide a kérdésed az általad megadott válaszokkal, így csak tippelni tudok, a válaszaid egymás utáni vagy egymáshoz nagyon közeli dátumok voltak, ami miatt ezt az értékelést kaptad. Ha távolabbi dátumokat adsz meg, akkor sem engedik egyébként át, akkor esetleg érdektelen lexikális titulust kap, mint minden hasonló száraz tényadat, ami az esetedben a rajongókon kívül senkit nem érdekel és még a rajongók sem tudják mindannyian, mert inkább a zenéjük miatt kedvelik a zenekart (nagyon helyesen).
Pontszám: 8.37
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
146. hozzászólás - 2010.01.03. 21:41:42
Volt itt egy kis vita, azért két tényszerű dolgot megemlítenék:
1. 8 karakter 11 hónap alatt kb 70-80ezer kérdéssel találkozhat a jelenlegi 210ezer fölötti darabból.
2. A Jerikó féle adatbázis messze nem teljes, hiszen ezt is a játékosok szűk rétege tölti fel.
Pontszám: 8.37
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
147. hozzászólás - 2010.01.04. 06:33:23
Szervusztok!

Yaksee: Akkor a szövegből kiemelve, hogy értsd: Kvízadatbázis, amit Jerikó csinált: Az ellopott megírandó érettségi tételekkel egyenértékű.
A Végzetúrwiki a könyvesboltokban megvásárolható Érettségi tételek matematikából (vagy egyéb tárgyból) című kiadványokkal egyenértékű.

Tehát a Wiki használható, néha hasznos is, mint a lexikon a polcon, míg a kvízadatbázis használata nem megengedett.

Amúgy pedig a guglizás sem szabályos, de az öt perces vadászati időbe sajnos belefér. Én nem használom, csak a saját eszemet... és ezzel együtt is tudok 90% fölött teljesíteni. Tőlem lecsökkenthetnék a gondolkodási időt akár 30 másodpercre is, nem vetne vissza olyan mértékben, mint a guglizókat és az adatbázist használókat.

***

Craslorg: Neked is figyelmedbe ajánlom az érettségi tételes párhuzamot... Ha a matekvizsga egyik tételét el tudtad lopni, előnybe kerülsz azzal szemben, akinek az a kérdés meglepetés lesz. Az lenne a legmegfelelőbb lépés, ha megszűntetnék a Jerikó-féle kvízadatbázis működését, lehetőleg bejelentés nélkül.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.71
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
148. hozzászólás - 2010.01.04. 09:03:41 (Válasz Awenhai #147 hozzászólására.)
Awenhai, ha jobban meggondolod, akkor az érettségi tételek matematikából (az én időmben legalábbis) a feladatgyűjteményből voltak. Tehát elvileg ismertem a tételeket már előre. Nem értem ezt az ellopott tétel párhuzamot... Sajnálom. És akkor még egyszer: hol van leírva, hogy az emberek ne ismerjék meg az elkövetkező eseményeket (milyen fegyverek lesznek, milyen szakértelmek, stb. ), és ha az az ADATBÁZIS tilos, akkor miért tilos a másik, ami NEM hackelés által van feltöltve (remélem!!), hanem, úgy, hogy valakik már megkapták a kérdést, és válaszoltak rá! De nem értem, a TF-n a hyper (azt hiszem ez volt a neve, de lehet, hogy az a KG-é volt), miért nem írtották tűzzel-vassal? Az is egy adatbázis! Vagy csak nekem van adatbázisfóbiám?

De szerintem nem is ez a lényeg. A lényeg: nem jó topikban irogatunk, vagy menjünk át PM-be, mert itt tényleg csak szemetelünk.
Pontszám: 6.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
149. hozzászólás - 2010.01.04. 09:48:29
Egy adatbázis használata, amit a játékosok gyűjtöttek a saját információik alapján, nem tiltott. Ez igaz a wikipediára is, illetve a kvízre is. Ha valaki csak magának gyűjti, azt miért ne használhatná? Ha többen gyűjtik maguknak és infót cserélnek (ami itt a szövetségeken belül is megvan) az legális, mint ahogy a TF-en is az. A név és logo használat engedély nélküli használata illegális, de erre gondolom, mind a wiki készítői, mind a kvízadatbázis készítői engedélyt kértek. Miklóséknak sem az a céljuk, hogy szívassák a népet (legalábbis nem mindig ), ráadásul egy bújtatott marketingféle is benne van, ha vaalki előre tud tervezni: "Hú, ezt meg akarom szerezni majd" felkiáltással.
Pontszám: 8.28
fórumozóMuttyFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
150. hozzászólás - 2010.01.04. 09:59:32
Tisztelettel kérdezném, a következő kérdésekben mi a "rossz"? Egyiket sem fogadták el, holott - s szerintem ezzel nem vagyok egyedül - olyan kérdésekkel találkozom, ami minősíthetetlen, mind a kérdés megfogalmazását, mind helyesírását, vagy akár témáját tekintve. Nem tudom pontosan mi alapján történik az elbírálás, de nehezen veszem észre benne a következetességet.
Konstruktív válaszaitokat előre is köszönöm.

A néphit szerint mi van a szivárvány tövében?

prizma
manók
kincs
kromatikus aberráció


Mely nyelvtudós nem a finnugor nyelvrokonság elméletének hirdetője volt?

Budenz József
Hunfalvy Pál
Vámbéry Ármin
Reguly Antal


Minek a rövidítése a KRESZ?

Közúti Rendelkezések Egységes Szabályozása
Közlekedési Rendeletek Egységes Szabályozása
Közéleti Rendelet Egyetemes Szabályai
Közutak Rendeletben Egységesített Szabályai
Pontszám: 5
fórumozóDéliaNő
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
151. hozzászólás - 2010.01.04. 10:02:57
Sziasztok!

Ezt a kérdést tettem fel, és nem lett elfogadva. Kérdezem én, hogy mi nem volt ebben egyértelmű ill. rossz?
Hosszú idő óta írtam újra kérdést, mert elegem volt, hogy nem fogadták el ilyen-olyan indokkal, de amint látom, nem nagyon változott a helyzet.
Tudom már volt felvetés itt a fórumon, hogy ne így legyenek elbírálva a kérdések, de nem lenne jobb, ha a játékvezetés tenné meg? Nem akarok senkit sem megbántani, de ne olyanok bíráljanak, akiknek a középiskolás történelem és fizika gondot okoz ( általában ilyen témakörben tettem fel kérdéseket) Mielőtt megkapnám, 15 éve érettségiztem


"Miről voltak hírhedtek az alábbi városok: Treblinka, Soribor, Majdenek, Belzec.

Haláltáborok voltak a II. vh-ban ------> ez volt megjelölve jó válasznak
Nem hírhedtek, csak egyszerű városok
Atomrobbantások helyszínei
Lovagi tornákat rendeztek bennük a középkorban


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
152. hozzászólás - 2010.01.04. 10:05:49 (Válasz Mutty #150 hozzászólására.)
Mivel nem írtad ide az indoklásokat, tippelek:

1.: Negyedik válasz baromság, így az sem sokat számíthatott, hogy már szerepel a kérdés.
2.: Ha jól emlékszem korábban volt már itt szó róla, azaz a kérdés már ki lett vesézve, így minimum "már szerepelt". A kérdés egyébként egy messze nem fix dologra kérdez, ettől még érdekes is lehetne. Elég határeset.
3.: Már szerepelt.
Pontszám: 8.37
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
153. hozzászólás - 2010.01.04. 10:08:44 (Válasz Délia #151 hozzászólására.)
Ha Nem hírhedtek, akkor miért kérdezed meg? A kérdést tagadó választ soha nem fogják elfogadni, egyébként a kérdésed nem nehéz és nem vészes. Ezt javítsd ki valami hihetőbb válaszra és javítsd a stilisztikai hibát: írd ki az ót a fránya világháború szót, nem értem miért kell állandóan rövidíteni? Egy rakat kérdésben a című helyett c. van, stb... Ennyire ne legyünk már lusták, 150 karakterben elfér sok minden.
Pontszám: 8.37
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
154. hozzászólás - 2010.01.04. 12:35:00
Sziasztok mi a helyesírási hiba szerintetek? Köszi!

Melyik az az állat ami sohasem iszik?

koala
panda
teve
ugróegér

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5.01
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
155. hozzászólás - 2010.01.04. 12:42:32 (Válasz Gelu #154 hozzászólására.)
Melyik az az állat, amelyik sohasem iszik?

A vessző kell, a kötőszó meg talán szebb így, azaz "ami" helyett "amelyik", "amely".
Pontszám: 8.37
fórumozóGeluFérfi
Végzetúr mester
332 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
156. hozzászólás - 2010.01.04. 12:49:19
Köszi
Pontszám: 5.01
fórumozóMuttyFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
157. hozzászólás - 2010.01.04. 13:47:49 (Válasz Craslorg #152 hozzászólására.)
Köszi a reagálást. Valóban elfelejtettem az indoklást megemlíteni. Az elsőnél helyesírási hiba volt az indok. Az, hogy "baromság" a negyedik válasz, nem kellőképpen kielégítő indok - (sőt, semmilyen indok, ez egy vélemény). Márcsak azért sem mert az említett válaszlehetőségnek köze van a színszóráshoz, igaz mint egy optikai eszköz hibájaként feleltethető meg.
Mindennek ellenére mint említettem helysírási hiba volt az indok. Hol van a kérdésben helyesírási hiba?
véleményem: ...nos, aki nem tud "helyes írni" az ne bíráljon kérdést, főleg ne ilyen indokkal. - nem kell egyetérteni.
A többit csak zárójelben jegyzem meg: (A másik kettőre pedig valóban a már szerepelt volt jellemző, igaz teljesen más formában. Ezzel nincs is gond, bár a minap egymás után (szó szerint) kaptam meg a "melyik a legnagyobb emlős" két különböző megfogalmazású kérdést.)
Pontszám: 5
népszerűtlenArmaronFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
158. hozzászólás - 2010.01.04. 14:07:17
Megmondaná vki hogy itt mi a helyesírási hiba? Nem hiába rakok oda egy kakukk tojást


Melyik nem Magyar tájegység?

Viharsarok
Matyóföld
Őrség
Piripócs

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
159. hozzászólás - 2010.01.04. 14:36:19 (Válasz Armaron #158 hozzászólására.)
A magyar szó nem nagybetűs, lévén melléknév.
Pontszám: 8.37
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
160. hozzászólás - 2010.01.04. 14:38:40 (Válasz Mutty #157 hozzászólására.)
A helyesírást akkor szokták még alkalmazni, mint itt már kiderült korábban, ha a kérdés maga jó lenne, de van olyan része, ami nagyon lerontja, viszont csak így lehet javításra bírni a kiírót, hogy ne veszítsen kérdésfeltevési jogot.
Pontszám: 8.37
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője