Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3361. hozzászólás - 2012.10.02. 14:05:08 (Válasz Carnifex #3360 hozzászólására.)
100-ból 1 kérdés van elfogadva , ne szenvedj vele

Nekem már volt ,hogy feltettem egy kérdést rossz értékelést kapott ,aztán másnap ugyanazt a kérdést soroltam egész nap , mert valaki más egész véletlen ugyanazt tette fel kérdésnek és valami csoda folytán neki meg elfogadták ...

No komment,- én már régen meg se próbálok kérdéseket írni ,-inkább mikor van vagy 1-2 ezer uj válaszom felmarkolom a LE-t azt jónapot
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3362. hozzászólás - 2012.10.02. 14:41:55 (Válasz Carnifex #3360 hozzászólására.)
Ettől okosabb biztos nem lesz, hogy egy abszolút rétegzene nem igazán ismert képviselőjének a származását esetleg megkeresné vagy megtudná. Maximum csuklanál, mint kérdésíró és csuklana az admin, aki beengedte, mert mindkettőtöket emlegetnék...

Fsanyi82: Tényeket légy szíves, mert ilyet más is írt már, aztán kiderült, hogy mégse történt meg vele. Mi volt a kérdésed, mi volt ami bekerült? Milyen értékelést kaptál (nem-e véletlen már szerepeltet, mert mondjuk a másik kérdés hamarabb lett feltéve)? Stb...
Pontszám: 8.45
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3363. hozzászólás - 2012.10.10. 13:31:57
Melyik NEM természetes Fibonacci-spirálba rendeződött forma?

Ananász pikkelyei
Napraforgó magjai
Karfiol rózsái

Búzakalász szemei

Túl speciális kérdésnek ítélte valaki, szerintem csak gondolkodnia kellett volna, maga elé képzelni a dolgot!!!
kérem vissza a kérdés jogát, vagy tegyétek jó kérdéssé!
Pontszám: 2.11
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3364. hozzászólás - 2012.10.10. 13:38:06 (Válasz ATILA2 #3363 hozzászólására.)
A Fibonacci-spirál kifejezés nem középiskolás anyag, igencsak speciális, hiszen csak bizonyos főiskolai, egyetemi szakokon elérhető. A Fibonacci számsor még belefér, mert arról van szó középiskolában is, de ez jogos értékelést kapott.
A kérdés jogát nem tudom értelmezni, de a kérdezés jogát +100 helyes kvízválasz után megkapod, a kérdést meg nem fogják - a fentieket tekintve - jó kérdéssé tenni.
Pontszám: 6.79
utáltATILA2Férfi
Végzetúr
82 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3365. hozzászólás - 2012.10.11. 10:33:35 (Válasz Craslorg #3364 hozzászólására.)
Ismételten nem jól gondolkodsz, csak elő kellene venni a logikus gondolkodás módját, ne a kérdésben szereplő Fibonacci illetőre gondolj, hanem a spirálra, melynek vizuális elképzelése nem hiszem, hogy felsőfokú speciális tanulmányhoz kötődne, tehát csak a búzakalász magjainak elhelyezkedése nem spirális!!!
Az meg, hogy a többi a Fibonacci-féle spirál szerint van elhelyezkedve, az csak másodlagos, maximum érdekes, de minek is van 5 perc a válaszra, talán azért, hogy gondolkozzunk!!!!!!!!!!
Pontszám: 2.11
kedvencSapphyreFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3366. hozzászólás - 2012.10.11. 16:03:44 (Válasz ATILA2 #3365 hozzászólására.)
Ha nem fontos a Fibonacci, akkor miért nem csak spirálként tetted fel a kérdést?
Pontszám: 8.75
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3367. hozzászólás - 2012.10.20. 10:31:59
Milyen értékelést kapna a következő kvízkérdés: Mennyi hat négyzetének az egyharmada?

Jó kérdés
Rossz kérdés
Azonnal törölni
Nem lehet feltenni a benne szereplő szavak miatt


Ezzel mi a baj? Kérdést bárki feltehet első szinttől, az is világosan le van írva, hogy számtanfeladat-kérdést feltenni nem lehet, és minden szót beírhattam.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 5
fórumozóEzüstarcú Sylena a tündeNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3368. hozzászólás - 2012.10.20. 15:59:19
Hol van ebben a helyesírási hiba?:-o

Melyik filmsorozat elején halhattuk mindig a következő mondatot: "a disc 5 másodpercen belül megsemmisíti önmagát"?

Mission: impossible - az akciócsoport
Magnum
Knight Rider
Miami Vice
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3369. hozzászólás - 2012.10.20. 16:36:32 (Válasz Ezüstarcú Sylena a tünde #3368 hozzászólására.)
Nem csaka discet mondtak, volt szalag is (meg más). Illetve a film címe: Mission: Impossible - az akciócsoport.
Emellett én abban se vagyok biztos, hogy nem-e jelölt válasz is lehet a válaszok hossza miatti eltérés, illetve hogy nem-e spec. Én hajlanék a specre is, de az admin nem így döntött.
Pontszám: 7.68
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3370. hozzászólás - 2012.10.21. 10:25:47 (Válasz Craslorg #3369 hozzászólására.)
Én speciel hallottam a mondatot, de szerintem is teljesen kimeríti a speciális kérdés fogalmát, mivel egy mü teljességgel lényegtelen részletére kérdez rá.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.02
népszerűX666xFérfi
Végzetúr
95 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3371. hozzászólás - 2012.10.21. 10:45:56
Szerintem teljesen felesleges a kérdésfeltevéssel bajlódni, eleinte én is próbálkoztam vele, de meguntam mindig bele tudtak kötni valamibe... A specről csak annyit, hogy a jónak minősített kérdések kb. Fele, ha nem nagyobb része spec. Egy példa: rengeteg Harry Potter című filmhez (ez vonatkozik az összes filmes kérdésre) kapcsolódó kérdés van ez is spec., mert csak az tudhatja a választ aki megnézte a filmet.
Egyedül a kvízes küldi miatt érdemes foglalkozni a kérdésfeltevéssel, ott meg olyat kell feltenni ami már szerepel az adatbázisban, a küldi így is sikerül, aztán csókolom!
V2 - X666x
V3 - Übermensch
V6 - Fétisvadász
"Tudtam magamról, hogy erős vagyok, és talán még azt is -ahogy mondogatták-, hogy bolond, arról viszont meg voltam győződve, hogy legbelül van bennem valami. Lehet, hogy csak megkeményedett szar, de az is több már, mint ami bennük van.
Pontszám: 8.33
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3372. hozzászólás - 2012.10.21. 19:52:25 (Válasz X666x #3371 hozzászólására.)
Egy példa: rengeteg Harry Potter című filmhez (ez vonatkozik az összes filmes kérdésre) kapcsolódó kérdés van ez is spec., mert csak az tudhatja a választ aki megnézte a filmet.


Igen más a Harry Potter-filmekre kérdezni, mint más, kevésbé ismert filmekre. Nyilván a „ki hal meg másodszor az X. Y. sorozat második évadjának 17. részében” típusú kérdéseket nem fogadják el, de az olyan „alap filmek”, mint a Harry Potterek, a Gyűrűk Ura, a Mátrix, vagy a Csillagok háborúja, más kategóriába kerülnek. Nem lehet olyan kérdést feltenni, amire mindenki tudja a választ, de nem tartozik a „mennyi egy meg egy” kérdések közé. Természetesen aki még nem járta ki az általános iskola minden osztályát, nem tudhatja a választ minden kérdésre, és olyan is előfordulhat, akit nem érdekelnek a politikai események. Végső soron ezért, vagy ezért is van a Végzetúr kvíz – hogy tanuljunk belőle.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 5
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3373. hozzászólás - 2012.10.31. 06:52:42
Sziasztok, bátorkodtam megkérdezni, hogy mivel foglalkozik az Andragógia mint tudomány, az értékelő gondolom nem tudta, ezért született egy rossz kérdés értékelés, speciális érdeklődési kör indoklással. Ennek semmi köze nincs a speciális érdeklődéshez. A felnőttképzéssel mint fogalommal bárki találkozhat 18 éves kora után. Az OKJ-k nagy része is az! Az Andragógia az eredeti neve, amit lehet, de leginkább illik ismerni! Kicsit nyugatabbra bagatell lenne egy ilyen kérdés! Kérem felülbírálni x.y.-t vagy valamilyen értelmes magyarázatot adni, hogy egy közéletben napi szinten megjelenő és használt fogalom, miért speciális! Sok egyetemen van ilyen képzés!
Pontszám: 5.30
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3374. hozzászólás - 2012.10.31. 07:07:35 (Válasz Dzsordzso #3373 hozzászólására.)
A felnőttképzés szó valóban ismert, igazad van. Egy egyetemi oktatással kapcsolatos vagy ott oktatott szó már nem. Emellett az értékelés függ(het) a válaszoktól is, bár ha az volt a kérdésed, hogy ez a szó konkrétan mit jelent, akkor válaszok ismerete nélkül is egyetértek a spec értékeléssel (vagy érdektelen lexikális, de az eredménye ugyanaz).
Olyan szavakra ne kérdezz rá, amiről te is tudod, hogy egyetemi oktatáshoz kapcsolódik. Az egyetemi dolgok messze nem feltétlenül általános műveltség kategória általában.
Pontszám: 8.45
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3375. hozzászólás - 2012.10.31. 07:27:00 (Válasz Craslorg #3374 hozzászólására.)
Már megbocsáss de nem egyetemi szintű Ez az angol neve, külföldön nem fogják ismerni azt a szót hogy felnőttképzés. Ez a hivatalos neve mint tudomány! A Kardiológia is külföldi fogalom magyarosítva, mindenki tudja mit jelent, ezzel a fogalommal pont annyiszor lehet találkozni mint az Andragógiával. Ezt nem kitalálták, ez van. A kérdés a következő volt: Mivel foglalkozik az Andragógia tudomány? A helyes válasz pedig felnőttképzés, továbbképzés, training, coaching. Olyan ez mint a Pszichológia, az nem túl spec? Ha kicsit utánajársz látnád, hogy ez egy közéletben igenis megjelenő fogalom ami mellett mindenki elmegy. Igen nehéz kérdés, de nem speciális és nem is lexikális. Példákat hagy ne soroljak fel amik ennél jóval speciálisabbak és futnak az oldalon.....

Egy kis kiegészítés: Ókori, Pedagógiával egy időben keletkezett:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Andragógia
A hozzászólást Dzsordzso módosította 2012.10.31. 07:34:48-kor
Pontszám: 5.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3376. hozzászólás - 2012.10.31. 08:16:18 (Válasz Dzsordzso #3373 hozzászólására.)
Idézet: Dzsordzso - 2012.10.31. 06:52:42
A felnőttképzéssel mint fogalommal bárki találkozhat 18 éves kora után.


Es csak a szakemberek fogjak andragogianak hivni (bar ok sem mind).
Szoval ez nem azert lett rossz, mert az ertekelo nem tudta, hanem azert, mert rossz volt.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.10.31. 08:17:29-kor
Pontszám: 7.04
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3377. hozzászólás - 2012.10.31. 08:21:31 (Válasz Craslorg #3374 hozzászólására.)
Az normálisabb kérdés, hogy melyik könyvnek ki az írója? Meg tucatjával (ezrével?) lehetne sorolni még azokat a kérdéseket amiket a feltevőjük jópofának vagy egyszerűnek ítél, mert az az érdeklődési köre, de másnak az a legnagyobb szivatás.

Persze, javítják az adatbázist folyamatosan, de sosem érnek a végére, az is lehet, hogy csak egyre nagyobb lesz a probléma.

Most, hogy már tematizáltak a kérdések, lehetne a kvíz a vadászat és esetleg az olimpia alatt is tematikus, tehát választható, hogy melyik témakörből kapjuk a kérdéseket. Esetleg prémhez kötve.

Vagy úgy ahogy van kukába dobni az adatbázist és elölről írni az egészet, most, hogy már elméletileg vannak adminok akik a kritériumoknak nem megfelelő kérdéseket nem engedik be, így nem alakulna ki egy több százezer hülye kérdésből álló halmaz, ahogy kialakult az adminok előtti időben.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.47
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3378. hozzászólás - 2012.10.31. 08:25:28 (Válasz Quellon #3377 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.10.31. 08:21:31
Az normálisabb kérdés, hogy melyik könyvnek ki az írója?


Persze függ attól is, hogy mi a könyv, de alapvetően igen.

Meg tucatjával (ezrével?) lehetne sorolni még azokat a kérdéseket amiket a feltevőjük jópofának vagy egyszerűnek ítél, mert az az érdeklődési köre, de másnak az a legnagyobb szivatás.


Nyilvan a kvizadminok csoppet sem egyszeru feladata, hogy kiszurje ezek kozul azt, ami belefer kvizkerdesnek, es azt ami nem. En a magam reszerol 10% alatti aranyban talalkozom olyan kerdessel, amit barmilyen szempontbol kifogasolhatonak erzek, tehat a helyzet nem rossz.

Persze, javítják az adatbázist folyamatosan, de sosem érnek a végére, az is lehet, hogy csak egyre nagyobb lesz a probléma.


Tekintve, hogy most csak kvizadmin jovahagyassal mehet be kerdes, szerintem a helyzet definicio szerint nem tud romlani, ha elfogadjuk, hogy a kvizadminok nem engednek be szar kerdest.
Pontszám: 7.04
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3379. hozzászólás - 2012.10.31. 08:49:51 (Válasz Kocos #3376 hozzászólására.)
Most komolyan példákat kell felhoznom olyan kérdésekre amelyek sokkal szélsőségesebb dolgokra kérdeznek rá? Vicc az egész. Nem csak szakember használja! A tanárt is mondják pedagógusnak ezen nincs értelme vitázni! Most komolyan a wikibe belenéztél? Nálunk ennek a kultúrája nagyon elmaradott, de igenis egy létező aktuális és nagy jövő előtt álló ágazat! A felnőttképzés ennek a tudománynak egy része, egy kis szelet. A közművelődéssel is az Andragógia foglalkozik. Fogalmakra is rákérdezünk, ennek a nevére miért nem? Egyébként egy google keresés könnyedén ráirányít mindenkit a válaszra, 5 percen belül van rá lehetőség.
Pontszám: 5.30
kedvelt tagDzsordzsoFérfi
Végzetúr
81 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
3380. hozzászólás - 2012.10.31. 08:56:26 (Válasz Khuin #3372 hozzászólására.)
Ja és ezt ki ne hagyjuk....

Idézet: Khuin - 2012.10.21. 19:52:25
Végső soron ezért, vagy ezért is van a Végzetúr kvíz – hogy tanuljunk belőle.
Pontszám: 5.30
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője