Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2641. hozzászólás - 2011.03.20. 10:44:21 (Válasz Hauer92 #2640 hozzászólására.)
Nemrég írtam erre vagy itt vagy másik topicban. Pl.: Mivel foglalkozik a wikipedia/WWF/UNESCO/Greenpeace/stb... Mi a Ferrari gépjárművek jele? Melyik cég fejlesztette ki a ma is használatos CD lemezeket? Mely autótípus volt az első futószalagon gyártott típus?
Stb...
Ezek azok a kérdések, amelyek ugyen cégről, intézményről szólnak, mégis olyan információk, amelyek nem feltétlenül reklámok, hanem a technikai fejlődés mérföldkövei vagy olyannyira beleivódtak az emberek tudatába, hogy látatlanban is összekapcsolják a jelképet a márkával.
Pontszám: 7.37
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2642. hozzászólás - 2011.03.20. 15:09:20
Szerintem viszont nem létezik olyan kérdés, hogy speciális, vagy lexikális.
Ilyen értelemben minden kérdés valaki számára vagy ez, vagy az, hiszen minden kérdésre senki sem tudhatja a választ.
A VU-s kvíz ezen részére szerintem ráférne egy nagy ráncfelvarrás, valamint a tiltott szavakra is, mert ugye vannak olyan szavak, amiket nem lehet beleírni a kérdésbe, mert rögtön az a hibaüzenet jön, hogy a kérdés, vagy a válaszok tiltott, illetve nem megengedett szavakat tartalmaznak.
De ez csak az én magánvéleményem.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 6.91
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2643. hozzászólás - 2011.03.20. 16:18:13 (Válasz Kenezimi #2642 hozzászólására.)
Akkor írd meg ezeket Hatsepsutnak vagy Miklósnak.
(Kíváncsi lennék a reakcióra...)

Pontszám: 6.34
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2644. hozzászólás - 2011.03.20. 19:06:38
Vissza jött helyesírási hibával egy kérdésem, javítottam de teljesen rosszul ment el egy dupla katt miatt. A kijavított válasz a kérdés és a hibás válasz meg bent maradt.
A hozzászólást Flasi módosította 2011.03.20. 19:32:41-kor
Pontszám: 5.46
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2645. hozzászólás - 2011.03.20. 19:08:52 (Válasz Flasi #2644 hozzászólására.)
Helyesírási egybe van.

Akkor lehet megint visszajön, mert 3 a magyar igazság!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.84
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2646. hozzászólás - 2011.03.20. 19:10:13 (Válasz Flasi #2644 hozzászólására.)
Igen, ha szerencséd van, megint visszajön helyesírással. Ha nincs, akkor ...
Pontszám: 7.37
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2647. hozzászólás - 2011.03.20. 19:35:44 (Válasz Craslorg #2646 hozzászólására.)
Hát igen ez is poénos. Nem bír a Beho egy nyomorék sort beírni hogy az értékelő oda írhassa hogy melyik sorban lát hibát, de te se írhatsz neki közvetlen hogy gond van. Aztán vagy rá jön, vagy nem , vagy látja vagy nem, vagy jó indulatú vagy f... , vagy ahogy esik úgy puffan mint mindig.
Szokásos jó ötlet, és megalkuvó félkész megoldások.

pl leszakadt volna a keze ha az elírt fift be kicserél egy f-t l-re? Inkább vissza küldte.

Mi az a Falkirk kerék?

Union-csatornát, valamint a Falkirk és Glasgow közötti Forth- és Clyde-csatornát összekötő hajófift.
Falkirk város vidámparkjának különleges látványossága.
Egy csillagászati alakzat az égbolton.
Egy matematikai bizonyítás neve.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
A hozzászólást Flasi módosította 2011.03.20. 19:39:02-kor
Pontszám: 3.97
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2648. hozzászólás - 2011.03.20. 20:34:48 (Válasz Flasi #2647 hozzászólására.)
A jelzések alapján a kvíz 5-be írtakkal megteszik (legalábbis kaptam már javított kérdést, amit oda beírtak), de gondolom amikor a V4 miatt özönlenek a kérdések és ráadásul vasárnap van, akkor nyilván tojnak rá. Én is azt tenném a helyükben. Aki felteszi, olvassa át, neki csak 1 kérdést kell. Nyilván a legjobb az lenne, ha minden elírást javítanának, de akkor fölösleges lenne a helyesírás opció.
Pontszám: 7.37
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2649. hozzászólás - 2011.03.20. 20:39:34 (Válasz Flasi #2647 hozzászólására.)
Neked leszakadt volna a kezed, ha ellenőrzöd mielőtt beküldöd? Itt az új v4, tudomásom szerint napi több száz, ha nem több ezer új kérdést küldenek be a játékosok, kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy a játékosok helyett dolgozzanak, végülis mi kapjuk a jutalmat ha elfogadják a kérdést, nem ők.

Ráadásul az elgépelés mellett stilisztikailag sem stimmel a kérdésed, a helyes válasz kétszer olyan hosszú mint a többi, emiatt is előszeretettel szokás helyesírással visszaküldeni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2650. hozzászólás - 2011.03.20. 21:07:18 (Válasz Flasi #2647 hozzászólására.)
Idézet: Flasi - 2011.03.20. 19:35:44
Mi az a Falkirk kerék?

Union-csatornát, valamint a Falkirk és Glasgow közötti Forth- és Clyde-csatornát összekötő hajófift.
Falkirk város vidámparkjának különleges látványossága.
Egy csillagászati alakzat az égbolton.
Egy matematikai bizonyítás neve.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Ha ez volt a kérdésed, akkor jogos, ha javítod biztos jó lesz. (szerintem)
Pontszám: 7.31
fórumozóZagamoon hírnökeFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2651. hozzászólás - 2011.03.21. 18:10:53
Sziasztok! A feltett kvízkérdésem rossz értékelést kapott, mégpedig a következő indokkal: A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.
így hangzott:
Hány holdja van a Jupiternek?
5
16
12
1
Áruljátok már el, hogy fogalmazzak ennél egyértelműbben?! Nem azt írtam hogy x hold, midőn delta x tart a 0-ba jobbról. A válasz pedig úgy tudom helyes, hacsak nem találtatok még egy holdat, vagy nem robbantottatok föl egyet.
Nem értem, légyszi magyarázzátok el. Néha olyan kérdéseket elfogadtok hogy marhaság is, helyesírási hibákkal is tele van, és érdektelen lexikális tudásra hivatkozik. Ne idegesítsetek már légyszives. Olyan kérdést kaptam egyszer hogy milyen fajhoz tartozik xy (valami kiejthetetlen név)
olyan válaszokkal hogy tünde, félelf, ork, meg ilyenek. De azt se írta a gyerek, hogy honnan szedte. A csillagok háborújából, vagy a Warcraftból.
Segítséget kérek! Előre is köszönöm!
Pontszám: 5
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2652. hozzászólás - 2011.03.21. 18:20:37 (Válasz Zagamoon hírnöke #2651 hozzászólására.)
De találtak még pár holdat a Jupiternek:

A Jupiternek 63 holdja ismert. A négy legnagyobbat (Io, Europé, Kalliszto, Ganümédész (hold)) Galilei-holdaknak nevezik, felfedezőjük Galileo Galilei után, aki 1610-ben észlelte őket. A következő négy évszázadban további kilenc kisebb holdat fedeztek fel a csillagászok földi távcsöveikkel. 1979-ben a Voyager–1 űrszonda három újabbat talált, ezzel az ismert holdak száma 16-ra emelkedett. Később a fejlettebb technológiáknak köszönhetően további holdakat fedeztek fel a csillagászok; ezek kicsi, átlagosan 3 km átmérőjű aszteroidák, amelyeket befogott a Jupiter gravitációs tere. A jelenlegi 63 hold több, mint amennyi bármely más bolygónak van, de valószínűleg még sok kisebb, ismeretlen hold is kering a Jupiter körül.
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.09
fórumozóZagamoon hírnökeFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2653. hozzászólás - 2011.03.21. 18:26:08 (Válasz Helion1988 #2652 hozzászólására.)
Értem. Köszönöm a felvilágosítást. Én komolyan mondom hogy még 16-ot tanultam.
Viszont azt akkor sem értem hogy hogy fogadhatnak el bizonyos kérdéseket. Nem egyszer találtam helyesírási hibákat, vagy szimplán értelmetlen kérdéseket.
Pl. amivel példálóztam, de volt még egy-két eset, mikor a hajamat téptem.
Pontszám: 5
népszerűHelion1988Férfi
Végzetúr mester
482 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2654. hozzászólás - 2011.03.21. 18:29:50 (Válasz Zagamoon hírnöke #2653 hozzászólására.)
Nincs mit.

Sajnos a bugyuta kérdések nagy % a játék kezdetén került be amikor még a játékosok értékelték a kérdéseket és nem a kvíz adminok. Egyes pletykák szerint több mint 100k kérdés van az adatbázisban. Ha ilyen bugyuta/hibás/lexikális/spec kérdéssel találkozol akkor azt másold be a kvíz 5 topicba és ha minden jól megy akkor a kvíz adminok javítják/törlik.
A hozzászólást Helion1988 módosította 2011.03.21. 18:30:28-kor
Helion V3 -» Ω « szövetség
Pontszám: 8.09
irritálóKajtar48Férfi
Végzetúr tehetség
217 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2655. hozzászólás - 2011.03.22. 11:43:11
Kaptam egy üzenetet, hogy nem fogadták el a kérdésemet.
"A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette."
Beírtam a kérdésemet egy szövegszerkesztőbe és lőn, talált két hibát; (+ én egy központozási hibát).
Javítottam, visszaküldtem.

Köszönöm, hogy az adminok figyelnek most már erre is. Nagyon hasznosnak tartom!

.... és a következő vadászatomon azonnal meg is kaptam saját - az admin által kiegészített és pontosított - kérdésemet.
Ez tényleg gyors válasz volt!
A hozzászólást Kajtar48 módosította 2011.03.22. 12:07:43-kor
Én, az irritáló!
Kedvenc játékom
Pontszám: 6.97
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2656. hozzászólás - 2011.03.23. 10:02:30
Föltettem egy kérdést, amely így hangzott:

A világtörténet beosztása ókorra, középkorra és újkorra Cellarius professzor nyomán vált általánosan elfogadottá. Mikorra teszi az újkor kezdetét?

Konstantinápoly eleste 1453-ban
Az 1789-es párizsi forradalom
Az anglikán egyház megalapítása 1534-ben
Oliver Cromwell protektorátusa 1653-ban

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Az indoklás szerint:

"Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."

Hadd mutassak rá egy igen fontos dologra. Lehet, hogy nem tanítják az iskolában, hogy melyik történész műve nyomán osszák vel a korokat. Talán azt sem tanítják, hogy milyen eseményhez kötik egyes korok kezdetét, vagy végét. Sőt! Még a történészek sem állapodtak meg egyértelműen, hisz nem egy konkrét jelenségről van szó. Ennek ellenére ez a kérdés igenis ide való, hisz -bár régen jártam már iskolába- biztosan megemlítik a történelem órákon, hogy melyik kort meddig szoktuk számítani. A válaszokban elég tág mozgásteret adtam.
Ráadásul bizonyos jellegű kérdéseket ITT A JÁTÉKBAN be kell sorolni az alapján, hogy ókori, középkori, vagy újkori.
Akkor miért is speciális a kérdés? Hogyan várható el, hogy a játékos besoroljon kérdést, ha azt sem tudja, hogy a Rákóczi szabadságharc a középkorban volt, vagy az újkorban? Ezért van ilyentéren sok rosszul besorolt kérdés. Legalább ez által megtanulhatnák nem? Vagy a kvíznek nem az oktatás az egyik feladata?
A hozzászólást Poostmaster módosította 2011.03.23. 10:03:25-kor
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 4.33
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2657. hozzászólás - 2011.03.23. 10:11:30 (Válasz Poostmaster #2656 hozzászólására.)
Először is leszögezem :nekem tetszik a kérdésed!

Talán abban látom a problémát, hogy mint te is mondottad, Cellarius professzort nem nagyon tanítják manapság sem. Így az ő elmélete arra vonatkozóan hogy mikor kezdődött az újkor az csak egy tény. Sokszor volt itt vita pont erről, hogy ahány féle nemzet annyi féle évszámhoz köthető.

Nekem tetszik mind a kérdés tanító jellege, mind a meghatározott válaszok hozzá.
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2658. hozzászólás - 2011.03.23. 11:05:14 (Válasz Poostmaster #2656 hozzászólására.)
Ezzel a kérdéssel egy gond van. Én most kerestem és bár a professzorra ráleltem, arra, hogy szerinte mikor indul az újkor már nem, ezér tkörülnéztem újkor témában, hogy van-e rá utalás, de nem találtam a prof elméletére/dátumára utalást. Emellett igaz Ego írása is, hogy az iskolában nem tanítják a prof nevét, elképzelhető, hogy megemlítik apróbetűs részben, én rég voltam már padkoptató, még a történelemkönyvek is mások voltak, de sajnos ez a szépen kidolgozottság ellenére olyan spec, hogy ihaj. A keresésre 3-4 percet szántam, révén 5 perc van a kérdésre, tehát még azt se lehet mondani, hogy nem próbálkoztam. Se a wikin, se a kislexikonban nincs szó róla. Szándékosan csak magyar nyelvűeket kerestem, lévén az angol ismerete nem szabad, hogy szükséges legyen, de utólag megnéztem, se ott, se a német szócikkben nem említenek általa ajánlott évszámot.
Pontszám: 7.37
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2659. hozzászólás - 2011.03.23. 11:15:23 (Válasz Craslorg #2658 hozzászólására.)
Itt találtok némi infót, de sajnos tényleg nem igazán lehet rátalálni:


http://www.rubicon.hu/megrendelheto/termek_cikkek/a_kozepkor_tortenete_eloszo/ 16/4/0
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 4.25
kedvelt tagPoostmasterFérfi
Végzetúr mester
487 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Nem fogadták el a kérdésemet. Miért? 2.
2660. hozzászólás - 2011.03.23. 11:36:32 (Válasz Craslorg #2658 hozzászólására.)
Talán félrecsúszott az egered.
Íme egy találat a professzorról, a méltán népszerű Wikipédiából:

Cristoph Cellarius
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából


Cristoph Cellarius, eredeti nevén Cristoph Keller (Schmalkalden, 1638. november 22. – Halle, 1707. június 4.) német történész és nyelvész.

Életpályája

Rektor volt a weimari, zeitzi és merseburgi gimnáziumokban, később az újonnan alapított hallei egyetemen a retorika és történelem tanára lett. Nagy tevékenységet fejtett ki mind gyakorlati téren a hallei collegium politioris doctrine, egy a mai filológiai szemináriumokhoz hasonló intézményben, mind latin irók műveinek kiadása terén s a földrajz és történelem s a keleti nyelvek művelésével. A háromkötetes Historia Universalis című könyvében ő használta először a ma is használatos ókor – középkor – újkor tagolást.

Az aláhúzott rész hivatkozásokat takar. Az első nyilvánvaló kattintással az újkorra, nem találod meg azt a választ, ami a kérdésemben szerepel, de ha visszalépsz, és a középkorra kattintasz, (az újkor a középkor után jön) akkor már megleled a középkor végét jelző dátumot úgy, ahogyan leírtam.

Még egy érvet hoznék fel a kérdés védelmére. Mint mondtam, én is régen jártam iskolába, de határozottan emlékszem, hogy a római birodalom bukása (az ókor vége) és Konstantinápoly eleste határozottan kötelező évszám volt.
Ezekkel szemben a párizsi forradalom túl késő, a másik kettő pedig nem túl jelentős évszám.
A hozzászólást Poostmaster módosította 2011.03.23. 11:38:47-kor
"Ha segíteni már nincs mód a bajon, Adj túl minden keserves sóhajon. Ki azon jajgat, ami megesett, A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)
Pontszám: 4.33
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője